Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

macejo

Tento seriál je proste úžasný! Výborné prostredie skvelé hlášky najme nadporučíka Boborovského či Karola Hurku alebo vychodnára Mikiho Hrica ktorý do tohto seriálu prednedávnom pribudol. Dalej dnes už kultový Janko Kroner ako kšeftár Minko Demovič, ktorý vo svojej krčme Cafe bar Riviera kuje svoje nelegálne pikle. Helenka Krajčiová vo svojej životnej úlohe, Batthyany po úlohe Banána -ktorá je prenho životná- tiež ukazuje že vie zahrat aj policajta a nielen drsného mafiána Banána pravú ruku bossov Rudyho a Aliho.Koho som zabudol??? Jáj!! Csongor alias šaníííííííííí - tak to je teda týpek :D :D :D. Proste výborný seriál a vlasne je to aj najúspešnejší seriál aký na Slovensku máme a preto klobúčik dole!!! ()

TheJanko

Najskôr som sa na to nemohol pozerať, ale stále sa to zlepšuje takže už sa dá na tom celkom zasmiať. Asi momentálne najlepší seriál tohto druhu na Slovensku. ()

Gr3nD

Taký dobrý seriál ale ked tam dali toho noveho herca tak to strasne pohnojili. Teraz to vobec neje vtipne a je to nahovno. Prve 4 serie to bolo take ze sa nato dalo pozerat ale teraz to je naprd serial. ()

kazatelSVK

Výborne zvládnuté dielko z dielne TV Joj..Nechápem negatívne ohlasy tipu trápne a nudné. Ja som sa nenudil ani pri jednej!Je to to najlepšie čo mohla slovenská seriálová tvorba ponúknuť.Bohužiaľ,s postupom času začal seriál mleť z posledného a bol skôr trápny ako prirodzene vtipný.Najlepšie tak zostali prvé tri série,to najhoršie prišlo s odchodom Janka Kronera ako Miňa Demoviča a príchodom nudných postáv v podobe Luknára,Šiškovej alebo Jozefa Vajdu ()

mirec2211

Jeden z mála slovenských seriálov na ktorý sa dá pozerať. Teda až do doby, kým tam začali pribúdať nové postavy, nová barmanka, nová šéfka. Tým u mňa seriál stratil akúkoľvek cenu. Kolegu z východy Mikiho Hrica by som prežil a myslím si, že dobre okorenil seriál. Naj postava bol jednoznačne Miňo Demovič (Ján Kroner), Karol Hurka (Lukáš Latiňák) a Skajka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová). Dávam priemerné hodnotenie. Bolo by vyššie, ale nedokážem prekusnúť fakt, že ho tak nehorázne skazili novými postavami. Žiaľ, mali poslúchnuť priania divákov a nechať seriál taký, aký sme ho mali radi. ()

Kemkacek

Užasný seriál :) Dřív jsem sledovala jen série 1 - 4 protože hodně lidí Hudáka alias Mikiho kritizovala ...pak jsem to ale jednou zkusila a zamilovala si ho ! Postavy jsou užasné a Miki to krásně podtrhl :) ()

lamex

Tento seriál riadne stráca/stratil na kvalite. Na prvých dieloch sa ešte dalo aj zasmiať, ale čím novšie diely výchádzajú tak len horšie. Opakujúci sa Boborovský a ostatní ,,komici,, už asi neboli pre komerčnú TV moc zaujímaví tak pridali Východniara a v najnovších dieloch zdvojili ,,Hurku,, , zmenili mu dialekt a vznikol z toho pekný treťotriedny trapas. 3/10 ()

mafianis

Myslím si že Profesionáli jednoznačne patria medzi naj Slovenské seriály, ktorý by sa jednoznačne chytil aj v zahraničí. Skvelá zostava našich hercov na čele zo skvelým Petrom Batthyanym, ktorý ukazuje že zvládne rolu aj policajta, nie len mafiána ako v Mafstory či v Bratislavafilm. Skvelá dvojica Latinák a Kostelný a samozrejme Janko Kroner. Skvelý nápad od tvorcov dostat do deja Michala Hudáka ako Mikiho Hrica- priniesol skvelý humor a aj oživenie. Aktuálne beží 8 seria seriálu kde rolu krčmára prevzal Luknár, pretože Janko Kroner má zdravotné problémy a v seriály sa objavuje len ako hlas a cez fotografie.... ()

mikla

Kto by ich nepoznal a kto by sa na nich nepobavil?? Večne pod papučou Maroš Nagy, blaznivý a výbušný František Boborovský, židovský obyvatel Alexander Vyšný Riefenstall, temperamentná Skarlet Balažiková, večne hladný Karol Hurka..k tomu ešte aj ich krčmár Mino Demovič, ktorý sa v podaní Janka Kronera stal legendou tohoto seriálu. Neskor- konkretne na konci štvrtej série prichádza nová hlavná postava- nadporučik psovod Miki Hric s východu v podaní Michala Hudáka. Medzi policajtov prišiel ako blesk a ten sme si my diváci oblúbili aj ked ako to povedal jeden fanúšik sitcomu na jeho oficiálnej internetovej stránke povedal- začiatky boli tažké. A tak seriál plynul zo svojim skvelými časťami, prinášal radosť fanúšikom, sprijemnoval pondelkové večery ked sa ludia vracali s práce a potrebovali sa pri televizii odreagovať po náročnej práci. Až dovtedy kým predstavitel Mina Demoviča Janko Kroner vážne psychycky neochorel a tvorcovia seriál nechcene prerušili. Vedeli že bude tažké pokračovať v seriály kedže Demovič je hlavným zdrojom týchto príbehov a bez jeho ošklbávania seriál stratí štavu, šmrnc a nápad. A tak dali hlavy dokopy pretože postavy ako Bobor, Miki, Hurka či Nagy nemohli len tak skončiť a tak v Novembri 2013 začali nakrúcať novú sériu. Práve v tomto období čakala herečka Helena krajčiová svoje prvé dieťa a to tiež dalo tvorcom rozmýšlať, Nechajú či nie otehotnieť aj seriálovú Skajku? Napokon to uhrali že moc pribrala a bude potrebovať odtučnovačku..21 Januára odštartovala nová seria a my sme boli zvedavý ako to spravia...Mino Demovič odišiel na Belizu a krčmu ponechal dočasne Mikimu. Policajnú stanicu v tom čase totiž zrušili a všetci pracujú v civile. Maroško predáva kvety, Hurka pracuje v mesiarstve, Bobor v supermarkete, Skarlet na družstve a Vyšný ako sprievodca židov v Bratislave. Unos ich kapitána ich znovu privolá do akcie a stanica je tak znovu obnovená...musím povedať že tento diel sa naozaj podaril a naozaj to bol triumfálny návrat Profesionálov na televíznu obrazovku. Mina nahradil v krčme José Dusík v podaní Romana Luknára, ktorého poznáme hlavne ako Dudka s Paneláku. Na Luknára sme si museli rýclo zvyknúť aby sa seriál mohol znovu rozbehnúť. Minovu absenciu vyrieišli tak že občas sa v seriály cez telefon objaví jheo hlas aby divákom nechýbali jeho skvelé hlášky. Ked sa Kronerov stav trošku zlepšil vrátil sa aspon na jendu časť znovu na plac. Konkrétne v 16 časti novej série pod názvom užerník. Tvorcovia teraz čakajú či bude jeho stav natolko v poriadku, aby sa objavil aj v tej 9-tej, ktora sa v týchto dnoch pripravuje a ja len dúfam že na obrazovky pride už čoskoor... ()

marvolo

Nerozumiem vašej kritike. Vtipnejší seriál som na Slovensku ešte nevidel a to ich tu máme dosť. Nikdy som Profesionálov cielene nevyhľadával, ale vždy, keď som na nich natrafil, tak ma nejaká scéna, alebo situácia pobavila. Vždy. A čo je najdôležitejšie, vždy to bolo originálne, nikdy som sa pri tom necítil trápne, ako sa zvyknem cítiť, keď niekto chce byť nasilu vtipný. Od vtedy už tento seriál sledujem viac menej pravidelne, videl som väčšinu častí. V každej som si našiel to svoje, boli lepšie, aj horšie časti. Ak to mám ale súdiť celkovo, jedná sa o veľmi vydarený seriál, ktorý čerpá zo života, využíva čierny humor a ruku na srdce, kto sa nezasmeje na blbosti policajtov? :) ()

milos2110 odpad!

Je mi luto, kazdeho herca co tu vystupuje, donutil som sa pozerat par minut na niekolko casti,ale nic vtipne som nevidel. Je to trapne, v com su herci ochotny v dnesnej dobe hrat, proste zumpa. ()

mikinko51

Koľko ľudí, toľko chutí. Nepovažujem toto dielko za nejaké umenie, ale objektívne musím uznať, že som si pri pár častiach celkom oddýchol a bolo to pozrateľné. Že by to bolo nejaké extra humorné to zasa nie, ale našli sa tam aj svetlé momenty, ktoré boli clekom zábavné. Pozitívom tohto seriálu je podľa mňa aj celkom dobré herecké obsadenie. Jediným a najväčším negatívom seriálu je to, že mali natočiť 10-15 častí a nechať to tak. To nekonečné opakovanie už toľko krát omieľaných fórov proste po viacerých častiach prestane byť zábavné a začne to riadne otravovať .... A tie nové časti bez "Miňa Demoviča" už stoja za starú belu ..... ()

Dudros

ak nepočítam prvú sériu mafstory tak je toto jediný Slovenský seriál, ktorý je aspoň ako-tak vtipný. Nenadchne ale ani neurazí. ()