Zahulíme, uvidíme 2

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Zahulíme, uvidíme 2

Dobrodružný / Komedie

USA, 2008, 103 min

Pokračování se nese v trochu jiném duchu než předešlý díl, vtipné scény jsou však vidět již v samotném traileru. Celý snímek o útěku před národní bezpečností pronásledující Harolda a Kumara křivě nařčených z terorismu se motá spíše kolem situací, které je postihnout na cestě za svou milovanou Vanessou, kterou chce Kumar získat zpět, než se vdá. A možná právě proto, že to není jen ujetá zhulená komedie o jídle, celkem dobře se na to kouká a vtipné scény jsou už bonus navíc. (6/10)(14.7.2008)

Kravina, která z počátku zavání opravdu nechutným humorem, ale postupem času nabírá na úderných fórcích a nekorektní zábavě. Usama v letadle, párty "dole bez", kyklop ve sklepě, ochotní negři a na závěr ultrazhulený Bush, který obyčejnou travku říznul koksem. Bohužel, těchto cca. 20 minut nemůže přebít hodinu a čtvrt trvající okořeněnou road-movie s klasickými premisami jako životní láska a přátelské neshody. I tak se jedná o slušnou porci neslušné zábavy, z nichž ostatně vždycky tahle dvojka těžila. [Přesná stopáž: 108 min](27.9.2008)

Poměrně zdařilé pokračování útrap čím dál známější dvojice matláků, které je bohužel místy zahnáno až do velmi prudkého extrému a některé nelogičnosti už opravdu bolí do očí. Bohudík tvůrci vymysleli opět mnoho dokonalých hlášek a slovních obratů (dabing nedoporučuji !), které tuto šílenou komedii stále drží nad průměrem. Ale jednička byla o mnoho lepší. 60%(8.6.2012)

• kOCOUR

Neuvěřitelné zklamání. Sofistikovaná poetika předchozího dílu, která oddělovala Harolda s Kumarem od zbytku teenagerovských prasáren, je ta tam - a zbyly už právě jenom ty prasárny, které se bez ladu a skladu válejí v rámci rozpačitých momentek a prvoplánově fuckovitých dialogů. Sperma na obličeji, hov*a na papíře... nechte si to, pro tohle jsem Harolda s Kumarem rád neměl :/.(18.7.2008)

Už jen za to, že tam hulí George W. Bush, si to zaslouží 4 hvězdy. U správný komedie se má člověk smát a tady jsem se smál nehorázně. Někdo namítne, že ty nechutnosti a extrémity nejsou vtipný, ale zase tohle nikdy nezažijete (pokud nehulíte jako hlavní dvojka :-D), tak proč si to neokoštovat na obrazovce ? Nahé baby (dole i nahoře), nahé penisy, hvězdy na houbičkách, psycho policajt, incestní kyklop, šílení teroristi, ztracené lásky, zhulený Bush a jointy kam se podíváš. No nestojí to za hřích ?(6.1.2009)

• - Kumarova matematicko-lyrická báseň byla napsána spolužákem autorů scénáře Jona Hurwitze a Haydena Schlossberga v době, kdy všichni tři chodili na střední školu v New Jersey. (hot_spot)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3 (včetně jednoho zvířete). (SONY_)

• - Z celkovej dĺžky filmu 103 minút strávia Harold a Kumar na Guantanáme iba 5 minút a 33 sekúnd. (m.a.t.o.)