Americký prezident a britský premiér by šli do války, ovšem ne každý souhlasí, že válka je dobrá věc. Například americký generál Miller (James Gandolfini) a britský ministr pro mezinárodní rozvoj Foster (Tom Hollander) jsou zastánci míru. Když ovšem Simon Foster jaksi nechtěně podpoří vojenskou akci v televizi, získá najednou ve Washingtonu spoustu přátel. Pokud se mu podaří spojit se ve Washingtonu s těmi správnými lidmi a pokud se jeho pobočník (Chris Addison) vyspí s tou správnou stážistkou, možná se jim podaří i zastavit válku... (oficiální text distributora)

Autogram

Teraz po filme neviem, či tento inteligentný anglický humor je na mňa príliš a nestačím na to, alebo chyba nie je u mňa. Možno som nemal očakávať niečo ako Dr. Strangelove, hoci podoba tu bola. Tento film funguje v jednotlivých scénach a hláškach, ale ako celok ma neoslovil a z vojny som nemal také obavy, ako som mal u Kubricka. Jediný zapamätania hodný moment bol Výbor pre plánovanie budúcnosti. –––– Aby sme mohli kráčať cestou mieru, musíme byť pripravení vystúpiť na horu konfliktu. ()

Chrysopras

Film ze zajímavého prostředí a se zvláštní zápletkou, v které se občas těžko orientuje ( nejspíš kvůli mému nedostatečnému vhledu do problematiky ). Herecky slušně pokryto i režisérsky na dobré úrovni. Vše by bylo na ****, ale sráží to jedna věc na kterou jsem alergickej: Nemám rád budování "tvrdosti" charakteru chrlením vulgáren. Jasně, že je možný namítnout, že to tak chodí, ale postavit celou ( důležitou ) figuru, a nejen tu, pouze na týhle bázi mě prostě nestačí. Proto zvezda dolů. FFF 2010 ()

Santino7

Spočiatku mi to síce prišlo do veľkej miery zmätočné, no po pár minútach - keď už som si uvedomil, že na tento film bude potrebná neustála plná sústredenosť (inak nie je takmer žiadna šanca plne pochopiť kontext) -, som sa v tom postupne začínal stále viac a viac orientovať, a ruka v ruke s tým sa stupňoval i môj celkový pôžitok z tejto absurdnej komédie. Milovníci snímok z prostredia zákulisia politiky, typického britského štýlu humoru (t.j. suchého) a čistokrvných konverzačiek by si tu mohli prísť (a asi aj prídu) na svoje - podobnosť s istými, v komentároch častokrát spomínanými, konverzačnými klasikami nespochybniteľná. To isté bol i môj prípad, nechápem len, prečo je táto vskutku vydarená snímka tak málo známa, zaslúžila by si totižto oveľa väčšiu pozornosť. Tak či onak, kto chce ten nájde, a opakujem, verím že si to i znamenite užije (minimálne do takej miery ako ja). Skvelý Tom Hollander, rovnako tak Peter Capaldi, Chris Addison atď., no a účasť Gandolfiniho, to bola pre mňa už len taká pomyselná čerešnička na torte. Mimochodom, klobúk dole pred človekom, ktorý sa odhodlal robiť na túto záležitosť titulky, to musel byť priam boj. Tým priamo nadviažem aj na posledný bod môjho komentáru - a to výčitku (i keď čisto osobnú samému sebe), a tou je obrovská chyba, že som si našiel verziu nie s originálnym znením, ale s dabingom (týmto na vás chcem apelovať, ak sa vám čo i len trochu dá, určite si tento film pozrite radšej v angličtine a s titulkami, ja si to z tohto dôvodu pravdepodobne v najbližších dňoch strihnem opäť). 90% ()

Kryšpín

Šíleně ukecanej film, že jsme ani nepochopil odstatu filmu. O čem to vlastně vůbec celé bylo? Ani se nedivím, že film zde nemá doposud napsaný obsah filmu :) Každých deset minut se objevil vtip nebo narážka, která mě pobavila. Ale zbytek filmu byla snůška politických keců, které pro mě neměli hlavu ani patu. Obvykle britský humor mám velice rád, ale tohle mi vůbec nesedlo. ()

Jara.Cimrman.jr

„Jestli se to stalo nebo ne, není důležité. Je to pravda!“ Přirozené popírání nepopiratelného dělá mému vrozenému cynismu velkou radost a stejně tak svižné přetavení protiválečných argumentů v neotřesitelné důvody k vyhlášení války. Tedy baví mne to ve filmu, ale ve skutečnosti se mi z těchto standardních postupů zvedá kufr. ()

• Slovo "fuck" zaznie vo filme 135 krát, z toho 86 krát z úst Malcolma (Peter Capaldi). (Astonko)
  • V rámci prípravy pre svoju rolu mal Peter Capaldi prístup do Pentagonu, kde viedol rozhovory s viacerými generálmi. (Astonko)
  • Prvý zostrih filmu mal 4.5 hodiny. (Astonko)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

Politická komedie od tvůrce Viceprezdent(ky)

09.09.2018

Přesně osm studií vyjádřilo zájem o komediální námět tvůrce seriálu Viceprezident(ka) a filmů Ztratili jsme Stalina nebo Politické kruhy Armanda Iannucciho. Ten přitom svůj nápad sdělil světu… (více)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky