poster

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

 • USA

  The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

 • Slovensko

  Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

 • Velká Británie

  The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Tak mame tu novyho rezisera, ale ze by se to nejak promitlo na kvalite filmu se rict neda. Je to proste na zhruba stejny urovni, nicmene to v mym pripade znamena vcelku v pohode. Je fajn, ze si Apted uvedomil, ze tu jde hlavne o Narnii, takze se zbytecne nesere v Londyne a behem deseti minut uz uhani lod po mori. Takze tenhle dil zlehka pripomina Piraty z Karibiku. Co se tyce pribehu, trailer to prezentoval jako hromadu zaporaku a velkejch bitev, ale nic z toho se ve vysledku nekona. Bitek tu par je, dostanou se ke slovu i novy potvory typu drak, nejaky sulini s jednou nohou a podobne, ale rozhodne tu neni zadna velka bitva dvou armad a podobne. Ale tak nejak to ani nevadi, film nema ani dve hodiny, takze na nejaky dlouhy okecavani neni cas a jelikoz se lod plavi po ruznejch ostrovech, je to i dostatecne zajimavy. Skoda, ze tu vlastne neni zadnej hlavni zaporak, i kdyz zaverecna bitva se vcelku povedla. Co se tyce technicky stranky, triky neurazi, ale ani nenadchnou, hudba je stejna jak v minulejch dilech a herci ujdou. Samozrejme krome hyper otravnyho novyho malyho zmrda. Takze celkove docela fajn fantasy, navic s trochu drsnejsi atmosferou a na tech 110 minut slusna zabava.(22.1.2011)

 • xxmartinxx
  *

  Přestože se jedná o doposud nejlepší díl série, nevystačí to na víc než těch třicet procent. Poprvé jsem ale měl pocit, že z toho šlo něco vymáčknout, což je asi dobře. Poulter je taky první výrazně dobrý dětský herec v sérii. Křesťanská tématika tomu kvůli její očividnosti dost škodí, triky jsou špatné a Spasitel by neměl hrdiny zdravit pozdravem: "Nazdar, mládeži." Časem zvážím druhou hvězdu - vážně to není daleko.(6.12.2010)

 • ARI50
  ****

  Tak až Jiří Poutník Mně přesvědčil že tahle akce není k zahozeni předešle díly mohly byt o dost lepší ale co už na takové domácí posezení a podívaní určitě stačí, tenhle díl byl pro mně výborný pár obludek nějaké akce dobré ale pořad k tomu něco chybělo přesto spokojeny. A pokud chcou točit i další díly doporučil bych pokračovat v čem skončily.(7.6.2011)

 • prome
  **

  Nová Narnie má stejné vady, jako předešlé dva díly. Příšerné hlavní "herce" (tupé, naivní výrazy ve tváři Georgie Henley mě budou nějakou dobu strašit), samozřejmě kromě Bena Barnese, tupé dialogy a strašně umělé kulisy. Chvílemi jsem se všemu smál, ale to asi nebyl účel, chvílemi odvracel zrak a chvílemi jsem si přál, aby byl konec. Z některých dialogů mi málem upadly uši. Přesto všechno dávám 2*, protože je to lepší jak druhý díl. Jestli bude další díl, tak doufám, že vymění celé herecké obsazení a upustí od těch barviček. Režisérovi bych možná dal ještě jednu šanci.(13.3.2011)

 • Agatha
  ****

  Když se vžiju do role dítětě (což mi nedělá problém) nemůžu napsat nic jiného než: dobrá pohádka... Nechápu co někteří řeší. Narnie je prostě určená dětem a tomu kdo má rád dětskou fantazy. Tak k tomu musí přistupovat čtenář knižní předlohy i filmový divák. Když tohle někomu dělá problém, tak tomu se prostě Narnie zamlouvat nebude i když se bude na hlavu stavět. Já na dětství rád vzpomínám, takže jsem se tam zas mile rád nechal Jitřním poutníkem zanést.(14.12.2010)

 • - Mezi prvním a druhým filmem uplynulo v Narnii 1 300 let a sourozenci Pevensieovi zestárli o jediný rok. Mezi druhým a třetím dílem však uplynulo 14 let, avšak sourozenecké duo bylo opět o jediný rok starší. (pirate)

 • - Když kouzelník rozprostře kouzelnou mapu, na jejím okraji se promítá záběr shora na bitvu z prvního dílu Lev, čarodějnice a skříň. (warner)

 • - Třetí díl ze ságy Letopisů Narnie při rozpočtu $150 milionů první víkend moc nezazářil, když vydělal „jen“ $24 milionů. Zbytek světa byl štědřejší a tak si snímek vydělal celosvětově $400,6 milionů. (pavlikv)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace