Anakonda 4: Cesta krve

(TV film)
  • Česko Anakonda: Krvavá cesta (více)
všechny plakáty

Jeden z plazivých potomků geneticky upravené anakondy se znovu probral k životu v dalším akcí nabitém pokračování série Anakonda. Umírající magnát Murdoch si najímá doktora, který má za úkol sklidit čerstvé krvavé orchideje a experimentovat s jejich oživovacím nektarem na hadím mláděti. Z háděte však přes noc vyrůstá monstrum ohromné velikosti a s ještě větší chutí k jídlu... (oficiální text distributora)

Bloody13

Čtvrtý (a doufám že poslední) hřebík do rakve anakondí série. Obří plaz je opět vytvořen hnusnou CGI animací, pro zvýšení efektnosti místo polykání obětí je už rovnou trhá na cáry, a když se mrštně žene podzimním lesem za kořistí, nepohne se za ní ani list. Herci připomínají stádo zbloudilých ovcí, netušíc kam přesně se do záběru postavit, střílejí po sobě místo po nepříteli, a jeden voják se dokonce nechá roztrhat ručním granátem. Jenže tahle scéna byla záměrně vtipná, zbytek už je myšlen zatraceně vážně. Pro partičku kamarádů, co si dělaj prdel ze špatných filmů, by to ale mohla být dobrá volba. ()

castor odpad!

Jednička šla do kin, slušně vydělala, měla pestré osazenstvo lodi včetně Jennifer Lopez i tajemně přitažlivý deštný prales s jedním gigantickým nebezpečím ve vodě. A na pultech videopůjčoven se tehdy moc neohřála. (Asi) čtvrté setkání s digitální hroznýšovitou potvorou je naopak „uměním“ v prošlém prášku, který byl koupený v nějaké hodně zaplivané pojízdné prodejně. Triviální scénář nabízí za přítomnosti neuvěřitelně tupých dialogů nezáživné požírání jedné postavy za druhou, přičemž nápady jako by si tvůrci nechávali v rukávu. Jenže oni vlastně žádné nemají. Tahle Anakonda je pouze nicotným výkřikem a divák u sklenky něčeho ostřejšího může jen přemýšlet, pro koho je to vlastně celé určené. ()

darkrobyk odpad!

Fakt tragedie! Člověk jednou za uherský rok pustí TV a hned tohle! Odporné digitální efekty - to už raději měli použít živého hada, nebo alespoň mechanického. Hnusná kamera - barvy jako když začalo barevné vysílání v TV. Sežrání jako stínohra na horizontu. Hovadské postavy. Já to sice tušil, ale stejně jsem se díval. Hnus. ()

Arkos

Nejhorší na celém filmu byla počítačem stvořená Anakonda. Ta se plazí trávou a ani stéblo se nehne, je roztrhána granátem na stovky kousků a stejně se plazí dál, atd, atd. K tomu "výborní" herci, "nádherný" les, "vynikající" příběh a tak by se dalo pokračovat hodně dlouho. Ale i přes to všechno odpad nedám, protože jsem viděl již daleko větší zvěrstva. ()

J*A*S*M

O trochu lepší než třetí díl s Hasselhoffem. Bohužel ne o tolik, aby spatřil světlo světa film, na který by se pro jeho kvality stálo za to podívat, ale dost na to, aby prudce poklesl guilty-pleasure potenciál. Digitální anakonda tentokrát s trochou představivosti opravdu připomíná hada (úspěch! :-D), rumunský lesík však i nadále zůstává nezaměnitelným. Jinak je to samozřejmě hrozná kravina, u které musí divákovi vrtat hlavou, jakým zázrakem může mít takhle špatná sérii tolik dílů. ()

• Natáčení probíhalou současně s předchozím pokračováním Děti Anakondy (2008). (KucC)
  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti a u delty Dunaje. (Terva)