Oliver Twist (TV seriál)

Oliver Twist

Velká Británie / USA, 2007, 176 min

Adaptácia je to zaujímavá, ale najpozoruhodnejšia je hudba :)))(3.2.2015)

Nemôžem si pomôcť, ale toto spracovanie Dickensovej predlohy bolo skutočne vynikajúce. Krásne obrazy, vhodný výber hercov - viď TIMOTHY SPALL. V slovenskom znení účinkovali: MAREK SUCHITRA, IVETA MARCINEKOVÁ, VLADIMÍR BARTOŇ, JÁN KOŽUCH a iní. Réžia slovenských dialógov: DUŠAN CINKOTA + vďaka vlastnostam našej milej STV sa po TROCH mesiacoch Oliver vracia na naše veľkonočné obrazovky - pozor na DVOJKE.(1.1.2010)

Nejsem Dickensův fanda a televizní adaptace jeho knih mě nikdy moc nelákaly, takže toto bylo v podstatě moje první setkání s Oliverem Twistem (vždycky jsem si v pohodě vystačila jen s povědomím, že "to je o tom sirotkovi"). Musím říct, že to dopadlo nad očekávání dobře a ačkoliv samotný děj mi nepřišel až tak zajímavý (sorry, Dickensi), seriál se mi jako celek - hlavně díky výborným hercům - líbil.(28.1.2012)

Pustila jsem si všechny díly hned za sebou, takže z toho byl vlastně 3 hodinový film a vůbec jsem si té délky nevšimla. Já jsem vlastně hraného Olivera ještě neviděla, myslím, že jen nějakého animovaného, a to už hodně dávno. Takže určitě existují starší a pro někoho lepší verze, ale mě tahle přišla perfektní. Přesně tohle je ta Anglie, ten Londýn, kde bych nikdy v životě nechtěla žít, to období, kdy je všude hnus a špína a nemoci, na ulicích se člověk musí brodit splašky a je to celé takové pochmurné. A v tom se musí protloukat chudák malý Oliver. Stojí to za vidění, Timothy Spall a Tom Hardy jako vždy na výbornou.(26.1.2012)

Velmi hezký přepis anglické klasiky. 1) Pěkně ztvárněné prostředí, kostýmy, maskéři. 30letého Toma Hardyho jako Billa Sikese jsem vůbec nepoznal. 2) Musím se podívat na další filmové verze knihy (existují jich desítky). 3) Ovšem realismus mě nikdy příliš nebral...a ne český ještě méně, takže zůstanu u pouhých tří rezervovaných hvězdiček.(15.7.2014)