Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

Bleis

Niektorým autorom komentárov k tomuto filmu sa to síce nepáči, ale podľa mňa je súčasných 52%, ktoré film má v hodnotení presne zodpovedajúcich jeho kvalite. Je to film, ktorý neurazí, dá s kľudom dopozerať, občas aj pobaví, ale v tejto kategórii je určite viacero lepších filmov. Pre ilustráciu ma napadá napríklad film "Diabol nosí Pradu", ktorý je svojou kvalitou niekde inde. 5/10. ()

Revelate_17

Máte volné odpoledne, případně večer a chcete si pustit nenáročnou, ale přesto vtipnou komedii? Tak se pohodlně usaďte a pusťte si Báječný svět shopaholiků. Film je určen pro ty, kteří nečekají moc (nebo nic) a rádi jsou potom příjemně překvapení, že film nebyl ztráta času a docela se u něj nasmáli.... toto samozřejmě neplatí pro ty z vás, kterým naskakuje husí kůže jen při slově "nakupování". ()

Kikaa_B

Tento film se mi hodně líbil...originální, parádní humor, krásné a hektické prostředí města, které nikdy nespí a luxusní obchody. Taková holčičí oddychovka pro dlouhé chvíle... ()

luckyme

Musím sa priznať, že som úplne podľahla tejto vydarenej romantickej komédii, ktorá ma okamžite vtiahla do sveta Gucci, Prady a Luis Vuitton, ktorému kraľuje Becky Bloomwoodová. Isla Fisher dokonale stvárnila Becky – je originálna, vynaliezavá, zábavná, naivná a má sklony vymýšľať si. Je závislá na nákupoch a veci sa začnú komplikovať, keď ju vyhodia z práce a nemá ako splácať už aj tak monumentálny dlh. Sníva o práci v módnom časopise Allette, no ironicky skončí ako reportérka pre magazín Úspešné šetrenie a zaľúbi sa do svojho šéfa Lukea Brandona, v ktorom našla muža svojich snov. V práci aj vo vzťahu sa zamotá do pavučiny malých bielych lží, ktorú si sama utkala vymýšľaním výhovoriek a nepravdivých príbehov o jej živote. Jej hlavné povahové nedostatky jej život však premenia v úplné fiasko, až je nakoniec Becky nútená odvážne čeliť svojej závislosti. Film je popretkávaný vtipnými dialógmi a poznámkami, ktoré ma rozosmiali aj pri štvrtom pozeraní filmu. Za spomenutie stojí aj výborne odvedená práca Lucasfilms' Industrial Light & Magic s figurínami vo vitrínach. Od tohto filmu sa nedá očakávať strhnujúca love story kalibra Titanicu alebo One Day, no napriek tomu je sentimentálny, no zábavný. Čo však musím skritizovať je, že film kombinuje dve knihy od Sophie Kinselly a príbeh obracia hore nohami, napríklad zasadením do New Yorku namiesto Londýna. Napriek tomu ma však film očaril myšlienkou, že sa netreba vzdávať a že každý set-back prináša so sebou zrnká come-backu. ()

Evziiik

Na tomhle filmu mi nejvíc vadí to, že se vlastně jendá o komedii, která je ale plná celkem vážných témat a momentů. Chvilkama to vypadá, že je to navážno a najednou celou scénu shodí jednoduchým humorem. Možná, kdyby se tvůrci hned na začátku rozhodli, že půjde JEN o komedii nebo že budou všechny scény vážné, pak by film mohl vypadat jinak a mé hodnocení taky. Tento snímek mi ale připadá příliš překombinovaný. ()

NellieLovett

Na film jsem se těšila, přestože jsem od dějové linie moc nečekala, miluji módu a nakupování. Styl hlavní hrdinky mě moc nebavil, přesto tam bylo pár kousků, co mě zaujaly, takže ty 2 hvězdy spíše než za zpracování dávám za několiko párů botů a kabátků, co jsem si vybrala. ()

River.Song

Dívat se na film jen kvůli herci není vždy dobrý nápad. Báječný svět shopaholiků byl pro mě zkrátka krokem vedle. A nejen proto, že mi hysterické nakupování oblečení nic moc neříká. Hlavní hrdinka je nesympatický diblík bez špetky zodpovědnosti, hlavní hrdina pak nevýrazný klaďas, co to nakonec všechno nějak vyžehlí. Příběh nenudí, ale ani nenadchne a dojmy z něj se mi z hlavy vypaří než bych stačila říct Gucci. ()

Mishaa

Nemůžu si pomoct, ale je to nápadně podobné sexu ve městě. Akorát místo carrie bradshaw tam je Rebecca Bloomwood. Obě jsou stejně vymatlané a nikdy neřeší nic podstatného. Dvě hvězdy jenom kvůli občasnému zasmání jinak opravdu hovadina XOXO Mísha ()

Eliness

Čekala jsem něco jiného, než jsem dostala. Nakupování není moje vášeň v životě ani ve filmu, ale stejně to bylo docela fajn. Občas jsem se pobavila, někdy zasmála. Zápletka nic extra, ale obsazení bylo příjemné a i když je to podle mého názoru relativně blbost, dalo se na to dívat bez větších potíží. Na relaxaci dobré. Za cílovou skupinu bych označila dvacítky a duševně mladé čtyřicátnice. Určitě se mezi takovou skupinou najdou dámy s podobným příběhem a myslím, že ty by hodnotili vyšší známkou. ()

theblackswan

Kdo hledá vtipnou romantickou komedii se skvěle ztřeštěnou hlavní hrdinkou, k tomu navíc zasazen do prostředí fantastického New Yorku, hledá správně. Rozhodně moje nejoblíbenější "oddechovka", která mě nikdy nepřestane bavit. Skvěle se hodící soundtrack, krásné oblečení, Isla Fisher, Hugh Dancy, New York, nakupování, humor, spád... Podle mě skvělý film! ()

drovi

Príjemná oddychovka u ktorej sa človek bavil od začiatku do konca. Tvorcovia ukázali v priamom prenose jednu so závislostí, ktorá sa vytvorila v konzumnom spôsobe života. Ukázali ju s humorom a myslím si, že veľa takto postihnutých ľudí sa prinajmenšom nad sebou zamyslelo. Už aj u nás sú ľudia, ktorí nakupujú v depresiách a myslia si, že takto získajú sebavedomie. Herecké obsadenie bolo príjemné a hlavní protagonisti sa skvelo dopĺňali. Odteraz na dievča v zelenom šále zdá sa nezabudnem, a keď pôjdem okolo nákupných centier, tak si na ňu spomeniem. :) ()

MrsAngel

Bylo to zabavny, Isla Fisher i Hugh Dancy sympaticti, takova fajn oddechovka. Vetsinou romanticke komedie nemusim, ale tohle me fakt bavilo. ()

janka007 odpad!

Trapná komedie bez humoru o úplné krávě, která se obléká jako provinční kolotočářka a jedná jako dětinská nezodpovědná kreténka, co má prý svůj názor, ale vlastně ho nemá, jen mele hovna. Jen je nevzdělaná, hloupá, nezkušená a ještě ji máme držet palce, protože je jiná. Není. A fakt je škoda, že tenhle film má být o módě a přitom je o nevkusu. ()

Senátor

Přestože chování hlavní postavy se může jevit pro většinu žen nepochopitelné - stejně jako všem mužům - tak Isla Fisher ji propůjčila komediální talent, ať již nechtěný situační (rozjeté podpatky u zamčených dveří, naražení kabelky do skla) nebo plánovaně artistický (ukradení dopisu skrze šaty pověšené na věšáku). Ve srovnání s "Ďábel nosí Pradu" tak stejné téma je zpracováno vtipněji a navíc s nadhledem a Johnem Goodmanem. ()