V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

le poulet

Tutti frutti!!!! Ehm, no dobře. Je těžké nepodívat se na film, kde je taková plejáda es. O čem to je? O tom, jak se komodor Norrington snaží najít zákon, jenž by zničil Davyho Jonese, který tancuje po své kajutě a hraje na imaginární kytaru. Okořeněno hláškami jako z nebes. Poprvé jsem si tenhle film pustila při učení na čtvrtletku z matiky, což není zrovna moje silná stránka. Věřte nebo ne, když běžely závěrečný titulky, bylo mi uplně putna, co z té písemky dostanu. ()

Snakefinger

Hey hey baby....... tohle je naprostá pecka. Parádní poctivá muzika, Totální sranda a film, který si na nic nehraje. Paráda.... ()

zero_zelo

jednoznačně velký překvapení a bez debat jeden z nejlepších hudebních filmů posledních let, ne-li vůbec (pro mě minimálně). todle mě moc potěšilo. jak příběh, tak skutečnost, tak ztvárnění, kostýmy, muzika, prostě super odpočinková záležitost, kdy rebelům rozhodně drží palce úplně každej. chci desky a loď! chci rock'n'roll!! :)) ()

PanNafka odpad!

Absolutně nechápu tak vysoké hodnocení... Lidem, co si myslí, že tahle trapárna má něco společného s dobou a kulturou, o které se snaží pojednávat, doporučuji zamyslet se nad tím, co by na to řekl třeba Jim Morrison, kdyby ho někdo donutil přetrpět těch hrozných 130 minut ... ()

Antonymi

"The good news is the engine has exploaded and we are all going to die." Vynikající herci, skvělá atmosféra, příjemný humor a především rock'n'roll. Pět hvězdiček a místo v mé filmotéce oblíbených filmů. ()

mackyns

Neviem prečo som pozretie tohoto filmu tak dlho odkladal, asi pretože sa my moc nepozdávali obrázky z filmu ale to bola velká prevelká chyba. Lebo toto je vážne veľmi príjemný film proste super charakteri, kopec srandy a super muzička a Kinks hneď na začiatku ou jeee. no proste RocknRoooool ()

teseth

Tak trochu úlet, který mohl být parádní jízdou ale jelikož se celá parta lidí kolem tohodle filmu snažila nacpat do 130 minut co nejvíce tak z toho vznikl nesourodý slepenec scének, které by měly bavit. Bohužel se to docela míjí účinkem, protože žádná postava tu nemá vývoj, jejich soupeření mezi sebou je zachyceno jen částečně, rádoby pokusy o ironii vyznívají naprázdno a nakonec pokus o zachycení šokujícího chování moderátorů rádia je prostě nijaký. Tohle mohl být super seriál na 12 částí nebo aspoň filmová trilogie, ale ne toto. ()

B.e.r.n.y

Svižné, vtipné, plné překvapení, ale i romantické. And that's all In the name of Rock N' Roll!! Richard Curtis skutečně ví, co je třeba, jak zaujmout a přikovat do křesla. Tahle podívaná si nesmazatelně našla místo mezi mými oblíbenými filmy. 92% ()

Patroxi

Hodně poutavý film, udrží vás v křesle dokud film nezkončí zábavný zajímavý a pro nác co sme se narodili později i poučnej abychom viděli jak to chodilo a né že si teď pustím radio a posloucháme vážně super film viděl sem ho né jednou ! :) 5 ()

jakup57

Veľmi príjemný, osviežujúci film. Fajn som sa pri ňom bavil a pospomínal a popočúval "7 inch records" :) 70 % ()

90125

Myslel som si, že to bude film o ohromnej dobe, o úžasnej hudbe a o "boji" vtedy skostnatelého BBC a pirátskeho radia. Trebárs formou komédie, inteligentnej komédie. Bohužial táto Loď je len hromádka hlúpučkých a priblblých vtípkov, ktoré nezachráni ani extra trieda P.S. Hoffman, ani niekoľko nesmrteľných melódii. 50 % ()

Bejk518

Woow! Moc příjemný a zároveň velice zábavný film! Známí herci z britských sitcomů válí o sto šest. This film rocks! ()

injoy odpad!

Nesnášim tenhle druh filmů a nechápu to hodnocení. Takhle sem se nenudil ani u posledního Supermana. ()

carnacv

Tohle se nesmírně povedlo. Nejenže tematika nepatří k běžnému lidskému povědomí, ale hlavně tohle pirátské vysílání nehorázně táhne. Skvěle zvolené hudební ukázky. Dobrý příběh, napínavé scény a vtip téměž na každém rohu. Strašně se mi líbilo vykreslení charakterů jednotlivých postav. Snad jen ten úchylně heroický závěr, ale proč ne :). Krása nesmírná. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)