Warcraft: První střet

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 239)

• jujec

Neznám počítačovou hru a tak mi přijde, že film neměl žádný děj. Technicky a graficky byl film dobrý, ale jaksi o nic nešlo - prostě se tam mydlily dvě skupiny mezi sebou, občas se do toho připletla třetí. Červená karkulka má lepší zápletku, no chybí jí kouzla a čáry. Jednoznačně ztráta času.(21.11.2016)

Součást mojí rozšířené TOP 10. První datum premiéry byl stanovený na srpen 2008 a už v té chvíli jsem se těšil tři roky. Po dalších osmi letech jsem se konečně dočkal... a stálo to kurva za to. Děj se sice neodehrával v době mého oblíbeného W3 a pár věcí bylo trochu jinak než v knížkách, ale všechno tohle vyvážil jenom ten pocit vidět orky. Audiovizuálně naprosto dokonalé (především Djawadi), pro každého fanouška fantasy splněný sen a já nemám absolutně nic na vytknutí. Bál jsem se zklamání a ne, není to nejlepší film, jaký jsem kdy viděl, ale spolu s Interstellarem je to to jediné, na čem jsem byl v kině dvakrát, což je docela vypovídající. 100%(27.7.2017)

V podstatě zklamání, zpracování se mi moc nelíbilo.(16.9.2018)

Warcraft je po mnoho let oblíbená herní série obecně, ale i má. Na zfilmování čekal každý fanoušek. Výsledek je takový neslaný/nemastný. Efekty jsou zde klasicky "Blizzardovsky" povedené, děj je takový lehký nadprůměr, herecké výkony spíše průměrné. Děj sráží i patos alá láska orčice, záchrana dítěte, smích rodičů nad vtipem atd... Zkrátka a jednoduše za 2h jsem čekal od této legendy více a tak jen 3z5..(26.10.2018)

Herní klasika v kvalitním zpracování, které i přes svou délku baví a celou dobu si vychutnáváte speciální efekty.(17.12.2018)

Kdysi jsem to chvíli hrál coby PC hru a nebyla to špatná hra. Před asi rokem jsem viděl trailer a nebyl vůbec špatný. Kvalit „Pána prstenů“ to sice nedosahuje, ale i tak byl film graficky velice kvalitně zpracován. Velice se mi líbily i interiéry, které diváka vtáhnou do děje stejně jako hráče, který navštěvuje různé lokace ve fantasy hře. Ve filmu bylo jasně stanoveno dobro a zlo a to to mám prostě rád. Jsem v tomhle tak trochu romantik. Čekal jsem, že bude problematické natočit druhý díl, já bych si ho ale velmi přál.(11.7.2019)

Rozhodne dostojný začiatok série, malo to atmosferu, aj dobru hudbu, aj hrdinske činy, skratka nič mi tam nechybalo a sklamaný nie som. Teším sa na pokračovanie,(8.6.2016)

Podivuhodný mix amatérského fanfilmu a prvotřídního animáku. Všechno, na co šáhlo ILM je perfektní. Perspektiva Orků je dobře podaná, vnitřní tlaky uvnitř Hordy zajímavé, postavy charismatické, scenář vtipný, výprava velkolepá, akce zábavná. Všechno, čeho se účastnila režie dost pod standard. Herci, co mají být příbuzní si nejsou nijak podobní, drtivá většina z nich nemá žádné charisma ani stage presence a nedokáže to uhrát. Takhle špatné svícení a klíčovaní jsem ve filmu, co se dostal až na plátna kin neviděl od nové Saxány. Celé to působí jako by všechny scény s herci byly natáčeny aniž by se vědělo, do čeho se vlastně naklíčují, takže v nich kamera jen stojí v povzdálí a snímá radši vše. Dezorientující střih taky nepomáhá. Říše Alliance působí dojmem, že v ní žije asi tak osm lidí a z kostýmů čučí plast tak okatě, že připomínají spíš zdařilou cosplay než zbroj. Asi se nebudu moc plést, když tipnu, že všechen rozpočet padl na ILM a zbytek se natočil za sto tisíc. Dramaturgicky pak film nestíhá vysvavět žádné drama, protože se snáží koncentrovat neskutečné množství událostí a postav do dvou hodin. Celkově by filmu kromobyčejně prospělo, kdyby celá část příběhu z pohledu Alliance byla odsunuta do druhého filmu a tenhle se soustředil jen na perspektivu Orků. Pořád je to ale slušný dobrodružný film, který je sympatický svou oddaností předloze.(9.6.2016)

Wacraft je splněným dětským snem! Líbila se mi věrná stylizace jako ze hry... Nejlepší fantasy zážitek od The Lord of the Rings... Ragnar Lothbrok alias Lothar! Trikově to kolikrát vypadalo mnohem lépe než filmy s vyšším rozpočtem a velký palec nahoru za kvalitní hudbu.(9.6.2016)

Od Warcraftu jsem moc nečekal, takže jsem příjemně překvapený tím, co jsem nakonec viděl. Nebyla to přeplácaná slátanina, snažící se použít zaběhlá fungující schémata a zároveň být originální. Naopak Warcraft si jde za svým, jednoduchým ale solidním scénářem, decentností, dobře gradovaným dějem a smysluplným koncem. Nezkoušel jsem 3D, protože trailer v IMAX byl příšerné vystřihovánky, ale 2D s Dolby Atmos bohatě stačilo. Warcraft - za mě dobrý. Akční, hezké, smysluplné, neurazí a spíš potěší. Navíc je tam Ragnar a Leoben :-)(14.6.2016)

Spíš spokojenost. Ve světle negativních ohlasů posledních týdnů jsem čekal kolosální průser a místo toho jsem dostal dvě hodiny výživné fantasy akce a poutavých digitálních triků. Jasně, ten příběh je strašně přeplácaný, místy nelogický, snad i filmově neuchopitelný a postavy jsou ploché až hanba, ale nemůžu říct, že jsem si to neužil. Ono totiž ve finále stačilo, když Travis Fimmel předvedl jeden ze svých lišáckých úšklebků (nepochybujte o mé heterosexualitě, ale on je prostě frajer), padla nějaká ta hláška, Orkové si dali párkrát po tlamě a zkrátka pořád se něco dělo. Nekonala se ani žádná tvůrčí masturbace ve stylu hobití trilogie a režisér Duncan Jones trefně předvedl, co to znamená, když film točí fanoušek pro fanoušky. A hlavně od srdce. Znovu už to vidět nepotřebuji, ale s radostí si dám (případný) další díl.(16.6.2016)

Nechci tady někomu hanit zhmotnění jeho 15 tisíců nahraných Wowko hodin do filmu (243. nejoblíbenější film k dnešku, pche), ale na mě to teda bylo moc digitální, což bych ještě překous, ale hlavně z mýho pohledu naprosto šablonovitej příběh (stěžejní body/zvraty, dojemný svěřování se s traumaty z dětství...) to zařezává hluboko do průměru. Já jsem hru teda nikdy nehrál, protože mě vždycky strašily takový ty vtipy "A za jak dlouho to dohraješ?" "Wowko nikdy nedohraješ, to je nekonečná zábava", ale naštěstí jsem měl v kině kámošku, která mě upozornila vždycky, když se ve filmu objevila lokace, kde taky pařila. Takže svoje publikum to určitě má =). Trochu mě naštvalo, že příběh nijak neskončil a jen se rozehrála série, což jsem si (třeba podle názvu) moh taky zjistit dopředu, kdybych nebyl lempl. Myslim ale, že mě distributor na Druhý střet - Válka Orků, mágů a metrosexuálů z Azerothu už nenaláká. No...uvidíme. (65%)(28.6.2016)

Tak návšteva kina s kvalitným zvukom sa naozaj oplatila. Tento film má aj svoje muchy, ale kedže zážitok bol pre mňa ako fanúšika Warcraft stratégii dostatočný a film mal aj niečo do seba tak som sa rozhodol pre plné hodnotenie hneď ako som opustil kino a keby váham medzi 4 a 5 dal by som 4 hviezdy. Prejdem teda k samotnému hodnoteniu a nebudem tu písať omáčky okolo toho. Príbeh vo filme je vybraný správne je to začiatok všetkého a Blizzard si dal proste záležať napríklad tým, že sa premiéra filmu stále oddaľovala, už tam bol cítiť strach, že by sa niečo nepodarilo. Takže sme nezačali tým čo fanúšikovia univerza pokladajú za najlepšie, ale proste od začiatku a to je plusom. Neviem do akej miery je všetko z univerza, ale niektoré veci boli proste pridané, aby film bol filmom a nie bezduchým zmapovaním toho čo sa stalo, alebo malo stať. Treba povedať, že film potrebuje barličku, alebo kríva len na jednej veci je ako keby príliš zrýchlený a ide sa príliš rýchlo do jeho finále a tak žiadnu scénu, alebo pocity si divák nedokáže vychutnať naplno. Proste 123 minút vôbec nestačí na takýto film a aj súboje mi pripadali zrýchlené. Treba povedať, že táto výčitka je spôsobená aj tým, že by som chcel vidieť viac a s filmom som bol spokojný a to teda so všetkým čo som videl.(29.8.2016)

• Hollohlaway

Vizuálně úžasná, ovšem naprosto vzruchuprostá infantilní omalovánka.(15.9.2016)

Hry nehraji, tak bylo pro mě film celý překvapením. Klan Orků vážně roztomilé potvůrky a já jim samozřejmě fandila. Pěkné barvičky krajiny a kouzla. Film ušel, ale snad nebudou víc jak dva díly...(22.9.2016)

Čistí priemer. Očakávania síce boli väčšie, ale....Snáď v druhom strete sa dočkám.....(30.9.2016)

Som absolútne neovplyvnený hrou, či knihami o Warcrafte. Film sa mi veľmi páčil. Povedal by som, že celkové efekty, bitky, orkovia a samotný dojemný záver určite stáli za vzhliadnutie. Teším sa na dvojku a určite si ho ešte pozriem. Videné v 2D.(24.12.2016)

Díky bohu za monstrózní finále, které Warcraft dost zvedá. První hodina je totiž pro hrou nepolíbené diváky prakticky nekoukatelná.(30.12.2016)

Film na večer, kdy se mi nechce přemýšlet. Neohromilo, ale koukat se na to dalo. Bude-li pokračování, podívám se.(26.11.2019)

Ďalší Pán Prsteňov to síce (zatiaľ?) nieje, ale ako rozbeh na ďalšie (lepšie) diely určite môže byť. Fanúšikovia sveta Warcraftu nech si k trom hviezdám kľudne jednu pridajú..(8.6.2016)