V roce 1966 vysílala v Británii populární hudbu jen veřejnoprávní BBC a to jen asi půlhodinku denně. Proto vznikly pirátské stanice, které hrály 24 hodin denně. Aby unikly sankcím, vysílaly z lodí v Severním moři, jež kotvily mimo výsostné vody Británie. Jejich počínání se však nelíbilo vládě. Trnem v oku jim bylo především Rádio Rock. Posádku tohoto nejzábavnějšího plavidla poznáváme společně s teenagerem Carlem, kterého tam po vyhození ze školy poslala jeho svérázná matka na převýchovu ke kmotrovi Quentinovi, jenž pirátskému rádiu šéfuje. Carla čeká drsná životní lekce, vedená těmi nejlepšími pedagogy - americkým hudebním fanatikem, zábavným moderátorem Davem, playboyem na plný úvazek a dalšími rozhlasáky, kteří jsou všechno, jen ne normální. Miluje je celá Británie s výjimkou ministra Dormandyho, zodpovědného za rozhlasové vysílání. Ten je schopen čehokoliv, jen aby tyhle kacíře umlčel. (TV Nova)

Allein4

Skvělé, geniální a strhující. Místy i vyvolává napětí. Nejen loď, ale celá posádka válila. Minimum hluchých míst a dobré výkony. Přecejen nějaké nedostatky byly, proto neplný počet hvězd. Ale stojí to za ten čas. Doporučuji! ()

Pythonator

Vynikající hudba a úžasná sebranka herců jsou zárukou dobré zábavy. Na geniálnost Lásky nebeské to sice nemá, ale je tam ten rokenroll, takže to mám v mnohém smyslu radši. Chybí tomu jen lepší scénář, který by místy nepůsobil jako laciný slepenec britských skečů. ()

dauby

Tak dlouho jsem si během filmu říkal, že mě tenhle druh humoru moc nebere, až se mi to začalo líbit. Akorát ten Kenneth Branagh, kterého mám jinak moc rád, mi tam neseděl, respektive ta jeho role. Ale jinak pěkné. Je to takový nekomplikovaný, ale hezounký film. ()

titix

Upřímné nadšení, skvělá komedie névím zda na realném zákloadě. film neuvěřitelně šlape i díky skvělé hudbě a pro mě úžasného Billy Nighytiho, kterú tu dostal roli ušitou přímo na míru. ()

LucinkaSKS

Výborné obsazení i hudba. Fascinující příběh o skupině lidí, které spojuje přátelství a láska k hudbě v době 60. let. K tomu všemu parádní konec, který velmi potěšil a ani v nejmenším jsem ho nečekala. ()

gonzo

Dobrý start, jenže pak je to furt dokola s totálně přestřeleným závěrem, kdy se loď asi 30 minut potápí a přitom všichni víme, že se nikomu nic nestane. Pointa žádná, ani ten záporák nemá nějaký dramatický oblouk. Děs běs a škoda těch talentovaných herců. ()

Ant_Envoy

Ne sory prostě, ale dívám se na to asi po milionté a furt se perfektně bavím! Miluju tenhle film, skvěle ukazuje náladu šedesátek, tehdejší morálku, balancování na hranici mezi absolutním odvazem a svobodou a šedě nalajnovanými pravidly. Jistě tento typ humoru nenadchne každého, ale já všechny ty hulící, obézní rockery prstě zbožňuju. Jo a jsem jediná kdo má úchylku na lícní kosti a stydlivej úsměv malýho Toma Sturridge? Příběh je možná pomalejší, ale i humorný scény můžou nést myšlenku! I když vtipy se někdy týkají sraček (doslova) řadím tenhle snímek mezi "inteligentní komedie", doporučuji! ()

as-minor

Neuveriteľne pohodová, vtipná a „feel-good” jazda s úžasnou hudbou. Piráti na vlnách sú výborne natočený, scenár je plný perfektných hlášok a herecká posádka „pirátskej” lode je absolútne dokonalá. Najmä uvoľnený Philip Seymour Hoffman, ktorý svoju postavu stvárnil tak, aby bola považovaná za jednu z najsympatickejších postáv v kinematografickom univerze. Richard Curtis zas dokázal svoje dielo sfilmovať takým spôsobom, aby sa divák cítil dobre a veselo i v na prvý pohľad nepríjemných, respektíve sentimentálnych scénach. Bravo, som ohromený a túto plavbu „pirátskymi vodami“ si určite rád zopakujem. ()

Kivis

Film, který trvá přes dvě hodiny, nic moc se v něm po většinu doby neděje, ale stejně bych se na něj vydržel dívat třeba jednou tak dlouho. Piráti na vlnách nestojí na rafinovaném příběhu s překvapivým rozuzlením, ale na nebetyčně chytlavé atmosféře. Celý ten film by se dal přirovnat k pokerové partii, v níž držíte na začátku silné karty (perfektní casting), ale na stůl pořád ne a ne přijít ta jediná karta, kterou ještě potřebujete (alespoň jeden příběhový moment, který by film posunul do kategorie "kultovní" nebo alespoň nějaký originální silný závěr). Jenže vy s těmi kartami dokážete blafovat tak zdařile, že všichni hráči se silnějšími kombinacemi postupně zahodí a vy shrábnete pořádnou hromadu žetonů k sobě. Přesně takoví jsou Piráti na vlnách a já na férovku přiznávám - nechal jsem se oblafnout a přišel o všech pět hvězd, které byly ve hře. ()

nogi

Komedie plná klasického Curtisova humoru a skvělých hitovek z 60.let, to myslím vystihuje celý film. Samozřejmě nezklamalo ani obsazení známými herci a pěkný příběh ()

JoudaCZ

Curtis opět tlačí na city. Oproti Love Actually (a tomuto srovnání se dá těžko vyhnout) tady moc nefungují "dojky", film je spíše silnější v "euforických" scénách, kdy se celé kino pohupuje, podupává a přiblble usmívá. Herci si to zjevně užili, hudební podkres (permanentní) složený z největších dobových hitů je příjemný. Brannaghova ministerská karikatura taky celkem pobaví, i když trochu rozbíjí náladu filmu. Celkově je to velmi příjemná letní jednohubka. ()

pleva

Oč více jsem se těšil, o to větší zklamání. Skvělý vypravěč příběhů nám tu moc nevypráví. Hezky poslepovaný sled gagů a scének s vynikající hudbou, ale film nesplnil co jsem očekával a soundtrack by stačil... ()

turtles_33

Pozitivní jízda s úchvatným soudtrackem. Určitě jsem se nesmál ani nedojímal tolik jako u Lásky nebeské, ale film jsem si v naprosto prázdném (!!!) kině naproto užil. Na co jiného už sakra chtěji lidi o prázdninách chodit, když ne na filmy o sexu, drogách a rockenrolu? ()

Ludva

[2019-12-25] * [2011-01-07] * [2009-12-26] * [2009-08-11] Cinema City Galaxie * Spíše než o klasický film jde o sled volně navazujících scének, často ilustrujících podkladovou písničku. Snímek přesto skýtá báječnou zábavu, protože muzika je skvělá snad bez výjimky a téměř totéž platí i o hercích. Úžasná je například "němá" So Long, Marianne scénka s čajem a sušenkami, nebo následná sázka "kdo je větší poseroutka" s nádhernou instrumentálkou. Jedinou vadou na kráse je krátká stopáž. Postav a motivů je tolik, že bych radši viděl několikadílný seriál. ()

chroust992

It rocks! Hudba, styl, hudba, obsazeni, hudba, silenstvi a jeste jednou hudba! Pravda, co se zápletky týče, trošku pokulhává a Carl jako by se do daného období nehodil... Ale to už by bylo potřeba hodnocení 6*, ne 5*. ()

E.Company

Rozhodně příjemné pokoukání, u kterého se sem tam zasmějete, romantické nátury možná uroní i slzu dojetí, ale určitě se budete dobře bavit. Rock 'n' roll Baby! Doporučuji skvělý soundtrack. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

07.03.2008

Láska rocková

Láska rocková

23.02.2008

I kdyby Richard Curtis už v životě nic nenapsal a nenatočil, do zlatého fondu kinematografie (a našich romantických srdcí ;-)) se už navždy zapsal scénářem k Čtyřem svatbám a jednomu pohřbu a hlavně… (více)