Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 108 min

horší tři, i když byl Kaspian možná tupější, měl aspoň fajn akci a ty sympatičtější starší děti. Tady je sice pěkně odlišný děj, ale je zoufale nudný a všechny postavy až na Eustaca otravné a pitomé. Škoda, tenhle díl v knižní sérii je můj oblíbený a s trochou lepších triků a méně debilního zpracování to mohlo být mnohem lepší. Na další díl jsem každopádně stejně zvědavý. Snad to tentokrát vyjde.(3.4.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Christopher Markus, Stephen McFeely, Michael Petroni / Based on The Voyage of the Dawn Treader by C. S. Lewis | Hudba: David Arnold, Harry Gregson-Williams | Produkcia: Mark Johnson, Andrew Adamson, Philip Steuer | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Walden Media, Dune Entertainment | Rozpočet: 155 miliónov $ | Tržby: 415,686,217 $ ||(16.9.2011)

Pre porovnanie sa mi jednotka pacila najviac, dvojka menej a tato trojka tak nieco medzitym. Opät su tu plusy a minusy, ale kedze som fanusik fantasy filmov a mam rad plno vizualnych efektov a prekvapeni, ktorych tu bolo celkom dost, tak som sa rozhodol dat aj tu stvrtu hviezdicku. Avsak namiesto styroch surodencov su uz len dvaja spolu s nejakym blbym bratrancom, vdaka ktoremu to malo byt trosku humorne. Zla Biela carodejnica v podani Tildy Swinton sa tu objavila iba na par sekund a magicky Aslan opät iba na chvilku, ale najviac ma sklamala absencia hudby z jednotky, ktora sa mi tak pacila a tu sa objavila iba na konci filmu a to len chvilku. To boli tie minusy, ale ako fantasy dobrodruzstvo sa mi to pacilo a dlho som premyslal, ci 3 alebo 4*, ale uz som sa rozhodol, aj ked skoda, ze mi tato plavba rychlo z hlavy vysumi... 22.12.2010 ________ Ben Barnes - (Král Caspian) +++ Skandar Keynes - (Edmund Pevensie) +++ Georgie Henley - (Lucy Pevensie) +++ Will Poulter - (Eustace Clarence Scrubb) +++ Simon Pegg - (Hlas Reepicheep) +++ Gary Sweet - (Lord Drinian) +++ Arthur Angel - (Rhince) +++ Tony Nixon - (Rynelf) +++ Liam Neeson - (Hlas Aslana) +++ Tilda Swinton - (Biela čarodejnica) +++ Produkcia: Andrew Adamson, Mark Johnson +++ Hudba: David Arnold +++ (Videl v 3D kine 21.12.2010) +++(22.12.2010)

Po příšerném druhém díle o něco lepší - přesto velice průměrné - pokračování. Snad ani nemá smysl se více rozepisovat, prakticky se jedná o kopii předešlých dobrodružství s rodinou Pevensiů v polovičním obsazení, avšak s přidanou hodnotou (brachánek Eustace). Pachuť křesťanské agitky mi zde přišla největší z dosavadních dílů.(29.8.2012)

• Crocuta

Bratranec Eustac je tlama k pohledání a svojí protivností představuje pro Lucku vážného konkurenta. Nic proti křesťanské alegorii, ale podávat poselství filmu tak polopatisticky jako zde, to mi připadá že tvůrci už předem považují diváky za blbce, kterým je třeba všechno důkladně vysvětlit a nejlépe několikrát zopakovat. A těch tisíckrát obehraných klišé a patosu bylo v "Plavě Jitřního poutníka" na můj vkus také až příliš. Ale pár slušných okamžiků by se snad našlo a nad celou sérií zatím určitě není třeba lámat hůl - příště to snad bude lepší...(10.5.2011)

• - Třetí díl ze ságy Letopisů Narnie při rozpočtu $150 milionů první víkend moc nezazářil, když vydělal „jen“ $24 milionů. Zbytek světa byl štědřejší a tak si snímek vydělal celosvětově $400,6 milionů. (pavlikv)

• - Když kouzelník rozprostře kouzelnou mapu, na jejím okraji se promítá záběr shora na bitvu z prvního dílu Lev, čarodějnice a skříň. (warner)

• - Architekt Robison chtěl vzdát hold a díky všem, co na vzniku lodi pracovali, a tak po dohodě s producenty a režisérem nechal pod nápis na vrcholu stěžně vepsat jména všech, kteří se na pracích podíleli. (pavlikv)