Zahulíme, uvidíme 2

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Zahulíme, uvidíme 2

Dobrodružný / Komedie

USA, 2008, 103 min

Harold & Kumar rozhodně není snímek, který si bez mrknutí oka zasluhuje plný počet hvězd, ale jedná se o solidní zábavu, která má několik příjemně překvapivých momentů. Tato až šokujícně nekorektní komedie začínáji, přiznejme si trochu jinak než jsme čekali. Zpočátku se totiž může zdát, že hlavním hnacím pohonem tu bude důraz kladený na fekální humor v těch nejméně vhodných okamžicích. Ale není to pravda. Jen co uběhne několik minut, dozvídáme se, že Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay je nejen komedie z příběhem, ale hlavně s dokonale uhozenou zápletkou, která dovede vytáhnout vtipy i z míst, kde bych je nikdy nečekal. Na jednu stranu se nejedná o žádný velký humor, ale jak řekl (napsal) EdaS spíš o "nezávaznou letní blbinu", na stranu druhou si nelze všimnou absolutně přesného timingu jednotlivých vtípků, které v celkovém kontextu fungují opravdu skvěle. Stačí se jen odreagovat a naladit se na správnou vlnu, Harold & Kumar, vám s tím však rádi pomohou. Komedie, překračující tabu, která si dělá srandu z věcí, o kterých se nevtipkuje.(17.7.2008)

• Pedestrian

Palec nahoru za politickou/rasovou/sexuální a jinou nekorektnost. Scénář je však mizerný (jak natáhnout stopáž? dáme tam nějakou tu snovou sekvenci) a podtitul názvu filmu zavádějící (hlavní dva hrdinové stráví v Guantanámu sotva pár hodin). Obvykle mi u podobných komedií nevadí nelogičnosti a hloupé chování postav, ale tady mě vyloženě iritovaly. Jeden příklad za všechny: Harold s Kumarem omylem zacouvají autem do vodního hydrantu, který praskne a začne z něj stříkat voda. Auto je nepojízdné (?), a tak musí H & K utéct (oni nemohou ujet, i když s autem vlastně nic není), protože právě narušili zábavu místního ghetta, které však není tím, čím se zdá být. Nechtějí našim hrdinům rozbít tlamy, nýbrž jim na pomoc přinesou novou rezervu (wtf?!). Chlupy hustě zarostlý penis prostě nemůže být jen chlupy hustě zarostlým penisem. Musí mít podobu Usámova plnovousu.(19.7.2008)

Snad ještě lepší než 1. Tady je kvůli šlukovce v letadle pošlou do Guantanama. Tam poznají španělské ptáčky. Po útěku následuje party dole bez. Pak potkají zhoubovaného Neila Patricka Harrise, který hraje sám sebe. Potom jdou do bordelu a dál už si to nepamatuju. "To je urážka! Naše rodina tu žije již po dvě generace. Pane, mluví nějakým neznámým dialektem, ale říkali, že se budou bránit." :D(3.2.2013)

„A čo ten s tými očami? Je postihnutý?“ – „Je to Kórejec, pane.“ Pokračovanie podľa mňa milého originálu je v podstate rovnako vydarené (ak ste prvý diel pokladali za vydarený. Ja áno.). Ale sčasti ho pochováva zbytočná dĺžka (takmer dve hodiny!) a predsa len už aj na môj vkus miestami nechutné vtipy (vila s dievčatami dole bez je výborná len do chvíle, kým sa dole bez neobjaví aj hostiteľ). Na strane druhej, „prepad kvality“ nie je priepastný a takmer som si istý, že ak sa vám páčil originál, bude aj dvojka, ktorá ponúka veľa drsných vtipov, v čele s rasistickým tlmočníkom cez rasistického vládneho plešatého agenta („TOTO si myslím o Dodatku č. 5.“) po prostitútkami brokovnicou odpáleného Neila Patricka Harrisa ako Neila Patricka Harrisa.(27.5.2011)

Pokud se vám jednička nelíbila, tak nezoufejte, dvojka je podle mě lepší. Opět ale musím zkritizovat přehnané fekální scény. Nevím, co to je za trend furt natáčet někoho jak sere nebo močí nebo ještě horší věci. To mě teda vtipné nepřijde. Ale jinak to byla solidní prča, která si vzala na paškál nejen terorismus, rasismus, ale i americkou vládu a obecné mínění o tom, že jsou Američani hloupí. :-D 60%(9.3.2011)

• - Neil Patrick Harris na filmu "pracoval" čtyři dny. (hot_spot)

• - Ve scéně, kdy si Harold (John Cho) a Kumar (Kal Penn) svítí ve sklepě zapalovačem, je možné vidět, že stíny na obličejích jsou z jiného zdroje světla. (Pyron)

• - Ve scéně, kdy jde Harold (John Cho) v letadle na záchod, je možné všimnout si, že Kumar (Kal Penn) má za hlavou modrý polštář. Hned v dalším záběru už však polštář není. (dan.pacino)