Piráti na vlnách

Piráti na vlnách

Pirate Radio

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Velká Británie / Německo / Francie, 2009, 130 min

Richard Curtis se od předešlé (a pro mne docela otravné) Lásky Nebeské posunul znatelně blíže k mému vkusu, no do cíle však ještě pořád nedošel. Piráti na vlnách jsou pohodovým filmem, u kterého lze vypnout, ponořit se do zvuků pěkných písniček, po 129 minutách vyplavat a už si na něj nikdy nevzpomenout, protože jeho děj neobsahuje nic, co by nutilo se k němu vracet. Zkrátka příjemná jednohubka s perfektním obsazením. 7/10(11.8.2009)

Kdeže dobová rekonstrukce, sex, drogy a rock'n'roll! Piráti na vlnách představují úžasně sympatickou partu milovníků hudby, ve své nadsázce extrémně pohodovou, vtipnou, zábavnou a uvnitř tepoucí nezkrotným životem. Ražení je velice podobné na Lásku Nebeskou, ale plagiátorstvím netrpí, je to podobně sladký a pozitivní zážitek, ale přesto film působí originálně. Dění je vesměs složeno z útržků života posádky a přesto, že se film téměř rovnoměrně věnuje více postavám, namísto vytyčení hlavní linky, charaktery netrpí plochostí a oplývají svými unikátními sympatiemi (ovšem o psychologii se určitě hovořit nedá, Piráti na vlnách nechtějí být vážní vůbec v ničem). Povedené, ale ne úplně dokonalé. 8/10(16.8.2009)

Vtipný a milý bubblegum o zlatých šedesátkách, který ale mimoděk líčí revoluční éru tak korektně a vyžehleně, že shazuje sám sebe. Curtis upadá postupem času do stereotypu a přebarvený vizuál servíruje symboly šedesátých let zcela zbavené jakékoli provokativnosti a sex appealu. Výborní herci a skvělý soundtrack nicméně udrží tuhle loď nad vodou, ačkoli nabubřelé finále nápadně zavání blamáží. [70%](16.6.2009)

Tak Richard Curtis si taky natočil svoje Transformers 2. Piráty na vlnách bych určitě doporučil jako příjemnou komedii, ale to je zhruba tak všechno, co od nich můžete očekávat. Nejsou totiž ničím víc, než dvouhodinovou načančanou přehlídkou známých tváří a lidí poslouchajících rádio, ze kterého se line jedna fajn písnička za druhou. Zásadní problém je v tom, že tu prakticky chybí pořádná expozice a jste vrženi přímo do děje, takže si nevytvoříte žádný vztah k postavám a Curtisovy následné pokusy o ždímání emocí vás proto dalece míjí. Příběh je tu někde na třetí koleji a celý film je vlastně jen sledem pár epizodek, ve kterých se něco začne řešit, aby to posléze vyšumnělo do ztracena a za půl hodiny se to zase vynořilo. Nebo ani to ne. A to je na Curtise slušná ostuda, protože takhle prázdný film jsem od něj vážně nečekal. Pár scén určitě stojí za to (souboj DJů, vysílání F-word, zamilovaná January Jones), ale s tak nabitou hereckou sestavou to mohlo skončit mnohem lépe. Zklamaných 6/10 a ještě si pořádně rozmyslím, jestli dám Pirátům na vlnách druhou šanci.(12.7.2009)

Tohle je fakt nejoriginálnější komedie za poslední roky, sice to možná neni tak nabitý vtipnejma situacema jako Pařba ve Vegas a vtipy člověka úplně nedrtí, ale i tak je to sakra skvělá zábava plná bezva písniček a scén, díky kterým si tenhle film lze strašně snadno oblíbit, no a ten konec, jak je podanej - Paráda! Navíc všichni herci jsou naprosto báječný sympaťáci, i když se občas nechovaj zrovna pěkně a vévodí jim můj oblíbenej Bill Nighy, prostě komediální lahůdka. Škoda, že Curtis je línej a jeho prodelvy mezi filmy jsou smrtelně dlouhý(15.8.2009)

• - Počtvrté se v jednom filmu objeví také Emma Thompson a Kenneth Branagh, poprvé však nemají společnou scénu. (don corleone)

• - Katherine Parkinson a Chris O'Dowd se na obrazovce nesetkávají poprvé. Učínkovali spolu již v seriálu Ajťáci (od r. 2006). (Tess92)

• - Nick Frost se při natáčení přiznal režisérovi, že nikdy neslyšel desku od Rolling Stones. Vyžívá se totiž v elektronické hudbě a miluje tvrdý house. (don corleone)