Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

JirkaLexa

Opravdu skvělé dílo z výrobny Tima Burtona. Jeden z mála animovaných černobílých filmů, které jsem měl tu čest vidět. I přes tuto ojedinělost mě však dojal a naprosto okouzlil. Skvělý příběh, který je silný po emotivní stránce a zároveň velmi propracovaný a nápaditý. Miluji příběhy o lásce mezi zvířetem a člověkem a Frenkenweenieho bych přirovnal určitě k filmům jako jsou Marley a já, Hatchiko apod., ovšem tento film se vyšvihuje na něco jedinečného právě svým černobílým animovaným zpracováním. Musím samozřejmě pochválit i hudbu a jednoznačně rozumně zvolenou metráž filmu. Řazen do mnoha žánrů, z mého pohledu však všechny do puntíku splňuje a hudba jen podtrhává dokonalost a kouzlo typické pro Burtonovy filmy... 95% ()

owwidius

Pre zmenu Burtonovka o zivote a smrti :D Fajn animacia, fajn pribeh... cele je to vlastne taka fajn jednohubka-oddychovka. [#93/2013] ()

bulbasaur

vizualne aj hudobne, atmosferou aj postavami, Burtonovske. avsak nudne s dost o nicom scenarom. hlavny hrdinovia si ma neziskali a cele mi to prislo ako prvoplanove zmykanie penazenky. chcel som na to ist do kina, nakoniec som to pozrel po dlhsom cakani doma na fotrovej 3D LG telke. dostal som sklamanie, aj ked som vela necakal. zial tentokrat to je mily Tim, len za 2. ()

Heroine

Řeknu to rovnou. Nemám ráda tyhle "pocty žánru". Nemám ráda, když film baví režiséra víc než diváka, a když je film 0,1% nápad, a 99,9% odkazů. Normálně mně to nebaví, a k tomu to považuji za lenost a neinvenční přístup, kochání sebe samého genialitou tvůrců minulosti, z jejichž pochybné slávy se ale nedá čerpat nekonečně. Frankenweenie má jen jeden nápad. Všechno ostatní je ve filmu ZCELA JEN TAK a beze smyslu (věděcká soutěž, jedna hra baseballu, tatínkův výklad o zaměstnání, postava učitele celkově...), jen proto, aby mohlo nastat režisérem zamýšlené finále. Já to ale vidím jako mírný podraz na (obzvlášť dětského) diváka, který když se ve filmu mluví např. o soutěži, za jejíž výhru jsou velké odměny, očekává že se o tom dozví něco víc, že bude vědět kdo vyhrál, nebo jaká odměna to byla. Trošku se mi to líbilo, na pohled, a trochu mně to popudilo, svou bezohledností k divákovi. ()

Toka

Tohle jsem nějak nezvládal. Butron se vyřádil v plné parádě, bohužel už to hraničí s návštěvou psychiatrické léčebny. Kromě hodně divných postav film bohužel ubíjí i primitivnost, nemožnost empatie s jakýmkoliv aktérem a koneckonců je to i děsná nuda. Jo a ty odpadávající části psa si klidně mohli odpustit. Naštěstí to má velmi krátkou stopáž. On asi věděl proč. ()

GOREGASM

Podmanivě vyseknutá poklona hollywoodské hororové klasice v hlavní s povětšinou mrtvým, ale o to více okouzlujícím Sparkym. Tim Burton střílí skvělé a odzbrojující nápady jako z rotačáku a já moc nechápu vlnu kritiky, která se na film snesla, protože fantastická animace jde ruku v ruce se zábavou a já Timovi a jeho týmu jen tiše závidím jejich tvůrčí nadšení a um. 85% ()

Johny M.

Nebudu tady kritizovat Burtona a plkat o tom, jak 'už to není ono' (mě se Temný stíny líbily), ale samotnýho Frankenweenieho: film zabíjí vychvalovaná, pro mě naprosto odporná animace (stejně jako Mrtvou nevěstu a Ukradený Vánoce) a jestli se tady někdo vykrádá, tak jedině Danny Elfman. Ale úplně špatný pokoukání to není - 3,5* ()

darkreider

Musím povedať, že tých pár presne a bez zástierky mierených vtipov si ma našlo, Elsa Van Helsing obzvlášť, akurát ma iritovalo, že výraz v tvári postáv mi aj v situáciach vážnych pripadal ako úsmev. Neviem, či to bol zámer, nedokonalá grafika, alebo už nedokážem vnímať, každopádne mi to vadilo. Inak je to vcelku zábavný Burton. ()

Kingjiri

A je to tady zase - animák s originálnim námětem, ale zároveň nevyužitym potenciálem. Burton se nejspíš chtěl zavděčit všem, a to jak malym, tak velkym divákům. Nicméně z pohledu dětí se mi zdá příběh vcelku morbidní a nevhodnej (smrt a oživování mrtvejch jako hlavní téma), jako dospělákovi mi zase příběh připadal naopak málo morbidní a cynickej. Muj dojem příliš nezlepšila ani černobílá stylizace, kterou jsem nikdy neměl rád a u animáku vypadá fakt dost divně. Letos se Burtonovi nedařilo, nicméně je Frankenweenie koukatelnější, než Temné stíny. ()

Ondr@932

Docela průměrný animovaný komediální horor :-) Film na jedno zkouknutí, ale docela dobré... Určitě lepší film než ten předešlý od tohoto režiséra. Takže dávám 5,5/10 ()

Torgal

Nie som Burtonov fanúšik a tak ma sledovanie toho, ako neustále dokola točí to isté nudí ešte viac ako jeho uctievačov. Frankenweenie je remake jeho 30 rokov starého kraťasu a nutno povedať, že krátkometrážna stopáž by filmu svedčala omnoho viac. Štylizácia do starých horrorových filmov by bola fajn, keby nebola samoúčelná (to, že všetci Victorovi spolužiaci vyzerajú ako viac či menej klasické monštrá nebolo nijako vysvetlené) a keby sme ju už x-krát u Burtona nevideli. Najoriginálnejšie je tu teda hlavne to, že po rokoch je to prvý Burtonov film, kde nehrá Johny Depp ani Helena Bonham Carter. 5/10 ()

phoenixer

Z počátku mi trochu vadilo, že je to černobílé. Ačkoliv asi po deseti minutách sledování mi došlo, že právě ta černobílá tomu dodává tu skvělou atmosféru, kterou jsem u jeho Mrtvé nevěsty hledal marně. Konečně film, který se mi po delší době od Burtona opět líbí. Všechny postavy ve filmu jsou tak trochu zvláštní. Sparkyho si ale oblíbí po pár minutách snad každý. ()

aR3Zz

Ač je Tim Burton mým oblíbencem, tohle jsem mu už nesežral. Pro dospělé málo dospělácké, pro děti málo pohádkové a až moc hororové. 40% ()

Kadas97

Nechápem ako môže Tim Burton tak dobré myšlienky takto dosrať. Neskutočne mi vadila tá nechutná animácia. Fajn príbeh do tej chvíle, keď začali ožívať iný mazlíčkovia než Sparky, od tej chvíle mi to došlo ako stupidina. Radšej to malo skončiť po 60 minútach. Ale aj napriek všetkým vymenovaným negatívam sa jedná o celkom dobrý animák. 6 z 10 ()

Dimo

Krásná Burtonovsky snová loutková hra. Bavil jsem se, výborně dětsky temné a dramatické, ale ne tak, aby se děj a vizuál vzdálil dospělému vnímání. Jednoznačná spokojenost a stopáž tak krátká, že nikoho neunudí. ()

Oonika

Mělo to nápad, mělo to hezkou animaci, dobrou hudbu... Ale tak nějak jsem se do toho nedokázala zabrat, něco mi chybělo.. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů