Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

• USA The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader (více)

Vraťte se do světa zázraků a kouzel C.S. Lewise ve třetím pokračování oblíbené série mísící prvky fantasy a dobrodružství Letopisy Narnie. Jednoho dne Lucinku a Edmunda Pevensieovy společně s jejich bratrancem Eustacem spolkne obraz a přenese je zpátky do Narnie. Tady se všichni tři s králem Kaspianem a jeho urozeným myšákem Reepicheepem nalodí na velkolepou loď Jitřní poutník a vyplují na cestu k tajemným ostrovům. Odvážní mořeplavci se utkají s mystickými tvory a znovu se shledají se lvem Aslanem na misi, jejíž výsledek určí osud celé Narnie! (HBO GO)

Psycho.R

Bohužel, pro mě nejslabší díl ze všech tří částí. A jestli jsem četl správně s ústředními hrdiny se již dle knížek nesetkáme, takže pro mě asi série skončila :). ()

Kritik.

Moja najobľúbenejšia kniha zo ságy o Narnii; avšak film zďaleka dokonalý nie je. Tvorcovia sa žiaľ rozhodli pre jednoduché a rýchle spracovanie deja, pomerne plytké dialógy, neúplné pasáže z knihy. Celkovo tieto filmy o Narnii celému dielu iba kazia meno. Škoda. ()

rublik05

Třetí a nejmíň povedený díl. Tvůrci již vaří z vody a natočili zbytečné pokračování, které již nemá to kouzlo prvního dílu a ani souboje druhého dílu. Trapný a ve své podstatě díl o ničem. Vůbec se nedivím, že se dlouho žádné další pokračování nenatočilo. 2/10. ()

Tipko

V tomto diele o Narnii ma potešili najmä záverečné Aslanove slová, že vo svete som pod iným menom. Tým menom nie je iné meno ako meno Ježiša Krista: Pána Pánov a Kráľa kráľov. Áno, dobrou správou je, že Ježiš, Spasiteľ sveta je s nami po všetky dni až do skončenia sveta! (porv. Mt 28, 20). Mimo iné musím povedať, že spracovanie troch filmov o Narnii ja často odlišné od kníh, ale i tak dobre zobrazuje duchovný život a boj kresťana. No napriek tomu ma trochu sklamalo u autora týchto kníh (C. Lewisa), že bielu mágiu tam miestami ukazuje ako „dobrú“, čo nie je pravda. ()

Webgirl

Libíla se mi jednička, dvojka i trojka. A nějakej odkaz na křesťanství mi nevadí, i když nejsem věřící. Ale pravda, čekala jsem, že až nasbíraj ty meče a položej na stůl, že teď se začne něco dít...A ono ne, on to byl konec :-) Ale i tak jsem byla spokojená...A to 3D...Už jsem viděla i horší a oči mě zatim bolely skoro po všech. ()

Tatianistka

Je to podla mna najlepsia cast zo serie, takze by som to zhodnotila nieco medzi 3 a 4 hviezdickami. Musim povedat, ze som rada, ze v tejto casti uz boli iba dve tie decka, pretoze ten peter ma tam neskutocne vytacal v tych predoslych castiach a suzan bola tiez trochu prispata. V skratke, celkom slusna rozpravka:) ()

fantomas19

* efekty * dobro vs zlo, boj s pokušeniami a vlastným strachom * Britská dobrodružná fantasy z roku 2010, ktorú režíroval Michael Apted, je pokračovaním príbehov detí v zázračnej krajine Narnii. Lucy Pevensie (Georgie Henley) a Edmund Pevensie (Skandar Keynes) sa vracajú do Narnie, a s nimi ide prvýkrát aj ich bratranec Eustace Scrubb (Will Poulter). Ocitnú sa na lodi Ranný Pútnik, kde ich uvíta kráľ Caspian (Ben Barnes) a spolu s ním idú hľadať sedem mečov na zlomenie sily zla, ktoré v podobe hmly zasieva do sŕdc strach, podsúva do mysle pokušenia a v jeho mocnejúcom náručí miznú ľudia. Posádka lode bojuje so zlom na rôznych ostrovoch, i s pokušeniami a zlom vo vlastnom vnútri. Film okrem efektov a dobrodružnej atmosféry ponúka silné morálne a kresťanské povzbudenia a myšlienky o viere, sebadôvere a boji proti pokušeniam. ()

suchakl55

Narnie je fantasy spíše pro děti než pro dospělé, ale i přesto jsem se u ní nenudil tolik jako u prvního dílu (dvojku jsem zatím neviděl). Mluvit o podivnostech a oslích můstcích v příběhu, je jako podbným způsobem kritizovat pohádky,i když pasáž, kdy Lucka přečte zaklínadlo, pak se jí zdá sen, pak se jí zjeví Aslan, a vlastně se během těch 5-ti minut vůbec nic nestane (uff dlouhé souvětí), je naprosto zbytečná. Ale hrdinové nevaděj, kýčovitý konec lehce zvlhčí oči, zlo je poraženo, trouba napraven, lokace pěkné a klube se nám snesitelný průměr. ()

marmeli

Podle toho, co jsem pochopila, nemůžeme od Narnie očekávat trhák jako u jiných fantasy pro odrostlejší publikum. Filmy jedou relativně podle knižní předlohy a ta je - ano, četla jsem pár dílů - naprosto stejně infantilní, jednoduchá, dětská, ale přesto opravdu povedená knižní fantasy série převážně pro DĚTI, ne dospělé. Takže s těmito informacemi by se mělo počítat, než se na celý snímek podíváte. Já to tak dělám už od prvního znovu-zfilmovaného dílu. Lev, čarodějnice a skříň byl zvláštní film, ale měl své kouzlo, které není třeba obhajovat. Princ Kaspian nám dal už trochu více akce a mnohem lepší filmové efekty, které mě naprosto uhranuly (Ach ano, při dívání jsem se "tajně" přenesla k našim hrdinům do Narnie)... a Plavba Jitřního poutníka je zase něco úplně jiného. Zvláště se mi zde líbila postava Eustace a té malé rozkošné myšičky, kteří si během filmu prošli zásadní změnou. Sice mě právě tento poslední díl trošku zklamal, ale to není filmem... ani kniha mě příliš nenadchla. ()

Adrai

Po Princi Kaspianovi, na kterého se sice dalo podívat, ale který nijak zvlášť nezaujal, byl pro mne tenhle díl docela překvapením. První díl co do příběhu a zpracování stále vede, ale tenhle už mu začal šlapat na paty. Pokud by se jednalo o konec trilogie, byl by to konec opravdu pěkný. Zajímavý příběh, prostředí i herci (včetně kluka co se pořád tváří jako drsňák). A co víc - konečně jsme se dozvěděli kde má svůj ostrov kouř ze seriálu LOST ;-) ()

kyLuke

Jednička nějak nestrhla, dvojka taky ne. Tento film sice také není bez chybiček, ale určitě je nejlepší z celé trilogie. Celková úroveň všech tří filmů je ale celkem vyrovnaná. ()

jadran90

Narnie je kouzelný svět, jenže kam ten svět spěje? Do krize? Asi. První díl byl fajn, ale ty další mě zklamaly. Místo dvou starších sourozenců tu máme bratrance Eustace. Hrozná změna. Ten kluk by mohl vyhrát Narnia's got Dement a vůbec, jeho postava byla pěkně na draka. Ještě že ve druhé půlce už ho není tolik vidět. Jeho závěrečná inklinace v hodného chlapečka byla podařená asi jako česká dálnice. Říkal jsem si, že naštěstí už nebude v dalších částech. Inu samotný Aslan mě vyvedl z omylu. Herecké výkonu většinou dost chabé (snad s výjimkou Barnese), hudba podprůměrná, efekty někdy hezké, jindy hrozné. Hlavně jsem v životě neviděl hnusnějšího draka. Jako fantasy to ale ještě není tak hrozné a neprobádané moře má své kouzlo. Trochu mi to připomnělo, proč mám Narnii docela rád. Líbila se mi bitva na ostrově. Ta s obřím plazem byla zase naprosto mimo. Tímto stylem dospěje Narnie snad k zániku. Vše je tak nechutně pohádkové, že divák nemá šanci se u této fantasy udržel déle než pár let. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že Jeníček s Mařenkou dostali zbraně a šli se podívat k Tolkienovi.:-D Tolik asi k bojujícím dětem. ()

sWONDER

Ten odporne nesympatický, dementný spratek Will Poulter ma neskutočne sral. Inak ale obyčajná rozprávka, ktorá sa hrá na niečo viac. ()

Falco.araea

Něco tomu chybělo. Kaspiana z průměru zvedala opravdu nádherná Anna Popplewell, bez ní klesá do nížin podprůměrných filmů. Škoda. Na druhou stranu - účel to splnilo, je to poučná pohádka pro dětičky a mým malým sestřičkám se to tudíž velmi líbilo, takže to asi nebude zase tak špatný, jenom ne moc dobrý. ()

Scraffy

Absolútne zbytočný, nezaujímavý a nudný film, ktorý sa len snaží vykrádať univerzum Narnie. Najlepší diel z Narnie stále ostáva Lev, šatník a čarodejnica. ()

nmarca

Bohužel asi nejslabší z dosavadní série, zejména z důvodu nedotaženého scénáře, který opomenul řadu podstatných a nabízejících se motivů a přidal leccos nepodstatného. Přesto - nesouhlasím s četnými odpůrci: triky byly velmi slušné, koráb na moři mi připomínal doby, kdy moře ještě nevytvářel počítač, ale poctivá filmařina, děti hrály slušně (předpokládám, že hodně kazil - jako už tradičně - český dabing v čele se šišlavým Edmundem a mizerným překladem), bohužel mi chyběl Petr se Zuzanou, skvěle byly zvládnuty přechody z Anglie do Narnie a zpět, závěrečné loučení bylo přiměřeně dojemné... A pět hvězdiček? Zaslouží čtyři, ale musím Vás něčím naštvat, přátelé :-) ()

RyanRainheart

Snesitelné a hodně pohádkové. Tentokrát mi chyběl krásný hudební doprovod od Harryho Gregsona Williamse, který skládal hudbu k minulým dvěla dílům. Hudbu tentokrát skládal David Arnold a není to ono. Ráno jsem matně vzpomínala o čem to vlastně bylo. ()

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted

09.01.2021

Narnie dostane další šanci

Narnie dostane další šanci

02.05.2017

Z Letopisů Narnie měla být fantasy série konkurující Harrymu Potterovi, bohužel to ale nevyšlo. Studio Disney značku zařízlo poté, co měla dvojka málem poloviční výdělky, a prodalo práva 20th Century… (více)

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky