poster

Daleks' Invasion Earth: 2150 A.D.

Sci-Fi

Velká Británie, 1966, 81 min

 • burina
  ****

  Mne sa práveže tento Cushingov DW páčil viac než prvá časť. Možno to bude aj tou miernou zmenou oproti originálnemu príbehu, ale hlavne som sa nenudila ani jednu z tých 80-tich minút. Prítomnosť Bernarda Cribbinsa poteší každého fanúšika, kedže hrá dosť dôležitú postavu v nových sériach.(2.12.2010)

 • PanCitron
  ***

  Trochu slabší než předchozí díl, ale oproti první části, tu je alespoň pár změn (ať už úmyslné či ne), takže to není úplně strojový přepis původního Doktorovskýho příběhu. Asi nejzajímavější změnou (spíše z pohledu nových serií) je postava strážníka Toma, kterého hraje Bernard Cribbins, jenž v obnovené řadě hraje postavu Wilfreda Motta.(20.1.2010)

 • Xeelee
  odpad!

  A máme tu druhej film. Po Dr. Who and the Daleks byl zprzněn příběh The Dalek Invasion of Earth, 2. příběh z 2. řady seriálu. Opět zkratkovitej a zkrácenej přibližně na polovinu. Oproti originálu zas všechno působí strašně nízkorozpočtově, naprosto směšně a nesmyslně. Hlavně že sou filmy barevný. Ach jo. Za příběh, výpravu (Ed Wood style) a šílený dialogy by se museli tvůrci tři roky starýho příběhu stydět. Taková stupidní situační groteska… První film byl taky příšernej, ale tohle je zločin proti seriálu, za kterej by měli být autoři vyhlazeni. Robolidi vypadaj směšně s tou jejich motorkářskou přilbou s přilepenou vysílačkou a v černých kombinézách. A víte jak je vyrábí? V kadeřnictví v dalecké lodi pomocí sušáku na vlasy. Strašnej nízkorozpočtovej brak. Ještě že film neslavil žádnej velkej úspěch a nedošlo na The Chase, dalecký pronásledování prostorem a časem. EXTERMINATE!(12.6.2013)

 • p6qwre
  **

  Přemýšlím, proč jsem se u tohoto filmu vcelku nudil…u tohoto typu filmů je jasné, jak to dopadne. Ale i tak pro mne není problém se nechat dějem unést. Tady jsem byl ale pouze externí pozorovatel, postavy mne vůbec nezajímaly. Dr. Who je ztřeštěný vědec, ale ne tím správným způsobem, tady je spíše senilní a legrační, jak postava z některé z her Járy Cimrmana. Dalekové sice ovládli celou Zem, ale nechápu jak, jsou úplně nemotorní a neschopní. Nezajímavý soupeř. Spíš pro děti, aby se nebály:)(26.1.2009)

 • dopitak
  ***

  Výrazně lepší, než "první" díl. Tentokrát už je lidstvo zdecimováno, a i když podrobení je tu (jak jinak) zobrazeno velmi naivně, film je v některých místech opravdu napínavý (jakkoliv o jeho štastném a blbém konci vzhledem k inteligenci nepřítele ale hlavně stylu vyprávění a možnostem scénáře této série netřeba polemizovat).(24.4.2011)

 • - Jedná se o filmový remake druhého příběhu z druhé série Doctora Who s názvem "The Dalek Invasion of Earth". (PanCitron)

 • - V případě kasovního úspěchu filmu byli autoři ochotni uvažovat i o produkce třetího Dalekovského příběhu "The Chase", to se však nestalo. (PanCitron)