Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

  • USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)
Trailer 2

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (527)

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Po shlédnutí předchozích dvou dílů jsem toho moc od třetího neočekával. A to se také stalo. Třetí díl se nese v klidném pohádkovém duchu bez složitých zápletek. Nečetl jsem předlohu, takže nedokážu posoudit věrnost filmové adaptace, ale příběh me bohužel ničím nezaujal a ani ničím přijemně nepřekvapil. Věřím, že pokud bych byl desetiletý capart, tak určitě budu z Plavby Jitřního poutníka nadšen a nejpíš pro tento druh obecenstva byl film vytvořen. Třetí Narnie si určitě zaslouží plus za efekty, drak se mi obzvlášť líbil. Krom toho nic dechberoucího, jen taková rodinná oddechovka. ()

Spinosaurus 

všechny recenze uživatele

Po 20 minutách jsem si začal přát, aby celá posádka vplula do zeleného kouře a film skončil. Bohužel se tak nestalo, ale jedno pozitivum se alespoň našlo. Nejotravnější postava v dějinách kinematografie, bratranec Eustac, se proměnil v draka a jeho dementní ksicht tak na hodinu zmizel z obrazovky. Celému filmu chybí nějaký výraznější kladný hrdina, který by celý děj utáhl a komu bychom fandili. Děcka včetně Kaspiana žádné charisma nemají. Kapitolou sama pro sebe je pan režisér. Tak příšerné šermířské souboje jsem snad v žádném áčkovém filmu neviděl. Vůbec první polovina vyznívá neskutečně levně, že si připadáte, jak když koukáte na Nekonečný příběh 3. Druhá polovina už je lepší a zaslouží si alespoň 3 hvězdičky. Ještě k panu režisérovi - ty záběry ruční kamerou byly odporné a laciné. ()

Reklama

Shakers 

všechny recenze uživatele

Myslel som, že to dopadne horšie, ale ešte sa to dá pozerať.150 mil. tam našťastie je vidno aj keď miestami sú efekty trošku slabšie. Zo začiatku cca prvá pol hodinka je zaujímavá, ale potom príde to čoho som sa obával. Chýbala mi tam hudba Harry Gregson-Williamsa, scenár trochu začínal slabnúť a efekty spolu sním. No našťastie sa to neskončilo v ešte väčšiu tragédiu a film si už len udržal mierne nadpriemernú rodinnú zábavu. Oproti predošlému dielu som si už na Bena Kaspiana Barnesa zvykol. 55% - 3* ()

swamp 

všechny recenze uživatele

Po příšerném druhém díle o něco lepší - přesto velice průměrné - pokračování. Snad ani nemá smysl se více rozepisovat, prakticky se jedná o kopii předešlých dobrodružství s rodinou Pevensiů v polovičním obsazení, avšak s přidanou hodnotou (brachánek Eustace). Pachuť křesťanské agitky mi zde přišla největší z dosavadních dílů. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Velké překvapení! Dávno jsem se smířil s tím, že Letopisy ve filmové podobě Pána prstenů nedoženou, i s tím, že předloha se bude lišit výrazně již proto, aby film byl pro celou rodinu. Smíšené pocity se rozplynuly hned na začátku. Poetická kamera nás zavede do kouzelného světa, kde je možné vše. Cesta obrazem na zdi více než povedená, obrazy s Jitřním poutníkem na moři by se daly rámovat. Eustac je úžasně nesnesitelný spratek, přesně jako v knize. Ostrovy, architektura a Drak! Výtvarná práce s kamerou lahodí oku ( viděno v 2D). A kdepak se tvůrci inspirovali, když vytvářeli báječného mořského draka? V Abaratu Cliva Barkera ( 1.díl - BB art 2004, str.242)! Kdo jiný by také vymyslel tak nádherně hnusné monstrum - díky za něj. Jen jako dítě bych asi prožil několik nocí ve společnosti nočních můr...Jestliže mne předchozí díl nechal chladným, pak tento jsem si užil. ()

Galerie (78)

Zajímavosti (8)

  • Architekt Barry Robison chtěl vzdát hold všem, kteří pracovali na titulní lodi, a tak po dohodě s producenty a režisérem nechal pod nápis na vrcholu stěžně vepsat jejich jména. (pavlikv)
  • Mezi prvním a druhým filmem uplynulo v Narnii 1 300 let a sourozenci Pevensieovi zestárli o jediný rok. Mezi druhým a třetím dílem však uplynulo 14 let, avšak sourozenecké duo bylo opět o jediný rok starší. (pirate)
  • Filmování mělo započít už v roce 2008 a točit se mělo na Maltě, v Praze a na Islandu – nakonec se kamery rozjely až o rok později a celý snímek byl natočen v Austrálii a na Novém Zélandu. Tvůrci také chtěli využít vodní nádrž v Baja Studios v Mexiku, kde vznikl např. Titanic (1997), což ovšem bylo studiem zamítnuto s ohledem na nedostatečnou bezpečnost v této zemi. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“… (více)

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The… (více)

Královské i sociální Zlaté glóby

Královské i sociální Zlaté glóby

15.12.2010

Osmašedesáté udělování „oscarových předskokanů“ se odehraje v lednu, nominace známe od včerejška. Co se týče počtu nominací, vede britské drama s údajně excelentním Colinem Firthem The King´s Speech… (více)

Reklama

Reklama