Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

Eva_D666

Ono nestačilo, když Ďábel nosil Pradu a ve Městě vzkvétal Sex. Ke všemu se ještě museli přopojit shopaholici. Kam ten svět spěje... ()

Stanley619

Shopaholik a workoholik přece nemůžou bejt spolu, to ví každej. Protože to, co on by vydělal by mu hned jeho buchta utratila za pi*oviny. Jinak taková průměrná, celkem dobře obsazená oddychovka. 58% ()

ashtangi

Kombinace Ďábel nosí Pradu, Bridget Jones a Sexu ve městě se nepovedla a většinu času neuvěřitelně nudí!!! + ošklivá hlavní hrdinka. ()

hobbitko odpad!

Tohle myslí vážně? Slečinka, která se chová, jako by měla mínusové IQ je najednou hvězdou seriózního časopisu o financích kvůli tomu, že si na sebe navlíkne zelenou šálu a život strávila ve výprodejích a umí kecat jenom o nich a ničem jiném? A kromě Skandinávské delegace, kterou vyfackuje, protože nemluví jejich řečí i když na pohovoru tvrdila pravý opak navíc ještě okouzlí inteligentního sympaťáka, koho jiného než svého šéfa? Romantické komedie mám velice ráda, ale nesnáším, když u nich musím vypnout mozek, a v momentě, kdy mě film přinutí obrátit oči v sloup a znechuceně odfrknout to znamená jenom jedno - odpad. A co PROBOHA ŽIVÝHO měla znamenat ta taneční scéna??? Kdykoliv tahle slečna měla být jakože "roztomilá" byla akorát trapná trapná TRAPNÁ! ()

Mat21

Vítejte v báječném světě shopaholiků. Kdo by jen odolal nekoupit si ty nádherné boty od Gucciho či Prady? Určitě ne Rebecca Bloomwoodová! Šatník jí již přetéká hadříky, otevírat dopisy s fakturami se však stává noční můrou. Jejím životním snem bylo stát se redaktorkou módního časopisu Alette, když však končí na dlažbě, vezme za vděk alespoň ekonomickému magazínu Succesful saving. Ač Rebecca nemá ponětí ani o základech ekonomiky a utápí se v dluzích, její první článek na téma nevěřte kreditním kartám sklízí neobvyklý úspěch. V nečekané euforii se rozhodne razantně skoncovat se svým shopaholismem, začne docházet do kroužku stejně postižených lidí, cesta z každé závislosti je však velmi trnitá. ● Především zvolené téma závislosti na obchodování, kterým trpí mnohem více žen, než-li si je ochotno připustit, zaslouží míru pozornosti. Samotné zpracování příběhu mě však bohužel nenadchlo. Slibný potenciál hlavní myšlenky evokující velmi vydařenou komedii byl překryt spíše ironií, sarkasmem a touhou po vlastní kariéře. Film Báječný svět shopaholiků přesto vyzdvihuje nejenom svým šarmem, ale především přesvědčivým hereckým výkonem Isla Fisher. "Když nakupuju, svět začne být lepší. Svět je lepší. A pak už není. A tak to udělám znovu." ║5.10.2009║ ()

Juja

Ruzovoucka romantika, ale me se to proste libilo:) NAvic nabizi realistictejsi verzi novinarskeho platu, kolik by proboha musela mit Carrie?! ()

barteca

Mně to přišlo vhod, já se bavila. Dobrá oddechová komedie, dobré drama, skvělé taneční číslo a herecké obsazení. Souhlas freddy. ()

edie sedgwic

Tento film ma jednu obrovsku nevyhodu: ze bol natoceny az po filmoch Sex v meste a Diabol nosi Pradu, ktore sa z velkej casti zaoberaju podobnou tematikou a opieraju sa o take mena ako Meryl Streep ci Sarah Jessica Parker. Shopoholicka Isla Fisher je len velmi slabym odvarom spominanych dam, aj ked je to mila a neopozerana tvar. Ustrednym motivom je posadnutost modou a nakupovanim, no aj ked sa s nou v tychto dvoch bodoch dost stotoznujem, na svoje som si neprisla a tak film ostava len malou a nevyraznou cokoladkou v bonboniere podobne ladenych filmov. ()

andrejbed

Naivní snaha o naivní komedii... Vím, že tak trapní lidé jako hlavní hrdinka existujou, ale točit o nich filmy mi připadá snad ještě trapnější. ()

Rehooo

Opět jeden film na odreagování. Pokud člověk jen potřebuje vypnout a kouknout na nějaký nenáročný film a dokáže ho vzít s nadhledem, tak klidně může sáhnout po tomto snímku. Pár zábavných scén a vtipných momentů co člověka rozhodně potěší. Pokud se však filmový fanda podívá na film kritickým okem, tak ano, je to hrozně naivní a předvidatelný film a nestojí to ani za shlédnutí. Prostě každému co sedne. Obecně však nic extra co by stálo za druhé shlédnutí. ()

Bozvav

Vtipné, milé, jednoduché a veselé. Nic světoborného, byť jisté poučení o tom, jak snadno si lze zadělat na průšvih, by se našlo. Za mne 55%. ()

BathoryMan

Chvílami mi to pripadalo ako keby som sledoval Pravú Blondínku pre rok 2009.Lenže hlavná hrdinka bola ryšavka a ešte ktomu sympatická začo umna mal tento film prvé plusové body.Scenár bol síce plný klišé typického pre podobné romantické chechtáky ale sem-tam sa objavil naozaj vtipný forik alebo scénka začo dalšie plusové body a nakoniec som si uvedomil že aj ked moc nefandím takémuto štýlu filmu tak mi tá hodinka a trištvrte celkom milo ubehla a ja som sa ani nestihol nudiť!Takže nakoniec tri hviezdičky pre túto sympatikuš-romantikuš komediu!!! ()

Ippolito

Úplně jsem zapomněla, jak stupidní můžou filmy honosící se nálepkou "romantické komedie" být. Při většině scén jsem krabatila obočí a ptala se sama sebe: "Proč se takhle chová? Není to přehnané? To myslí vážně?", až na konci mi pak docvaklo, že to asi mělo být vtipné...no, nepřišlo mi...ale proti gustu žádnej dišputát... ()

Eluin

Hlavní hrdinka je příšerná slepice a celé je to někdy trochu příliš přitažená za vlasy, ale přiznám se, že se mi fim celkem docela i líbil. Potěšila i přítomnost vraha z "Dextera" Johna Lithgowa a scénky ze společných terapií. ()

gogoroxy

Moc ráda nakupuji, je snad na tom něco špatného?.. Obchody jsou tu abychom si je užily, zažíváme v nich pěkné chvilky, víc než jen pěkné, je to pohádka. Ten lesk saténu navěšeného na figurínách, nebo vůně nových italských kožených bot, nebo to obrovské vzrušení když vytáhnete kartu a když projde a všechny ty věci jsou vaše, radost která se vás zmocní když něco koupíte, jste jen vy a nákupy, a stačí vytáhnout jen jednu malou kartu, není to nejlepší pocit na světě? Cítíte se tak sebejistě, živí a šťastní! ()

dagmarecka

příjemně strávený nudný večer.... I když nesnáším nakupování:-) tak mě ztřeštěná hlavní hrdinka mile pobavila a Hugh Dancy byl jako vždy skvělý ()