V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

strikeman

Přesto, anebo možná právě proto, že mám moc rád muziku, která provází celý snímek, nemohu udělit vyšší hodnocení. Děj je plytký, postavy rádoby cool, ale spíš jsou to bizarní šašci v čele s jakýmsi "emo" vyzáblým teenagerem. Několikrát jsem kontroloval, kolik ještě zbývá minut do konce, ale kvůli dobré muzice jsem to nakonec dokoukal. 40% z úcty k rock´n´rollu... ()

Iwiiik

I přes trošku přehnaně zákeřné a škrobené pojetí boje britské vlády s rock'n'rollem, opravdu skvělý, pohodový filmík. Na komedie moc nejsem, ale výjimka evidentně potvrzuje pravidlo. Víc než dvě hodiny ladně plynoucí uvolněné a vtipné atmosféry zaručeně osloví milovníky hudby šedesátých let, ale i ty, kteří v ní takovou zálibu nemají. Inu evropská produkce se nezapře. The Movie That Rocked!!! ()

Raziel_cz

Moc příjemný film, plný dobré muziky, pozitivní nálady a šílených situací. Je fakt, že jde v zásadě jen o slepenec několika scén (ok, fakt hodně scén, vzhledem ke stopáži), ale jedna je lepší než druhá a drží pohromadě, což se počítá. Znatelný Curtisův rukopis je pak víc než fajn bonus. Proč tenhle člověk, sakra, netočí víc? ()

JirkaLexa

Z mého pohledu velmi oblíbený, emocemi nabitý a opravdu zábavný film. Rozhodně nejen pro milovníky rockové muziky, kteří se zajímají o její počátky spojené samozřejmě s Velkou Británií a pirátskými vysíláními z lodí. Vtipně pojaté drama plné kvalitních komiků a velmi specifických a dobře vybraných herců spojené s příjemnou událostí, doprovázenou skvělou muzikou a také romantikou, která k tehdejší generaci nerozlučně patřila. To vše v milém britském stylu humoru a filmování ... 90% ()

Akana

Vždycky, když už se v té záplavě nejrůznější muziky, co poslouchám, začínám tak nějak ztrácet, a smysl toho všeho se zamlžuje, je to přesně tenhle druh filmu, co mě dokáže nasadit zpátky na správnou kolej a připomenout, o čem to vlastně celé je. Podobně na mě funguje snímek Na pokraji slávy, i když tam se najdou i hořké tóny. Piráti na vlnách jsou naproti tomu čirá nostalgie, humor, lehkost a nadsázka. V žádném případě si nekladou za cíl být realističtí. Branaghův upjatý vládní fašoun je jasná a záměrná karikatura a více či méně idealizované jsou i všechny ty rozkošné figurky na palubě Radia Rock. A nesedí to ani chronologicky: lecjaká skladba, která ve filmu zazní nebo je zmíněná, je pozdějšího data, než se děj odehrává. Ale to je všechno, aspoň pro mě, irelevantní. Ten film je potřeba brát především jako poctu těm pro rock'n'roll požehnaným časům a lidem, kteří mu zasvětili život. Poctu nesentimentální, napěchovanou vypečenými vtípky a příhodami (dlouho jsem se u filmu tak často nesmál nahlas). Tohle mě fakt nakopává. ()

lemonova

Veľká nadsázka, veľký úlet, veľké kamarátstvo na jednej veľkej námornej párty. Silné 3*, ale viac dať skutočne nemôžem.. ()

lxbch

Jo jo, ve filmu vládne neuvěřitelná pohoda, která se díkybohu přenesla i na mě. Pohoda podtrhnutá vynikajícími písničkami a skvělými postavami (Branagh se v tom musel vyloženě vyžívat). Jen škoda chvílemi trochu slabšího děje, ale i přes tento drobný nedostatek jsem se královsky bavil. ()

Stribny

Pokud si film pustíte na pozadí a budete pouze poslouchat hudbu, budete pravděpodobně spokojeni. Nečekejte však od filmu příběh a už vůbec ne komedii. 2 hodiny nudy s příjemnou hudbou, nic míň, ale bohužel ani nic víc. ()

salamandrr

Velmi podařené dílko, které mě zavedlo někam, kde jsem, vzhledem ke svému věku, nikdy nemohl být a o tuto atmosféru jsem přišel. Díky za to! ()

janouch

Zpocatku to vypadalo, ze pujde o dalsi filmek, ktery nestoji za to videt. Ale uz po par minutach jsem se pristihl s pripitomelym (a castym) úsměvem na tvari. Ta atmosféra me do sebe proste vtahla. A navíc, tyhle particce toho spoustu odpustite...80% ()

Yojimbo

Absence nějakého nosného příběhu zamrzí, takhle je to jen změť jednotlivých postaviček (byť povedených a vtipných), které sledujeme na jednom místě po nějaký čas. Je to skoro až taková reality show, jejíž účastníci mají velké kouzlo, ale nikam se během filmu neposunou. I tak to má ovšem své kouzlo (hlavně díky hercům a výběru písní). ()

mi-ib

"Vždycky jsem žil pro zprávy a počasí. Klidně pro ně i umřu. Obzvlášť pro počasí." Největší námořní katastrofa hned po Titaniku, avšak tahle nakonec skončí dobře. Děj není úplně k popukání, tak jak jsem očekával. Určitě bych tohle chtěl zažít, ale to se ví, že je vtipnější něco prožívat, než se na to jen koukat. Jenže konec přidal ještě tu poslední čtvrtou hvězdu do mého hodnocení a to i přes relativně delší stopáž, která se ovšem v pohodlném křesle vedle někoho příjemného dá ustát. ()

Skleni

Krásny film! To je asi prvá vec, ktorá ma vždy napadne pri myšlienke na tento film. Proste celý film je ladený do chill out-u a aj dojem je taký. film nieje násilnou schránkou humoru, ale jemným naladením na humorné vysielanie. Herecké výkony parádne, rovnako ako samotný výber postáv. Všetko ostatné je len podmienené scenáru, ktorý je jednoduchý no lahodný na dušu diváka. Ohromný počin pre mňa, proste! 83% ()

FeiNike

Sympaticky uletená, až bláznivo komická pocta rock´n´rollu, 60. rokom a pirátskym rádio staniciam, z ktorej som mal celý čas pocit, že tvorcovia sa pri natáčaní evidentne bavili veľmi dobre..A tak isto som sa bavil aj ja a to hneď z viacerých dôvodov - v prvom rade neustále hláškujúci herci, ktorí si svoje kultovopotenciálne charaktery náramne užívajú [najväčšiu príležitosť vybúriť sa dostali Rhys Ifans a Kenneth Branagh a obaja vo svojich úlohách excelujú], slušná dávka nesmrteľných rockových hitov, spestrenie v podobe "titanicovskej" akcie a umierneného sentimentu i extrémne potešujúca účasť oslňujúcej January Jones..The boat that rocked je teda pre mňa jednoznačne the film that rocked and rocked pretty cool. ()

Torgal

Po Láske Nebeskej natočil Richard Curtis ďalší film, pri ktorom som sa musel usmievať od začiatku do konca. Hoci film v podstate nemá dej a je to len taká zmeť scénok, baví výborne. Veľké plus za herecké obsadenie a skvelé pesničky. 8/10 ()

nurielka

Ja proste zbožňujem suchý britský humor, mám rada lode, mám rada rock´n´roll a takisto filmy pri ktorých si pohoviem a nestresujem. Skvelá hudba a hlavne si to drží dobré tempo. Retrokomédia a veľa hudby - to je moje. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)