Senzační Spider-Man (TV seriál)

The Spectacular Spider-Man

Fantastický Spiderman

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2008, 13x30 min

• Potjoc

Nechápu, jak tohle mohli dávat na NOVě, která vysílala jen kreslené komedie. Mě ty superhrdinské pořady nezajimají, to podání bitek mě děsí, moc dobrodružné, navíc to ještě převalcovává moje oblíbené seriály jako Kačeři, Tom a Jerry a Šmoulové. Ještě tohleto napodobňujou v ČR, jsou populární, a ještě to smixujou se seriály pro nejmenší a řeknou, že to porazí Disneyovky.(11.1.2018)

Velmi srovnatelné se Spideym z 2003 (když si zvyknete na animaci). Po dokoukání první serii musím dát 4, akční scény a hlavně boj s Venomem jsou naprostá špička. Po druhé serii mám chuť dát 5, speciálně scéna v opeře patří k nejlepším dílům, vězení nemá taky chybu ;) a víte co já dám 5! J. Jonah Jameson je prostě unikátní šéf ;) Hm hm hm Spiderman Hm hm hm Spiderman, what? It's catchy ;))))(21.5.2009)

Je to taková oddychovější a zábavnější verze Spider-Mana. Peter Parker je zde studentem střední školy, žije s poměrně mladou tetou May a jeho nejlepšími přáteli jsou Gwen Stacy (nikoliv hvězda party jako v komiksu, ale spíš taková "hermionovská" kamarádka), Harry Osborn (který šílí ještě dřív než tatík) a Eddie Brock (sympatický, intelektuální borec?). Prostě řečeno, některé posuny v charakterech jsou dost extrémní. Jedním z největších kladů však je, že Spíďa tu konečně má ty své skvělé hlášky, které k němu neodmyslitelně patří. J. Jonah Jameson je bezvadný a někteří padouchové taky nejsou špatní (Electro stojí za to). Akce je naprosto výborná a jde z ní cítit, že se dokonce inspirovala filmem (což je v tomhle směru super). Na druhou stranu (krom změn v postavách) mi zde vadí strašně dětinská animace (ty feťácké oči, Spíďova vychrtlost) a občas z Petera dělají většího hlupáka než ten chytrý kluk je :) Není to špatné, ale na seriál z 90. let to fakt nemá. Black Cat: Haven't you heard? Crime does pay. - S: I'm not listening - la la la la... :))(25.12.2008)

Víte, na co jsem se nejvíc těšil v předškolních letech, v půl šesté ráno, ihned po teleshoppingu s Horstem Fuchsem? (samozřejmě nepočítaje legendy jako TMNT, Rychlá rota, My z Kačerova, a další...) Ano, ano, hádáte správně: na Good Neighborhood Spíďu a jeho stylovou znělku! Dle mého názoru se jedná o špičkově zvládnutý a provedený animovaný seriál, který se může pyšnit jak skvělou animací, zajímavou studií postav, ale i především vzestupnou tendenci příběhové gradace. Seriál avšak byl ze strany českých diváku ne moc vřele přijat, což zamrzí. Ale no tak! Skóre 8,1 na IMDb mluví jasně za vše. Spideyho jsem v dětství fakticky neskutečně miloval, a mám pro něj slabost i v současnosti... Simply love it! :)))(24.7.2018)

Jako komiksák pokaždé říkám: Filmy a seriály natočené podle komiksových předloh (teď myslím jen superhrdiny) neobsahují sex, násilí ani sprostá slova a naopak jsou plné hrdinství, vědy a fantazie. Sám jsem vyrůstal na animovaném Spider-Manu z roku 1994 a tenhle animák není lepší, ale neurazí ani skalní fanoušky. Je zaměřen více na děti a děj je podán více zábavně, humorně a animace je "roztomilá". Postavy jsou více moderní, používají mobily atd., ale charaktery zůstávají stejné jako v původním kresleném Spider-Manovi. Každý díl nabízí jednoho z klasických Spideyových záporáků (Vulture, Schocker, Electro, Lizard, Dr. Octopus, Green Goblin) a souboje jsou docela na kvalitní úrovni. Jako zachování kultu Spider-Mana pro další generace výborné. Jen ať děti sledují Spider-Mana místo mozku vymývajících Pokémonů a podobných blbostí.(29.7.2012)

• - 6. díl seriálu se inspiroval 43. číslem 1. svazku Úžasného komiksu s názvem „Nosorožec zuří!“ z roku 1966, ve kterém se svalovec bez mozku zúčastnil tajného experimentu s určitou formou molekulárního lepidla, jež se stalo jeho druhou kůží, od níž se odrazila i vystřelená kulka. (spiderakhero)

• - Dům tetičky May stojí na adrese 73 Ingram St., Forest Hills, NY 11376. (Zdroj: CSFD.cz)

• - Původně měla mít jedna série 65 epizod. (kellne)