• Element2

Už jen od jména Owen Wilson, jsem čekal alespoň dobrý film. Tenhle film je skoro bez nápadu, typická americká komedie, bohužel jedna z těch horších. Námět nemá opravdu žádný nápad. Nejdřív je bezdomovec, pak se vydává za někoho jiného, zjistí se, že lhal a nakonec všechno dobře dopadne - je to přesně podle scénáře Ameriky, pro Čecha je to nuda. Vtipných scén je to opravdu tak málo, že netuším, co více napsat.(26.2.2011)

Ne že by se člověk vyloženě popadal za břicho, ale myslím, že na ten průměr film má. Samozřejmě jsou v ději použité všechny klasické zvraty jako uvědomění si vlastní odpovědnosti nebo vzpoury utlačovaných proti utlačovatelům, přesto je trojice nerdů opravdu reprezentativní a Wilson sa na roli homeless flinka hodí určitě víc než kdokoli. Nakonec asi kvůli tomu Wilsonovi také film hodnotím jak hodnotím. II Scénář: Kristofor Brown, Seth Rogen. Hudba: Christophe Beck. 55%(5.10.2008)

Ač se dva hlavní dětští hrdinové snažili to všechno zachránit (a byli dobři, než jim to docela pokazil ten děsivý spratek z Kruhu), a obsazení slibovalo vcelku kvalitu, potenciál zápletky zůstal promarněn díky slabému scénáři, který např. ze slibně rozjeté postavy Owena Wilsona udělal jen žvatlajícího ňoumu, který se motá ode zdi ke zdi. 2.5*(19.8.2015)

Hodnocení sice blbý, ale mě se to přesto líbilo, Owen Wilson je prostě super komik a dokáže mě pobavit v čemkoliv a tady je zase excelentní a děsně zábavnej. Pravda ale je, že příběh je trošku o ničem a tak trochu Owen točí pořád to samý, ale tak co, jemu to prostě de a když se u toho pobavim jako u tohohle, tak nemam námitky(16.7.2008)

• Olík

Trocha zklamání – ačkoliv se kolem tohoto bijáku různými způsoby motají mnou oblíbené persony, jakými jsou seňoři Brill, Apatow, Wilson, Koechner, McBride nebo Rogen, nemá tato komedie Apatowské koule, na které jsem se marně těšil. Příběh tří obětních beránků, řešících svoji šikanu na střední škole najmutím bývalého vojáka a dnes spíš bezdomovce v podání Owena Wilsona je natočen stylem dětské komedie a když budu hodně krutý, není hoden ani jednoho z jmenovaných pánů.(22.10.2010)

• - Během filmu můžeme zahlédnou v televizi filmy Neúplatní (1987) a Klub rváčů (1999). (Stanley619)

• - Adam Baldwin si ve filmu zahrál jednoho z bodyguardů, kterého se chystají kluci najmout. Při pohovoru se zmínil, jak hloupé je pro bodyguarda chránit kluky před rváčema. Měl přitom na sobě stejný oblek jako ve filmu Moje tělesná stráž (1980), ve kterém si zahrál roli bodyguarda ochraňujícího své kamarády studenty před jedním takovým rváčem. (HellFire)