Nic moc komedie. Být to zaměřený jen na ty tři kluky a nebo naopak jen na Drillbita, tak to mohlo být mnohem lepší. U každého si říkáte, že je tam nějaký potenciál, ale na ten zapomenete, když se začne vyprávět jiný příběh. O komediálních schopnostech Owena Wilsona jsem na začátku dost pochyboval, ale tady je to skoro jen on, kdo má zásluhu na tom, že se dá film označit za komedii. Celkově jsem ale musel hodnotit jednou hvězdičkou navíc. To za ten konec, který mě dost překvapil. Finální souboj byl na komedii dost drsný a přímí. Chvíli jsem si dokonce vzpomněl Ramba :)(17.8.2008)

Ať mám Owena Wilsona sebe víc ráda, z tohohle filmu cáká americká naivní blbost na všechny strany. Jediné příjemné překvapení vidím v hereckých výkonech mladých, zvlášť Nate Hartleyho. Dvě předchozí věty jsem psala asi před dvěma hodinami a mezi tím mi došlo, že jsem byla naprosto uzavřená fantasii a důvtipu. Byť je film označen jako komedie, přijmu-li ho jako parodii na klasické školní klišé: šikana; klasické americké "happy" rodinky, kde je vše úžasné; a na zběhlé veterány, "čisté" bezdomovce atd. nemůžu dát méně než hvězdičky 4 ... V ironii jde právě přece o náhled na věc... každý ji vidí jinak... jsou i tací, co ji nevidí vůbec...(2.10.2012)

• honajz

Owena Wilsona mám rád, ale tentokrát to trochu přehnal. Jestli neměl na vánoční dárky či co a musel vzít roli v dětské komedii...? Celé je to o třech klucích z americké střední (tedy taková lepší 9. třída naší základní školy, když ještě bývaly 9. třídy), kteří jsou poměrně nesympatičtí, a tak není divu, že jsou ve škole šikanovaní. Aby se z nich nestali otloukánci na doživotí, dají si do vojenského časopisu inzerát. Na ten jim odpoví Drillbit Taylor, poněkud pošahaný nýmand, který ale překvapivě dá klukům pár lekcí a nakonec jim pomůže. Asi sami cítíte, že tahle věc je originální asi jako značkové zboží ve vietnamské tržnici. Navíc je to celé podané zdlouhavě, nudně, a dokonce bez nějakého nadhledu nebo vtipu. Ústřední trio školáků je nesympatické až na půdu, takže byste je sami rádi šikanovali, kdybyste měli tu možnost. Pár vtípků, jež předvede Owen, je zatrachtile málo, navíc někdy šaškuje už i za hranice svého humoru. Film má obrazový formát 2,35:1, zvuk původní i český dabing v DD 5.1 (btw, český dabing zní otřesně, protože všichni mluví děsně spisovně). Bonusy zahrnují komentář tvůrců, který má jen anglické titulky, film o filmu, kde hovoří autoři "díla" (13:59), 13 vystřižených scén v délce půl až dvě minuty (16:23), dokument o natáčení filmu Line-o-Rama (4:16), pět dokumentů o hudbě a hercích, resp. dětech Rap Off (3:37), Sprinkler Day (3:27), Bully (3:02), Directing Kids (3:03) a The Real Don: Danny McBride (5:47), a nepovedené scény (3:57). Publikováno: 08.10.2008(28.12.2014)

• Element2

Už jen od jména Owen Wilson, jsem čekal alespoň dobrý film. Tenhle film je skoro bez nápadu, typická americká komedie, bohužel jedna z těch horších. Námět nemá opravdu žádný nápad. Nejdřív je bezdomovec, pak se vydává za někoho jiného, zjistí se, že lhal a nakonec všechno dobře dopadne - je to přesně podle scénáře Ameriky, pro Čecha je to nuda. Vtipných scén je to opravdu tak málo, že netuším, co více napsat.(26.2.2011)

Ač se dva hlavní dětští hrdinové snažili to všechno zachránit (a byli dobři, než jim to docela pokazil ten děsivý spratek z Kruhu), a obsazení slibovalo vcelku kvalitu, potenciál zápletky zůstal promarněn díky slabému scénáři, který např. ze slibně rozjeté postavy Owena Wilsona udělal jen žvatlajícího ňoumu, který se motá ode zdi ke zdi. 2.5*(19.8.2015)

• - Adam Baldwin si ve filmu zahrál jednoho z bodyguardů, kterého se chystají kluci najmout. Při pohovoru se zmínil, jak hloupé je pro bodyguarda chránit kluky před rváčema. Měl přitom na sobě stejný oblek jako ve filmu Moje tělesná stráž (1980), ve kterém si zahrál roli bodyguarda ochraňujícího své kamarády studenty před jedním takovým rváčem. (HellFire)

• - Během filmu můžeme zahlédnou v televizi filmy Neúplatní (1987) a Klub rváčů (1999). (Stanley619)