Zahulíme, uvidíme 2

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Zahulíme, uvidíme 2

Dobrodružný / Komedie

USA, 2008, 103 min

Čtyři roky jsme čekali na pokračování o dvouch týpcích, kteří si rádi sem tam (nejlépe neustále) zahulí trávu. Kdo jiný by to mohl být, než Harold a Kumar. Bylo to dlouhé čekání, ale každopádně to stálo za to .Zahulíme, uvidíme byla celkem hodně povedná komedie. Otázkou je, jestli druhý díl je lepší? Ano, pro mně je určitě lepší!!! Mnohem vtipnější. Třeba scéna na "party dole bez ", písnička " My Dick " , překladatel, hloupý policajt, který je hlavním hrdinou v patách a další vtipné scény u kterých jsem se velmi smál. A k tomu docela slušné hlášky. Když jsem dokoukal tuto komedii, tak jsem byl udiven, jak rychle mi utekla, což svědčí o tom, že sem se skvěle bavil. Hlavní hrdinové John Cho a Kal Penn jsou borci. Ale je jasné, že hlavní hvězda je zde Kal Penn, který má snad stále otevřenou pusu a právě on má velký podíl na zábavnosti. Konečně nějaka role ve filmu pro Neila Patricka Harrise ( znamý srandista z How I Met Your Mother). Škoda jen, že tady není skoro vůbec vtipný. Po dlouhé době jedna z těch lepších a nových komedií, co je vážně vtipná!!!(15.7.2008)

Než cokoliv napíšu, tak se přiznám, že neznám první díl, dosud jsem ho neviděl, a tak toto pokračování hodnotím nezávisle na prvním dílu bez jakéhokoliv porovnávání. Avšak během sledování filmu jsem neměl žádný problém se zorientovat, takže znalost prvního filmu ani nebyla potřeba. Tato dvojka mi přišla jako hodně vtipné a originální dílko, kde bylo prostoru ke smíchu mnoho a dá se říci, že jsem se celým filmem doslova prosmál od začátku do konce. Začalo to scénou ve sprše a skončilo příjemným pozdravem z Amsterdamu, a mezitím bylo mnoho srandy. Ku-klux-klan, španělský ptáček, podobnost letištního kontrolora s Matthewem Perrym, Neil Patrick Harris v bordelu, párty dole bez, pytlák se svou manželkou a jejich incestním synkem, prezident Bush, tolik výborných nápadů se v jakékoliv komedii vidí pohromadě málokdy. U všech těchto scének jsem se smál a všechny mi zřejmě na dlouhou dobu zůstanou hluboko v mé paměti a ještě hodně dlouho se jim budu smát. Tahle komedie není špatná, naopak jí vnímám jako téměř dokonalou, kdyby všechny komedie byly tak vtipné, tak je to fajn, už se začínám docela těšit, až se někdy kouknu na první díl. Každopádně tohle byla příjemná jízda, kterou velice rád hodnotím nadprůměrně, jsou to čtyři hvězdy.(2.7.2010)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $38,108,728Tržby Celosvetovo $43,493,123Tržby za predaj DVD v USA $24,025,819 //počet predaných kusov 1,106,303║ Čo sa to stalo??? z dobre zabávajúcou a neskutočne dobre fungujúcou dvojicou z prvého filmu, toto je len jeden veľký nudný a nechutný bordel, sakra. /20%/(21.6.2009)

Druhý díl je možná stejně dobrý, jako ten první, ale přijde mi, že se v něm míň hulí:-) Najde se tu opět pár povedených záběrů, jako třeba návštěva u myslivce:-) Docela hustý je také vrchní vyšetřovatel a nechybí starý známý z Hvězdné pěchoty:-) Byť je to dobrá komedie, jednička je lepší a nejde se i hodně jiných lepších...60%(12.7.2008)

• BigDeal

Ak niekto čaká vtipný, šialený a v rámci možnosti inteligentný roadtrip movie v štýle prvého dielu, bude zrejme sklamaný rovnako ako ja. Jedná sa síce stále o šialený, nereálny a zhúlený sled udalostí, no namiesto humoru zostal len hnus...a nuda. V polovici som mal tých nechutností dosť a len s veľmi zlým pocitom som čakal na ďalšie nezmyselné vedľajšie postavy. Pritom som sa ale nemohol zbaviť predstavy, že ak by tvorcovia tento film vzali trochu inak, mohla by z toho vzniknúť dobrá satira. Takto bohužiaľ zostalo len minimum humoru, maximum fekálií a Neil Patrick Harris...s prižmúrenými očami 2*.(29.11.2008)

• - Ve scéně, kdy jde Harold (John Cho) v letadle na záchod, je možné všimnout si, že Kumar (Kal Penn) má za hlavou modrý polštář. Hned v dalším záběru už však polštář není. (dan.pacino)

• - Neil Patrick Harris se v roce 2006 veřejně přiznal k homosexualitě. V tomto filmu z roku 2008 hraje sám sebe, avšak vystupuje jako heterosexuál. (Korbitch)

• - Z celkovej dĺžky filmu 103 minút strávia Harold a Kumar na Guantanáme iba 5 minút a 33 sekúnd. (m.a.t.o.)