Transformers: Pomsta poražených

• USA Transformers: Revenge of the Fallen (více)
USA, 2009, 150 min (Alternativní 144 min)

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, John Turturro, Ramon Rodriguez, Kevin Dunn, Julie White, Isabel Lucas, Matthew Marsden, Michael Papajohn (více)

Sam Witwicky odchází na vysokou školu, kde hodlá v klidu studovat. Znamená to i dočasné odloučení od jeho lásky Mikaely. Jenže v té době se podaří Deceptikonům osvobodit Megatrona z jeho vězení na dně moře a společně s ním na radu vůdce Deceptikonů, pradávného Fallena, začínají svůj boj proti Autobotům a s nimi spojeným lidem. Megatronovi se podaří zničit Optima Prima (vůdce Autobotů) a na radu Fallena pátrá po Samovi a přitom ničí lidská města. Sam se totiž dotknul posledního kousku legendární materie a teď se mu v mozku promítají symboly, které mohou Fallena a jeho bandu dovést k dávnému stroji, kterým vytěží ze Země pro ně potřebný energon (to však znamená zánik našeho Slunce). Sam záhy zjistí, o co Deceptikonům jde (zjistí to od Deceptikona Jet Fira), a vydá se najít matrici, která stroj spouští, dřív než ji najde Megatron. Sama na jeho cestě za matricí doprovází Mikaela, která za ním na kolej dorazila, jeho nový spolubydlící Leo a bývalý výzkumník a agent Simmons... (TV Prima)

Paladin25

Vizuálne skvelé predstavenie, bohužiaľ to bolo asi to jediné čo mi tento film ponúkol. Pokiaľ sa na obraze niečo dialo dalo sa vydržať a s úžasom sledovať, ale akonáhle akcia skončila bola to neskutočná a strašná nuda a nezachránilo to ani solídne herecké obsadenie. Darmo keď nie je dobrý príbeh, ktorý by zaujal nepomôžu ani tie najlepšie filmové triky. Michael máš na viac. ()

Honziik17

Musím říct, že druhý díl transformeru se mi líbil více než jednička. Efekty jsou fakt na jedničku s hvězdičkou. Do toho sexy Megan Fox. Pecka film. ()

Plague.

Já myslím, že to POMO vystihl naprosto přesně. Ve filmu toho je moc (a to je slabé slovo) takže jediné potěšení z filmu bylo se zasněně koukat na Megan (kvůli které prostě 2* dát nemůžu). ()

FOOSE__

Pořad nadprůměrný snímek ale dvojka je prostě dvojka stím nic neuděláme.Trochu to přehnali z robotami ale nedržený fracek od deceptikonu byl cool. Cele to zachránila sexy prdelka Megan Fox. 75% ()

Matthew00

Bay sa snažil urobiť aj z dvojky dobrí film ale akosi sa mu to nepodarilo menšie sklamanie oproti jednotke to však neznamená, že Transformers patrí do koša. Nebolo to veľmi o boji robotov skor o boj U.S. armady a neakých votrelcov. ()

Crube

Přehlídka velkolepých scén,jejichž tempo mezi sebou i uvnitř nich samotných je totálně mimo metronom. Přepálená první třetina,uspávací druhá,zenchucující a opět přepálená třetí.Imbecilní a primitivní humor nepomohl. Otázka:Kam se poděl Majkl Bej co tam precizně nadávkoval první film? Odpověď: Nikam,to strýček Spielberg si odskočil šlehat bičem jinam a zapoměl uvázat řetěz. 3/10 ()

Trumper

Tak tady jde veškerá logika stranou. Příběh slátaný z několika otřepaných nápadů a lá „potřebujeme najít to, abychom mohli udělat tamto a zachránit celý svět“ nespasí ani těch pár komických (někdy nechtěně komických) hlášek. Bay naprosto ztratil vkus - ty největší díry ve scénáři (a že jich je) pouze zaplácává orgastickými vizuálními efekty a když už neví jak dál, pustí do toho nějakou „srdceryvnou“ písničku od Linkin Park.___ Dal jsem si tu práci a spočítal, kolikrát je ve zdejších komentářích u tohoto filmu použito slovo infantilní, infantilita, infantilnost apod. – vyhledávač našel 63 položek. /40% ()

Blazis34

Druhé pokračování Transformers mě překvapilo svoji akčností. I první díl byl, co se týče tohoto žánru bohatý. Nejsem nějakým velkým fanouškem sci-fi a to mi výrazně sráží hodnocení. Na druhou stranu více než dvouhodinové dílo bylo určitě z poloviny napěchováno akcí. Hlavně druhou část střídal souboj za soubojem a k tomu se přidaly i pěkné efekty. Kladně hodnotím i hlavní postavu Shiu LeBeoufa, který zahrál svoji roli výborně. Co se týče krásné Megan Fox, tak nezklamala, ale abych se přiznal, občas mi v některých scénách úplně nezapadala do tohoto děje. Ale dívat se na ni dá pořád ;-). Vyzdvihl bych ještě chytrou erudovanou kameru a docela podařený soundtrack, kde se mimojiné objevily pecky jako I´m So Excited od Pointer Sisters, Nickelback či stejně jako v jedničče Linkin Park. Dávám 70% - tři hvězdy. ()

lucccaso

Film, který je tak pro diváky od 8 do 15 let.Srovnal bych to tak se stupidním seriálem JAG.Oba snímky totiž spojuje jedno, a to trapná propaganda americké armády.Boje, kdy vojáček zničí 8 metrového robota, tak to fakt nemusím. Hvězdičku dám za vizuální efekty a za to, že jsem si vzpomněl na dětství, kdy patřili tyto skládací roboty k mým oblíbeným hračkám. ()

CrazymanM

Tento díl se mi líbil o něco více,než předchozí "díl",nevím čím to bylo,asi takovou tou větší vtipností,uvolněností,nevím.Přesto opět musím dodat,že takovéhle snímky nejsou pro mě to pravé,ale vidět to můžu.Jednou!Jo,ještě bych chtěl podotknout,že se mi velmi líbila postava Johna Turturra,v jedničce mě nějak nezaujal,tady teda jo! ()

keyzar

Na druhý díl jsem se moc těšil ale musím říct že mě zklamal už to nebylo ono. Jen co se mi u tady toho dílu líbilo bylo to že sem daly více robotů a závěrečná scéna sem tam nějaká hláška,ale celkový děj byl nic moc. Za to dávám čtyři hvězdy. ()

Ltblue

Ou ou.Niet tomu čo dodať.Skvelý sound,vizuálne efekty a samozrejme namyslená Megan Fox.Mám taký dojem,že to bolo o štipku lepšie ako prvá časť.Deceptikon,do útoku! ()

Yambo

Zase je to hloupoučký příběh s hloupoučkými dialogy, který často postrádá logiku. Ale tentokrát o trochu humornější a akčnější. Vlastně je tam k závěru té akce tolik, až to začne nudit. Tahle série prostě není pro mě. Pěkný prdelky mi ke štěstí nestačí. ()

CallenG

Režijní styl Michaela Baye se mi vždy moc líbil, velkolepá akční jízda s dávkou humoru bylo vždy to pravé. Tady to ale bohužel stou velkolepostí trochu přehnal. Bylo to možná přece jenom moc dlouhé a díky tomu se ve filmu objevila hluchá místa která člověka nudila, a až příliš zbytečných „soubojů“ v průběhu, co zapříčinilo že u závěrečného (toho který měl být ten nejdůležitější a nejúžasnější) jste se koukali na hodinky a už jen čekali konec. Třetí hvězda je jen díky Johnu Turturrovi. ()

lobo87

Jednotka Transformers ma neprekvapila, ale ani nesklamala. To isté sa dá povedať o pokračovaní, ktoré však prináša to isté ako predchodza. V dobrom aj v zlom. Od Baya by som čakal hlbšie ponorenie do príbehu, myšlienku a nielen síce efektné, ale dokola sa opakujúce boje robotov. Niektoré scénky boli doslova a do písmena zbytočné (a nevkusné). Menej je niekedy viac. Ale ako samoúčelná zábava na jedno pozretie fajn... 65% ()

Připravte se na novou Transformeří trilogii

08.03.2010

Na Transformers 3 se už pracuje

Na Transformers 3 se už pracuje

03.10.2009

Michael Bay několik týdnů tvrdil, že si potřebuje od mimozemských robotů odpočinout a než se pustí do třetí části, natočí si „osobnější filmeček“ Pain & Gain. Jenomže Transformers: Pomsta… (více)

Shia a miliardová soudní pře

Shia a miliardová soudní pře

03.12.2008

John Grisham = bestseller. Tečka. Není potřeba se o tom obšírněji rozepisovat. Z knih slavného autora právnických thrillerů se na světě doposud prodalo odhadem asi 235 milionů výtisků, takže na jeho… (více)