Mission: Impossible - Ghost Protocol

• USA Mission: Impossible - Ghost Protocol (více)

Oscarový režisér Brad Bird (Ratatouille) natočil svůj hraný debut v podobě čtvrtého pokračování mimořádně úspěšné série Mission Impossible. Bombový útok v Kremlu vrhne na IMF podezření z mezinárodního terorismu. Prezident následkem toho vyhlásil tzv. Ghost Protocol a obvinil Ethana Hunta (Tom Cruise) a jeho tým ze spiknutí s cílem rozpoutat jadernou válku. Ve snaze očistit jméno agentury se Ethan rozhodne sestavit nový tým, aby za využití všech kouzel moderní technologie, která mají v zásobě, odhalili pravdu. Tentokrát jsou v tom ale sami a pokud budou zajati, celý svět se ocitne v děsivé noční můře, z níž se nelze probudit. (Cinemax)

shakeXL

Tato MI s kterou za dvě hodiny procestujem takřka celý svět již akčně nemá moc daleko k Bournovi. Líbilo se mi to - 80%. Viděl v kině. ()

Cabotin

Je to poutavé a napínavé, navzdory výskytu Toma Cruise. Vybroušené, vycizelované, trikově skvělé. Role pacienta patrně změnila žebříček mých hodnot na úroveň jedince po lobotomii, nebo je to opravdu perfektně odvedená práce. Jen jedno je mi jasné – tento pokus o vytvoření podobného kultu jakým jsou Bondovky nevyjde. Scientologický pidimuž je bezpochyby přesvědčen o své nezastupitelnosti. Plných pět hvězd za absolutní profesionalitu, nadhled a humor. ()

Kongu

Myslím, že tento film je narozdiel od M:I 1 oveľa lepší, aj keď neviem, kde bola chyba, či v réžii alebo v zápletke, no tomuto vážne takmer nič nechýba. Tiež je dosť zaujímavé, že posledná časť bola najlepšia. (u väčšiny filmov je to naopak) ()

eexDon

Für mich - 80%, - /Tom nám prostě stárne, hlavně v některých scénách to už jde těžko skrýt, děj klasický, o ničem, klišé s Ruskem - postavy/lokace, to prostě v USA špionážním filmu nesmí chybět, Amíci by z toho neusnuli/, + /vtip a odlehčující nadsázka, Tom + Jeremy + Michael - proč ne, Tom pořád hlavní, Jeremy to ale pěkně oživil, taková pozitivní energie, která diváka tak nějak pozitivně nabije, product placement - hračky, hadry, auta, lokace - velké + tohoto filmu, dobré akční scény - honičky, souboje/, hodnocení - hezká akční a vyšňořená jízda s neporazitelným Tomem, těším na MI5, poznámky - můj nejoblíbenější díl MI ()

pekkanik

Predsa len o kúsok lepšie ako trojka. Hlavný záporák síce nie je až taký skvelý a technika hapruje až podozrivo často, pričom to tvorcovia servírujú ako humorné osvieženie, pokus o vážnejší tón sa tiež nájde, akcia už klasicky na hrane, improvizácia a šťastné náhody, vyriešenie situácií v poslednom momente, presne, ako si to americké publikum žiada, scény na rímse a s telefónnou búdkou potešili. ()

deedulka

Málokterý akční film mám chuť vidět více než jednou. Mission impossible - Ghost protocol je však jedním z nich. Směsice akce, vtipu a napětí spolu s pěknými technickými věcičkami. Co víc si přát. :) I když mi Cruise jako reálná osoba není moc sympatický, ve filmu antipatie zmizely a zůstala jen role tajného agenta, který si ví vždy rady a vyvázne z jakékoliv šlamastyky. Nebýt technických hračiček, asi by takový machr nebyl, naštěstí má ještě další nadané kolegy a kolegyně, kteří oplývají všestrannými schopnostmi a spolu tvoří neporazitelný tým. ()

Duston_Movie

Pôvodne som tento film nechcel pozerať, ale čekol som hodnotenie na csfd a povedal som si, že keď je v červenej zóne tak si ho pozriem. Čo k tomu povedať, chcel by som vyzdvihnut VFX- intro malo v sebe kreativitu, čo musím oceniť, samozrejme výbuch v Moskve vyzeral tiež realisticky (ale za tie peniaze je to priemer). Zaujala ma aj scéna v Dubaji. Scenár napriemer, príbeh pobavil, dávam 4 hviezdy, nechce sa mi rozpisovať. ()

jakubzeman78

Mission Impossible: Ghost Protocol Tohle je nejpříjemnější překvapení za posledních pár měsíců. Narazil jsem na tento film úplnou náhodou, a rozhodni lituji, že jsem na něj před těmi dvěma lety nešel. Takhle dobrý popkornáč jsem neviděl už opravdu hodně dlouho. Scénář je relativně jednoduchý, ale v tom je možná jeho kouzlo. Bere si lineární a jednoduchou zápletku, ale přidává do něj počet napínavých a velice zábavných akčních stealth scén, které jsou opravdu záživné. Film je na nich v podstatě postaven, proto se také jedná o popkornáč. Vzhledem k tomu mi hodnotit věci jako postavy či character development přijde trochu povrchní. Co ale musím zmínit je tempo filmu. První dvě třetiny jsou strhující a napínavé, nicméně poslední třetina ztrácí dech. Příliš dlouhé, nezajímavé dialogy, akční scény zbytečně protahované, atd. Herecké výkony byli dobře zvládnuté (Tom Cruise, Simon Pegg, Jeremy Renner,...), nebyl to žádný zázrak, nicméně to zvládli na výbornou. Soundtrack byl klasický, ze série již známý, nicméně dobře upravený a vložený Michaelem Giacchinem (Star Trek: Into Darkness). Za zmínku také stojí lokace, ve kterých se film natáčel. Ano, uhodli jste správně, Praha! :-D (tedy mimo jiné, samozřejmě, aneb co se stane, když vám nedovolí točit v Kremlu) Co se týče speciálních efektů, příliš uvěřitelné nebyli, působili spíše komiksově, nicméně to je opět součást kouzla toho filmu. Což mě také přivádí k neuvěřitelné spoustě technických vymožeností, které jsou vyobrazeny ve filmy a které zkrátka neexistují, a nikdy existovat nebudou. Nicméně jsou strašně cool. Což vždycky převažuje reálnost. Také některé věci jsou fyzikálně nemožné, ale opět, jsou zábavné, a příliš do očí to nebije, takže.... Je to nepodstatné. V závěru, co mohu říct. Jeden z nejzábavnějších vyloženě letních popkornáčů za posledních několik let. 8/10? Bohužel. Již zmíněná poslední třetina nebyla bohužel velice přesvědčivá. Nicméně je to ale stále jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby, i když můj názor je možná ovlivněný tím, jak špatnou náladu jsem v té chvíli měl, a díky tomuhle jsem na to přestal myslet. Tak jako tak. Pokud budete mít volné odpoledne, je to jednoznačná volba, nicméně za každou cenu být zhlédnut nemusí. 7/10 Great. ()

jan152

Slušná "bondovka". Mě nejvíc bral začátek, protože američtí agenti na pražském Hlavním nádraží předstírající, že jsou v Moskvě, mi připadali hrozně k smíchu. Tedy až do chvíle, kdy zabili "Štěpánka Šafránka" coby agenta s tajnými kódy, to od nich nebylo hezké. A ty prostřihy Kremlu s Hradčanami vyvolávají u Pražáka spíš zmatek. Prostě do děje jsem se dostal až v Dubaji a Indii, tam to až tak neznám. Co se jim ale vůbec nepovedlo, byl epilog, tyhle dojáky se točily v Česku naposledy před válkou. ()

jakubesd1

Tento film je tipickou ukážkou modernej ale však predstavenej a vymyslenej špionáže ktorá však ľudí baví. A mňa to bavilo tiež . Neviem možno réžia v podaní B.Birda nie je možno najlepšia , ale keď sa jedná o TOMA CRUISA A MISSION IMPOSSIBLE tak som úplne paf a jeho herecké výkony celý film zachraňujú . ()

Wyrmhord

Balóny lietajú presne na miesto určenia, výbuch nikdy nie je dostatočne silný, elektrické vedenie naopak je. Kufríky i autá dopadajú s presnosťou na milimetre. Ak vypnete mozog, určite sa Vám tento film bude páčiť. ()

BH7

Stejně jako předchozí díly je i tento topovka. Burch khalifa, BMW i8 nebo třeba neviditelný plátno v Kremlu pořádně film okořenily a zatraktivnily. Samozřejmě, že se mnoho akcí ani trochu neslučuje s realitou, ale po technické stránce a provedení nemám, co bych kritizoval. Film byl dynamický a měl spád, moc jsem si ho užíval a po zkušenostech z předchozích dílů jsem věděl, že nebudu zklamán. ()

Ekdahl

Velký naleštěný nic. Dobrá ukázka toho, že ani chechtáky, ani bůhví jak "atraktivní lokality" (Pražskej hrad coby Kreml, hm) ani obsazení hollywoodských hvězd nestačí k tomu, aby vznikl silnej film - je to svou podstatou šmíra. Není to ani komedie, ani drama, nemá to absolutně žádnej existenciální přesah jako třeba ta bournovská trilogie nebo poslední bondovka, nemá to napětí, přese všechnu snahu je to nuda. Cruise je taky nudnej - prázdnej americkej hezounek. Je to jen nakupení akčních scén, technologických fetišů a product placementu. Zápletka stokrát ohraná - kódy k jaderný zbrani (!). Jediný plus: akční scéna v Dubaji. ()

Nag0

Tom mal pravdu, v tejto missí fungovalo máločo, no z priemeru to nevytiahne ani štvorčlenné ústredné zoskupenie. Len zopár dobrých vtípkov, opäť raz premrštená akcia, úbohý záporák, či slizký happyend na koniec, aj to sú atribúty ktorými oplýva v poradí 4. diel tejto série, bohužiaľ. Tamojšiemu týmu sa ušla nejedna druhá šanca, no zlepšiť môj pocit z toho, že sa dalo vyťažiť aj viac, ale už bude pre ghost protocol niečo fakt nemožné. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

Režisér Johna Wicka vyhlíží nový projekt

04.03.2020

Chad Stahelski má momentálně plné ruce práce s přípravou čtyřky Johna Wicka, jakmile ji však dokončí, je zřejmě připraven zkusit něco nového. A podle všeho už si dokonce i vybral, co to bude. Server… (více)

Co chystá režisér Úžasňákových?

Co chystá režisér Úžasňákových?

22.06.2018

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka