Reklama

Reklama

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

  • USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)
Trailer 2

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (528)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $155miliónovTržby USA $104,386,950Tržby Celosvetovo $418,186,950Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,888,825Tržby za predaj DVD v USA $36,099,501║ Neskutočná otravnosť, pri ktorej aj Narnia: Princ Caspian má nejakú tu úroveň, a po Potterovi 7.1 ďalší nepekný kopanec od tvorcov, kde vizuál kazí konverzia do 3D a to fakt dosť bolestne, oči dostali nepekne zabrať, príbeh prvotriedna suchá výplachovosť, režisérska neobratnosť Apteda, trikovo prevažne bezduché tápanie a niektorý herci fakt zlý kastingový výber. /videl v kine 3D verziu: 20%/ __V USA je tržba $24milionov za premierový víkend komerčné fiasko. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ešte horšie ako Kaspian. Tam sa aspoň bolo na čo pozerať a malo to bombastické finále, tentoraz je z toho len hallmarkovsky lacné a nudne jednotvárne putovanie po neveľmi zaujímavých lokalitách s nevzrušivými hrozbami. Zle animovaná zelená hmla ako hlavný zloduch, zle hrajúce ústredné duo, otravný potkan, ohavne gýčová loď a drak požičaný z Dračieho srdca. Navyše, hoci mi kresťanský duch Narnie inak nevadí, v závere ma tá Aslanova lopata ("Budem vás chrániť aj vo vašom svete, tam mám ale iné meno.") riadne tresla po čele. Pozitívne dojmy? Celková odyseovská koncepcia, odkazy na Raya Harryhausena a spočiatku neznesiteľný bratranec Eustace, ktorý sa svojím prístupom ("Milý denníček, plavím sa na smiešnej lodi s nenávideným bratrancom, otravnou myšou a šialencami, ktorí zrejme v dôsledku zlej stravy neustále blúznia o akejsi zelenej hmle!") nakoniec stáva najsympatickejšou postavou trilógie. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…A TAM SEDM MEČŮ POLOŽÍŠ NA ASLANŮV STŮL. ALE POZOR! BUDETE ZKOUŠENI.....“/// Ble, ble, ble… šup (teda žbluňk) a jsme v Narnii, kde je mír (pro milovníky statistik – už 3 roky). Zatímco mluvící krysa mi připadá normální, se zbraněmi v rukách dětí se stále nemohu smířit (nejsem pacifista!!!). Prostě s nima vypadaj divně. (A vlastně i bez nich....) Z pohledu 11ti letého dítěte je to napínavé dobrodružství s troškou vtipu, ale extra nadšení nepřevládá. Tahle fantasy série v naší rodině moc hlasů nepobere. TO JE NAPOSLEDY CO TU JSME, ŽE ANO? Ne? Ano? Prosím - ANO! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci vidět bojovat draka s vodním hadem. 2.) Chci adoptovat nesympatický děti (beze zbraně). 3.) Ještě pořád si myslím, že Aslan je princ, bydlící s čarodějnicí ve skříni (a kterýmu uplavala loď). /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Třetí Narnie a konečně atraktivně. Plavba Jitřního poutníka přináší nekonečná moře fantaskního světa včetně všech monster a ostrovů v nekonečných dálkách. První půlka funguje jako "třetí" průvodce Narnií, ale mě ji dost kazil protivný nováček v posádce z našeho světa. Ten jeho obličej dává vzpomenout na obrázky dětí po srážce s betonovou zdí, ale proč ne. Druhá půlka již nabízí zajímavější příběh i svět, který konečně připomíná svůj žánr fantasy. Tajemné ostrovy, čarodějové, neviditelná stvoření a domy... a finále, které někomu připomene Krotitele duchů:). Bezproblémová zábava především pro mladší, které ale závěrečný souboj může trochu vyděsit (ta "hadí zrůda" se povedla). ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Křesťansko - demokratická homofantasy, která donutí člověka přemýšlet, jak by se asi dal nejlíp ukřižovat lev. Nebo proč nevzali na palubu doktora Doolittla, či proč v tom hrají takové nehezké děti? Pan Lewis má tu smůlu, že už si nemůže vykouřit pořádný promotion a donutit ty parchanty nosit trička s Aslanem, chodit do kostela a pištět ve frontě na Vatikánskou premiéru. Vždyť proti Hery Potratovi je to pořád opravdový skvost! ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Mezi prvním a druhým filmem uplynulo v Narnii 1 300 let a sourozenci Pevensieovi zestárli o jediný rok. Mezi druhým a třetím dílem však uplynulo 14 let, avšak sourozenecké duo bylo opět o jediný rok starší. (pirate)
  • Tretie pokračovanie Narnie s názvom The Voyage of the Dawn Trader sa predsa len bude realizovať. Hoci tvorcovia prvých dvoch dielov (Disney) od ďalšieho projektu odstúpili, 20th Century Fox prejavilo záujem a už aj podniklo prvé kroky v predprodukcii. Scenár už prepisuje Michael Petroni, ktorý v minulosti zaujal iba snímkou Kráľovna Prekliatych a samotná produkcia má odštartovať už toto leto. Premiéra je zatiaľ stanovená na rok 2010. (marek.stone)
  • Na závěr producent Adamson shrnuje za všechny: „První film je o vzniku Narnie. Děti znovu přinesou do tohoto světa těžce zkoušeného zlou Bílou čarodějnicí naději. Jsou tam barvy a světlo a před diváky se otvírá nový svět. Druhý díl představuje temnější svět, který ožije díky dětem Pevensieových. A náš nejnovější se vrací zpět k prvnímu dílu. Také objevujeme nový svět. Kouzlo je zpět.” (pavlikv)

Související novinky

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Ve věku 79 let zemřel britský režisér a producent Michael Apted. Rodák z hrabství Buckinghamshire započal svou kariéru v televizi, brzy se však proslavil sérií časosběrných dokumentárních filmů „Up“…

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century…

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

17.01.2011

Tak jako každý rok, i letos, nám hollywoodští zahraniční novináři připravili nejedno (ne)příjemné překvapení. Pod letošním moderátorským vedením Rickyho Gervaise se stal neúspěšnějším filmem The…

Královské i sociální Zlaté glóby

Královské i sociální Zlaté glóby

15.12.2010

Osmašedesáté udělování „oscarových předskokanů“ se odehraje v lednu, nominace známe od včerejška. Co se týče počtu nominací, vede britské drama s údajně excelentním Colinem Firthem The King´s Speech…

Reklama

Reklama