• helrohir

Owen Wilson je jeden z najlepších komediálnych hercov, lenže v tomto filme to nejako nie je vidieť. Naviac tie deti tam boli také nesympatické, že si fakt koledovali o to, aby im niekto v škole namlátil a tým pádom sa ako divák nemôžem stotožniť s ich snahou o zlepšenie svojej situácie. Celkovo ma to teda nemá čím zaujať, a preto hodnotím podpriemerne.(29.6.2013)

Sice to je takova blbost, ale zatracene zabavna, navic napad na bodyguarda proti sikane je fajn. Prvni hodinku je film fakt perfektni vtipna jizda, tri deti v hlavnich rolich jsou docela sympataci a spravny looseri a Wilson je spravny hovado a vsichni to spickove rozjizdi, takze jsem se celou dobu perfektne bavil. Pak uz bohuzel pride takova ta ocekavana dojemnejsi udobrovaci pulhodinka a tam film uz precejen ztraci, i kdyz porad dokaze neco nabidnout, treba zaverecnou ultra bitku. Skoda, ze neni film o nakejch 20 minut kratsi, pak bych skoro i uvazoval o plnym hodnoceni, ale i takle to je paradni komedie.(27.4.2009)

Žádná velká hitparáda, nicméně žádnej průšvih to taky není. Strany jsou předem jasně rozložené, dobro samozřejmě zvítězí, Owen se nakonec napraví a všichni jsou šťastní. Člověk se u toho občas zasměje, nějaké poučení o tom, že šikana je špatná, že si člověk nemá nechat vše líbit a že lhát se nemá, taky dostane. Splní to svůj účel, a navíc to není vulgární, což beru jako plus.(23.1.2009)

• Jamal

Tohle jsem opravdu nečekal. Tvrďák Taylor nejenže nebyl žádným tvrďákem, žádným Taylorem, komedie nebyla komedií, ale středoškolským příběhem tří chlapců, kteří zrovna nastoupili do prváku a mají problémy se šikanou. Jediným okamžikem, kdy jsem se opravdu zasmál je, jak na konci přijde o prst. Jinak film opravdu nic nenabízí, bohužel ani průměr.(25.10.2008)

Strašlivá blbost, ale ja se smála skoro od začátku do konce :-D. Někde uprostřed to trochu ztrácí nějakýma těma moralníma věcma, ale zbytek filmu mně mile překvapil. Těm třem nerdům nešlo nefandit :-)). A to že Owen Wilson hraje v takove šílené komedii mi nepříjde tak divný, ale překvapil mně Adam Baldwin a jeho třicetivteřinovej štěk, toho jsem tam teda nečekala :-)).(6.7.2010)

• - Během filmu můžeme zahlédnou v televizi filmy Neúplatní (1987) a Klub rváčů (1999). (Stanley619)

• - Adam Baldwin si ve filmu zahrál jednoho z bodyguardů, kterého se chystají kluci najmout. Při pohovoru se zmínil, jak hloupé je pro bodyguarda chránit kluky před rváčema. Měl přitom na sobě stejný oblek jako ve filmu Moje tělesná stráž (1980), ve kterém si zahrál roli bodyguarda ochraňujícího své kamarády studenty před jedním takovým rváčem. (HellFire)