Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Alojs

Guy Ritchie is back. Pravda, není to taková kadence jako v případě Podfucku, ale na příjemný večer to bohatě stačí. RocknRolla má spoustu sympatických postav, řadu vynikajících herců a jeden klasický preclíkovský děj. Hodně se mluví, nechybí odlehčené scénky a občas dojde i na nějakou tu akci. Butler je opět za sympa'táka, leč ani on není hlavní postavou. Filmu všeobecně chybí ústřední tažný kůň, postaviček je možná až příliš. Ani jedna nedisponuje takovým magnetem, aby si pro sebe ukradla celý film (tak jako Pitt v Podfucku). To může být jak výhoda celého snímku, tak i jeho největší slabina. Každopádně za celek palec nahoru a nějaké to (byť skeptické) očekávání, že dojde na avizovaný druhý díl. ()

RajCZitko

Na moje docela velká očekávání díky zdejšímu hodnocení mě film docela zklamal. Sice byl pěkný, příběhové linie se prolínaly, byly tam občas i zábavné situace (většinou si divák řekně, že to jsou pěkní dementi a tomu se zasmějí), vše bylo fakt dobře a zajímavě udělané, ale nudné. Prostě mě film nijak nevtáhl do děje, ničím mě nešokoval. ()

kihsleek

Z téhle gangsterky celou dobu čiší obrovský potenciál, který bohužel není schopná naplno využít. Téměř ikonické scénky/hlášky často jakoby plavou ve vzduchoprázdnu, místo aby byly spojeny smysluplným dějem. Karel Roden dostal celkem velkou roli, je v ní ale daleko méně výrazný, než by jeho postavě slušelo. Butler a Wilkinson odvádějí svoji standartní, dobrou práci. O něco víc už bavil Mark Strong, který jakoby z oka vypadl Andymu Garciovi. Ústřední postavou filmu pro mě ale byl zfetovanej mrtvej rocker Johnny Quid v podání Tobyho Kebbella. To on je RocknRolla. A jeho vzezření, repliky a akce jsou jiná liga. Možná i jinej sport. ()

Uhura

Tak tohle veledílo je nejen o ničem, ale dokonce i o nikom. Děj neustále přeskakuje z postavy na postavu aniž by se mezitím obtěžoval cokoliv vyprávět. Těsně po shlédnutí jsem si shrnula, že tam bylo cosi o obraze a o jakýchsi papírech, ale to bylo asi tak všechno co mi utkvělo v paměti. Snaha o komediální "lumpárnu" typu Dannyho parťáků, ze které nevyšlo doslova NIC. ()

liberita

Divoká a zábavná akčná jazda o tom, čo všetko v sebe zahŕňa Real Rocknrolla je mojím obľúbeným Ritchieho filmom, a tak trochu ma mrzí úspech jeho Sherlocka, lebo okrem iného znamená, že režisér sa do týchto vôd v pokračovaní asi tak skoro nevráti. A to je naozaj škoda, lebo sa mu podarilo v jednom filme zhromaždiť viaceré skvelé herecké esá (Strong, Butler, Roden), ale aj sľubných nováčikov (Kebbell, Hardy), prešpikovať ho hustými hláškami, poodhaliť zákulisie londýnskeho podsvetia a všetko to okoreniť rockovými peckami typu "I´m a Man" (Blackstrobe) či "Rock and Roll Queen" (The Subways). ()

Stanix

Ale jo, celý scénář je opět skvěle vymyšlen a celkově se na to dá koukat. Možná že se do toho mohlo narvat trochu víc akce a vypustit některé dialogové idiocije, nesmysly a křeče. Nerad bych házel Ritchiho do žita a určitě mu ještě dám šanci, ale osobně si myslím, že vybroušenosti Snatchu už patrně nedosáhne žádný jeho film. ()

karlee

Už už jsem chtěl pochválit scénář, ovšem to rozuzlení je dost špatné. První polovina je ale celkem slušná. ()

departed

Jsem rád za filmaře jako je Ritchie. Má styl, jeho filmy nejsou šablonovitá nuda, která se tu válí všude kolem. Jeho filmy mají říz... koule, chcete-li. Výborně napsaný postavy, což obnáší i výborně napsaný dialogy, absurdní zamotanost příběhu říznutá vkusným humorem a celé je to okořeněné perfektně zapadající hudbou. Ritchieho prvotinám se to sice nevyrovná, ale i tak jde o vynikající záležitost. A i přesto, že se mi oba Sherlockové líbili (dvojka o něco méně), tak bych byl radši, kdyby se Ritchie vrátil k tomuhle stylu. ()

lysohlava

Všichni herci, včetně Rodena (který má obvykle všude jeden výraz), mě příjemně potěšili... Co ale nechápu, proč není vidět v žádném aktuáolním dobrém filmu úžasná Thandie Newton. ()

AshT

Ritchieho gangsterka, která se bohužel ani nepřiblížila geniálnímu podfucku. Ale stále je to velmi dobrý nadprůměr. Závěrečná scéna je plná zvratů aneb jak to u Ritchieho známe. ()

Shitonit

Gáj je Gáj a nikdy jinej nebude. Je to něco jako strčit si lízátko do prdele, volíznout, a říct si: Fakt humus, ale jahodový je fakt fajn. Jahodový lízátko mám opravdu hodně , hodně rád, a měl bych ho rád snad i vod hoven (kdyby bylo poslední na světě). No a tak nějak to mám i s Guyem. Měl bych jeho filmy rád, i kdyby byly hodně posraný. A RocknRolla je lízátko. A ani není moc posraný. No NE ?//// Dopsáno po čtyřech letech po druhém shlédnutí. ..Netuším proč jsem to napoprvý tak nadhodil, páč napodruhý mi to přijde vcelku vo hovně. ()

RedRose

Natřískané fakt fajn herci, atmosféra je taky fajn, ale bohužel je to takové nějak překombinované, že jsem u toho na poprvé usnul a na podruhé jsem to sice vydržel, ale jen proto abych viděl konec... Tohle mě nechytlo... ()

Godhaj

,,Is that what they call humor where you come from?“ Rocknrolla je vynikající zhuštěný mix toho nejlepšího, co Ritchieho napadá. Je tu tolik zajímavých postav, že by si alespoň pět či šest zasloužilo vlastní film. Bohužel ale tato směsice není nijak ukočírovaná. Děj je zbytečně komplikovaný a postav a zvratů tolik, že se v tom člověk za chvíli ztrácí. A to je ohromná škoda. Hodně z nápadů v tomto filmu Ritchie lépe zužitkoval v novějších Gentlemanech. Takhle to není úplně příjemná podívaná, i když já jsem si užíval každou drobnost Ritcheho perfektně komponovaného anglického světa zločinu. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)