Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

1945

Po deseti minutách mi to přišlo natolik slabé, že jsem přestal sledovat... Ostatní Sandlerovy filmy jsou dle mého názoru lepší ()

Damielka

Dalo se to vidět, Sandler mile překvapil, ale jinak jsem od toho čekala víc...přišlo mi to trochu jako Kameňák splácanej dohromady s pubertálníma fórama z Prcy prcy prcičky. Ale narozdíl od Kameňáku jsem se párkrát od srdce zasmála...a ten závěr, ten patos...to už jsem nevěděla, na kolik je to myšleno vážně a nakolik si pořád dělají legraci z amerických happyendů. ()

gumolit

tak neviem veď ten film bol strašný som ho dlho vytrpel zo začiatku to bolo ok a to jeho "disco,disco"sa možno stane aj kultovým ,ale film akosi nefungoval.Zasmial som sa asi dvakrát,ale inak film nestál za veľa myslím si že Adam Sandler má na lepšie filmy.Tento bol skok vedľa aspoň pre mňa.Dosť trápne. ()

Ricky_CZ

Disco, Disco!! Má to svůj spád, má to pár dobrých nápadů, má to povedený soundtrack, má to v sobě dost humoru a to i toho klasicky absurdního...Líbilo se mi to dost na 75% ()

petrfox

Asi největší Sandlerova úchylárna, ale místy (a bylo jich dost) jsem se i bavil... "Disco disco - good good"... ***1/2 ()

Angie91

Tohle je přímo absurdní, přehnaná velmi povedená „parodie“. Celý štáb museli být naprostí šílenci, když šli s tímto na trh. Ale vyplatilo se. Přijít s tajným agentem, naprostým sexuálním maniakem, který si mezi ženami nevybírá, který je dokonalý i když trochu směšný, a jeho chlupatý penis… ouuu. Tahle komedie by prostě měla být povinná ke shlédnutí. Nejenže se vysmívá tomu, jak absurdní vztahy mezi Pákistánem a Izraelem panují, ale vysmívá se i těm, jenž nazýváme ve filmech hrdiny. Jejich bláznivé kousky naprosto přesně vystihuje Sandler v této komedii. A i když se někdy najde okamžik, kdy nevíte „co tím básník chtěl říci“ :-)), stojí prostě za vidění víc než jednou. Protože, když běží titulky tak zjistíte, že tenhle film má i něco do sebe. ()

MkSallam

Úvodních 30 minut je fajn, ale po nich nastupuje nevtipný Sandlerovské peklo, ztratí to šťávu a je to hrozná nuda. Sandler se jen furt kroutí a vojíždí starý babky a nebýt pár nápadů (kliky), vyškrábal bych si oči. Ze sebedestrukční letargie mě pak vytrhl jen Turturrův nástup a lá Rocky, bohužel zabitej nevtipným a příšerně blbým závěrem. Ultimátní souboj se nekonal, namísto toho zbyl promarněný potenciál, hodina utrpení a pár dobrej vtipů, který jsou stejně v traileru. Ruce pryč... ()

katchi

Cože? Komunistům se zapalují lýtka? Kravina to byla parádní.. Pobavilo mě to, což je zázrak, jelikož v poslední době je většina komedii strašně divných a nevtipných.. 4* ()

Milky.

Zábavu ve stylu starých Žhavých výstřelů a připomnění času Leslieho Nielsena, šílené absurdity, které ale nesklouzávají do trapnosti a perfektní Torturo. Bohužel odporně překlišovaný a moralistický konec mě vrátil do reality a vždy když se dívám znovu, tak film pak před "The Sound" scénou vypínám abych si jej neznechutil posledními pěti minutami, každopádně i tak se vždy královsky bavím a Zohan rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější komedie a pokud se mě někdo zeptá na nějakou komedii, tak jako první doporučení ze mě vždy vyleze "A Zohana jsi viděl/a?". A to mi jinak Sandler sympatický nebývá. ()

Vejrrr

Sadler je provokatér. Tahle partičkas Turturem, Schneiderem a spol .... Málokdy tady "zbarví film do červena", ale oni to prostě dokážou, že se natočí film, který je většinou absolutní blbostí, ale ten úsměv tam prostě vykouzlí a to je něco, co se zkrátka počítat musí :) Zohan absurdita nad absurditu. Výsměch a parodie. A to jednou za rok snesu moc rád........... Poznámka: Vlastně 2x - před nedávnem mě stějným způsobem nadtchl film Kick Ass ()

Imrwere

Upřímně? Čekal jsem od toho mnohem víc. Než jsem to viděl, všichni tvrdili, jak je to super film, jaká je to sranda a bůh ví co ještě. Těšil jsem se, ale tolik mě to teda nenadchlo. Místy jsem se zasmál, to je pravda ... ale opravdu jsem od toho i od A. Sandlera čekal víc. ČIstý průměr a v mém hodnocení zlatá střední cesta * * * ()

Chřástal

Jeden z těch filmů, které posouvají hranice humoru. Dementního humoru. Je jisté, že ten chlapík má o tom, co je vtipné, dost podivné představy, a co hůř, nikdo si ho zjevně nevzal stranou. Přitom jsou v Zohanovi i dobré fóry a z hlediska logiky děje (vím, teď se pouštím na hodně tenký led) jsou žerty týkající se Zohanova přirození nebo zacházení s kočkou zbytečné, nejen hloupé nebo dokonce na pěst. Přiznávám ale, že i mě Sandler pobavil nejen povedenými nápady (číslo na Hizballáh, Turturro bojuje s ohněm pěstmi), ale i některými hovadskými (plavání za skútrem, kliky bez rukou). Ovšem třeba scéna, kdy nahý Zohan na pláži žongluje s rybami, jednu vyhodí do vzduchu, lehne si na břicho a chytí ji mezi půlky, je už na mě trochu moc (i když třeba je to odkaz na Talmud nebo něco podobně sofistikovaného). Odzbrojující je kromě krásné Emmanuelle samozřejmě už příběh, kdy izraelský agent, který se díky starému katalogu módně zasekl v 80. letech, uteče znechucen nekonečným válčením do USA, aby zde souložením se starými ženami pozvedl ohrožené kadeřnictví (a zabránil etnickému násilí). Tohle pohybování se na rovině absurdit mi ostatně připomíná, že Nobelovu cenu za mír neměl dostat Obama, ale právě (a rozhodně více po právu) Adam Sandler. ()