Britská tajná služba je znepokojena, zločinecká auta z celého světa se spojila a plánují kriminální akce. Závodní auto Blesk McQueen se vrací z vítězného tažení po světě zpět do Kardanové Lhoty, aby strávil prázdniny se svým nejlepším přítelem, starým odtahovým autem Burákem, ale i s přítelkyní, sporťákem Sally. Okolnosti ho však přimějí zúčastnit se celosvětového závodu Gran Prix, kde se má rozhodnout o nejrychlejším autě na světě. Na cestě ho doprovází Burák, který se v Tokiu zaplete do mezinárodní špionáže. Stane se z něj tajný agent s důležitým posláním, kterého čeká náročná jízda plná nebezpečí. (TV Nova)

Foox

Bohužel to jednou přijít muselo, Pixar má svůj první průměrný film. Pořád to není taková hrůza, stále Auta 2 stačí konkurenci. Je to hrozná škoda, když vidíte ty spousty skrytých vtípků a animaci opět dotaženou k dokonalosti, jen tomu tentokrát kraluje místy až dost těžko snesitelný Burák. Snad Lasseter pochopil že přes sequely cesta nevede. I přesto 70%, ale zaokrouhlených dolu. ()

vteco

Druhý díl tohoto automobilového animáku je spíše průměrným nástupcem skvělého prvního dílu. Co se týče příběhu, není tak špatný, ale již není tak zajímavý a originální. Jenže přesně tohle je ten hlavní bod, který pokračování dobrodružství Bleska McQueena nejvíce chybí a ubírá mu na hodnocení. Vše ostatní od postav, přes vtipy, animaci, až k hudbě je na docela dobré úrovni, jenže to není kde pořádně využít. /60%/ ()

Allien.9

Rozčarování. Absolutně nedětský film. Z ekologické zápletky nebudou mít dečka lautr nic, z dospělácké terminologie taky ne a nevím, jestli bylo úplně nutné animovaná auta mučit a zabíjet... Fanoušci Bonda a znalci měst, ve kterých se závodí, budou nadšeni všemi těmi úchvatnými detaily, ale to je asi tak všechno. Nejlepší vtip: wasabi. ()

misterz

Vôbec ma to neoslnilo. Tiež mám ten pocit, že sa táto rozprávka pre deti moc nehodí. Možno tak pre starších chlapcov, ale tých mladších a dievčatá to moc neoslní. Miestami je dej zbytočne prekombinovaný a celkový dojem sa autori snažili vylepšiť množstvom akcie, avšak zabudli, že všetkého veľa škodí. Vizualizácia bola pekná, ale to je v rámci Pixaroviek už dávno bežný štandard. 50/100 ()

mzss1

[70%] Jak tu tak pozoruji hodnocení, tak chápu, že je to o něco slabší jak první díl, ale i tak nemůžu víc kritizovat. Problémem nebo spíš takovým nedostatkem je, že je to takové moc scénářem zběsilé a bláznivé. Jako v konkrétních scénách jsem se bavil, jen to nemělo moc prostor pro děj a některé hlavní postavy byly střídavě upozaděné. Ke konci mi bylo líto, abych dal 3*, tak jsem se nakonec slitoval a dal nejslabší možné 4*, přeci jen jsem se bavil a i párkrát zasmál. Animace byla opět vydařená. ()

Omnibus

Co ještě dodat k této klasice? Veškerou svou infantilní invenci jsem vyčerpal u jedničky. Dvojku už jsme s mým synem sjížděli v obráceném gardu. On za volatem a já chrápající na sedadle spolujezdce. Ještě snad s dovolení ocituji něco z popisků distributorů: „... auta nám pomáhají uvědomit si, že na světě existují i důležitější věci než trofeje a sláva... učí děti hravou formou poznávat hodnoty, rozeznávat, co je správné a co ne...“ (sic!) P.S. pokud čtete tento komentář omylem, protože jste původně hledali jiný film (o autech a lásce ;-) rozhlédněte se, jestli něco nejede, a rázným krokem přejděte k mému komentáři filmu Crash (1996) ()

Anderton

Ak ste najväčší macher vo svojom obore, pravidelne deštruujete konkurenciu, rok čo rok prinášate dokonalé príbehy, tak sa stane, že raz trochu musíte poľaviť. Cars 2 aj tak beriem. Ako nutnú spomaľovačku, šliapnutie na brzdu, aby zase nabudúce bolo možné poriadne šliapnuť na plyn. Ale ono to tak zlé nie je, pre mňa bol jediný výraznejší problém v tom, že Cars 2 nezačali tam, kde prvý diel skončil, ale išli vlastnou cestou. Stále je to hravé, vtipné, plné narážok, len sme všetci čakali niečo iné a o stupeň lepšie. ()

Frajer42

Není 3D jako 3D. Například v tomhle filmu byl výskyt 3D efektu jevem takřka svátečním. První Auta měla rozhodně nesrovnatelně zajímavější děj. Děj v Autech 2 by se dal charakterizovat i tak, že jsme měli to štěstí být svědky toho, že znovu ten nejpodceňovanější, nejošklivější a nejblbější všechny nakonec zachraní a na všechno přijde. Ač nás druhá Auta vzala na cestu kolem světa a teď rozhodně nepřeháním. Lokací bylo skutečně hodně a každá byla vizuálně zvládnutá pěkně. Místní tradice byly precizně převedeny do toho typického CAROUTFITU, na který se mi opět pěkně koukalo. Bohužel jsou obrovské rezervy ve výše zmíněné příběhové složce a s vtipem se tu zavrženíhodným způsobem šetří. Dávám 2*, ale i přes toto zklamání u mě patří stále PIXAR na první příčku, co se animované tvorby současnosti týče. Vizuálně na ně prostě nikdo nemá a pravděpodobně ani dlouho mít nebude. Nezbývá mi než tiše doufat, že i to 3D bude opravdu tím 3D, které by mě donutilo uhýbat hlavou na všechny světové strany, což se o tom současném pixarovském říct rozhodně nedá. ()

swamp

Nemůžu si pomoct, ale spousta malých vychytralých drobností, krásná grafika a bondovská tématika mě tady opravdu bavili. :) Škoda jen toho narychlo spíchnutého příběhu, přesto hodnotím poměrně vysoko, asi se mi zkrátka animák Cars 2 trefil do nálady. ()

teutates

Američany nejsíš pořád sere agent 007 v královniných službách, a tak si udělali taky svou verzi agenta Bouráka 0XY, který svým intelektem, šarmem, logickým myšlením "dostane" dětské publikum a to doslova. Nevím v čem spočíval smysl poukázat na nedostatek energetických zdrojů (a ještě biopaliva) a hned v závěru odhalit konspiraci, díky které děcka dostanou kapitalistickou facku, vlastně neée... všechno to dobře dopadne, protože Bouráček je čůráček a bude pasován za UK Lorda od samotné auto-královny. Normálně nevím, proč se na ty animáky dívám, člověk chce vypnout a pak se mu dostane takového "zadostiučinění" v animované auto verzi, kde nejde o závody, ale o řešení globálních problémů, ach jo... 3/10, chci Chipa a Dalea nebo Kačery, nebo já nevim Gumídky raděj. ()

Dalda

Oproti poklidnému prvnímu dílu nabral tento díl docela rychlé tempo. Lítající auta a tajní agenti ale možná nejsou úplně to pravé a ten, kdo si první díl užil, by mohl být nyní zklamán. Velmi se mi ale líbil soundtrack a grafické zpracování také není špatné. ()

sarkas21

A tohle se dá i komentowat we špatný prospěch????Líbí se mi jak každý má proti něčemu nějaké wýčitky.Wždyt ten film je paradni stejně jak jednička.každý řeší pořád filmowé rozpočty a tak,ale nadruhou stranu takéhle filmy mají uspěchy po celém swětě jak u dětí tak i dospělich a to je snad důležité ne?tohle hraje roli snad a né že nekdo se nudil a je to příliš drahé!!!!!U mě je to welkolepá pecka pro wšechny wěky.BURAKU DO TOHO!!!!!! ()

predators

Po vynikající jedničce přichází Belsk McQueen podruhé. Tentokrát však více než na něj soustředí se pozornost na jeho nejlepšího kámoše, Buráka. A řekněme si upřímně, zaplaťpánbůh, protože sledovat dokola stále ty samé závody by nebyla taková prdel. Ovšem Burák, to je odtahovka k pohledání, panáčku! Děti z toho musí být unešené, pro mě šlo pouze o lepší průměr. 60% ()

Slartibarkfast

Druhý díl animovaných autíček již není takový, jakým byl první. Vytratilo se z něj malinko kouzlo a přibylo pár nesmyslných a rušivých scén, na které jsem ve filmech háklivý, i když se jedná o film pro děti. Nicméně si stále drží vysoký standard a celkově se mi velmi líbil. Snad jen nebude natočen třetí díl, jelikož mám pocit, že by šla úroveň opět dolů. 70% ()

PetrPan

Mému pětiletému synkovi se Auta 2 líbila, z hlavy mu však vyšuměla daleko rychleji než jiné pohádky..ale za barvy, pestrost , akci a "nenudu" ( poposedávali jsme v kině jen chvilkama:) si autíčka zaslouží tříhvězdičkovou autodráhu. ()

cukorek

Autá 1 som nevidel, vlastne som to začal pozerať so slovenským dabingom na nemenovanom slovenskom programe a po 10 minútach som to vypol. Tento krát som dal tomuto akčnému, automobilovému animáku druhú šancu, ale už s českým dabingom. Rozdiel bol viditeľný a dokonca som to dopozeral do konca (Český dabing je proste borec oproti nášmu Slovenskému záprdku). Som zaťažený na autá a dokonca aj k svojmu mám veľmi pozitívny a blízky vzťah, takže tento príbeh so skrytou pointou na mňa pôsobil milo a aj zábavne.50% ()

silentname

Prichádza veľké Pixar sklamanie z roku 2011, "Cars 2". Prvý film, ktorý neuspokojil ani kritikov, ani divákov. Napriek tomu, že to určitých fanúšikov má, tak mám pocit, že tento film skutočne je ako jedna z Materových preliačenín. Nikdy nezmiznú. Lebo sú veľmi cenné. Neviem. Po rokoch mám pocit, že film skutočne len klesá na svojej cene a viac a viac sa presviedčam, že to nedáva zmysel. Vôbec nerozumiem konceptu, že film, kde existujú len autá nás nabáda, aby sme chránili životné prostredie, špionážne časti sú viac divné než vtipné a skutočnosť, že závody sú tu len bokovkou ma moc nebaví. Postavy sa moc nezmenili a nové toho do filmu moc neprinesú a jediné čo tu aspoň trochu vyniká sú animácie vo filme. Vyzerá to dobre, prostredia sú spracované kvalitne a pokračujú v tom, že nám ukazujú, ako autá v tomto svete vlastne žijú a fungujú. Ale ohliadnuc od toho, nedá sa nad čím moc plesať. Ak máte radi Matera, tak si film užijete. Pokiaľ ste ho nejako skusli v prvom filme, tak na tento film sa vám bude pozerať ťažšie, lebo vo filme prevzal hlavnú rolu. A to je trošku problém. Nemôžem povedať, že by bol film urážlivý, alebo by ho deti neocenili, no dospelí si tu na moc neprídu. A najmä to nie je film, ktorý by si človek rád spojil s menom Pixar. Verím, že svojich fanúšikov má, no ja tam určite nepatrím a rozhodne na svoju dobu Pixaru trošku pošramotil meno. Ale z chýb sa učíme a pokračujeme ďalej. A s tým sa uvidíme pri ďalšom Pixar filme. Hodnotenie: D+ ()

Slarque

Pixar slaví 25. výročí a při té příležitostí přišel s příšerností, která pošlapává vše, na čem dosud stavěl. Burák je jako hlavní hrdina k sešrotování, děj je zlý a násilný, hodnoty pokroucené až k neuvěření, humor míří na první signální a děj je jeden velký zmatek. Všechny ty animátorské drobné fórky tak přicházejí vniveč, protože na tohle znovu koukat nebudu a na poprvé jsem jich určitě aspoň půlku nezachytil. Animace je špičková, ale zachránit tohle fiasko nedokáže (30%). ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby