Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 108 min

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +akční závěrečná půlhodinka, několik hodně dobrých nápadů a celkové kvalitní technické zpracování -docela ztráta času, dost jsem se nudil, ať už u dialogů, slabých charakterů nebo nic neříkajícího příběhu (knihu jsem nečetl)/// Budu hodnotit zřejmě přísněji, než bych sám čekal. První díl mě svým fantasy příběhem a krásnou výpravou velmi potěšil, přesto že byl hodně dětský, tak se mi líbil. Druhý díl byl velkolepější a akčnější a už to nevypadalo tak dětinsky, a to jak obsahově tak i svojí technickou stránkou. Jenže už mě nebavil tolik jako první díl. Tento třetí jak plavba sama o sobě. Moc se nezaobírá tím co bylo a pluje si svojí cestou. Vy pokud se s ostatními nalodíte hned od začátku si užijete především dobrodružnou fantasy plavbu. Pro mnohé, kteří kouzlu Narnie nepodlehnou, to bude velká dlouhá mořská nemoc a vy se jen budete těšit až ten Jitřní poutník dopluje do konce./// Celkem 61%///(3.5.2011)

Myslel som, že to dopadne horšie, ale ešte sa to dá pozerať.150 mil. tam našťastie je vidno aj keď miestami sú efekty trošku slabšie. Zo začiatku cca prvá pol hodinka je zaujímavá, ale potom príde to čoho som sa obával. Chýbala mi tam hudba Harry Gregson-Williamsa, scenár trochu začínal slabnúť a efekty spolu sním. No našťastie sa to neskončilo v ešte väčšiu tragédiu a film si už len udržal mierne nadpriemernú rodinnú zábavu. Oproti predošlému dielu som si už na Bena Kaspiana Barnesa zvykol. 55% - 3*(22.4.2011)

• predators

Tak tady už se ždíme jenom ze jména! Největší a snad jedinou radost by mohli mít fanoušci baníku, protože takové dýmovnice by se jim náramně hodily. Taky by mě zajímalo, kdo proboha vybíral ty piškoty? Strašný vkus, brrrr! Ten malý prcek je fakt na pěst a nezachrání to ani jeho rolička draka. Vůbec, všechny questy jsou na hubu. Co těch sedm mečů, ti jednonozí pitomci, pomatení mysli zlatou horečkou, obětování loďky plné lidí nějakému mračnu nebo příhodička "zrcadlo, kdo je tu nejkrásnější?"! A tak bych mohl pokračovat až k samotnému srdceryvnému loučení, které mělo diváka dojat k slzám. Nuž, ani to se nepodařilo! V zájmu zachování pevného zdraví všech inteligentních diváků doufám, že na další díl už z výdělků jedničky nezbylo, a že se zase nenajde nějaký trouba, který by se jej rozhodl financovat. 30%(13.3.2011)

• Shit

Když pominu to, že tu z obvyklý čtverky zůstali jen ta malá holka a Edmund, největší vopruz minulých dílů a opravdu geniálně je tu doplnil odpornej malej parazit, kterej je ještě větší vopruz než Edmund za oba předchozí díly dohromady, tak to v podstatě zůstane průměrnej fantasy snímek, kterej toho nemůže moc nabídnout a za celou stopáž neproběhne ani jediná zajímavější scéna, která by stála za zmínku a místo toho jsem byl nucenej sledovat, jak se napravuje pocit méněcennosti.(31.1.2011)

Ke třem hvězdám táhne hlavně skutečnost, že závěr Jitřního poutníka je mnohem lepší, než celý třetí díl Pirátů z Karibiku. Stačí se prolámat několika dětinskými scénami (přeci jen JE to pohádka), vtipnými dialogy a pár zdařilými akčními scénami, a posledních dvacet minut zákonitě musí pohladit náročného diváka po duši. Má to totiž koule, je to hrůzostrašné (nikdy bych nečekal, že podobné přídavné jméno v souvislosti s filmovou Narnií použiji), a dalo mi to vzpomenout na nejoblíbenější hororovou pecku na PC: Dead Space... I dabing již mnozí trefně popsali: přestal jsem ho vnímat, nerušil... nevadil!(13.12.2010)

• - Třetí díl ze ságy Letopisů Narnie při rozpočtu $150 milionů první víkend moc nezazářil, když vydělal „jen“ $24 milionů. Zbytek světa byl štědřejší a tak si snímek vydělal celosvětově $400,6 milionů. (pavlikv)

• - Tretie pokračovanie Narnie s názvom The Voyage of the Dawn Trader sa predsa len bude realizovať. Hoci tvorcovia prvých dvoch dielov (Disney) od ďalšieho projektu odstúpili, 20th Century Fox prejavilo záujem a už aj podniklo prvé kroky v predprodukcii. Scenár už prepisuje Michael Petroni, ktorý v minulosti zaujal iba snímkou Kráľovna Prekliatych a samotná produkcia má odštartovať už toto leto. Premiéra je zatiaľ stanovená na rok 2010. (Markus)

• - Když kouzelník rozprostře kouzelnou mapu, na jejím okraji se promítá záběr shora na bitvu z prvního dílu Lev, čarodějnice a skříň. (warner)