Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

Brain-D

Horší kopie dvou prvních dílu, která neměla příliš napětí a soustředila se spíš na co nejkrvavjší smrti. ()

VasaX

Ačkoli nezvratný osud je taková obdoba brutálně krvavých "Prciček", stejně jako u nich první díl zazářil a ostatní jsou... uznejme dost duchaprázdné. Tentokrát máme karty které nám hrají spíš na tu brutálnější a krvavější stránku. Na to se dobře dívalo, ale ty mdlé herecké blumy, a slaboduchost scénáře, to je utrpení. A tak jsem se bavil nad tím co a jak koho zabije, a po zbytek děje jsem doufal že si pro mě konec filmu přijde tak nenávratně, jako smrt por své hlavní "hrdiny". ()

zdenny

K „trojce“ a „čtyřce“ píši naprosto stejný komentář. Diváka snad už ani nezajímá děj, který je ve všech dílech stejný. Rozdíl je snad v neštěstí, které se stane v úvodu a potom samozřejmě ve způsobu a především v originalitě jednotlivých tragických úmrtí. No a ta jsou tu propracovanější, tu nepropracovanější. Proto je celkové hodnocení průměrné – liší se jen v počtu hvězd u jednotlivých dílů. ()

MNTB

už to nemá takový šmrnc jako první dva díly . jedinou zvláštností bylo 3D, keré v polovině filmu omrzí přesně jak u krvavého valentýna. stále stejné záběry kdy ti něco lítá do oka. Chvílim ale za titulky a soundtrack ()

drackula

Čo sa týka námetu má v tejto sérii originalita veľmi úzke mantinely. Preto tvorcovia zatlačili na pílu a preniesli FD4 na vlnu popcornovej zábavy. Kvantum obetí, ktoré umierajú spôsobom ktorý sa nedá nazvať náhodný, keďže veci sa hýbu samé od seba a niekedy sa šlape aj po základných fyzikálnych zákonoch. Nieje to úplná strata času, ale mňa to nejako výrazne neoslnilo a zaraďujem tento film, napriek tomu že som ho túžobne očakával, do šedého priemeru. 50% ()

Guzo

Pokud bych se nekoukal doma, ale 3D v kině, a neznal předchozí 3 díly, asi bych byl hodně nadšený. Takhle už to není zrovna dvakrát ono, ale ubírat hodnocení za originalitu, když upřímně, kolik filmů je v dnešní době originálních, když si všichni vezmou jen to hafo remaků.. Navíc oproti třetímu dílu se mi čtyřka líbila víc. Se zajímavějším prostředím a naprosto nadupaným soundtrackem to vychází na horší 3 * ()

ghatos

Smrt se vrací počtvrté v populárně-naučném hávu. Nepřináší nic nového. Klasické postupy zůstaly. V této oddychovce mě potěšila velká dávka humoru a fajn hudby. Nelíbilo se mi zpracování smrtelných předtuch. Efekty v nich byli dost laciné. Úderné, nenáročné a krátké = 2,5 hvězdičky. ()

horacko

Preto 2*, lebo som sa na všetkých tých bizarných smrtiach schuti zabával. To už bolo vážne moc! Aspoň som sa na tom celom posmial, keď už nič iné. A ešte aj tie záverečné titulky boli fajn. ()

Ichabod

Bohužel oproti Ellisově druhému dílu, který je ze série nejlepší je tohle krok směrem k čistokrevné USA demenci™. Jediné čím tenhle film baví jsou smrti, které jsou prostě vtipné, ale napětí absolutně zmizelo, což je v tomto žánru zásadní nedostatek a tedy je čtvrtý díl ještě o fous stupidnější a zbytečnější než trojka. ()

jitrnic

Perfektní videozábava, nezatěžuju se srovnáváním s prvním a druhým dílem (třetí jsem neviděl, asi napravím). ()

J-o-k-e-r

Už dosti slabota, slabší děj, slabší smrti, slabší úvodní katastrofa...věřím, že 5ka už nebude jasný odpad. Tady dávám dvě jen za to, že protože jsem fanouškem FD, a taky pro S. VanSanten. ()

Autogram

Automobilové preteky alebo autoservis sú veľmi vďačné miesta pre nebezpečné situácie, menej už kino v nákupnom centre alebo pohyblivé schody, takže aj kinomaniaci pozor! Situácie sú chvíľami dobré, napätie väčšinou nechýba, občas sa nájde úplný nezmysel ako prisatie na odtok bazéna, ale utopenie v auto-umyvárke vyzeralo bezchybne. Za spoiler tieto riadky ani nepovažujte, pretože osud je nezvratný a o závere filmu ani nepochybujte. ()

KASUGI

Nejhorší díl. Úvodní nehoda je jak ze školy vizuálních efektů. Toho cgi je tam až moc. Těla jsou tu jak z plastelíny, pneumatika, kámen, plot, to všechno tu každým projede jak horký nůž zmrzlinou. Úplně nejhorší je ale fakt, že si tu tvůrci solidně zasrali do logiky Final Destination universa vůbec. Černoušek příjde za hlavním hrdinou, kde se dozví, že není na řadě, což hrdinovi i následně potvrdí, neboť chtěl doma spáchat sebevraždu, ale zbraň mu ne a ne vytřelit a spolykané prášky vyzvracel. Pokud opominu fakt, že je tohle perfektní nápad k parodování (úplně vidím, jak skáče z mrakodrapu a zrovna tam přijede náklaďák s matračkama XD), tak tu máme dva totální nesmysly. 1): Proč Smrt tak extrémně lpí na pořadí, v jakém kdo zemře? Pokud chce někdo z potenciálních obětí spáchat sebevraždu, proč mu v tom brání, když může mít bez práce o jednoho méně? To už je doslova hra na efekt. A za 2): Jestli je Smrt tak mocná, že umí zasáhnout do těla a černouškovi zabrání se otrávit, proč prostě jednomu po druhém nezastaví srdce ? Final Destination in 5 seconds. Krom toho na konci nezachránil jen ty dvě holky, ale celé kino, takže WTF? ()

stitch7

/// Ano, TEN nezvratný osud má ošklivý CGI, ale to já přičítám době 3D filmů, ve které vznikl. Jistě, je to počtvrté to samé, ale narozdíl od trojky se tu postavy snaží víc, úvodní nehoda je zajímavější a především to díky krátké stopáži a vysokému body countu prostě rychle uteče. A taky ten černý humor. Takže mi je čtyřka (i když to teda číslované není) sympatičtější než předchozí rutina. ()

Luteka

Musím přiznat, že sága Final Destination je prostě můj cup of tea :) Horor o tom, že vás honí samotná smrt? Originální ... Sice počtvrté, ale pořád koukatelné :) ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu