George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

vadic

Hned úvodní scéna,která představuje jak se George Simmons baví se svými přáteli, mě připravila na následující hodně zajímavé 2 a půl hodiny. Nevím jak mě to napadlo, ale tohle musím napsat - Přestože časově není děj zdaleka tak rozmáchlý jako u Scorseeho nebo Coppolových gangsterek, svým epickým způsobem budování příběhu mi je silně připomíná. Vím, že pro všechny fanatické obdivovatele těchto klasik, to může být přímo kacířský výrok, protože spolu vlastně nemají nic společného, ale tady místo kulek lítaly vtipy a Simmons si udržoval pozici Dona stand-up comedy světa. A to i přesto, že některé rádoby srdceryvné scény byly spíše na obtíž. Jinak Sandler v roli bilancujícího mentora a Rogen jako jeho padawan a děvka v jednom? To si nechám doopravdy líbit. Hodně zajímavý a povznesený film se spoustou vtipu, citu a Apatowa, jehož jedinou menší chybkou je zbytečně natahovaný konec. K tomu všemu je zde možná nejzábavnější filmový moment roku 2009, rozhovor RZA a Rogena. "I couldn't get no pussy that night, man." ()

TomStall

Funny People trpí hlavně svojí rozvleklostí a absencí nějakého výrazně nosného a zapamatovatelného motivu. Každopádně stráveného času u tohodle filmu rozhodně nelituju, i když to byla spíš velká serie převážně vtipných scének. Sice jsem čekal jsem větší rozvedení motivu nemoci, ale asi je dobře že se film nakonec vydal jinou cestou a nezabředával do výrazněji vážnějších vod. ()

Triple H

Apatow sa evidentne snažil o niečo viac ako len o svoju klasickú vulgárnu komédiu so srdcom na správnom mieste. Zrejme to mala byť nejaká ultimátna kombinácia komédie, drámy s košatou a detailnou charakterovou drobnokresbou. Najlepšie fungovala celá zápletka medzi Sandlerom, Banom a Leslie Mann (ktorá je tu BTW mimoriadne pohľadná) - v tej som našiel ľudskejšie a krajšie dramatické okamihy ako v X iných drámach. Ale všetky zaujímavé momenty sú roztrúsené príliš ďaleko od seba - filmu chýba zovretosť a ťah na bránku. Tá, na komédiu nevídaná, dvojapolhodinová stopáž by mala význam ak by dej nebol až príliš často poskladaný z vaty, ktorá nič nikam neposúvala. A predovšetkým mi nie je úplne jasné čo nám Apatow chcel celou touto rozmáchlou story povedať, pričom mám pocit, že ani on sám to úplne nevedel. Celok je teda strašne dlhý, málo komediálne odviazaný, málo dramaticky hutný a s myšlienkou príliš banálnou na to, aby si vyžadovala takto veľkorysú dĺžku. Skrátka mačkopes. Ale určite zaujímavý pokus, ktorý stojí za pozretie. ()

ecceHOMMO

Funny people sú miestami milí, miestami až dojemní inokedy zase sršiaci vtipom....škoda len, že ten vtip je až príliš často vulgárny a so sexuálnymi narážkami ( hold v tejto dobe to asi frčí, lebo s takýmto humorom sa v poslednom čase stretávam viac ako by som chcel). Nebyť toho mohlo to byť o hviezdu vyžšie. ()

PeterNet

Zvláštní film. Ta stopáž je ale vražedná. Dívat se dvě a čtvrt hodiny na bezduché drama s typickým debílkovsko-americkým humorem je nadlidský úkol... ()

st.jim

Ale jo, některým vtípkům jsem se zasmál, ale k popukání to rozhodně nebylo. A proč to sakra muselo být tak dlouhé, to jsem nějak nepobral. Možná asi proto, že Seth Rogen se snažil být vtipný a vůbec mu to nešlo. ()

Bobik9

Moc dlouhé, málo vtipné. Původně jsem myslel, že když tam bude Adam Sandler, tak se budu prohýbat smích, ale zasmál jsem se jen zřídka. Jediná scéna, která se mi opravdu líbila, byla s Eminemem. Ta měla vtip a u té mi jako u jediné nevadil český dabing. ()

JimmyII

Já nevím, co američani vidí na těch penisech, honění a kouření. Kdyby tam nebyly tyhle blbé vtipy a hlášky (od Sandlera bych je ještě bral, k jeho postavě se hodí), bylo by to jasných pět hvězdiček za krásný, hořkosladký film á la Muž na měsíci. Takhle musím bohužel ubrat, protože na tom, že někdo říká sprosťárny, neshledávám nic vtipného, obzvlášť, když je to stand up komik a lidi se mu začnou smát jen co řekne "koule". Tohle mohl Apatow opravdu víc vychytat, protože to tenhle jinak krásný film plný úžasných herců dost sráží. ()

Mrkvič

Nejde jinak. Jako každý musím nadávat na délku filmu. Proč to má sakra 2,5 hodiny? Když je tam naprosto zbytečná půl hodina. Sice je v té půl hodině vynikající Eric Bana, ale mnohem lepší by to bylo bez toho, ikdyž by to potom nedávalo tolik smysl. Chvílema jsem si říkal, že je to snad nejlepší scénář všech dob, nebo že pro Adama Sandlera je to role, jakou měl v Muži na Měsíci Jim Carrey, jenže Sandler je slabý v emotivním projevu, a díky té zmíněné půlhodině je jeho osud na konci filmu naprosto lhostejný. Humor ale potěší. Zvláště stund-up výstupy. A asi nejkrásnější moment je smutná písnička umírajícího komika. Škoda že po 90ti minutách nechcíp, mohla to být fantastická tragikomedie. ()

ivan_drago

...a ve prospěch kladnějšího hodnocení hovoří stand-up výstupy, které já miluji. Sandler je také můj oblíbenec a o proti zbytku obsazení nemám taky nejmenší výhrady. Jen snad, že scénář určitě neutáhne takovou stopáž a ta epizodka a o návštěvě bývalé lásky mohla být vypuštěna úplně. Ale nejlepší byly scény s tím doktorem, obrem blonďákem.... fakt prdel. ()

viperDavid

Chvíli jsem zvažoval i dvě hvězdy, ale fakt jen chvíli. Natočit funny people bez funny mi tak nějak přijde divné. Ostatním se omlouvám, je tu hodně čtyř hvězdičkových, ale já byl spíš zdeptán. 1* ()

Johnny.ARN

Apatow zase raz. Malo to byť vtipné ale žiaľ nebolo. Skôr to riešilo vnútro a minulosť jedného komika, ktorý vlastne nevedel čo chce, lebo bol taký slávny. Obsadenie dobré, Bana nehorázne potešil. Ale mohlo to byť aspoň o trochu vtipnejšie a chýbala tomu jedna fakt vypätá scéna. 3 z 5 ()

bubun odpad!

Ten Apatow se už úplně zbláznil. 146 minut?! I když pomineme retardovaný Sandlerův projev (což by ale bylo velmi těžké, vzhledem k tomu, že je tam pořád, a skoro pořád něco mektá... fakt je, že když by si člověk pustil toto "dílo" třeba od prostředka, tak by se úplně nabízelo vysvětlení, že je to pocta filmům jako Rain man, Forrest Gump, nebo Sling Blade), naprosto nesympatické hlavní postavy v čele s tou příšernou afektovanou Leslie Mann (ale ani Jonah Hill a Schwartzman se nenechají zahanbit), u které fakt nechápu, jak ji někdo může někam obsadit, stále zůstává základní problém: námět (a délka, proboha, ta DÉLKA!). K tomu všemu to víc doslovný už to ani bejt nemohlo (chudák umírající Sandler se prochází na svém několika akrovém pozemku... ale je sám, chudák, je tak sám... ano, má ty miliony a tu slávu, ale... je SÁM!, což by samozřejmě divákovi asi nedošlo, kdyby se neustále neprocházel SÁM po sém obřím domě nebo po tom pozemku (a samozřejmě prohodí také pár slov se zahradníkem...). A další věc, Setha Rogena mám docela ráda, a je fakt, že přestože jeho charakter zde není zas tak skvěle napsán, vadil mi v tomhle filmu asi nejmíň. Jenomže Američani si asi stěžovali, že je moc normální, moc lidský, a tak mu nařídili, aby zhubnul patnáct kilo... takže v tomto filmu vypadá, jako kdyby nemocný byl on, a ne Sandler. Tedy, až na tu Sandlerovu mentální nemoc. Vtipy jsou chabé, trapné, ohrané a šíleně podbízivé, a na tu délku jich tam vlastně ani moc není. ()

KitFisto

Po druhém schlédnutí mě to bavilo ještě méně. Seth Rogen je uplně divny. Moc dlouhá stopáš a málo dobrých vtipu. ()

neoBlast

Poznámka na úvod: pro Sandlera mám slabost, tudíž možná nejsem u Apotowova zářezu roku 2009 příliš objektivní. Někdo může Funny People zahodit jako nenaplněnou krabičku komediálního žánru. Já vidím film pro labužníky - ať už jde o camea či sledování velmi častých paralel se skutečným světem okolo tvůrců či zajímavostí vzniku (Janusz Kaminski and Paul Thomas Anderson included). Já před plátnem cítím velkou srdeční záležitost pro samotného Sandlera i Apatowa, to se jim povedlo dokonale přenést i na mě a nebyl to zrovna snadný úkol. 90 % ()

rowdys

Apatow má zvláštny dar spraviť záchodovú komédiu inteligentne a preto ho mám už nejaký ten rok rád. Funny People sú fajn, minutáž je na svoj žáner riadne prestrelená, ale chalani to pekne potiahli, tak neprekážalo ani to. Na filme mi vadili len dve veci - keď robím komédiu o stand up komikoch, tak chcem vidieť aj poriadne stand up vystúpenie. Pri takej minutáži si tých 10 minút Apatow vyhradiť mohol, takto to vyzeralo ako dva tri vtípky, strih a ideme ďalej. Aj tí najlepší stand up komedianti majú občas problém s tým, že publikum nepochopí vtip - tuto som ako divák nepochopil ústrednú pointu. Čo nám chcel Apatow povedať? Že zvyky a vrodený charakter je železná košeľa? V tom prípade mohol skončiť druhou tretinou a mohol som ešte stihnúť ísť sa večer prebehnúť. A ešte k Sandlerovi. Vo filmoch väčšinou nevyznie, lebo jeho umenie má drive len live - keď ešte účinkoval v Saturday Night Live, jeho postavy ako OperaMan boli vždy vrcholným skečom. Apatow skĺbil látku filmu s live zložkou a Sandler za žiaril. Tomu vravím tvorcovská verzatilita, haha ()

tnp101

Zbytečně dlouhý jinak nadprůmerný snímek. Není jediný důvod, proč by film nemohl mít něco kolem standartních 100 minut. Herecké výkony jak Adama Sandlera, tak Setha Rogena jsou na dost vysoké úrovni a minimálně druhý jmenovaný mě v tomto snímku nadobro předvědčil, že se jedná o kvalitního herce (Sandler mě přesvědčil už dříve). Jediná výtka vedle délky patří "humorným" scénkám. Jedná se o klasický americký humor, který s největší pravděpodobností nesedne nikomu nebo opravdu minimální skupině lidí v těchto končinách. Nemám však důvod dávat menší hodnocení než čtyři hvězdy. Škoda té délky. ()

Raven0

Ano, hrozně dlouhé! Na tak dlouhou stopáž pak příliš málo opravdu vtipných momentů... Občas jsem pak ani nevěděl, kam že to tvůrci míří (věděli to oni?!?). ()

MiCM

Už aby ten Sandler dostal oscara a dostával ho pravidelně každý rok. Perfektní jako vždy..s citem, s mírou, s humorem.. Prostě paráda, když se k filmu dostane rozumný a schopný člověk, tak to nemá chybu... Proč se ale všechno co nemá zřejmý žánr řadí jako komedie? To by ale zabilo i koňa.. ()