V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

jorgus

hodne dlouhy a hodne nudny film..prvnich dvacet minut filmu a zacal jsem se bat..nasledujich dvacet minut davalo nadeji a zbylych 80 minut bylo opet utrpenim..vtipy bud sproste o nicem, nebo jen o nicem..plejada slavnych tvari v kostymkach a to je vse na co si vzpomenu..nikdy vic..lepsi zirat do zdi:) ()

TomasKotlant

Po nijak výjimečném začátku se děj v rytmu rockového rádia začíná rozjíždět, ale teprve v poslední čtvrtině to rozpálí na plný pecky. Rock je zde protkán s jistým bohémským životním stylem a trochou drsné romantiky. Občas je to i netradičně vtipné. Závěr je pak jedna velká oslavná píseň, která působí až trochu parodicky, stejně jako spousta výstupů z rádia do éteru. *** Ve zkratce: Rock na lodi. (Pardubické letní kino 2010) ()

filmator

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi *, ale nakonec se kloním k vyššímu hodnocení, protože celkově se mi film líbil a čiší z něj příjemná pohoda a vím, že se na něj určitě podívám ještě několikrát. Kvůli čemu bych dal mínusy - zejména za prostřihy na posluchače, jak ve skupinkách poslouchají rádio a doslova prožívají vše s hrdiny (v tomhle "vede" tleskání při přenosu Simonovy svatby nebo spontánní tancování kdekoli - i když v šedesátých letech v UK to tak třeba bylo :-)) A taky za dojemnou hudbu v emočně vypjatějších okamžicích (otec-syn; finále). Naopak nejsilnější zážitek je pro mě sázka, kdo je větší srab a postupné hecování hlavních hvězd rozhlasové stanice. Potěšilo mihnutí se Emmy Thompsonové. ()

Saur.us

Nepříliš humorná a přesto příjemná a zábavná komedie nabitá hudbou 60. let (pro kterou mám velkou slabost) a hereckými hvězdami. Let's ROCK! ()

Flagg

Tenhle film potěší hlavně milovníky hudby ze 60. let (mezi něž se řadím). Moc příjemná záležitost s výborným obsazením a naprosto dokonalým soundtrackem. Nenudil jsem se ani minutu. Rock'n'roll! :) ()

frolish

Sympaticky casting a prijemne stravene 2 hodiny. Ale Richard Curtis je hold zdaleka najlepsi na vlne romantickej a po nej by sa mal plavit dalej. 70% ()

jandula00

Jó, jaké by to asi bylo, pustit si v současnosti rádio hrající "pop" a slyšet takové pecky, které chrlí Radio Rock. Ale nejsou to jen skvělé (skvěle vybrané) songy, které dělají z Boat the Rocked parádní záležitost. Dostal mě především britský humor, který má tu neobyčejnou vlastnost, že je, oproti tomu americkému, vtipný. Navíc podpořený výbornými britskými herci, kteří své postavy vystihli na jedničku. Škoda jen, že je podobných komedií jako šafránu (napadá mě snad jen Its All Gone Pete Tong), to bych se pak smála od rána do noci :) ()

Trojkol

Ten film má prostě všechno a tak ho bezvýhradně miluju. A že se dá máloco bezvýhradně milovat. 'Cause .. there's no "fuck" so small it won't fuck us up! ()

zelda82

Chvilku jsem uvazoval i o plnem poctu, ale Laska nebeska je proste jen jedna. Coz ovsem neznamena, ze by Pirati na vlnach nebyli vynikajici. To panoptikum blaznu, uchylu, sociopatu a strelenych dydzeju je totiz naprosto uzasne a rucim za to, ze zasmat se jim neni o moc tezsi nez rozeznat Pamelu Anderson od brezi gorily. Jasnych 90 procent. ()

Magenta

Nebudu zastírat, že Curtis prostě je moje krevní skupina, stejně tak herci a hudba, použití v tomhle filmu. Po celou dobu jeho trvání jsem se usmívala, zamilovala si postavy a měla pocit, že jsem na té lodi s nimi. Možná ten film není taková bomba, ale mě si tahle sonda do života pár nadšenců na jedné lodi fakt získala. Není co dodat, pro toho, kdo tenhle výlet ocení, je to nádhera. ()

PDcz

4**** body Pohoda jazz... teda pohoda rock. Relax, zanotujete si melodie, bude držet palce, lahoda. [K] Minus 1* bod Ačkoliv to bylo hezké, bylo to dlouhé. To bylo na nás ták dlouhé, že jsme si dělali přestávky. Projít, najíst a pokračovat.[H] Dneska je taky moderní bojovat proti "pirátům". Myslím tím internetové. Já bych ten internet celý zakázal. Akorát se scházejí různí živlové a máničky. ()

Darkslayer

Vzhľadom na to, že režisérova Láska Nebeská patrí medzi moje top filmy, mal som od The Boat that Rocked veľké očakávaniia a taktiež aj obavu o to, že nedosiahne jeho kvalít. To sa sice nestalo, no nebezpečne sa tejto vysoko nastolenej laťke pribižuje. Film ma držal od úvodných titulkov, až po tie záverečné. Po celý čas pretrváva perfektne pohodová atmosféra plná humoru a skvelých výkonov všetkých zúčastnených (Hoffman asi v jeho najpozitívnejšej roli) a doprevádzaná precízne vybranými skladbami. Keby mal film o hodinu viac vôbec by to nevadilo. Ani na chvíľku som sa nenudil a čas príjemne plynul. Už sa teším na DVD, aby som si mohol dať nášup :)). Po Láske Nebeskej som Curtisa zaradil do mojej topky a tymto snímkom si toto miesto len potvrdil :). ()

xavierr13

Film natrieskaný hereckými esami nesklamal,ale z danej témy mohol vytažit omnoho viac. Čo sa týka hudobnej zložky tej niet čo vytknút. Ako na tanieri tu máme obrovský prehľad skvelej hudby, na ktorej fungovali naši rodičia, a ktora má čo dat aj dnes. Herecké výkony výborne je vidiet s akou obrovskou chuťou sa herci zhostili svojich roli /hlavne R.Ifans bol fantastický/.Bohužial scenár je slabý a komediálna zložka mohla byt výraznejšia. Skutočne vtipných scien bolo minimum. Film doporučujem predovšetkým kvoli perfektnej hudbe a atmosfére. ()

Hopkins

Nemůžu si pomoct ale i přesto že dávám 4 hvězdičky protože ten film měl svoje místa kterými mě dostal ale tak nějak no upřímě čekal jsem něco ve stylu láska nebeská možná více praštěnější ale jednoduše chyběl mi tam náboj netvrdím že u některých scének jsem se opravdu neválel smíchy ale když film skončil měl jsem rozporuplné myšlenky a to jsem ještě na to koukal v angličtině protože koukat na to v češtině tak bych dal jen tiř hvězdičky pač ten dabing u tohoto filmu Pokak . . . li jak jen mohli . A taky podle mého BIll Nighy tak nějak neuspokojil má očekávání jednoduše v lásce nebeské mě rozesmál více jenže tohle není láska nebeská ale zcela jinej film na který se určitě mile rád kouknu ale v mých očích mě to tak nějak mírně zklamalo . ()

mala_kea

Nápad není rozhodně špatný, provedení je trochu horší, ale takhle nějak jsem si to představoval. Hlavní hrdinové se s rolí poprali opravdu skvěle, hlavně Bill Nighy, tomu to tam fakt sedne. Jen té komedie mohlo být trochu více a nebýt překvapivého konce, ještě bych šel o hvězdu dolů, i tak ale doporučuju skouknout. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)