Filmová série těžící z našich nejhlouběji ukrytých strachů přidává novou, podivuhodnou kapitolu, která přináší to, co očekáváte – ovšem velmi napínavým a neočekávaným způsobem! Podivná předtucha donutí partu přátel, aby odešli z automobilových závodů krátce před tím, než děsivá hromadná srážka vozů rozmetá auta až mezi přihlížející diváky a rozpoutá ohnivé peklo. Podvedli Smrt, ale Smrt se teprve rozjíždí.... Režisér Hadů v letadle přichází s děsivým a vynalézavým příběhem zoufalého boje, který přátelé svádí, aby oni i ostatní zůstali naživu. (Magic Box)

Anduril

Toto bol zatiaľ ten najhorší diel tejto série. Vidieť pozitívny rozdiel v kvalite kamery, záberov a techniky natáčania. Potešil ma nový rentgénový efekt z titulkov, Ktorý bol super. Ale rozčuľovali ma digitálne vízie budúcnosti. Dejovo tento diel urobil veľký krok späť. Z predchádzajúcich častí si ponechal iba hlavnú myšlienku. Žiadnu nádej na prežitie, tá tu doteraz stále bola. Taktiež je tu úplne zbytočná "posteľová" scéna a ďalšie hlúpe zábery bez ktorých sme sa doteraz (okrem trojky) v pohode zaobišli. Mladší film asi sa rovná viacej záberov na sporo, alebo vôbec, oblečené dievčatá. Náladu mi zlepšilo iba mladé a dynamické zoskupenie hercov, ktoré fungovalo dobre a stála vynaliezavosť "smrti". Odporúčam pre divákov 18 ročných a starších. ()

GOREGASM

Ellis sice umí, ale mě oslovil jen x - ray sekvencemi na začátku a na konci. Úvodní předtucha dává tušit nejen hlavním představitelům, že tentokrát si užijí v tom nejexplozivnějším slova smyslu. Zapomeňte proto na vymazlené gory a připravte se na levné efekty, které vás nikdy nedonutí agonicky sevřít oko při pohledu na nezvratným osudem exekuované. Dvě úmrtí oko potěší (jak blbě to zní?:-)?), ale zbytek selhává pod návalem režisérovy "výbušnosti" a demencí okolností, které ke všemu v tomto snímku vedou. Opravdu zklamání a pro Davida R. Ellise nenápadné nabrání kurzu do režisérského předpeklí. 30% ()

Wallis3

Je všeobecně známo, že každá filmová série se posere, většinou je to z komerčních důvodů, když je úspěch, tvůrci ji budou ždímat a servírovat nám sebevětší tuposti, protože my jsme jenom debilní konzumenti a sežereme jim všechno. U Final Destination, zatímco první dva díly si příběhově stály hodně vysoko, trojka už to vzala šmahem dolů a čtvrtý díl už je jen o tom, že tvůrci vymýšleli co nejoriginálnější úmrtí, ale na vše ostatní se prostě vysrali! Pomnite hned scény na okruhu. Při první bouračce, tu bych ještě uznal, ale auta tam najíždí v plné rychlosti stále dokola, a furt a furt a furt jakoby v nich seděli tupí panáci a v tomto duchu se nese celý film, viz bazén plný lidí, ale nikdo si ničeho nevšimne, sanitka zabrzdí pomalu na místě, ale před tím samozřejmě někoho srazí v plné rychlosti a to né, že by jí tam ten dotyčný vlezl na poslední chvíli, on už tam nejakou dobu stojí. Prostě pitomina pro blbečky od blbečků. ()

domirovec

Nezvratný osud 4 je přesným příkladem špatného pokračování. Ono to šlo totiž pěkně po sobě, famózní jednička, skvělá dvojka a poměrně dostačující trojka a hle.. otřesná a příšerná čtyřka. Film je plný zbytečných scén a dialogů, je naplněn otřesnými CGI efekty (které vypadaly lépe už v předešlých a také tedy starších dílech) a celkově celý působí odflákle a přiblble. No a co se umírání týče, tak killy jsou zde také pěkně na nic. Většina z nich je totiž buď úplně pitomá nebo si vytvořila vlastní fyzikální zákony. Ne ne, tohle bylo špatný. Dám 2* a to jsem ještě fakt hodnej. 2/5 ()

posh.exe

Je to vlastně celkem předvídatelný, vzhledem k předchozím třem dílům. V kině jsem na tom nebyla, takže 3D efekty nemůžu posoudit. Úvodní a závěrečný titulky byly graficky mooc pěkně vyvedený. ()

foundation

Tragicka tragikomedia.3D nevyuzite resp. vyuzite na zbytocnosti. Ak by som sa nesustredil na toto ale na samotny film tak je to takisto slabota..Scenar je neuveritelne tupy a dementny nedalo sa ocavavat nic ine..Tie dristy ktore hlavny hrdinovia pustaju ma uz po prvych 10 minutach totalne vytacali. 300 tisic krat obohrane a dookola omielane dialogy. Dalsia vec totalne otrasny casting. Vyber hercov sa nepodaril. Hlavny hrdina mi vobec nesedel. Prvy Final Destination bolo nieco nove a originalne ale toto je len uboha kopa hnoja ktorou chcu vyzdimat este posledne zbytky ktore ostali po vynikajucom prvom dieli. Ku koncu filmu sa to troochu rozbehne preto tomu nedam totalny odpad. Jedna hviezda na druhej strane je mozno az prilis. ()

Pořez

Co si budem povídat, je to pakárna... Ale pokud si nasadíte "růžové" 3D brýle, jistou dávku kouzla to má. A to je tak asi všechno. ()

Torgal

Nudná blbosť, ktorá neprináša do série nič nové a len recykluje koncept predchádzajúcich dielov. Úmrtia sú navyše tak absurdné, až to uráža divákovu inteligenciu. Najzaujímavejšie sú úvodné titulky rekapitulujúce minulé diely. Ak ste videli aspoň jednu časť série, tak nemá zmysel strácať s touto kravinou čas. 3/10 ()

chemicquei odpad!

Na pytel, jednoduše na pytel. Za nic to nestojí, není to nic než hodně nepovedenej hnus bez nápadu, kterej se celou dobu točí na detailních záběrech s očekáváním čehosi krvavýho a na dialogu "What we gonna do?" "I don't know..." ()

Manhattan

No nevěděl jsem co tohle mělo přinést do serie, ale pak mi vše docvaklo.Totální katastrofa, která je celkově pod úrovni třetího dílu, a nepřináší absolutně nic nového kromě 3-D, tak to je neomluvitelné. Ikdyž jsem od tohoto dílu moc neočekával dostalo se mi ještě méně. Nepochopím tedy jednu zásadní věc, proč se vše točí kolem předešlích dílů a režije si nevytvoří vlastní svět vražd, který nebude návaznost na předešlé kousky. Takže tomuhle dílu dávám palec dolů 11%. ()

guri

Fakt zle... Postavy hraju medzi sebou nevyhlasenu sutaz o najvacsieho blbca a sroubovaky, skrutky, autoumyvarky ci mince v rukach scenaristu "ozivaju" viac ako hracky v Toy Story. ked k tomu pripocitam absolutne nevydarene triky, dostavam (aspon pre mna) jedno z najvacsich sklamani poslednej doby. A dufam, ze Nezvratny osud 5 nikdy neuzrie svetlo sveta... ()

ex.it

Dalo se na to koukat. Ale rozhodně nejslabší ze všech dílů, i když nejnápaditější co do tragických úmrtí. ()

Biopler

Najslabší zo všetkých štyroch dielov. Predsa cítiť už určitú presýtenosť nápadov, až veľa prvkov je umelých. Má to našťastie rýchly spád, ako aj ostatné diely, čo je plus. Koniec mi prišiel avšak príliš lacný. ()

Stíba

Tuhle sérii jsem měl od začátku rád ale u čtvrtého dílu už jse msi jist, že stačilo. Hned úvodní krvavá scéna je strašně přeplácaná a zbytek filmu z řady často příliš nevybočuje. Ono jde mít samozřejmě spoustu výhrad i k předchozím dílům ale zde to opravdu bije do očí a to tak že hodně. Dva roky po čtyřce je navíc chystán už pátý díl, snad už to bude opravdu "Final Destination"... ()

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

Osud znovu udeří, Freddy a Jason ne

02.02.2011

Pokračování úspěšných hororů je téma, které z nás dostane jen nešťastný povzdech. Když jsme se konečně zbavili Saw (na jak dlouho?), je tu Paranormal Activity – na podzim očekávejte trojku. Nezvratný… (více)

Raimi a horory pro celou rodinu

Raimi a horory pro celou rodinu