poster

Piráti na vlnách

 • Velká Británie

  The Boat That Rocked

 • Německo

  Radio Rock Revolution

 • Francie

  Good Morning England

 • Slovensko

  Piráti na vlnách

 • USA

  Pirate Radio

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Velká Británie / Německo / Francie, 2009, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Přesně něco takovýho jsem dnes potřebovala. Přiměřeně praštěný a víc než dostatečně zábavný. Po herecké stránce bezvadný, kde excelovali i pro mě neznámí herci. Všechno umocněný senzační dobovou muzikou a o spoustě suprových hlášek už ani nemluvě. "Nemůžu se milovat při umělém osvětlení, je to nepřirozené." Radio Rock rozhodně dneska splnilo svůj účel a to je pro mě podstatný.(2.12.2013)

 • Tuxedo
  ***

  Našlápnutá jízda se sympaticky uťápnutými postavami, hýřením bizarních nápadů a všestranným optimismem, potažmo lásce k hudbě, jež se s přehledem přenášejí i na diváka? Nepochybně, ale nikoliv v úplně konzistentní zaručené podobě. I přes stopáž, přesahující dvě hodiny, se totiž netvoří jakýkoliv styčný bod „příběhu“ (ten výchozí funguje pouze jako odrazový můstek) a v důsledku přemíry elánu, hudebních koláží a palubních skopičin se leckdy zapomíná na to nejdůležitější – postavy (nakousnutí a následné odplivnutí, ústící v nedořečenost, zdaleka neplatí jen o nich). Piráti na vlnách tak bezvadně fungují coby extravagancí napěchovaná estráda, jako ucelená crazy komedie s přesnou vypointovaností (running) gagů, gradací a vývojem často politováníhodných postav magorů, jenž si nelze neoblíbit (ale kvůli zmíněnému ani výrazně zamilovat), trošku drhne. 7/10 (44. MFF KV - 11.7.08)(22.7.2009)

 • Sarkastic
  ***

  No, co do kvality (ale i kvantity) humoru velký krok zpět od režisérova předchozího skvělého počinu. Chtěl jsem pohodovou záležitost s výbornou hudbou a solidními fóry, u kterých se pořádně od srdce zasměju, ale celkově se mi dostalo pouze první části a k tomu mi ještě přišel výběr písniček pouze jako "dobrý". Nečekal jsem druhou Lásku nebeskou, ale přece jenom, takhle průměrný film taky ne.(14.4.2011)

 • Xmilden
  *****

  Hrabě, Quentin, Dr. Dave, Angus, News John, Mark, Bob, Trouba Kevin, Harold, Simon, GAVIN, novic Carl a lesbická Felicity. Tak tohle je jedna z nejlepších posádek co se kdy plavila po moři. Každá postava má něco do sebe a těžko někoho vyzdvihnout. Směsice vynikajících britských komiků + jeden Amík P.S. Hoffman. Můžu se tady nad našimi svéráznými reportéry rozplývat klidně celý den, faktem ale zůstává že já se při jejich dobrodružstvích náležitě bavil a k tomu navíc jsem dostal slušnou porci skvělé muziky. PS: Herci, kteří ve filmu hrají se opravdu narodili snad ve všech koutech Británie, jeden je z Irska, další z Nového Zélandu a poslední z Ameriky.(9.12.2009)

 • Hellboy
  ****

  Dokonale obsazená komedie. Pokaždé, když se na scéně objevila nějaká známá tvář, tak jsem zaplesal:) Billem Nighym počínaje, Rhysem Ifansem konče. Ale co naplat, kdyby to bylo o lodi, která vysílá hip-hop, tak bych si to asi ani nepustil:) Jenže nekonečný přísun dokonale pasující převážně britské hudby, tomu nejde odolat. David Bowie a Rolling Stones jsou samozřejmost, Kinks nebo Who to samý, bez Small Faces by se to také neobešlo, potěšila i přítomnost Beach Boys a Jimiho, no prostě seznam je to neuvěřitelně dlouhý a hvězdný, a to pár kapel ani neznám! Velmi mě potěšil scénář, který se nezdržoval tím, že by ukazoval, jak to všechno začalo, ale po stručném titulku vrhl diváka přímo do děje, do jedne nekončící pařby. Zároveň děj přeskakoval mezi lodí a ministrem Zlatoslavem, který se ji snažil potopit, což ději dodávalo dramatickou rovinu, která by tam jinak - upřímně řečeno - ani nebyla. Protože zdánlivě vážné instituce, jako jsou otcovství a manželství, jsou brány s nehoráznym nadhledem a tak je celej film především sledem zábavnejch scének. No a bavil jsem se, to teda jo. Film se totiž snaží, seč může, jen o jediné: o nastolení dobré nálady.(5.9.2009)

 • - Jedná se o druhý herecký počin Chrise O'Dowda, ve stejném roce si zahrál i v seriálu Fm (od r. 2009). (Sliy)

 • - Na natáčení se podílela celá řada nadšenců a sběratelů, kteří ochotně zapůjčili části zařízení a přenosové techniky ze svých sbírek z pirátských stanic. (don corleone)

 • - Scény na lodi se natáčely v přístavu Portland blízko města Weymouth, kde se budou mimo jiné konat Olympijské hry v roce 2012. Loď se jmenuje MV Timor Challenger a její barevné schéma bylo inspirováno pirátskou stanicí Radio Caroline (ta fungovala v letech 1983 - 1991). (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace