poster

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

 • USA

  The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

 • Slovensko

  Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik

 • Velká Británie

  The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • M.a.t.t.
  ****

  Možno je to tým, že som čakal predošlými dielmi nižšie nastavenú latku, možno je to atraktívnym odyseovským konceptom a možno zmenou režiséra ale tretia výprava do tejto rozprávkovej zeme mi sadla najviac. Výsledok tentokrát napriek slušnému rozpočtu síce pôsobí lacnejším a komornejším dojmom a zamrzí aj potencialne zaujímavý, no nevyužitý "záporák" lenže všetko ostané funguje lepšie. Výmena ústredných charakterov, uveriteľnejší Kaspian a výraznejší emocionálny dopad hrajú prím, pričom nedostatky pomáha zaháňať aj rozumná minutáž a digitálny myšiak s hlasom Simona Pegga. I tak pochopiteľne nejde o žiadnu žánrovú klasiku a istá naivita je zrejme zakorenená už v predlohe ale na obyčajnú rozprávku to vlastne nedopadlo až tak zle. 70%(22.1.2011)

 • B!shop
  ****

  Tak mame tu novyho rezisera, ale ze by se to nejak promitlo na kvalite filmu se rict neda. Je to proste na zhruba stejny urovni, nicmene to v mym pripade znamena vcelku v pohode. Je fajn, ze si Apted uvedomil, ze tu jde hlavne o Narnii, takze se zbytecne nesere v Londyne a behem deseti minut uz uhani lod po mori. Takze tenhle dil zlehka pripomina Piraty z Karibiku. Co se tyce pribehu, trailer to prezentoval jako hromadu zaporaku a velkejch bitev, ale nic z toho se ve vysledku nekona. Bitek tu par je, dostanou se ke slovu i novy potvory typu drak, nejaky sulini s jednou nohou a podobne, ale rozhodne tu neni zadna velka bitva dvou armad a podobne. Ale tak nejak to ani nevadi, film nema ani dve hodiny, takze na nejaky dlouhy okecavani neni cas a jelikoz se lod plavi po ruznejch ostrovech, je to i dostatecne zajimavy. Skoda, ze tu vlastne neni zadnej hlavni zaporak, i kdyz zaverecna bitva se vcelku povedla. Co se tyce technicky stranky, triky neurazi, ale ani nenadchnou, hudba je stejna jak v minulejch dilech a herci ujdou. Samozrejme krome hyper otravnyho novyho malyho zmrda. Takze celkove docela fajn fantasy, navic s trochu drsnejsi atmosferou a na tech 110 minut slusna zabava.(22.1.2011)

 • xxmartinxx
  *

  Přestože se jedná o doposud nejlepší díl série, nevystačí to na víc než těch třicet procent. Poprvé jsem ale měl pocit, že z toho šlo něco vymáčknout, což je asi dobře. Poulter je taky první výrazně dobrý dětský herec v sérii. Křesťanská tématika tomu kvůli její očividnosti dost škodí, triky jsou špatné a Spasitel by neměl hrdiny zdravit pozdravem: "Nazdar, mládeži." Časem zvážím druhou hvězdu - vážně to není daleko.(6.12.2010)

 • verbal
  **

  Křesťansko - demokratická homofantasy, která donutí člověka přemýšlet, jak by se asi dal nejlíp ukřižovat lev. Nebo proč nevzali na palubu doktora Doolittla, či proč v tom hrají takové nehezké děti? Pan Lewis má tu smůlu, že už si nemůže vykouřit pořádný promotion a donutit ty parchanty nosit trička s Aslanem, chodit do kostela a pištět ve frontě na Vatikánskou premiéru. Vždyť proti Hery Potratovi je to pořád opravdový skvost!(28.1.2011)

 • Z0oMb3E
  **

  Slabé, slabé, veľmi slabé. Slabé ani nie tak z pohľadu efektov, hercov hudby a podobných technických záležitostí, ktoré si Narnia drží na zaužívanej úrovni, ale s pohľadu príbehu. Príbeh je vlastne nemastná neslaná roadmovie, navyše v sterilnom prostredí oceánu. Horko ťažko sa už tak zlý dojem darí upravovať pár fórmi, či huňatým kožuchom myšiaka. Oproti predošlým častiam sa trochu vylepšila stopáž, no i teraz je pri tak suchom príbehu zaujať a udržať decká pred obrazovkou dve hodiny takmer nemožné. A pre koho je film hlavne určený? Knihu som samozrejme nečítal, tak neviem či rozbitie pôvodnej štvorice bolo podriadené pôvodnej autorovej predlohe, či to bol nevyhnutný ťah pre dospievanie hercov. Na náhradu som si musel chvíľku zvykať, no jeho premena na mňa zapôsobila asi tak, ako to Apted myslel. Pre decká moc dlhé a nudné, pre dospelých nezaujímavé a nudné.(31.1.2011)

 • - Mezi prvním a druhým filmem uplynulo v Narnii 1 300 let a sourozenci Pevensieovi zestárli o jediný rok. Mezi druhým a třetím dílem však uplynulo 14 let, avšak sourozenecké duo bylo opět o jediný rok starší. (pirate)

 • - Třetí díl ze ságy Letopisů Narnie při rozpočtu $150 milionů první víkend moc nezazářil, když vydělal „jen“ $24 milionů. Zbytek světa byl štědřejší a tak si snímek vydělal celosvětově $400,6 milionů. (pavlikv)

 • - Když kouzelník rozprostře kouzelnou mapu, na jejím okraji se promítá záběr shora na bitvu z prvního dílu Lev, čarodějnice a skříň. (warner)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace