Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

Alairik

Po shlédnutí tohoto filmu jsem dlouho přemýšlel, jestli se mi to líbilo nebo ne. Nemůžu se vlastně rozhodnout ani teď. Žádná akce se nevyrovnala těm z jedničky ani vlastně z jiných MI. byly takové suché, nedotažené a na konci se jim to dycky posralo. Tentokrát jsem fakt pocit epičnosti, který se kdysi u těchto filmů nacházel, z tohohle dílu neměl. Když už to vypadalo, že vyřeší nějaký problém nebo, že by mohla přijít dobrá akce nebo něco takového, přišel místo toho střih a věta, která obsahovala název nové destinace, kde se oderálo vše z výše zmíněnoho. A to pořád dokola, dokud tedy nenastal happy ending. Aby to neznělo zas tak odmítavě, hlavní postavy nelze nemít rád. Ethan Hunt je prostě kolík, ta holka je kočka, ten brit je vtipnej a ten týpek co hraje Archera v avengerech je taky docela tvrďák. Chybělo tomu prostě něco nakopávacího co by se neslo v duchu úvodní znělky, která vám všem teď učitě hraje v halvě. ()

Lacoo

By ma len zaujímalo, že ľudia ktorí dali tomuto filmu 3 a menej, čo vlastne očakávajú za 4 alebo 5. Svoj názor nikomu nevnucujem a ani podľa mňa to nebolo na 100% ale ... Píše sa predsa rok 2012 a bolo by na čase prísť s novými nápadmi a trikmi ako to bolo aj v tomto filme a nie sa viazať na nejaké segalovky a vandamovky ktoré uviazli niekde v 90tich rokoch. Navyše bolo cítiť z tohto filmu že Tom Cruise do toho "dal čo mohol"! Ten film mal proste gule. ()

Ranulf11

Celkem jsem se na Ghost Protocol těšil a to jsem neměl dělat, neboť mě přepadla nuda a nevěřícné očekávání konce. Jednou se kouknout dá, ale opravdu jen jednou. Pravdou je, že Toma Cruise moc nemusím :-) ()

Profík

Moc jsem tomu nevěřil, ale Tom na to pořád má. Navíc můj oblíbený Jeremy Renner. Je v tom víc humoru a budete si spíš pamatovat různé boží akční scény než celý příběh, ale stojí to za to, rozhodně je ale lepší vidět to na velkém plátně, takovou pěknou akrofobii při sledování v televizi nezískáte. Já sám mám z výšek respekt a scéna s mrakodrapem pro mě byla hodně dechberoucí. 85%. ()

aproz

Na moj vkus to malo az privela komickych situacii. Ocakaval som nieco ine. Ak by to nemalo znacku Mission Impossible hodnotil by som vyssie. Takto je to za 3*. Mimochodom skvela propagacia produktov od BMW a Apple. ()

Chenile

Mission: Impossible III. byl dle meho vubec nejlepsi dil serie a nebal bych se ho oznacit jako PECKA... O to vic jsem se tesil na tento film, bohuzel jsem byl silne ale silne zklaman... Film je rozdelen do dvou casti.. v prvni muzem videt akcni komedii ala "Mizerove" sice vtipnou, ale do tohoto filmu nevhodnout. Druha cast mi pripomina akcni filmy z osmdesatych let (zvlast konec je jak z ucebnice) a bohuzel je tak dlouhy, ze jsem posledni pul hodinu chtel aby to uz skoncilo. Urcite se nejedna o zadne "becko" ale za me, nejhorsi dil serie.. ()

Foltin

Simon byl na tom to nejlepší, oblíbil jsem si ho. Zkouknout se to dá a na pěkný páteční večer ideální (tedy podle nálady), nepřekvapilo mě to ale ani nenadchlo. 3* ()

Papaczek

Všechny díly Mission Impossible jsou na stejné brdo. A to je právě to. Drží si už léta nahozenou laťku a to hezky vysoko. To co jsem od tohoto filmu očekával tam bylo. Jsem spokojený a příjemně překvapený. Snad se dočkáme ještě nějakého pokračování. ()

JesseJames37

Další z řady z příběhů Hunta. Další akční filmový skvost, který je takovou opravdovou lahůdkou. Nikdy bych si nepomyslel že milionkrát omytý scénář s atomovými zbraněmi může být tak skvělí,, Scéna v Dubaji nepotřebuje ani komentář to je prostě dokonalost sama i zbytek filmu si nevede vůbec špatně. Dále vás dostanou technické vymoženosti a technika kterou agenti disponují, Výbuch Kremlu sice trochu přehnaly, to bylo spíše jak z katastrofického filmu, ale budiš, Jediné co se dá filmu vyčíst je velmi málo prostoru pro zápornou postavu a chybí mi Luther, ale jinak je to prostě další fajnová akční záležitost a klidně se Cruisi těším na další díl....86% ()

oliamiri

Výborně udělanej film a po trojce hned nejlepší Impossible. Postavy jsou , v rámci možností, uvěřitelný a nejde všechno jako po másle, to ani zdaleka ne. Více než jiným dílům se to podobá spíše seriálu. Ale je to opravdu bomba, navíc se tu objevuje spousta už známých postav. ()

patko7777

Ghost protocol je príjemným návratom k Mission Impossible - špičkové technologie fimry IMF ma vždy vedeli dostať do varu,najmä scénka na chodbe v Rusku bola pecka, poprípade s tými elektronickými rukavicami v Dubaji - od jednotky asi najlepší diel podla môjho názoru ()

Hezoun Marw

Trocha parodie předchozích dílů dělá ze snímku nejen akční thriller, ale i zábavnou snad možná i komedii. Jinak by se to asi nedalo udělat, protože akční thrillery už dnes potřebují další rozměr, kterým by mohlo být okrajové parodování. Dávám 70%, ale slabých kvůli slabému konci. ()

Devoon

Ako v každom diely Mission Impossible bola väčšina vecí absolútne nemožná. Ale čo na tom ak je precpané adrenalínom, vtipom a klišé, na ktoré by si ste nikdy neprišli? Pekne spravené, koniec krásne otvorený pre ďalší diel. Tom Cruise ako vždy excelentný, ale tentokrát sa mu tam objavil oponent v podobe Jeremyho Rennera. Takže vlastne dvaja skvelý herci. Dokopy to bolo vtipné, akčné a neskutočné! Čo viac by som si mohla priať od Mission Impossible?! ()

Vindemiatrix

Nápaditá režie vydatně pumpuje akční i emoční hormony (útok na auto snímaný z pohledu potenciálních obětí skvěle evokuje chaos i klaustrofobní pocity; podobně si Bird vyhrál v "dubajské" části filmu se závratí). Sympatické složení Cruisova týma (Renner byla trefa do černého, Pegg vnesl britský humor a na Paulu Patton se zas vcelku dobře dívá, zvláště když vytáhne šaty s výstřihem) a vtipné meta-komentáře shazující akční klišé ("Tys to fakt řekl? Nahlas?"). Chyběl mi jen výrazný protihráč a moskevská část mi přišla nějako natahovaná. ()

De_Marko

Tak trochu sklamanie. V záverečnej časti začína film upadať. Stále som čakal, že kedy to príde a prišiel koniec. Ako samostatný film by to bolo fajn (super technické vychytávky...), ale ako séria MI to nestačí. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka