Držitel nominace na Oscara Will Smith ztvárňuje hlavní roli Bena Thomase, muže, který se ocitl na křižovatce a hledá způsob, jak ulevit svému svědomí. Zjistí, že má moc změnit život sedmi cizích osob, které si zaslouží druhou šanci. Když se však do jedné z nich zamiluje, musí se rozhodnut, zda má odhalit své tajemství – i kdyby to znamenalo vzdát se nadobro svého plánu. Snímek Sedm životů od tvůrců filmu Štěstí na dosah je podmanivým tajemstvím plným emocí, okořeněným láskyplným milostným příběhem a smutným, ale inspirativním koncem. (HBO Europe)

iamek

Gabriele Muccino a Will Smith podruhé spojily své síly a dopadlo to opět výborně. Po nepovedeném Hancockovi akcie Smitha opět o něco porostli. Dal bych 5* nebýt zbytečně přehnané stopáže. Film je tak akorát na 90-100 minut, ale 120 už je opravdu přehnaných a snímek v některých pasážích ztrácí dech. ()

Chrustyn

Citově vydírací ale povedené drama s velice dobrým Smithem, který dokazuje, že je schopen zahrát opravdu vše. Zde si zahrál muže s temnou minulostí, který se rozhodl napravit hříchy minulosti tím, že změní život sedmi cizím lidem. Příběh se občas docela vleče a nechybí ani ohrané "citově vydírací" aspekty jako hlavní hrdina zamilovaný do umírající ženy ale díky dobře vybraným hercům a tajemství, které tvůrci odhalují po částech si film dokáže divákovu pozornost udržet až do konce. Škoda, že zde chybí nějaké zásadní, pamětihodné scény. ()

SeBig

Film má hloubku jak louže na hlaváku. Je to dobrý drama, leč stopáž trochu přetažená a finalní záměr mě neunesl o tolik víc jak únosci. ()

heyda

Samozřejmě dostaly se ke mně různé ohlasy, že půjde o silnej doják, že si mám nachystat kapesníčky, ale popravdě musím říct, že mě to tolik nesmetlo. A to jsem si to ještě schválně pustil teď, kdy ležím nemocný v posteli s teplotami, abych se do příběhu lépe vžil. Hledám-li viníka citového neúspěchu, tak je to podle mě samotný Will, který je jinak famózní herec, ale tahle role mu podle mě nesedla. Jeho mimika působila zmatečně, takže jsem nevěděl, jestli je v daný moment šťastný nebo smutný a tím pádem jsem se nedokázal správně vcítit do jeho role. A dalším viníkem je podle mě hudba, která mohla být klidně lepší. Ale to, že mě film nerozbrečel, neznamená, že je špatný! Plyne sice pomalu, ale je pořád dostatečně zajímavý a taková Rosaria odehrála svoji roli fantasticky. Jen si myslím, že to mohlo být klidně o 15 minut kratší, s jiným hlavním hercem a jinou hudbou. 70% ()

jojinecko

Frontálny útok na city, ktorý nie je vždy férový a sem- tam sa tlačí na pílu viac než by sa patrilo...Mix nepríjemnej existenciálnej drámy mixnutej s "all american soap limonade", pričom výsledok je mierne rozpačitý...Každopádne Smithovi a Dawson nie je veľmi čo vytknúť, tí sa snažia čo to dá..a potešil aj Muse a song "I´m Feeling Good":) ()

mcb

Instantní masáž srdečního svalu v rukou schopného manipulátora s emocemi Muccina. V silných chvílích dokáže diváka dostat do kolen a jen tak ho nepustit. Co na tom, že se jedná o pouhé citové vydírání bez jakéhokoliv smyslu? Scénář, který se nachází na hranici mezi prvoplánovým dojetím a vlastní hloupostí, je dováděn do sfér tolerance díky výborné práci režiséra, přesné hudbě a hlavně díky Willovi. Díky tomu chlapíkovi je snad každý film o třídu lepší a příjemnější, nevím, jak to dělá ;) Sedm životů chce být seriózním uměleckým filmem, který by rád nasbíral nějaké ceny, ale až příliš "uměle" tlačí na sentiment, který jednoho dojme k slzám a druhému přivodí smích. A ta pointa, která měla být tak úderná a šokující, je i přes chaoticky roztříštěný děj odhadnutelná zhruba po dvaceti minutách filmu, takže na konci už si jen potvrdíte, co jste předtím tušili. Nakonec mě docela i mrzí, že jsme byli ochuzeni o mírně mysteriózní atmosféru traileru a místo sedmi životů je nám naservírována jedna (depresivní) romantická linka a další životy jsou zde jen výplň na okraj, která se děje ani nedotýká. Mozaika osudů různých lidí by v tomto ohledu výrazně prospěla, ale i tak se jedná o film, který žánr "ždímání emocí po litrech" zvládl na výbornou. Teď už jenom, kdo mu skočí na špek. ()

Pejpr

Pan Thomas se rád utápí ve smutku stejně jako já a stejně jako občas každý. Čím víc se blíží konec, tím víc si přejeme, aby nepřišel, aby nebyl, abychom ho mohli zvrátit, ale stejně tak nějak uvnitř sebe víme, že přijde. Několik let jsem u filmu nebrečel, ale teď se mi povedlo uronit jednu slzu. A pocity prázdnoty, husí kůže, vlastní bezvýznamnosti a zkaženosti mě asi jen tak nepustí. Tento film nás donutil zamyslet se nad tou nejděsivější otázkou, kterou si člověk může sám sobě položit - žil jsem správný život? ()

rikitiki

Anděl spásy z berňáku? Zajímavá myšlenka, ale zůstalo jen u ní. Film se vleče jak čtvrteční odpolední vyučování, hudba dokresluje atmosféru slzedojného kýče a kamera rozvleklou nudu ještě ředí rádoby uměleckými záběry na svíce, různé traviny a na déšť. ____ Příběh přímo znásilňuje diváka, aby mu vehnal slzy do očí, ale nedaří se mu to. Kromě už zmíněného i proto, že Will Smith neumí hrát. Půlku filmu se tváří, jakoby měl zácpu a tu druhou, jakoby ho bolely zuby. Milostná scéna je natočená tak nevzrušivě, že jsem se celou dobu dívala jen na hrdinčiny náušnice a řešila, jestli jsou opravdu z českých granátů, jak vypadaly.___ Jediné hezké byly záběry na medůzy a nečekaný účel, který pak jedna z nich splnila - to působilo skoro poeticky. /24. 11. 12./ ()

Flego

O tomto filme som nevedel nič a priznávam, že som sa prvú tretinu úplne strácal. Napokon však všetko začalo zapadať a snímok ponúkol nevšedný zážitok. A nad všetkým bol výkon Willa Smitha. ()

honajz odpad!

Will Smith v morálně úchylném filmu, jenž se tváří lidumilně a je natočen opět se skoky v čase, aby vypadal "humělecky". Zhruba hodinu sledujete střípky a výseky ze života Tima Thomase, které vám nebudou dávat smysl. Po zhruba hodině začnete tušit, oč jde, ale řeknete si, že to je pěkně úchylný nápad. A nakonec během posledních 15 minut filmu dojde k tomu, co jste si mysleli. Abych ukázal, jak úchylný film je, musím SPOILEROVAT, takže prosím pozor, pokud se chcete nechat rozuzlením překvapit! Ze všech střípků si postupně složíte obraz. Tim kdysi zavinil autonehodu a tím smrt osmi lidí. Aby nějak uklidnil výčitky svědomí, tuhle dá krev, tamhle ledvinu. Až se rozhodne spáchat sebevraždu rovněž docela úchylným způsobem a jen jezdí po Státech (amerických) a vybírá lidi, kterým věnuje zbytky ze svého těla - slepému pianistovi oči, téhle holce srdce (a to doslova i v přeneseném slova významu), a sám rozhoduje, zda "jsou hodni". Když je shledá nehodnými, vypočítavými, nic jim nedá, ne ne. Naprosto souhlasím s tím, co napsal uživatel Deverant. Líp bych to nenapsal. Ano, celé to rozhodování a konání hlavní postavy (navíc Willem Smithem zahrané jen ve dvou polohách - vysmátý, smutný) je spíše na rozbor od psychiatra či na umístění na pozorování v Bohnicích. Lidumilnost je sem pouze násilně implantována, ačkoliv po ní zde jinak není ani zbla. Pokud si budeme o dopadu a myšlence tohoto filmu povídat, pak můžeme jedině na úrovni pokřivené psychiky. Navíc ani filmařsky to není veledílo - když s tím přišli mexičtí filmaři, dalo se považovat za nóvum rozstříhat příběh a vyprávět jej v nejednotné chronologické lince. Když se pak poskládal, vyšel sice často příběh namnoze průměrný, ale tímto ozvláštněním dostal jakýsi punc kvality a umělecké angažovanosti. Jenže posléze se z toho stala manýra a je jí dodnes. Každou blbost nyní filmaři vyprávějí nechronologicky a myslí si, jak jsou umělečtí - přitom jde o obyčejný blábol. Možná by si měli nejdřív udělat hrubý sestřih s chronologickou linkou - tam to pak je nejlépe patrné, co hloupého natočili. ()

poz3n

Pokud režisér zvládne ukočírovat emoční patos do určité snesitelné míry, pak jedině vítám filmy o lidské dobrotě. Jen houšť. A Will Smith mě překvapil opravdu skvělým hereckým výkonem. 8/10 ()

HellFire

Jednoznačně jedno z největších překvapení roku. Seven Pounds je mi kompenzací za Milk, Benjamina Buttona, Defiance, Eagle Eye a další hype filmy, které zdaleka nesplnili svá očekávání. O Seven Pounds jsem naopak ani neslyšel, možná o to větší bylo mé překvapení. ()

claudel

Pozoruhodně vykonstruovaný příběh, který musí být sledován od začátku do konce. Jsem po všech směrech překvapený, když jsem si četl obsah, domníval jsem se, že se film bude zabývat jednotlivými lidskými osudy, které se nakonec nějakým způsobem protnou, ale autoři to vymysleli jinak, což myslím, že je to trošku škoda. Příliš se soustředili na jeden "život" a ostatní byly výrazněny upozaděny. Chápu, že Rosario Dawson si vzhledem ke své kráse, talentu a šarmu zaslouží dostat více prostoru, přesto by při tak dlouhé stopáži tvůrci nic nepokazili bližším rozborem dalších dvou, tří postav. Naopak nejvíc tleskám za závěr - dlouho mě žádný film tak nedojal, abych ještě v metru měl slzy v očích. Opravdu silný, emocionálně vyhrocený konec. ()

kajda.l

Haló, tady medúza! Hrdina jako mučedník a soudce zároveň?! Really? Z morálního hlediska nevídaně odporný a znechucující film. Nenávidím filmy, u nichž sebevražda funguje jako nástroj vlastního vykoupení a kde se slabošství překlání k hrdinství a zcela nesmyslným způsobem ovlivňuje další postavy. Jen škoda, že režisér, scénárista a pan Smith se nerozhodli někomu mimo Hollywood darovat svůj mozek, samozřejmě před natočením této samolibé taškařice. Takhle bych je alespoň nemusel nyní proklínat, že mě okradli o dvě hodiny mého diváckého života :) A afroamerického neherce Willa Smithe definitivně zapisuji na můj soukromý herecký blacklist (nic rasistického v tom nehledejte) a jeho filmům se budu vyhýbat obloukem. Čím více se k filmu v myšlenkách vracím, tím více můj ukazováček dychtí po odpádku, takže radši končím. Kdyby to alespoň zabrnkalo na mysteriózní strunu a netvářilo se to tak kurevsky vážně. PS: Pokud někdo z mých známých má zájem o DVD s tímto výplodem, které se vyskytuje v mé filmotéce, nechť se mi ozve. Daruji ho i s bonusem v podobě písemného věnování a vlastnoručním podpisem :) ()

becki_tu

Skvěle vygradovaný film, který začal nenápadně, pokračoval postupným, ale stále tajemným odhalováním skutečnosti až do fenomenálního a strhujícího závěru, který z vás vyždímal poslední zbytky emocí. Po obsahové ani po herecké stránce nelze nic vytknout. ()

MáŠa

Jeden z těch filmů, kde tvůrci při vzniku tajně myslí na Oscara. Nemůžu říct, že by mě vše nějak zklamalo, ale bratr, který je víc popcornovějšího ražení, se u toho docela nudit - říkal, že kdyby v tom nehrál Smith, tak už to dávno vypnul :-) Jinak od začátku tušíte, že tam bude nějaká pointa, a pokud si připustíte jen reálné možnosti, asi vám to brzy dojde, o co tam vlastně jde - i díky názvu filmu. ()

Morholt

Na city hrající zmatek. Většinu filmu jsem vůbec nechápal, o co vlastně jde, ale díky začátku jsem tušil, jak to celé asi dopadne. Tim v podání Willa Smithe má na svědomí jakousi tragédii, kvůli které se rozhodne, že se rozdá potřebným. Jenže do toho přijde láska k jedné potřebné, která celou motanici ještě více zašmodrchá. Nápad to nebyl špatný, ale žádal si jiné, přehlednější zpracování. Čekal jsem, že Will půjde od případu k případu a bude pomáhat a chránit, ale takhle se to omezilo, dejme tomu, na dva a půl člověka a valná většina z dvou hodin na romantickou slzárnu. Jako plusy vidím výkony Willa Smithe a Rosario Dawson a také to, že jsem měl na konci na krajíčku. Minusem hodnotím, kromě již zmíněného zmatku, předvídatelnost, totální a trestuhodné nevyužití Woodyho Harrelsona a vysvětlení, jakou v tom všem hraje roli postava Barryho Peppera. Na druhou stranu i přes to všechno jsem měl na konci celkem uspokojující pocit, takže tohle romantické drama hodnotím jako lehce nadprůměrné. 70% ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi