Jezero smrti

MikeeTheory

Hold to vypadá, že jsem na "happy endy". Konec v "Eden Lake" na mě byl už trochu moc ... Ještě dlouho po filmu jsem ale měl nutkání přemýšlet. Opravdu jen chabý výmysl? Nebo to k realitě nemá zas až tak daleko? ()

Raziel_cz

Britové jsou prostě jinde. Bylo to vidět na Kill Listu a je to vidět i tady. Hodně zvrácená věc, s neuvěřitelně uspokojivým vyústěním, předcházejícím neuvěřitelně neuspokojivému finále. Kelly Reilly a Michael Fassbender jako hrdinové, kterým vážně přejete, aby přežili, a všichni ostatní jako banda zkurvenejch psychopatů. Napínavý a mrazivý thriller, co se nebojí násilí na zvířatech a dětech a díky němuž vás ani nenapadne někdy zavítat na anglický venkov. ()

GOREGASM

Exploitation, který známe spíše ze starej dobrej Američky, tentokrát ovládá anglický venkov a díky zparchaňtělým výrostkům a vynikajícím výkonům na všech frontách má až nemile reálný feeling. Tady vás skutečně napadne, že se to může stát i Vám. Žádní mutanti, kanibalové, nebo podobně minoritní komunita. Jen děcka bez morálních limitů a s nulovým sociálním zázemím, takže se pro jistotu rozhlédněte kolem sebe ;-). Klasická story mladého páru vyrazivšího si do přírody se z původního odhánění teenagerů jako hejna otravných masařek mění v absolutní noční můru, která se nebojí podívat do těch nejtemnějších koutů lidské mysli a místy z toho fakt běhá mráz po zádech. Brilantně obsazená hlavní dvojice, Michael Fassbender a Mary Reilly, bojují o své životy bez kompromisu a stejné smeknutí patří také skupině mladých herců, kteří si v úlohách terorizujících parchantů vyslouží divákovo nejhlubší opovržení. James Watkins debutoval hutným, psychologicky výživným a do poslední vteřiny nervydrásajícím thrilerem, který se ve škatulce explotaition řadí mezi vyhledávané jednohubky. 100% ()

Pooli

Zo záporákov ide strach asi ako z štekajúcich šteniatok. Tak nelogický film po všetkých stránkach som už dlho nevidel. Na konci som sa smial a krútil hlavou. Radšej si pozrite Funny Games USA. ()

Wallis3

,,Běž k silnici a přiveď pomoc" v prekladu znamená: někde se zašij, počkej do rána, oni mně zatím vyhmátnou a vyzkoušijou si na mě svý perořízky. ,,Dyť sou to jenom děti" v překladu znamená: no a co, že jste si se svým starým prošli peklem, ale tys provedla něco strašnýho, když ses bránila. Fakani byly správně otravní a škoda, že jsme si plnohodnotně neužili ten konec, jen blbej výkřik utnutej zavřením dveří. ()

Rathalos

Dalsia hororova pecka z Anglicka,tlieskam,tych zasranych zmrdov na cele s bezcitnym kretenom by som...radsej nepokracujem,musim sa ovladat...:-) ()

Ombak▼Penari

Ohavně nepříjemný snímek. Jen to nahánění po lese, kde se oběti obvykle nějakou smutnou náhodou dostali zpět do rukou trýznitelů, působilo uměle. Nic pro slabé povahy. ()

johnywalker

To jsem si takhle jedno odpoledne po práci chtěl na hodinku a půl odpočinout u nenáročného horůrku, kde se budou vesele vyvražďovat lidi. Takhle zpětně musím jednoznačně říct, že jsem sáhnul dost špatně. Pochybovat o svém výběru jsem začal už asi po 15 minutách. Eden lake je jeden z nejdepresivnějších, nejdrsnějších a psychicky nejnáročnějších filmů, co jsem kdy viděl. Vzbudil ve mě vztek (respektive obecně negativní emoce)... Nevybavím si film, který ve mě zanechal podobnou stopu. Nicméně... Takhle ten film měl působit. Poctivá anglická práce... ()

dainio

Už dlouho se mi nestalo, že by se mi u hororu chtělo brečet a být napnut v jednom. Celou stopáž filmu jsem měl velmi špatný pocit v puse a musím uznat, že snímek mě dostal...naprosto vším...nebývale realistický drastický horor. ()

FFs

Tenhle film měl reflektovat vzrůstající násilí mezi mládeží a neúctu k základním hodnotám nebo o co tady šlo??? Banda fakanů terorizuje dva připosránky, kteří se nechají vše líbit... Jeden z mála filmů, od kterých jsem odešel... Situace, kdy si dospělý týpek v plné kondici není schopen poradit s několika fakanama a v okamžiku, kdy na něj vytáhnou nůž a on nechtíc zraní jejich psa (takový malinkatý neškodný rottweiler, který si chtěl asi jen hrát) se jim za to ukrutně omlouvá, to prostě není nic na moje nervy.... Všemu pak ještě dala korunu scéna, kdy tento neschopný chlap se svou stupidní ženskou, která by klidně bandě fakanů nechala jejich jediný dopravní prostředek a veškeré cennosti a výbavu a jen tak zůstala trčet uprostřed divočiny, absolutně nezvládne řízení terénního vozu, ve kterém jsou téměř úplně chráněni, to je prostě neskutečná stupidita.... ()

Shona

Zdejší hodnocení mi hlava nebere, co vám budu vykládat. Hodnotit komentáře jiných uživatelů ovšem nebudu, protože každý má svůj názor, který respektuju. Perličky typu ,,nejlepší a nejdrsnější thriller/horor posledních let" by však porazily i slona. Od hororů očekávám strach, nebo atmosféru a pro cokoliv jiného si přece pustím jiný film. Tohle nesplnilo ani jedno a dokoukal jsem pouze díky Kelly Reilly a zvědavosti. Pro srovnání doporučuju pustit si opravdu špičku žánru např. Rec, Omen, či Osvícení. ()

savage3303

Masaker!!! Brutálny masaker!!! Tak toto som vôbec nečakal. Zozačiatku sa mi tento film javil ako obyčajný priemer, od kt. sa nič extra nedočkám. Nič sa natom nemenilo ani keď sa objavila skupinka drzích nevychovaných spratkov, kt. nemajú čo robiť od nudy. Ale razom vyskočilo moje hodnotenie takmer na maximum. Skupinka teenegerov sa zrazu zmení na brutálnych ludí. Ako môžu mladiství takéto niečo robiť? Až som mal zimomriavky na chrbte. Keď už som videl štastný happy end mal som skvelý pocit, ale ten sa razom zmenil na úplny opak. Chcel som dať niššie hodnotenie, ale kedy uvidím lepší film tohto žánru??? Skvelé dielo. 5*. ()

Liduskaa

Už dlouho sem nebyla taková fanynka, ale Jeny sem fakt fandila, aby těch malých zmetků dostala co nejvíc...Ale bohužel mi tenhle film vzal na hodně dlouho chuť dělat si plány na romantickou vyjížďku k lesu...ach jo..zas budu doma:) ()

Kaucuk

Za prvé: Kouknul sem se na csfd abych zjistil jaký má film hodnocení. Za druhé: Zjistil sem, že přes 70 %, což je hodnocení víc než slušný. Za třetí: Zašel sem do půjčovny a půjčil si film. Za čtvrté: Viděl sem film s kámošema a zobal chipsy. Za páté: Co to sakra mělo bejt? Jeden teenager zmanipuluje bandu dalších teenagerů a pomalu zabíjej mladej pár, kterej se rozhodl relaxovat u jezera. Film plnej nelogičností, krve a krve a krve. Dvě hvězdičky dávám jenom za to, že ti spratci jsou fakt na pár facek, za přijatelnou hlavní dvojici a za to, že ty chipsy byly solený. ()

vendy63

Tak to bylo něco.Moje bezprostřední reakce na tenhle film byla opravdu akční.Nejprve jsem v šoku ještě asi 2 minuty hleděla na závěrečné titulky a potom jsem pochodovala dokola po pokoji aby jsem se uklidnila přičemž jsem proklínala veškerou populaci do 17 let +-..... Viděla jsem už spousty filmu na tohle téma ale tenhleten ve mně zanechal velkou míru hnusu a ani nevím proč. Asi proto že se jedná o dost citlivé téma a nějak se mi příčí že herci jsou vlastně taky děti stejně jako jejich role a buh ví co si s toho odnesou do života. Je zajímavé že jsem byla rozhodnuta dát tomuhle filmu odpad ale není dobré hodnotit něco z horkou hlavou a po druhém zhlídnutí si myslím že ty tři hvězdy budou adekvátní. Jedno vím jistě ,pod stan dlouho nikam nepojedu :-D ()

Tomo

Škaredý škaredý film, fuj fuj. Při nekterých scénách budete odvracet zrak, ne kvůli krvi, která se tam v hojné míře objeví, ale kvůli pocitu znechucení, který vás přepadne když se stanete svědky uveřitelného, byť ne zcela pravděpodobného, příběhu (hlavně kvůli zavěru). Ale nakonec, proč ne. Pokud chcete aby Vás mrazilo a jste přesyceni duchařskými horory a remaky všeho druhu, pak Eden Lake je jasná volba. ()