Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

ratpile

V první půli velmi svěže a uvolněně natočená komedie. Spousta scén je prostě hrozně sympatických a především totálně nereálných (opravdu nemyslím efekty) , což je nakonec to, co na Hollywoodu miluji ze všeho nejvíc. Isla Fisher je navíc strašně okouzlující a Hugh Dancy sympaťák. Místy velmi roztomilý průměr. ()

Kate_X

Průměrný romantický film se sympatickou hlavní hrdinkou a několika světlými momenty: například Rebečina první návštěva u anonymních shopaholiků nebo dolování poslední kreditky z mrazáku. Nenáročná podívaná s předvídatelným dějem. ()

jafuska

opět romantický film s hlavní hrdinkou a její problémy v oblastí financí a nakupování, vše do sebe dobře zapadalo a tak si nemyslím, že by zrovna tento film měl být takto špatně ohodnocen nechápu to, kdo vlastně dává údajné procenta? někdy mě přijde, že neví na co se vlastně ten člověk díval, když takto dokáže podhodnotit film, tohle mě fakt hlava nebere. Mě se film líbil, ()

Alca

Určitě je to film určený pro mě. Je vtipný, hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí a happy end. Skvělý film! Vtipné scény a moc se mi líbí práce s figurami ve výloze. 5*! ()

Queendom

Když ležíte doma na neschopence, je vám chlív, všechno z externího disku už jste viděli, isohunt je už druhej den zrušenej a televize je sprostý slovo, vezmete na milost i průměrnou, šablonovitou komedii, jejíž jedinou nadstandardní devizou je Isla Fisher. Isla Fisher v roli roztomile potrhlý nány, která to vlastně myslí dobře, ale znáte to - cesta do pekla dlážděna jest dobrými úmysly. A v tomhle duchu se odvíjí celej film, včetně povinný milostný linky a takovou hromadou značkovejch hadrů, že by se za to nemusela stydět ani Carrie v dalším dílu Sexu ve městě. Isla Fisher ale tenhle film udělala, má nespornej komediální talent a umí pobavit. ()

Havala

Pokud mám být co nejvíc objektivní, tak srovnám s Devil wears Prada. Je to jistě jiná liga ale i při této nenáročné komedii se dobrě pobavíte. ()

Barghest

Čistokrevný film pro holky. Dokonce i pro ty, co nerady nakupujou. Scénář se sice ubírá stokrát prošlapanou cestou a narativní oblouk neskýtá pražádná překvapení, přesto jde o zábavnou podívanou s mile trhlou Islou Fisher v hlavní roli. Občas jsem se dokonce řehtala nahlas. Co víc může člověk od podobné podívané očekávat? ()

PlysovyMacko

Námet je celkom vtipný-mladá žena Rebecca je závislá od nakupovania a dlží veľa peňazí. Omylom sa zamestná vo finančnom časopise, aj keď ju zaujíma móda. Najvtipnejšie scény sú keď nakupuje respektíve sa ovláda, aby nič nekúpila a ešte scény z terapie. Vo filme sa nájde aj trochu romantiky. ()

Jebak8 odpad!

Tento film jsem ani neviděl a přesto je mé hodnocení jasné a stojím si za ním. Už jen podle plakátu a názvu by těch 104 minut strávených v sále kina by by byly nejnudnější minuty mýho života... ()

Tinaa

Víte, v kině na konci titulků nám v kině psali "nezapomeňte tento film ohodnotit na CSFD.cz". Zapomněli tam napsat "PODLE SEBE", protože jak tak koukám, vypadá to, že všichni se tu řídí ostatními, jak může dát člověk tomuto filmu např. hodnocení odpad! ??... To to neviděl do konce?! Film na mě zapůsobil už jen myšlenkou shopaholismu, protože také ráda nakupuji. Rebecca se ze zprvu vyjímá jako každá nakupujující pipka, která googluje doslova vše, ale hned za pár se ukazuje v pravém světle, žena se zeleným šálem. Třeba scéna ke konci filmu, jak Rebecce všechny ty figuríny tleskají, úžasné. Je mi jedno, jak moc má tenhle film primitvní název, ale proboha to je mi jedno. Hlavně pocit z filmu, o to jde. Tady mi to přijde, že jsou všichni rutinní, "nikdo nedal, víc jak 3*, tak ani já nedám." Místy mi to tu přijde fakt zabšklý. Mimochodem, tento film za mě rozhodl, že si koupím zelenou šálu. ()

Efreeti odpad!

Nevím jak ženám, ale ukažte mi heterosexualního muže, jakéhokoli věku, kterému se tento film bude líbit. Zajímalo by mě kolik naletělo a vyrazili na tuto hrůzu do kina se svou ženou-dívkou-dcerou-vnučkou. Toto je VAROVÁNÍ pro všechny muže,kteří si chtějí uchovat duševní zdraví: Tomuto dílku se OBLOUKEM VYHNĚTE !!! ()

Miloško

Sympatická romantická komédia,z veľmi sympatickou hlavnou predstaviteľkou I.Fisher.Možno je to viac určené ženám,ale to absolútne nevadilo,síce príbehová linka je nastavená rovnako,ako v takýcto typoch komédií vidno,ale je to pohodovka.Určite to nie je až také priemerné,ako hodnotenie tu na csfd.6/10 ()

megajalec

Išli sme so ženou na svadobnú cestu a do notebooku som nahádzal dosť filmov. Polovicu "jej", takže romantických komédií a polovicu mojich. SNM prišiel na radu ako prvý. Mne, ako človeku, ktorý nemá problém kúpiť si prvé topánky, ktoré vidí a vyskúša si, to bolo dosť nepochopiteľné. Beriem nápad a tajne dúfam, že autor chcel skritizovať dnešnú konzumnú spoločnosť. V tom prípade to beriem. Bojím sa však opaku. A tak vznikol ďalší hollywoodský neoriginálny bulšit, nudný a šablónovitý. Potešila len Isla Fisher. No čo, aspoň sa to páčilo žene, v tomto presne opačnej ako som ja... ()