V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

panmroz

takový Pelíšky o rádiu, více méně zábavné skeče, stylizovaný záporák, Bill Nighy skoro stejně dobrej jako v Still Crazy. ()

bolan

Na komedie většinou nekoukám z jednoho prostého důvodu - 95% mi nepřijde vtipných. Nevím jestli je chyba na mém přijímači, ale ani tenhle kousek nebyl pro mě výjimkou. A vzhledem k naprosto hrůzostrašnému závěru jsem se rozhodl jít s hodnocením ještě níž než obvykle, protože nic blbějšího jsem už opravdu dlouho neviděl. ()

icedalaman

Výborně naotčený film vzdávající hold všem, kteří se nebáli prošlapat cestičku moderní hudbě. Obzvláště pak musím ocenit obsazení a samozřejmě soundtrack. ()

Domec

Na zacatku nejvetsi naval vseho. Postupem casu se to kouzlo rock´n´rollu zacalo vytracet a stred filmu zpomalil tempo, ale jen proto aby to ke konci mohli zas poradne rozbalit, tak jak umeli jen v 60. Pro me bomba, na hudebni film me to *MOC* prekvapilo a potesilo. Vsem doporucuju. 4****, bohuzel na 5 mi to, ale nestaci. ()

El Loco

THAT´S 60´S SHOW!!! „Very nice“ film od filmárskeho Midasa, Richarda Curtisa, v ktorom sa súčasná britská humoristická špička (Nick Frost, Chris O´Dowd, Katherine Parkinson, Will Adamsdale) kombinovaná s „vážnymi“ hercami (Philip Seymour Hoffman, Kenneth Branagh, Bill Nighy, Jack Davenport, Emma Thompson, Tom Wisdom) a bývalým spevákom waleských Super Furry Animals (+ niekoľkonásobným filmovým DJ-om) Rhysom Ifansom, v rezkom rytme vytešuje nad skvelou „šesťdesiatkovo-sedemdesiatkovou“ muzikou. Nechýba tomu šarm, vtip, príjemný nadhľad a poriadna zábava, takže pozretie určite stojí za to...Bohužiaľ však, táto povrchnejšia formálna stránka tohto filmu značne prevyšuje tú nevýraznejšiu obsahovú a nemôžem sa zbaviť toho pocitu, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Nech je ale ako chce, perfektný OST s najlepšou vtedajšou hudbou, ašpiruje u mňa na soundtrack roka 2009 a zároveň vyťahuje túto potápajúcu sa pirátsku loď na hladinu. ()

HanaM.

Možná jsem ty chytré odkazy nepochopila, ale pro mne to byla jen nuda. Plná sympatických a tak akorát známých herců, ale pořád nuda. Jediné, co mne opravdu zaujalo, bylo to, že měli lesbičku na vaření - inspirující. ()

Rondell

Tenhle film se mi měl podle všeho děsně líbit. Skvělá hudba, výborní herci a vysoký hodnocení. přibližně ve 2/3 filmu jsem to nevydržel a film vypnul. ()

Raimok

Úžasnej film s úžasnou hudbou, která je hraje snad každou minutu filmu. Britská komedie zase nezklamala a já jsem rád, že režisér Curtis se mi trefuje do vkusu, jak to jenom jde. 92 % ()

bambusacek

,,Ta dobrá zpráva je, že tu dnes všichni zemřeme." ,,V jakém směru je tohle dobrá zpráva?" ,,Ta špatná je, že jsem zatím neřekl jak."Černohumorné hlášky Billa Nighyho a v menší míře dalších herců byly naprosto skvělé. Do toho nejlepší hudba, která kdy byla nahrána a dojemný závěr z tohoto filmu tvoří skvělou podívanou u které se budete vážně bavit. (když už tady každý srovnává s láskou nebeskou, tak mě se Piráti rozhodně líbili více) 85 % ()

arcticsky

Hudebně nadšenecký film, který graduje do krásného finále. Už z důvodu účasti britské herecké elity (Branagh, Nighy!!!) stojí za to ho vidět! ()

Pawlisman

Film za 4. Párty oddych bez slabších či silnějších momentů stejně jako bez humoru. Ale kouká se pěkně. No a ta pátá za tu muziku, kterou miluji. 8,5/10 ()

WinstonS

Film na tři hvězdy, hudba na pět. Výsledné hodnocení je tedy jasné :-) příjemná jednohubka, kterou už si podruhé nedám, ale jako oddychovka na nedělní odpoledne posloužila ideálně... ()

embecka

Dokonalá oslava tých najkrajších čias tej najlepšej hudby. Trúfam si povedať, že kto toto videl, želal si v tej chvíli všetko to zažiť. Onooo, poviete si možno, že miestami nuda. Ale tento film je ako kniha poviedok. Z toho najčarovnejšieho miesta na zemi, kde majú najviac originálnych platní, kotúčové rádiá, gramofóny... Neviem, ako je možné nájsť toľko sympatických ľudí pokope a vtesnať ich do dvoch hodín, ale podarilo sa. Príbeh to nemá, ale... Srať na príbeh, nádherné šesťdesiatkové emócie! Óda na hudbu v tom najlepšom slova zmysle! ()

Jaroslaf

Pohodovej film, kterej sem dokázal plně docenit až na několikáté podívání. Talulah Riley je tu strašně krásná, a potěšil mne obal desky Dizzee Rascala uplně na konci .) ()

costa

Tahle jakože komedie mě zlákala vysokým hodnocením a tím, že ji natočil Ríša Curtis. Filmy z UK se mi celkově líbí ale britskej humor v tomhle případě u mě selhal. Nesympatický herci až na řízka Paula Bulvu opět v roli diskožokeje. Cením však originální námět a scénu kde je hromada ( . ) ( . ). ()

PhillM.

Herečky nabušená komedie, ve které dostane Chris O'Dowd nejbrutálnější kopačky v historii filmu. Zbytečnou úlitbou mainstreamovým bohům je několik rozněžněných momentů nenápadité klišovitosti. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)