Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

Pythonator

Hvězdička navíc za paní Fisherovou. Je to neskutečně zábavná roštěnka. Její role z Nesvatbových sice baví daleko více, ale i tady si chlap přijde na své. Kupodivu jsem film přežil ve zdraví, i když nesnáším nakupování a dělá se mi špatně z luxusních kravek, které jsou závislé na kokotinách. ()

Kodousek

Ďábel nosí Pradu zkombinovany trochu se Sexem ve městě. Má to svůj vtip, ale není to žádné mega-dílo do filmoteky. Nejlepší tam byl ten pěknej šéfredaktor ♥️ ()

JB001

Nesnáším nakupování a i když je to film především pro ženský, tak v době koronavirové to byl příjemně strávený večer. Isla Fisher mne bavila ()

cmman

Nakupování hadrů asi nenastartovalo hospodářskou krizi, přesto opět vidíme, že žít na dluh se nedá věčně a pohár jednou přeteče. Ploché charaktery postav, očekávaný děj a závěr. Ale koukat se na to dalo, byla tam spousta barviček a John Godman :) ()

omega_SK

Taká jednorázovka, čiže 1x a dosť. Každopádne radšej takéto čosi, ako zas dáky huličský teenager-ský blivajz ()

kritička

Tak místy velmi vtipný, místy trapně blbý dialog a hlavní ženská postava byla rovněž velmi rozporuplná. Ale celkově si myslím, že tento film špatný není a pokud někdo potřebuje zažehnat nudu, tak si tento film může pustit. ()

karmalat

Podprůměrná podívaná, typický "reálně"-romantický film s morálním ponaučením tak, jak to jenom Američani umí. Věřím, že ženám se bude líbit už jenom kvůli tomu nakupování a love story. Mužům nedoporučuji ani pod pohrůžkou násilí. Ale možná se mýlím a jsou jedinci, kterým ta záplava růžové barvy na šatech bude vyhovovat. Já raději jdu na panáka. ()

Hystory

Sesterská spoločnosť štúdia Walta Disneyho Touchstone Pictures priniesla klasický romantický príbeh bez originality a veľmi slabým príbehom. Komédia o jednej praštenej babe o Rebeke, ktorá so svojou nadmiernou hlúposťou prekonáva všetky prekážky a dokonca sa dostane do vedúcich funkcií (tiež zásluhou svojho zvláštneho psychického stavu!) naozaj osciluje na hranici dobrého vkusu. Problematiku scenára nechajme stranou a venujme sa samotnému ireálnemu príbehu. Keby naša hlavná protagonistka bola len nákupnou maniačkou tak to akceptujem, no vo filme ide o psychicky narušenú resp. nízkou inteligenciu disponujúcu osobu. Cez celý stopár nielen padá, uráža a drzo sa správa, ale stihne poukázať na všetky odrané prvky takéhoto typu žánru (asi preto je to až tak viditeľné lebo ustavične nás atakujú podobné filmové projekty z každej možnej svetovej strany). Samozrejme občas boli vsunuté vtipné momenty, ale tie vychádzali zo situácie a neboli zásluhou ani jednej postavy. Niekedy znamená menej omnoho viac: dialóg s výstavnými figúrami bol vrcholom absurdnej komiky, ktorý viedol k explózií v mojej nervovej sústave. Tuctový charakter nemožno zaprieť, ale sarkastický prístup vyúsťujúci do núteného a nevkusného Happy Endu gradovaného až k hraniciam nechutnému slinavému, predznamenávanému a gýčovému finále splynutia dokonalosti bolo aj pre mňa veľkým sústom. Nie som proti takémuto typu zábavy, ale niektoré príbehy nemajú charakter obstáť. Aj tento romantický film patrí medzi nich. Na druhej strane túto existujúcu a veľmi nepríjemnú „chorobu“ mohli naozaj empatickejšie a solídnejšie stvárniť. ()

Mirrabel

Normální americká romantická komedie, předvídatelný děj a happy end jen na téma shopmánie. Nenáročná zábava na sobotní odpoledne. ()

jarod13

Je to oddychová komedie, líbila se mi. Je to komedie na večer k televizi. Oddychovka, co jsem od toho očekával se vyplnilo. Jedna z komedií, na které se můžete podívat klidně zase. Do kina bych na ni nešel, ale na DVD proč ne. :-) Některé záběry jsou fakt sranda...např. tanec Rebeccy..... :-) ()

henny2010

Nákupní šílenství mě teda hodně míjí. Do tohoto filmu jsem šel i kvůli svým mladším sestřenicím, který mě do toho chtíc nechtíc donutily. Takže jsem musel hodinu a půl držet zobák a vychutnávat si nákupní orgie, které nám tak s citem prezentuje Isla Fischer, ale herecky trošku mimo mísu. Je to klasická tuctová romantická směs, plná jako vždy "nečekaných zvratů" s náplní několika vychutnávek. Tak tohle už tu bylo tolikrát a pořád žádný pokrok. Ale nikdy mi to nedá, abych to prostě zahodil do odpadu, vždy se něco najde. Tady to byl jeden z hlavních hrdinů Hugh Dancy, jehož si jako herce považuju už od dob Krále Artuše. Co víc dodat než je říct pánům zlatým, aby trošku zmoudřili a netočili dále tyto své jednobrdové slaďáky, které jsou si až na prostředí podobné jak vejce vejci. ()

bee.el

Hmmm, slint-slint... Hugh Dancy... na toho se dá koukat kdykoli a kdekoli a díky němu film nadhodnocuji, ale stejně... ráda se na shopaholiky podívám kdykoli znovu, ona totiž Isla Fisher není klasická nanynka, která by člověku lezla na nervy, ale prostě hrozně fajn milá a hezká holka... a on vůbec celý ten film je takový milý... a hezký... a k tomu ten Hugh Dancy... a přiznávám se, že jsem uvažovala i nad 5*, protože je málo filmů obdobného žánru, které jsem schopná sledovat opakovaně. Je mi jasné, že pánské části diváků se film moc líbit nebude, ale když na Rebeccu mluvily figuríny a nabízely jí šátky a boty a bůhvíco všechno, zcela jsem jí rozuměla... ()

djkacko

Veľa krát som okolo tohoto filmu chodil a stále som sa nemohol odhodlať si ho pozrieť. Zlom nastal včera večer keď som si konečne povedal že aspoň raz musím. Uznávam že to nebola až taka veľka katastrofa ako som čakal. jednotlvé zápletky /niekedy/ boli celkom fajn. Samozrejme film je totálna hlúposť ale myslím že tvorcovia práve chceli aby tak pôsobil. Treba vypnúť mozog, pohodlne sa usadiť a nerozmýšalť nad tým moc potom je to celkom stráviteľné no viac ako na dve hviezdy to u mňa nieje... Ale opakujem čakal som že to bude oveľa horšie.. ()

Boylina

Zábavný a roztomilý. Líbilo se mi to hlavně proto, že mě baví nakupování. Oduševnělejší rozbor ode mě nečekejte. ()

Fikovec

Dokoukal jsem. Originální znění. Rád se vám zde vyjádřím jako nezaujatý muž. Víte, vy pánové, kteří film odsuzujete už jen proto, že je to o ženě, která ráda nakupuje, že tam byli takoví i "tvorové" pohlaví našeho, ergo svislého? I my můžeme být shopaholiky. A pak si řeknete i o sobě, že jste blbý a budete také terčem věty "proč na to kurva koukám"? Jistě si najdete i zajímavější film. A pokud ne, nechte si sprostá slova pro sebe, nebo k pivu. Film by se měl hodnotit jako takový. Ne, že "to neni pro muže", či podobné kecy. Ano, samozřejmě, že hlavní děj a zápletka je klišé používané v polovině romantických filmů z NY. Ale je to vtipné, zajímavé a rozhodně příjemně zpracované. Až jsem se za ní opravdu místy sám styděl. Její bývalý přítel co jí pronásleduje, aneb vymahač dluhů Smeath byl taky ze života. A netvrďte mi, že nemůže nikdy být i v tom vašem - je to hlupé a naivní. Ve filmu jsem našel celkem zajímavé věci, ať už jde o nákupy a s nimi často spojené mínusové stavy kreditek, romantiku, nebo víceméně i kariérismus. Co mě zaujalo bylo například to, že se svého zeleného šálu opravdu vzdala, což tak zprvu nevypadalo, nebo homosexuální recepční první ve frontě na výprodej věcí, kterých se Rebecca zbavovala, aby měla na zaplacení dluhu. Finále už bylo klasické, stejně jako primární děj. A co mě pobavilo v titulkách bylo to, že Alicia byla Finům představena jako známá prostitutka. Za mě 63%, což jsou hezké 3 hvězdy. ()