Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Jilly

Burton mě tímhle svým počinem moc zklamal. Mám ráda jeho styl, mám ráda jeho filmový jazyk, ale když Frankenweenieho raději se podívám na jeho starou verzi. Tenhle Frankenweenie mě nenadchnul, nelíbil se mi, nebavil. Burton bez zápalu, bez originality, bez humoru, bez atmosféry, bez dojetí, bez citu. Jako bych koukala na něco co se strašně snaží být " burtonovkou" ale něco tomu strašně chybí...kouzlo a láska Tima Burtona k jeho filmům...tu tady prostě necítím ;) ()

laepus

Konečně je zpátky starý dobrý Burton, který nás zásoboval takovými peckami jako Batman, Ed Wood nebo Střihoruký Edward. Tolik jemných a citlivých odkazů na klasické horory - nejen na Frankensteina, ale na mnoho dalších - hledejte! K tomu učitel jakoby úplně náhodou podobný Vincentu Pricovi, navíc pohřební té děsivé růžové Hello (Goodbye) Kitty a trefná muzika Dannyho Elfmana. Já jsem se královsky bavil (rozuměj smálse, bál se a byl napnutý zároveň) - co víc si přát? ()

Zombi

Burtonův návrat do starých animovaných záhrobních vod se vydařil tak napůl. Na první pohled poznáte typickou Burtonovu práci, animace je kouzelná a morbidní, černobílé pojetí je fajn. Zato příběh je ohraný, i díky kratšímu předchůdci z vlastní dílny, a největší problém je právě v délce filmu. Vzledem k tomu, že je příběh natolik předvídatelný a nijak extra klikatý, je 87 minut prostě moc. Všelijaké pocty starým hororům atd. jsou sice fajn, ale nejsou až tak zábavné, aby rozehnaly určité rozpaky nad celovečerní verzí Frankenweenieho. ()

Kejf.

Narozdil od opravdu nezdarilych lonskych Temnych stinech si me tenhle animak ziskal ve vsech smerech. Osobne animaky fakt nemam rada, ale animak od Burtona je proste samostatna kategorie. Proste klasicka hororova pohadka pro dospele, ktera ale ani nepostradala prvky komedie (kdo nema srdce z kamene si i poplace). Cernobily obraz tomu dodava ten pravy burtonovsky smrnc. Za me 4*. ()

Mikeel

Není to Burton v nejlepším kabátě, ale pořád je to víc Burton, než Alenka, či Temné stíny. Zde se objevuje jeho nezaměnitelný rukopis, takže tomu nechybí pořádná dávka šílenství a horrorových prvků. Jen mě dost mrzí, že nám do té tmy Tim nepřidal pár barviček, protože to je přesně to, co tomuto filmu chybí. Barva - duše, Timova duše. Ta, která dala barvu i brilantně temné Ospalé díře. Ale já v Timův potenciál věřím dál a vím, že ačkoliv si teď dával možná trochu oddech, jeho bezedná fantazie nám ještě ukáže, co všechno skrývá! ()

Prehry

Taky jsem měla bulteriéra .. tenhle film nemůžu nemilovat :)) Je to moc pěkná animace, příběh a tak celkově jsem si u toho odpočla a poplakala :) ()

peto580

film je na 3*. Viac nie pretože mi vadil ten trošku prehnaný záver, vadilo mi že sa hodne bral ohľad na to že Disney v tom má prsty a preto mi to v momentoch kedy to malo byť Burtonovské prišlo trošku aj pre mladšie publikum. (tie príšery mali žrať ľudí :D ) Vlastne jedina obeť tam nakoniec bol sám Sparky pre metopieromačkou. ALE,, áno predsalen príde, hudba bola na 10* a tie animácie postáv (najmä tých detí) bolo taktiež za 10* preto tomu Frankenweenieovi dávam 4* :)) ()

Renfield

V po Karlíkovských dobách, to nejlepší od Tima Burtona a to i přesto, že už to tu jednou v kratší verzi bylo. Otázkou sice zůstává, jestli se místo slova přesto, nehodí spíše právě proto, protože vykrádání sebe sama tam prostě je. Ale je to celé po dlouhé době zase dělané s radostí, alespoň ten pocit jsem z filmu měl. Navíc atmosféra starších Burtonovích děl, tam alespoň částečně je, občas dokonce ve větším množství. Naprosto fantastické jsou veškeré postavy, přesněji loutky, ale i jejich hlasy. Jenom ten závěr možná až trochu moc ulít na větrném mlýnu. Ovšem jako pocta klasickým hororům solidní, což ostatně platí pro celého Frankenweenieho, vůbec jeho úvod a promítání Timova, tedy Victorova filmu. 75% ()

JK-Stinger

Poslední dobou mě Burtonovky moc neberou a vyjímkou není ani tenhle Frankenčokl. Moc nemusím tenhle styl animace, ale budiž, příběh u mě zklamal víc. Když si vzpomenu na Mrtvou nevěstu, Karlíka, nebo třeba Sleepy Hollow, nemůžu si pomoct. Tohle je prostě jen velmi průměrný kousek. ()

Caine

Vidím to jako Burtonovu poctu hororovému žánru obecně. Napovídají tomu třeba i jména postav (Edgar, Shelly...), Dracula s Christopherem Lee a vizualizace některých postav. Dost jsem se pobavil a na závěr mě totálně odrovnala závěrečná titulková píseň... :-) ()

Steel32

Sice se to moc nepodobá Burtonovským Ukradeným Vánocům ani Mrtvé nevěstě, ale naštěstí ani Temným stínům. Frankenweenie je jiný - a to nemyslím špatně. Hlavně je to úžasně natočené, černobílá tomu všemu dodává mnohem víc "Frankensteinovsti" a celkovou atmosféru, postavy mají charakter a při pohledu na Sparkyho se musíte usmát a doufáte, že to neskončí tak, že nakonec doopravdy v tom hrobě skončí. ()

andio

Celkem fajn animák, který je ale vesměs nudný a konec prostě neměl být takový, jaký byl. Nebudu nic spoilovat. 6/10 ()

RomeroIsGod

Příjemný překvapení. Burtonova klasická stylizace není na škodu, prostředí New Holland perfektní a hromada popkulturních odkazů přímo vybízí k udržení pozornosti. Škoda nudnějšího středu filmu, poslední dvacetiminutovka je výborná. KINO. 70% ()

Silviaxx

Ďalší skvelý kúsok plný temna, bizarnosti s perfektnými postavičkami a čiernobielym prvkom, ktorý tomu dodáva to ozajstné čaro. Hoci som sa miestami pravdupovediac tak trochu nudila, to nič nemení na tom, že Burton je Burton a v týchto veciach dosahuje vrchol geniality! ()

Hepy13

Jak už tu psal Malarkey, měl jsem uplně stejný pocit v tom ze Burton si tenhle film chtěl dlouho natočit. Frankweenei se mi moc líbil, příběh přátelství zvířete a dítěte. Trošku v jiném ''mrtvolném'' sarkofágu od Burtona, tak jak ho všichni dobře známe. V kombinaci s démonickou hudbou Danyho Elfmana. Kdepak barvy, černobíla sem pasovala. Gigant Turtle :D ()

nonick1

Je s podivem, že celkem dost lidí tomuhle dílku nepřišlo na chuť. Jenomže jako fanda Tima Burtona a majitel bulíka nemohu jinak, než za pět. Už podruhé. ()

Vrata88

Na jaře tu byl Johny Depp alias Barnabas Collins a teď je tu Frankenweenie, kterému dávám 4 hvězdy, je pravda, že nejsou čisté ale jelikož 3,5 hvězdičkové hodnocení se tu nevede tak se přikloním k té čtyřce. Je vidět, že film „maloval“ stejný člověk, který se ujal Mrtvé Nevěsty. Hlavní hrdinové obou filmů jsou shodou okolností Viktorové a také jsou si vzhledem dosti podobní. Stejně jako v Mrtvé Nevěstě jsou tu skvěle navrhnuté a někdy až bizarní postavičky - mrtvý pes, kočkonetopýr, želví godzilla, červí kolos atd. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů