V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

kilobyte

"All day and all of the night" Fuckt dobrý humor, fuckt výborní herci a fuckt skvělý soundtrack. Prostě moc fucktů proč mít tento film rád. ()

Mianelia2050

Velmi zajímavý příběh. Líbí se mi odvaha mužů, kteří zde vystupovali. Bill Nighy jako kapitán, který celý den prolení, se zde velmi hodil. Ostatní herci úspěšný výkon, moc se mi líbil scénář jak jinak od Richarda Curtise. Výběr písní dobrý, hodí se. ()

Dovlatovka

Curtis válí. Zábava, skvělá muzika, fantastičtí herci (výkvět britských komiků + jeden přirozený a přesvědčivý Američan) a srdce, jehož láska k rock'n'rollu je cítit až do poslední řady kina. ()

jan008

Partička originálních postaviček, vás přijme na dvě hodiny mezi sebe, zahrnou vás pozitivní náladou a pustí vám prima písničky. Pro mě skvělá zábava a to je přece při sledování filmů to nejdůležitější. V porovnání s Love Actually je tu víc volné lásky, víc starých písniček, jinak atmosféra podobná. Takže přidám ještě jednu hvězdičku navíc a je z toho zatím můj top v roce 2009. ()

Tyna31

Richard Curtis se pro mě stává zárukou toho, že se mi film bude líbit. Láska nebeská to není a myslím, že některé postavy by si zasloužily více prostoru, ale jinak nemám co vytknout, já se skvěle bavila a užila si skvělou hudbu:) ()

Tamten

Lehká a velmi příjemná komedie, kde vtipy nevycházejí jen z trapnosti a tuposti postav, jak poslední dobou často bývá zvykem. ()

Lukadlo

Delší předehra, rychlejší rozjezd, působivý konec. 129 minut bylo možná trochu moc, abych to ale shrnul, tak uznávám, že se snímek vcelku povedl. Pokud na něj někdo bude chtít do kina, tak doporučuji, teda pokud vydrží, s popcornem a kolou, 129 minut na sedačce ;) ()

marusaj

Přes strašnou spoustu nedostatků musím dát nejvyšší hodnocní díky Curtisovské poetice, pohodě, emoci a citu. V Love Actually stvořil Curtis svůj Opus Magnum a srovnání se nelze ubránit. I zde je spousta postav, spousta příběhů, spousta vztahů.. a na rovinu, bohužel, není to konzistentní, není to dotažené, často skvěle rozjeté situace "vyhnijou" do ztracena. Škoda. Nicméně v tom přetlaku, který na lodi je.., v přetlaku hereckého ansámblu (nemá cenu jmenovat.. ale Bill Nighy je neuvěřitelný borec a Emma Watson (ač na plátně chvilku) je DÁMA), v přetlaku načrtnutých situací, v přetlaku muziky, která zaznívá a musí znít a musí se jí dát čas a prostor pro její vyznění, se ona nedotaženost ztrácí a mi nezbylo, než se vykašlat na veškerý ten zmatek, a užívat si kousek po kousku tuhle vytuněnou skládačku. ()

woo-hoo-hoo

Okrem edukatívnej dávky starých hitov a horšieho "britského" humoru sa divák dočká aj jedej vynikajúcej scény s platňami, farbami a oceánom, kôli ktorej sa Boat That Rocket určite oplatí pozrieť, je to príjemný film. ()

kwaicheng

Ale jo, docela to ušlo. Možná bych preferoval kratší délku než 129 minut u filmu, kterej byl vlastně víceméně složenej z menších scének, možná bych tam nemusel mít ten konec, ale holt to tam bylo a asi to bylo proto, že to tam bejt mělo. Některý scény se povedly, že se člověk i pousmál, ale že bych se u toho řezal, to ne. Za výrazný klad považuju to, že všechny postavy, který se postupně objevovali na plátně byli propracovaný takovým způsobem, že do děje opravdu dobře naskočili. No a ty songy co zazněli neměly chybu, to zas jo. Celkově si ale rozhodně nemyslím, že Piráti na vlnách jsou taková bomba, aby se tu všichni takhle rozplývali, nicméně pokud se to lidem OPRAVDU líbilo, tak jim to přeju. Koneckonců je to svého druhu pokračování Lásky nebeské a ta mě taky nějak extra nenadchla, ale líbila se mi víc než tohle. Zkrátka a dobře 3*. ()

E lan

Je to moc dobrý film, *** asi nestačí, ale přesto mě to tolik nechytlo jak jsem doufal. Na jedné straně vynikající dobová hudba, fantastický herecký výkon P. S. Hoffamana a výborné výkony i dalších. Na straně druhé občas hluchá místa a nepříliš ideálně vypointované scény. Závěr ale stojí za to... ()

bakeero

je to zvláštní; během sledování filmu jsem se asi i trochu nudil, ale po jeho shlédnutí ve mě zůstal hodně přijemnej pocit, kterej trvá... :-) ()

Zevon

Díky za připomínku té krásné doby, kterou jsem sice naplno nezažil, ostatně jak žádný tady v komunistickém ráji,že.. ale ráj nebyl ani jinde, jen ty pokusy o něj tam byly. Tady jsme zase měli díky našim osvoboditelům více sebevědomě drzé příslušníky SNB, s oporou poloviny národa - jejich donašečů a utíračů jejich propocených prdelí. Pro mne stejné kouzlo doby roku 68-70 spočívalo v poslechu rádia Luxemburg na středních vlnách, vydatně rušeného naprosto stejnými, jen jinými argumenty vybavenými vymazanci. Film je svou bezkonfliktností mírně přislazen, ale působí přirozeně pozitivně díky své ideové podmanivosti a hlavně naprosto luxusními hudebními vychytávkami, které jsou současné duchaprosté "dus dus" generaci nesrozumitelné. Před pěti lety bych dal tři hvězdy, ale fakt je toho slušného k dívání čím dále méně, téměř vůbec nic, jen samý univerzální šit o zradě, pomstě, pořád a pořád dokola. ()

BDMarty007

Taková milá lehká komedie, při které se člověk vysloveně nesměje, ale většinou to ani není trapné. Občas se to přiblíží k hranicím mého vkusu, ale snad nikdy to nespadne na špatnou stranu. Panoptikum svérázných obyvatel a DJs z pirátské lodi pobaví. Bohužel v tom ale není ani žádný větší příběh, ani žádné hlubší rozehrání postav, žádné poselství. To je možná škoda, je to velmi zajímavé téma, u nás málo známé. Není to tak dávno, co nezávislá rádia musela obtížně bojovat se státem garantovanými monopoly. Hudba je samozřejmě vynikající a je bezesporu nejsilnější složkou filmu. Nakonec tedy hlavně za tu hudbu, celkovou lehkou náladu a pár vtipných momentů dávám slabší 4*. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)