Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

Bozvav

O proti zdejší většině, mně se trojka líbila nejvíce. Byla jemnější, výrazně méně epická, dost se odkazovala na první díl (ve vzpomínkách), měla jednodušší efekty, ale pro děti byla srozumitelnější a méně násilná. Je fakt, že nepřítel byl dosti neurčitého původu, navíc chybělo vysvětlení, kde se vzal a proč co dělá. Stejně jako obyvatelé ostrovů byli tak nějak bez ladu a skladu. Jako celek Narnie nic moc,ale dalo se to. V tomto díle nádherná hudba. Za mne 4 hvězdy. ()

LordBeeDoO

O půl bodu lepší než katastrofální Princ Kaspián, ale na nějakou pořádnou pohádku nebo fantasy to nemá. První dil někam směřoval, ale zbytek jde úplně špatným směrem. ()

Wolvie

Tohle jde.Na Poutníkovi je v každém záběru vidět,že se Narnie konečně ujal schopný režisér,který v sobě má jakýs takýs talent pro gradaci,načasování scén a vedení herců,což je v této sérii jev dosud neviděný.Pořád je potřeba hodně pracovat a když novou Narnii postavíte vedle posledního Pottera,je to pořád jen nedopečená slátanina,ale oproti strašlivé dvojce je tohle značný posun vpřed a zatím nejlepší díl série,která si u mě díky tomu rehabilitovala a případné další díly už nebudu očekávat s takovým odporem a nechutí,jako tento. ()

Krchy

Série si udržela kvalitu i přes změny na postu režiséra a v obsazení hlavních hrdinů (byť zde jsou ty změny jen poloviční). Oproti prvním dílům mi tam chybělo velké finále, ovšem Plavba zase má jiné kouzlo, které oceníme my, co jsme za mlada hltali původní Souboj Titánů nebo Sindibáda :) Už se těším na čtyřku, i když Lucy mi bude chybět. No a ještě pár slov ke 3D - nevadilo mi to tu, respektive zatím to byla snad nejlepší 3D věc, kterou jsem v kině viděl. Přesto si ale nemůžu pomoct a byl bych nejradši, kdyby se na celé 3D studia vykašlala a před efekty třeba upřednostnila příběh a atmosféru (což není výtka tom uto filmu, jen obecný povzdech). ()

Radek.SCH

Dějově snad ještě ví o ničem, než Kaspian a to už je co říct. V podstatě tam dvě hodiny jezdí z jednoho ostrovu na druhý a hledají sedm magických mečů (už je to pár roků, co jsem to četl, ale tohle tam myslím vůbec nebylo). Dva starší sourozence vystřídal protivný bratránek, a celkem se to povedlo. Tedy vlastně Eustace je v podstatě jediný klad celého filmu. První půlhodinu protivně hláškuje, ale nakonec se to dorazí tím, že ho promění v draka (a je po humoru). Navíc šermířské souboje nudí. (!) Konec zbytečně/tradičně ubrečený a natahovaný. Tahle série nemá jediný logický (=netýkající se $) důvod pokračovat. Mělo se to ukončit po zdařilé jedničce. - 50% ()

brunnerka

Pro mě byl Jitřní poutník příjemným filmovým zážitkem v prosincovém předvánočním období. Viděla jsem to ve 3D v rámci Filmanie, takže mě dabing (bohužel) neminul. Na filmu asi nejvíc rušil konec, kdy Aslan promlouval k hlavním hrdinům. Nemám nic proti silnému křesťanskému podkladu Letopisů Narnie. Tady to bylo cítit nejvíc, když Aslan říkal, že je i v našem světě, akorát pod jiným jménem, tak většině lidí určitě docvaklo, co tím chtěl říct. Modrá hvězda mi připomínala trochu Stardust. Na Eustacovi - drakovi - mě zaujaly dost podobné rysy s Eustacem - klukem. Knihu jsem četla už před dávnou dobou, takže si přesně nepamatuji, jak to přesně bylo. ()

Heroine

Největší problém celého filmu, je jistá nesoudržnost děje. Je to skoro jako podivný povídkový film pro děti, ne-li seriál. V každé scéně se objeví pokaždé nové postavičky, které nejsou nijak zajímavé, ani kdovíjak zábavné. Potom je film samozřejmě plný té jemné propagandy agresivity, a taky několika dost trapných momentů. Ještě to pro mne dorazil Jan Maxián v českém dabingu, díky němuž vypadá princ Kaspián jako homosexuál. ()

PDcz

Až moc nehereckých dětí. A ten název v češtině mi pořád strká před oči jméno jednoho Jyrky politika. ()

Norus88

Videl v 3D na svojej FULL HD 3D Plazme Panasonic Viera 600Hz. Vždy keď nejaká séria príde o hlavného hrdinu tak automaticky poklesne aj kvalita pokračovania série, presne ako aj tu. Všetky scény nadupané efektami stoja zato a taktiež veľké plus za to, že to aspoň trošku nadväzuje na predchádzajúci diel, taktiež aj v tomto dieli skvelá hudba, no ani to nestačilo. Strata dvoch hlavných hrdinov sa asi nedá ničím nahradiť a na konci ďalšia zlá správa a to, že ďalší dvaja hlavný hrdinovia končia v Narnii. ()

Fawkes

Svět Narnie jsem si oblíbil podobně jako svět Harry Pottera. Třetí díl této ságy, sice už nedosahuje takových kvalit jako první dva díly Andrewa Adamsona, ale pořád se jedná o pěknou a zajímavou podívanou. Z hereckých výkonů nejvíc vyzdvihuji Willa Poultera v podání Eustace, myslím že z něj bude výborný herec. Jsem rád, že se ve filmu objevili i Anna Popplewell a William Moseley, ikdyž jen na několik sekund. Efekty sice nebyly dechberoucí, jak nám "říkal" trailer, ale úplně špatné nebyly. Nakonec hudba. Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že se tahle hudba k filmu moc nehodila, hudba Williamse byla mnohem hezčí a dokonale vystihovala "narnijsou atmosféru". Celkově bych film hodnotil jako lehce nadprůměrný. (86%) ()

Ben Nevis

Nebudu ubírat hodnocení proto, že nejsem cílová skupina této pohádky pro děti. Hrdinové se mi líbili víc než v předchozích dílech, právě proto, že děcka zestárla a bylo jich o polovinu méně. Bratranec byl správně otravný a nesympatický. Efekty i režie OK, i když žádný zázrak. ()

Faila

Očekávat nejhorší se opět vyplatilo. Narnijská fantasy dobrodružství měla švih i myšlenku, bylo to milé a ke konci příjemně nostalgické. ()

Hopkins

Já ty knížky prostě od lewise nemám rád , kdybych měl popisovat důvody bylo by to na dlouho takže ve zkratce nemám. Tty filmy mají sice svoje chyby ale jako předchozí díl dávám 4* efekty semotamo i slušné scény které se mi líbily . ()

Olík

U vícedílných sérií většinou doprovází změnu za režisérským pultíkem také změna v celkovém pojetí filmu (viz Harry Potter). Ne tak u Letopisů Narnie! Ti komu se Pevensieovyc omladina a její dobrodružství podle knih C.S. Lewise v prvních dvou vypravování dostala pod kůži, mohou beze strachu nastoupit na Jitřního poutníka, který s nimi popluje možná trochu nezletilejšími a tím pádem hravějšími, ale především předešlými příběhy probádanými vodami. ()

Wargoo

Príjemné prekvapenie, v porovnaní s uťahanou a veľmi nudnou dvojkou. Šikovné ruky a hlavy animátorov zodpovedných za dokonalé efekty, ktoré opäť film držia na vysokej technologickej úrovni, ale zasa tí herci - chvalabohu, že už len dvaja z nich. Vlastne, ten bratranec bol tiež katastrofa !!! Teším sa na preobsadenie hlavného kvarteta. Čo sa trojky samotnej týka, je oveľa ľahšie pozeratelná než 2ka, a približne rovnako dobrá ako sfilmovaná jednotka. Aj tak ale nikdy nepochopím, prečo bola druhá kniha sfilmovaná ako prvá... nuž, niekedy sa nepochopiteľné veci dejú aj v reálnom svete, nielen v Narnií. Zmena režiséra citeľná, a dovolím si povedať že to sérií prospelo. Uvidíme, z čím nás Narnia prekvapí nabudúce, dúfam že rastúcu tendenciu zábavy si ponechá. 4****, predsa len, Voyage of the Dawn Treader je moja najobľúbenejšia. :) 70,129% ()

Hapretor

Tohle je už jen slátanina. Proč to neskončilo prvním dílem??? Dvě hvězdy - jedna za myšáka, jedna za vodního hada. Jinak prázdné a nezáživné. Už to nemá ani ten správný pohádkový a naivní nádech. ()

hEROic

pěkná pohádka, krásný efekty, celkem pohodovej děj... škoda některých kýčů a hroznýho zabití závěrečné příšery ;) ale celkově se mně to líbilo... bez mála 65% ()

char_t

Tvůrci zřejmě měli čerstvě v hlavě čtvrté Piráty, a podle toho to vypadalo. Jen bez Jacka Sparrowa. A když už nám hrdinové předchozích dílů zestárli a už nejsou už tak ukázkové oškliví, seženeme nového hlavního hrdinu, který je v ošklivosti hravě trumfne, jeeeej! Uf. A na konci samozřejmě Aslan ex Machina, jako v jedničce a dvojce. Že se vůbec namáhají s nějakou jako-že-zápletkou, když stejně víme, že to na konci zachrání Qui-Gon Lev... ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky