poster

Senzační Spider-Man (TV seriál)

 • USA

  Spectacular Spider-Man, The

 • Slovensko

  Fantastický Spiderman

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2008, 13x30 min

 • Hadascz
  *****

  Velmi srovnatelné se Spideym z 2003 (když si zvyknete na animaci). Po dokoukání první serii musím dát 4, akční scény a hlavně boj s Venomem jsou naprostá špička. Po druhé serii mám chuť dát 5, speciálně scéna v opeře patří k nejlepším dílům, vězení nemá taky chybu ;) a víte co já dám 5! J. Jonah Jameson je prostě unikátní šéf ;) Hm hm hm Spiderman Hm hm hm Spiderman, what? It's catchy ;))))(21.5.2009)

 • Daae
  ****

  Je to taková oddychovější a zábavnější verze Spider-Mana. Peter Parker je zde studentem střední školy, žije s poměrně mladou tetou May a jeho nejlepšími přáteli jsou Gwen Stacy (nikoliv hvězda party jako v komiksu, ale spíš taková "hermionovská" kamarádka), Harry Osborn (který šílí ještě dřív než tatík) a Eddie Brock (sympatický, intelektuální borec?). Prostě řečeno, některé posuny v charakterech jsou dost extrémní. Jedním z největších kladů však je, že Spíďa tu konečně má ty své skvělé hlášky, které k němu neodmyslitelně patří. J. Jonah Jameson je bezvadný a někteří padouchové taky nejsou špatní (Electro stojí za to). Akce je naprosto výborná a jde z ní cítit, že se dokonce inspirovala filmem (což je v tomhle směru super). Na druhou stranu (krom změn v postavách) mi zde vadí strašně dětinská animace (ty feťácké oči, Spíďova vychrtlost) a občas z Petera dělají většího hlupáka než ten chytrý kluk je :) Není to špatné, ale na seriál z 90. let to fakt nemá. Black Cat: Haven't you heard? Crime does pay. - S: I'm not listening - la la la la... :))(25.12.2008)

 • Gazy
  ****

  Tenhle Spidey je jednoznačně určen menším divákům, tomu se podřizuje animace i hodně zjednodušený děj. Postupem času se v seriálu ukáží všichni ultimátní protihráči Pavoučího muže, v každé epizodě většinou vidíme zároveň zrod i pád zloducha. Díly mají vzestupnou kvalitativní tendenci a hlavně 12. epizoda, kde se "Spíďa" potýá se symbiontem je vynikající a Sam Raimi by si ji měl po příšerném Spider-Manovi 3 pořádně prostudovat.(30.9.2008)

 • Spacecore
  ***

  Jako komiksák pokaždé říkám: Filmy a seriály natočené podle komiksových předloh (teď myslím jen superhrdiny) neobsahují sex, násilí ani sprostá slova a naopak jsou plné hrdinství, vědy a fantazie. Sám jsem vyrůstal na animovaném Spider-Manu z roku 1994 a tenhle animák není lepší, ale neurazí ani skalní fanoušky. Je zaměřen více na děti a děj je podán více zábavně, humorně a animace je "roztomilá". Postavy jsou více moderní, používají mobily atd., ale charaktery zůstávají stejné jako v původním kresleném Spider-Manovi. Každý díl nabízí jednoho z klasických Spideyových záporáků (Vulture, Schocker, Electro, Lizard, Dr. Octopus, Green Goblin) a souboje jsou docela na kvalitní úrovni. Jako zachování kultu Spider-Mana pro další generace výborné. Jen ať děti sledují Spider-Mana místo mozku vymývajících Pokémonů a podobných blbostí.(29.7.2012)

 • hynn3k
  ****

  Netuším, co s tímhle seriálem udělala Nova nebo kdo ho u nás vysílal, ale asi to muselo být něco hrozného, když se tady hodnocení tak liší od toho na IMDb. A zdejší negativní komentáře mi taky neprozradily, jak je možné, že se seriál dostal do několika žebříčků těch nejlepších animáků. Tak jsem se na 26 dílů musel podívat na vlastní oči, abych zjistil, kde je chyba. A nezjistil jsem. Jediná výtka směřuje jen k očím postav, které jsem až do konce nebyl schopen zkousnout. Jinak je to prostě Spider-Man, který bojuje se svými největšími protivníky a má v zásobě vtípky i když čelí porážce. Určité příběhové detaily se liší od komiksu/filmů/jiných seriálů, ale zasazení do střední školy nabízí příležitosti pro trochu jiné vyprávění.(24.3.2014)

 • - Původně měla mít jedna série 65 epizod. (kellne)

 • - 6. díl seriálu se inspiroval 43. číslem 1. svazku Úžasného komiksu s názvem „Nosorožec zuří!“ z roku 1966, ve kterém se svalovec bez mozku zúčastnil tajného experimentu s určitou formou molekulárního lepidla, jež se stalo jeho druhou kůží, od níž se odrazila i vystřelená kulka. (spiderakhero)

 • - Dům tetičky May stojí na adrese 73 Ingram St., Forest Hills, NY 11376. (Zdroj: CSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace