Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

Edeltruda

Až příliš mi to připomínalo za každou cenu roztomilé pohádky Zdeňka Trošky (viz čertíci apod.). A taky mi to přišlo takové překombinované (útěk, peklo, hra na peklo...). Když už nechtěný sňatek, tak raději pohádky Šíleně smutná princezna a z novějších Královský slib. ()

MASH_4077

Coooool. Čerti a strašidla. Jsem doma. Ale pořád to není pohádka pro prcky, jako třeba S čerty nejsou žerty. Nárožný a Postránecký.....velmi dobře. Mádl a Voříšková.....neříkejte mi, že spolu nic nemaj. ()

route60

Peklo s princeznou není naštěstí peklo filmové (uječené) ale milá a vtipná pohádka se vším co k tomu patří. ()

Claire.TJ

Hledat v soudobých (a nestrachovských) pohádkách pohádku dobrou je jako hledat pivo v lahvi Gambrinusu. No a vida, výjimečně se várka povedla - a mně se pohádka líbila! Hned v první scéně ledy roztavuje roztomilý pan Pecha, v další scéně se roztomile mydlí dvě děti, z nichž holčička je správně přidrzlá... Sice v každém slovu pana Nárožného slyším "ale paní Kadrnožková!", ale to nic nemění na tom, že je to spolu s panem Postráneckým pan umělec... Dokonce, a to se mi zvlášť nestává, se mi líbilo peklo! Ty spory o huňku/ocas, myšlenka školy a třídy pro největší losery vedená výbornou Stankovou taky super... Lucifer, který princeznu zachrání po tom, co ji má v záběru zespoda a s rozevlátou sukní :)) - no, a když jsem to nakousla, roztomilá Terezka Voříšková s roztomilým Jirkou Mádlem - hoši, tohle všechno prostě funguje :) Jasně, že s klasickými pohádkami se nedá srovnávat nic - ale přijmeme-li to jako žánrovku z kategorie "soudobé pohádky" - je to super :) ()

x_ander

Scénaristický balast, kde se postavy chovají naprosto nepochopitelně. Terezu Voříškovou miluju, takže každá scéna s ní byla zlatá, ale na druhou stranu Mádl byl pořádný přešlap. Ten kluk sice umí hrát, ale na prince (byť pitomého) se nehodí vůbec. Peklo s priceznou tak sice není peklo a dá se zkouknout, ale jednou stačilo. 50%. ()

Nonna

Můj první kontakt s multikinem a zrovna štěstí na skvělou pohádku. Krásné a přiměřeně nepřeplácané exteriéry i interiéry, zajímavé herecké obsazení, neokoukaný píběh, spousta vůbec ne hloupého vtipu a slovních hříček a dobrý, vtipný konec. Důkaz o tom, že princ vůbec nemusí být krásný ztepilý jinoch na neméně ztepilém koni, ale obyčejný nešikovný "kluk" a princezna nemusí pobíhat v krinolíně a dělat Ach! Jiří Mádl i Tereza Voříšková působí jako velice sourodá dvojice, jiskří to mezi nimi a člověk jim přeje, aby jim to vyšlo - nejen láska, ale třeba jen to, aby se princ Jeroným konečně předvedl svému otci jako chlap, který si zaslouží uznání a princezna Aneta, aby panu králi dokázala, že není jen třeštidlo podpalující si šaty v rybníce, ale slečna, která se umí zamilovat a to z lásky. Na celé pohádce působí z herců rušivě snad jen přehnaně ukřičená čertice Alžbeta Stanková, ale to se ztratí, v pekle. Pohádce chvílemi schází plynulost a to mi připadá způsobené častým střídáním obrazů. Možná kdyby se méně často stříhalo a děj volněji plynul, neškodilo by to. Co mě velmi potěšilo - Miloš Forman v roli spícího čerta, Luciperova filmová projekce, kterou šmíroval princeznu na světě, tetka Křepelka, co si "na panáčka brousila kosu" a generál Miroslav Táborský, který byl stále při chuti. No a taky to, že se Jeroným přeci jen naučil plavat. ()

Muff

Docela zklamání. Začátek měl drajv a vypadalo to dobře, ale v půlce s přípravou té šarády v mlýně se zvrhl děj v troškovské šaškování, scény a křičení, marné tlachání a úplně pokazil celkový dojem. ()

dsaiko odpad!

pohádkové peklo ... to už se ani nedalo dodívat ... takovouhle tvůrčí křeč už jsem opravdu dlouho neviděl ... vytvořit konstrukci, že čert s se pozná podle toho, že mu svítí ocas, to chtělo opravdu velkého myslitele ... jedna z nejhloupějších pohádek, co si dovedu představit ... ()

PMakufka

Toto hodnocení bude stručnější, tak se trochu omlouvám. Ono totiž není moc o čem psát. Zápletka triviální, děj předvídatelný. Koneckonců k pohádkám to prostě patří, ale moc záleží jak se kdo klasického materiálu princezen, princů, králů a pekla ujme. Pohádka je koukatelná, místami nuda, Mádl ani Voříšková nepřekvapují. Václav Postránecký s Petrem Nárožným hrají svůj vyšší standard dobře, ovšem jejich vedlejší role králů jim příliš prostoru nedává. Peklo je ucházející... rád jsem zahlédl v roli jednoho z pekelníků Borise Hybnera a Miloše Formana. Ti vždy potěší. Trochu bavit jsem se začal až v poslední čtvrtině filmu, respektive až poté co pekelníci konečně provedli "invazi" do starého mlýna. To je asi tak všechno. 50% ()

ESNYR

Jedna z těch lepších pohádek, což je docela překvapení potom co si ČT dovoluje posledních pár let vydávat za pohádky. Mádl se na tu roli sice dvakrát nehodí, ale z Voříškovou tvoří příjemný pár. Jen ti čerti byly zase moc přehnaně čertovsky přiblblí. No asi to k těm pohádkám prostě patří. Takže za 3. ()

calculus

Kdysi jsme točili pohádky pro děti. Dnes vyrábíme něco jako rodinné filmy, ale ty pro děti už určitě nejsou. Toto dokoukat bylo peklo, i když s velmi pohlednou princeznou. Lehký dějový zmatek z počátku filmu přešel v totální úlet na jeho konci, hezký příběh mezi Voříškovou a Mádlem zazdili ukřičeným mumrajem s nadrženou pekelnicí... ()

jungewolf

Pěkná komediální pohádka - dávám 4,5 * a 75 % . Nejlepší hláška: "Nic ti není svatý, ani slovo ďábla" . Moc pěknej je taky vodník (J. Pecha), čo nemá žuby.... . Výstižný komentář - VIZ: Tosim . ()

natalanka

Velmi, VELMI krásná pohádka. Pohádkově roztomilá a peklo je podáno s náležitým kouzlem a krásnými triky. Příroda úchvatná. Alžběta Stanková a Martin Stránský jsou nádherný pekelný pár, kde to pekelně jiskří. Peklo se opravdu nadmíru povedlo. I čerti,Vydra, Hybner a Vojtek. Králové v podání Postráneckého a Nárožného jsou úžasní. Jeden hrom a blesky a druhý takový milující tatoušek. Jirka Mádl taky jednička. No a Mirek Táborský... no koho ještě vychválit? Terku Voříškovou i Zlatu Adamovskou. Prostě povedlo se. Já jsem nadšená. Po dlouhé době pohádkově pohádková, vtipná a kostýmově vymazlená pohádka .. :-) ()

carl.oesch

Skvělá pohádka. Zábavná a hlavně i dost originální story. Sice nemám moc rád Mádla, ale byla tam taková spousta jiných skvělých herců, že mi vlastně tentokrát ani tak nevadil. A samozřejmě Terezka Ramba. Dobrý scénář, příjemně vybrané interiery a zaujala mě Maláskova hudba. Takže naprostá spokojenost. A přidávám se k Malarkeyho komentáři - ty bláboly, o kterých píše vypovídají velice jasně o naprosto zbytečných existencích jejich autorů, kdy si svoje komplexy méněcennosti ventilují nejenom na CSFD... ()

Alden_Larson

Docela zklamání, i když zároveň nevím, co jsem čekal. Příběh není moc originální a některé jeho části mi moc nedávají smysl. Jediné zajímavé postavy byli princ s princeznou, ostatní byly ploché jak prkno. Film nevypadá moc dobře, spousta záběrů mi přišly nehezké a navíc je tam několik scén, které jsou otřesně setříhané. Ani herecké výkony nejsou nic extra, některé jsou lepší než jiné, ale obecně jsou nejvýš nadprůměrné. 4/10 ()