V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

ShossGrey

Milujem tú živelnosť 60. rokov, ten závan rebélie, vzburu mladých, ten entuziazmus, ktorým oplývali, keď si na zaprášených gramofónoch mohli púšťať svoje obľúbené platne, milujem ROCK 'N' ROLL!! Tento film je prešpikovaný toľkými skvelými songami, že keby sa tých 130 minút na plátne nič nedialo a banda týpkov by len zbesilo pobehovala po palube hore-dolu a len tak pohadzovala rukami a do toho by hral len tento skvelý rockový podmaz, stále by som mu vylepila plných 5*. Avšak toto ma aj skvelý príbeh a kvantum výborných postavičiek, každý s iným charakterom avšak spoločnou láskou k hudbe a snahou priniesť trochu tej živočíšnosti do pochmúrnej Británie. Nečakajte hĺbavé úvahy, čakali by ste zbytočne. Toto je o zapálenosti a nadšení pre správnu vec i za cenu, že to, čo robíte je ilegálne. Toto je o láske a oddanosti k rock 'n' rollu. ()

Colour

Stopercentná oslava šesťdesiatych rokoch, doby rebélie a rock&rolu. Od Britov som čakala viac humoru, neustále dokazovanie, kto je väčší frajer a kto mal viac sexu je to posledné, čo mi príde vtipné. Už dlho som sa pri filme tak nenudila a divím sa, že som to vôbec dopozerala. Neustále strihy do domácností boli po čase otravné, naviac to vlastne boli len epizódne príbehy spojené jedným miestom. Strohá forma šla do úzadia pre obsah nabúšený zaujímavou muzikou a humorom, ktorý sa, ako vidím, zavďačil mnohým. Jediným bonusom okrem hudby sú fajn herci. 45% ()

VeeDee

Ač je film plný úžasný hudby a pro Chrise O´Dowd mám vážně slabost, tohle byla dlouhá nudná podívaná na "cool" pařmeny, kterou jsem musela několikrát přerušit a nutit se jí vůbec dokoukat... Kam se při natáčení zatoulal onen chytrý britský humor, který mám ráda? ()

Oonika

Zpětně to vlastně nebylo tak špatné, vlastně mě to docela bavilo. Jen mi prostě moc nesedí Bill Night, tak jsem k tomu měla odpor už jen tak prvoplánově. Takže joo, někdy si to dám znovu :-) ()

karlee

Příliš dlouhé, taky muzika se dala přitvrdit, ale aspoň nechybí nadhled (hlavně, pokud jde o vládní záporáky). ()

tomikan

Jakozto neposluchace nejpoctivejsi hudby na svete jsem se obaval, jestli tahle moje nezasvecenost nebude mit negativni vliv na dojem, respektive hodnoceni filmu, nastesti vubec ne, atmosfera filmu, zejmena pak na samotny lodi je uzasna, a i jako na nefandu rocku me dokonale ocarovala. Urcite na tohle maji pravo jen Britove, a proto to dopadlo tak skvele. Genialne vystizen vyznam a poselstvi hudby a subkultury, dekuji. ()

Brinkley

Slušná atmosféra, perfektní obsazení, klasická hudba 60. let, která patrně zvyšuje hvězdičkové skóre filmu. Nic dalšího či dokonce výjimečného jsem ale na Pirátech nevypozorovala. Moje bránice zůstala po celou dobu v relativním klidu a nevidím tedy důvod, proč bych si měla tuto Curtisovu komedii znovu pustit někdy v budoucnosti. ()

RajAthen

Pocta (nevím čemu přesně), podobenství (nevím k čemu) a osudy lidí milujících hudbu (které sledujeme, nevím proč), a to vše ve filmu, který je zcela úžasným způsobem úplně o ničem, a přesto ho musíte mít rádi. Děj shrnuje velmi výstižně název, víc z něj prakticky ani nevymáčknete. Dovoluji si však říci, že se jedná o jednu ze vzácných příležitostí, kdy si film užili jak herci sami, tak i diváci. Ve výsledku je tak jedno, jak se vyřeší panictví jednoho z party, třenice mezi dvěma kohouty či vládní antagonismus vůči "naší" bandě exotů. Prostě vyražte na plavbu za pěkné hudby a bavte se. ()

darjeeling

Proč jsou v tom filmu všichni tak skvělýý?! Já chci bejt s nima na tý lodi!!! Tohle se mi vždy honí hlavou, když na to koukám. Rhys Ifans jeho taneční kreace, sympaťák Philip Seymour Hoffman, nechutně uhlazený Kenneth Branagh, roztomilý Tom Sturridge, Curtisoův vždy obsazovaný Bill Nighy, sexy matička Emma Thompson...atd. Soundtrack je naprosto dokonalý. Myslela sem, že Curtis nic lepšího než Láska nebeská už nenatočí, ale tohle byla fakt bomba!!! Mohla bych se koukat ALL DAY AND ALL OF THE NIGHT :) ()

gemi

"Tak jdeme na to?" Neuvěřitelná feel-good jízda plná vkusné hudby, krásných bab a květinové nálady. Pro hipísáky bible, pro ostatní inteligentní a příjemná komedie. EDIT: 16. 8. 2023, druhé zhlédnutí. ()

Likan7

Richard Curtis jen potvrzuje, že je režisér jednoho momentu. Láska nebeská je dokonalá, klaplo tam úplně všechno, od herců po scénář i paní v kuchyni, co připravuje svačinu. Jenže Piráti na vlnách je vystřízlivění ve všech směrech. Že seženete skoro až neuvěřitelnou skvadru skvělých a známých herců ještě automaticky neznamená, že vám to udělá dobrý film. Piráti na vlnách je vlastně obyčejný příběh několika podivínů na lodi. Jenže ty jejich příhody jsou hloupý, nudný a většinou i bez dobrýho scénáře, stejně jako celý film. Nudil jsem se od začátku do konce a z letargie mě vytrhlo jen soupeření Hoffmana s Nighyem, který trval asi 5 minut a vyšel i tak do ztracena. ()

Amonasr

Připomnělo mi to, jak jsme v 60. letech coby puberťáci lovili dychtivě na tranzistorácích Radio Luxemburg a čerpali z těch špatně slyšitelných úžasných skladeb onu svobodomyslnost, která čiší i z tohoto filmu. 60. léta byl i díky bigbítu, jak jsme tenkrát rocku říkali, ohromný a neopakovatelný fenomén u nás i na západě. Myslím, že k dnešním mladým je tato zkušenost už nepřenositelná a že jsou tak i dost ochuzeni - podle mne ani umělá inteligence nemá už tak povznášející potenciál. ()

-henry-

ZKRÁCENĚ: nuda jako prase. KONKRÉTNĚ: nepamatuju si takovou vochcávku, kdy mi nějdřív někdo slibně rozehraje hrdiny a hlavní konflikt s velkým komediálním potenciálem (konzervativní ministr chce najít způsob jak zakázat pirátské vysílání osobitých rebelů), aby vám v polovině došlo, že veškeré rozjeté konflikty a motivy jsou nějakou dobu už jen náhodná vrstvení nesourodých scén různých žánrů, které nepodrží ani nerežírovaná herecká improvizace. Každopádně na place musela být legrace. Nejspíš autorský záměr na způsob Uwe Bolla ;) ()

Filisthin

Rock n' Roll baby!!! Stejně pozitivně laděný film jako Láska nebeská jenom s tím rozdílem, že se to teď dotýká oblasti která je mi mnohem bližší... Tempo, charaktery a dějové linie... všechno tak, jak to má být :-) Moc se mi to líbilo... ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)