Anderton

Úspešnej sérii štúdia Blue Sky sa darí prekvapivo držať latku na rovnakej úrovni. Nie je tak vysoko, ako Pixarovská a Armanovská, o trochu nižšie ako Dreamworkovská, ale nie o moc. Predchádzajúcimi tržbami povinná trojka prekvapila výpravnosťou, zakomponovaním milých zvieratiek z názvu a adrenalínovou záverečnou akciou. Poctivé tri hviezdy. Ďalej by som už nepokračoval, možno skúsil ďalších Robotov. ()

Carol Pifková

No síce tam dinosaury boli, tak aj tak to akosi nepomohlo, aby som dávala hodnotenie vyššie ako 3*. A možno, že práve za to, že tam fakt boli... počas doby ľadovej, ale úplne niekde inde.. proste sa mi tá myšlienka nepáči... Ale tak zas netvrdím, že na niektorých scénach som sa vôbec nezasmiala.. Zasmiala, ale to aj pri iných rozprávkach sa zasmejem a oveľa viac a s väčšou chuťou... ()

Frajer42

Doba ledová nám vyexpila na vyšší level. Tentokrát k nám zavítala už i v 3D. Tak nějak mi mírně unikl ten začátek, a proto mohu skutečně jen tušit proč se naši hrdinové vydali tou jeskyní až kamsi hluboko pod zem, kde se k překvapení všech, včetně mě samotného, udržuje stále svět dinosourů. Každopádně v tom 3D, ačkoli není kdoví jak intenzivní se na dinosaury kouká lépe než dobře. Navíc k mému uspokojení je lenochod vystaven spoustě životu nebezpečných situací a nechybělo mnoho a mohl být můj chtíč ukojen. Minipříběh veverky se nám posunul na další úroveň a zamilovala se nám do druhé veverky. Naštěstí poté co měla možnost poznat utrpení, které manželství obnáší, tak se raději vrátila zpět k honbě za oříškem. Do naší nepříliš zajímavé sestavy se dostala další postavička, která děj patřičně rozhýbala a oživila. Jádro filmu však zůstalo v zásadě neměnné. Tentokrát se to vše točí kolem mamutího porodu. Dávám 3* a rozhodně plánuji i díl č.4. ()

AppleCore

Tohle, že mělo bejt lepší než první díl?! Nebavila mě ani veverka a nebejt Simona Pegga a jeho výborný postavičky vůbec bych se nebál jít s hodnocenim níž. Za celejch pětaosmdesát minut jsem se usmál dvakrát, což je vzhledem k žánru dost smutný. U prvního dílu jsem smíchy brečel. A i přes fakt, že je film napakovanej akcí, tak postrádal jakoukoli dynamičnost a to dokonce i s DTS ozvučenim. Celkovej dojem kazila i hudba. Navíc už všechno známe z dílů předchozích a nabízí se jedno starý rčení a sice to, že "Opakovaný vtip není vtipem." Zklamání roku. ()

MikeCool

Další, kvalitní příběh z doby ledové tentokrát s nástupem dinosaurů. Příběhově je to takový lepší průměr. Krysoveverka opět nezklamala. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Kothy

S přimhouřením očí nad dinosaury v době ledové to není špatné. Další dobrý díl. Hlavně Rudla se mi líbil. :) ()

Smok

Takže stará partička si dala výlet do "rozohriateho" podzemia a zábava neustáva. Scratovi zase tvorcovia naložili, čo sa do neho vošlo, a veverica Scratte ho rozhodne nešetrí, pridali sa nejaké nové postavičky (skvelá dino tlupa, lasičiak Buck, mäsožravé rastliny...), letecká a iná akcia a kopec dobre miereného humoru, takže úspech je zaručený. Na mňa tento recept fungoval. ()

teutates

Veľmi milé prekvapenie... bavil som sa, čoš sa v tomto žánri nestáva veľmi často. Dovolím si tvrdiť, že sa mi to páčilo o niečo viac ako "Obleva". Dobrý nápad prevedený na filmové plátna mňa osobne potešil a ako vravím dosť dobré 7/10 ()

swamp

I když jednička byla plná patosu, dle mého se jedná o stále nepřekonaný díl této série, která je určená především menším. Na třetí pokračování jsem si zašel hezky na 3D, abych mohl hodnotit nejlepší možnou verzi. Lituju těch peněz. Nevím, jak je natáčení pro tuto technologii drahé, ale stále čekám na film, který to 3D využije i víc, než nějakými dvěma průlety (že by až Avatar?). Český dabing je příšerný, ale nic proti tomu nemám - mezi diváky byly především děti. Nechci být ovšem úplně negativní - koukat se na to dalo - byly tam momenty, kdy jsem se opravdu zasmál, ale také pasáže, kdy jsem si ukusoval nehty nudou.. snad si tvůrci řeknou do třetice všeho dobrého a pokračování už se nedočkáme. NEJLEPŠÍ SCÉNA: Veverčí tango. ()

Ant

Doba Ledová 3 nezklamala, bavila jsem se u ní podobně jako u předchozích dílů. Je to jeden z mála animovaných filmu, který pro mě neznamená utrpení. Co se se ale týče 3D mě, tak to mě nijak nevytrhlo. Héliová scéna rulez. ()

predators

Teda, nemůžu si pomoct, ale tohle byl úsvit něčeho většího, než dinosaurů. :-) Perfektní jízda, která předčila i své dva předchůdce. Ano, dovolím si tvrdit, že trojka dala nejstaršímu dílu na frak, ikdyž mu "prvenství" nikdo nevezme. Ale zpět k tomu, proč jsme tady, a to kvůli 90 minutám parádní jízdy se vším všudy. Láska, kapka strachu, dobrodružství, létání, běhání, skákání, honičky, zvířecí piškoti a hróóóóóóóóómada srandy. Už dlouho jsem se u animáku nepobavil, tak jako u Doby ledové 3. Bravo, pánové!!! 95% ()

Pedestrian

Je to paradox. Film, který je cílený zejména na dětské publikum (od 12 let nepřístupno), a který se bojí zabít i blbého praptáka, obsahuje takové množství sexuálních narážek. Scratčice se dotýká Scratova žaludu, Buck se houpe v tlamě spinosaura (evidentně) na jeho "varleti" ad. Samozřejmě je to nuda těžké váhy a nové (vlastně i staronové) postavy stojí za dinosauří hovno. ()

Claw

Nejlepší díl? Ano. Aspoň pro mě.:) Jednička je jednička já vím... Dvojka slabší uznávám… Když si chci dát "Ice Age", tak sáhnu výhradně po 3. dílu, a to hned z několika důvodů. Trojka na rozdíl od dvojky zobrazuje otřepané téma neotřelým způsobem, například dinosauři jsou tématem, které si vysloužilo několik filmů, ale takhle zpracované to ještě nikdy nebylo. Nápad pokračovat v tajemném dinosauřím světě, který se celou dobu schovává pod ledem, se mi líbí, je to chytré a originální. Setkáváme se s novými postavami, samozřejmě kromě dinosaurů se seznámíme s velmi odvážným a bláznivým lasičákem Buckem. Právě Buck je za mě stěžejní a celou tuhle jízdu neskutečně táhne. Od první chvíle jasně vládne celému filmu a prostě si vás získá. Mě teda určitě. Krom toho, že je střelený a vlastně trošku blázen, tak je to hrdina tamního světa, který přežívá mezi dinosaury a jak to, tak bývá, každý hrdina mývá svého úhlavního nepřítele. Kdo jiný ve světě dinosaurů by to mohl být než ten nejnebezpečnější z nich. A tvůrcům se opravdu povedl, protože měl koule! Rudy! Samozřejmě i zbytek party je super, přijde mi, že se vztahy mezi nimi nejvíce rozvinuly právě tady. No, a nakonec musím zmínit Scrata, jehož lovestory je nesmírně zábavná. Vidíme v ní prvky moderních vztahů 21. století a jejichž problémů. Ale je to strašně vtipné. Ořech jde na chvíli stranou a pak, v pravý čas, zase přijde na scénu. Za mě se jedná o nejvyzrálejší díl. Nejvtipnější, nejnapínavější, nejzajímavější a nabízí více dobrodružství než první a druhý díl. Také má nejbarevnější a nejpůsobivější výtvarné zpracování. Z těchto důvodů je "Ice Age: Dawn of the Dinosaurs" nejlepším filmem z pentalogie "Ice Age" a spolu se "Zootopia" a "Puss in Boots: The Last Wish" patří mezi mé nejoblíbenější animáky všech dob. /100% + FILM ROKU/ ()

iamek

Solidní pokračování populárního animovaného snímku. Škoda jen stále se opakujících fórků a 3D bohužel snímek nezachrání z průměru. Snad pánové natočí něco nového a vykašlou se na další pokračování. ()

Chrustyn

Popravdě jsem očekával nastavovanou kaši, která nepřinese žádnou inovaci ale o to větší bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že nejnovější "Doba ledová" nejen, že překonává předchozí díl ale v některých případech se kvalitou blíží i tomu prvnímu. Tvůrci tentokrátpřipravili pro hrdiny záchranou výpravu do světa pod ledem, kde se (jak všichni vědí podle trailerů) schovávají dinosauři. Objevují se nové postavy a tvůrci do příběhu přidaly i rodinné problémy spojené s těhotenstvím. Film má poměrně pomalý rozjezd, kde je minimum vtipných situací a už ani eskapády veverky s žaludem nebyly tak zábavné. Naštěstí se film v druhé polovině zlomí a na řadu přichází nejen řada skvělých fórků, které jsou občas vysloveně pro dospělé ale i akcí nabušená závěrečná třetina, kde se pořád něco děje. Pro mě obrovské překvapení, které však v animované konkurenci trochu zaostává. ()

SeBig

Nejlepší díl. Fakt krásná pohádka u která mě nejen překvapila dokonalým příběhem ale i pobavila. Snad nejkrásnější pokračování ze všech pohádek :-)) ()

klerik

Lepšie ako čajová dvojka. Scenár síce slabí (slabší ako v zábavnej ale tiež jednoduchej jednotke ), ale padacích a kĺžucích scén je našťastie pomenej a sem tam sa zadarí aj nejaká tá hláška. Postavičky sú roztomilé, len ich už je príliš veľa... ()

korbitch22

Hodně výpravné, díky spoustě prostoru pro Scrata i zábavné, ovšem příběh až neskutečně vykrádající první díl.Pro mě má tahle série sestupnou tendenci, bavil jsem se, ale i druhý díl má prostě víc do hloubky. 60%. Za ty roky a za Bucka zvedám o 1*. ()

mcb

Podobný případ jako se Shrekem Třetím. Sympatické a zábavné postavy z minulých dílu jsou rozmělněny a hozeny do mixéru nevtipnosti a otravnosti. Příběh, který, ač je banální, mohl být klidně zajímavý a doveden do alespoň vtipného průměru, který neurazí. Tomuhle animáku se zasmějí tak akorát děti předškolního věku, pro dálší generaci to jde divácky hodně z kopce. Fakt už by si tvůrci měli nechat projít hlavou, jestli má cenu připravovat další nezáživné dobrodružství pravěkých zvířat nebo vytasit celovečerní dobrodružství se Scratem, který je bohužel to jediné, co je na tomto třetím dílu vtipné. ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016