Senzační Spider-Man (TV seriál)

The Spectacular Spider-Man

Fantastický Spiderman

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2008, 13x30 min

Netuším, co s tímhle seriálem udělala Nova nebo kdo ho u nás vysílal, ale asi to muselo být něco hrozného, když se tady hodnocení tak liší od toho na IMDb. A zdejší negativní komentáře mi taky neprozradily, jak je možné, že se seriál dostal do několika žebříčků těch nejlepších animáků. Tak jsem se na 26 dílů musel podívat na vlastní oči, abych zjistil, kde je chyba. A nezjistil jsem. Jediná výtka směřuje jen k očím postav, které jsem až do konce nebyl schopen zkousnout. Jinak je to prostě Spider-Man, který bojuje se svými největšími protivníky a má v zásobě vtípky i když čelí porážce. Určité příběhové detaily se liší od komiksu/filmů/jiných seriálů, ale zasazení do střední školy nabízí příležitosti pro trochu jiné vyprávění.(24.3.2014)

Je to taková oddychovější a zábavnější verze Spider-Mana. Peter Parker je zde studentem střední školy, žije s poměrně mladou tetou May a jeho nejlepšími přáteli jsou Gwen Stacy (nikoliv hvězda party jako v komiksu, ale spíš taková "hermionovská" kamarádka), Harry Osborn (který šílí ještě dřív než tatík) a Eddie Brock (sympatický, intelektuální borec?). Prostě řečeno, některé posuny v charakterech jsou dost extrémní. Jedním z největších kladů však je, že Spíďa tu konečně má ty své skvělé hlášky, které k němu neodmyslitelně patří. J. Jonah Jameson je bezvadný a někteří padouchové taky nejsou špatní (Electro stojí za to). Akce je naprosto výborná a jde z ní cítit, že se dokonce inspirovala filmem (což je v tomhle směru super). Na druhou stranu (krom změn v postavách) mi zde vadí strašně dětinská animace (ty feťácké oči, Spíďova vychrtlost) a občas z Petera dělají většího hlupáka než ten chytrý kluk je :) Není to špatné, ale na seriál z 90. let to fakt nemá. Black Cat: Haven't you heard? Crime does pay. - S: I'm not listening - la la la la... :))(25.12.2008)

• Potjoc

Nechápu, jak tohle mohli dávat na NOVě, která vysílala jen kreslené komedie. Mě ty superhrdinské pořady nezajimají, to podání bitek mě děsí, moc dobrodružné, navíc to ještě převalcovává moje oblíbené seriály jako Kačeři, Tom a Jerry a Šmoulové. Ještě tohleto napodobňujou v ČR, jsou populární, a ještě to smixujou se seriály pro nejmenší a řeknou, že to porazí Disneyovky.(11.1.2018)

Tenhle Spidey je jednoznačně určen menším divákům, tomu se podřizuje animace i hodně zjednodušený děj. Postupem času se v seriálu ukáží všichni ultimátní protihráči Pavoučího muže, v každé epizodě většinou vidíme zároveň zrod i pád zloducha. Díly mají vzestupnou kvalitativní tendenci a hlavně 12. epizoda, kde se "Spíďa" potýá se symbiontem je vynikající a Sam Raimi by si ji měl po příšerném Spider-Manovi 3 pořádně prostudovat.(30.9.2008)

Mé první pavoučí kousnutí v animované podobě – seriál nabízí hromadu nepřátel, tudíž i spoustu akce a navíc kupu Spideyho humoru. Díl v opeře, ve kterém se střetávají tři hlavní mafiánští bossové, jsem vždy považoval za ten vůbec nejlepší, dále jsou také skvělé epizody s Venomem či Sinister six. Jen mě trochu mrzí, že tento skvělý seroš tu má tak málo fanoušků a tím i procent, to se však nedá říct o Spider-Manovi z roku 94, který mě osobně nikdy zvlášť nezaujal. Každý hold vyrůstá na něčem jiném.(17.3.2015)

• - 6. díl seriálu se inspiroval 43. číslem 1. svazku Úžasného komiksu s názvem „Nosorožec zuří!“ z roku 1966, ve kterém se svalovec bez mozku zúčastnil tajného experimentu s určitou formou molekulárního lepidla, jež se stalo jeho druhou kůží, od níž se odrazila i vystřelená kulka. (spiderakhero)

• - Původně měla mít jedna série 65 epizod. (kellne)

• - Dům tetičky May stojí na adrese 73 Ingram St., Forest Hills, NY 11376. (Zdroj: CSFD.cz)