Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

anomaliana

Mňa tento film nadchol. Od začiatku až po koniec, od hereckého obsadenia až po celkové stvárnenie filmu. Nemôžem si pomôcť. Beriem to ako ten druh filmu, ktorý si rada pozriem ešte niekedy, keď nebudem vedieť ako správne vynaložiť s časom. Nebolo to síce strašidelné ale dráma to je. Skvelé. 5 * ()

poppysonnet

Film by sám o sobě špatný nebyl. Už jen ten zajímavý příběh z úžasné knihy, ale nebudeme si nic nalhávat. Konec byl nepovedený a příliš umělý! ()

JARDAHONDA

Dorian Gray : velmi slabý horor, pokud se tento film dá nazvat vůbec hororem... Snímek byl prázdný, nudný - nezáživný a plný nechutných orgiích, kde se Dorian zapletl i s muži. To mi trochu připomnělo Alexandra Velikého, ale ten byl proti tomu slabý odvar. Hodnocení : Za tajemnou atmosféru dávám 1 hvězdu ()

dede666

Film sám o sobě, by si možná zasloužil i čtyři hvězdy, ale vzhledem k předloze, jsem přesvědčena, že z toho dalo udělat víc. Starý Londýn je správně ponurý, špinavý a odpudivý, představitel Doriana je dostatečně pohledný a přitažlivý, Colin Firth je (jako vždy) přesvědčivý, ale přesto je to celé nějak prázdné. ()

in flames

Spočiatku sa držia predlohy tak sa to dá zniesť (za to tie dve hviezdy), neskôr sa to zvrtne a dosť zjednoduší čo mne ako fanúšikovi tohto diela príde ako znehodnotenie .... ()

vadas

knihu som necital, takze film s nou porovnat neviem. zaujimavy film, kde mi konecne nevadil Colin Firth. jeho postava bola skvela, zla, demonicka. prerod hlavneho hrdinu bol dost chaoticky, raz som nevedel o co mu ide. ako nahle bol zly, film zacal naberat na obratkach. tak ci tak si myslim ze keby sa reziser viac zameral na dovody a pohnutky zmeny doriana ako na hole tela starych zenskych, bolo by to mozno aj na 5 hviezdiciek. ()

Two.Swallow

Bohužel, v dnešní době je očividně sex tahákem do kina. Nejsem zastáncem opaku, ale do tohohle díla mi ty přemíry scén po desáté prostě nesedí. Vše ostatní bylo ale věrně zpracováno k dokonalosti, prostředí zapadalo tak dobře jako zapadá slunce a na role nemám nejmenší důvod si postěžovat. Naopak, mladičký Barnes se mi ve své roli zalíbil až příliš. ()

cleir

S knihou se stále rovnat nedá, nicméně ponuré prostředí, herecké výkony i hudba mě drželo až do konce. Malinko moderní kabát a upravené Dorianovy pohnutky, ale zapadalo to do sebe a Colinovi jsem věřila každou špetku jeho rozhořčení. ()

matkoslav1

Žádost na csfd - prosím, rozšiřte hlasovací stupnici - člověk má zase problém vybrat, když 2 je málo a 3 je moc... =) První půlka je o ničem - možná jako námět dalšího díla Rosenberga dobrý, ale jinak tragédie. Druhá půlka už konečně nabírá na zajímavosti a končí tím, na co člověk marně čekal po většinu filmu - strachem, jak to asi dopadne. Jako ano, pár "honiček" tam bylo, ale kdopak si jen mohl myslet, že hlavní postavu zabije nějaký vandrák... Takže rozhodně zajímavé podívání, obzvláště, kde Wilde-a načteného úplně nemám ;o) ()

Kathykat

S knihou tento film má společného jen jména postav, a podstatu, že obraz stárne místo Doriana, jinak úplné zprznení knihy. Nevěřila jsem vlastním očím, když se Dorian začal líbat s Basilem a pak.. No kdyby to tak viděl chudák Wilde. Ovšem excelentní výkon Colina Firtha. Kdyby se toho ujal někdo schopnější a přečetl knihu, určitě by to byl skvělý film, toto však propadák. ()

eli.s

Člověk by jen těžko poznal pod tou snůškou levného sexu a krvavých potoků, že se jedná o Oskara Wilda. Ve snaze získat větší sledovanost evidentně zvítězila lacinost a tak shledáváme mladého Doriana jako sexuálního sadistu, který myslí jen na jedno. Obávám se, že to ale nebylo úplně přesně to, co měl Wilde na mysli. ()

Pavlisko83

To, že je absence svědomí a celý úpadek duše hlavního hrdiny prezentován hlavně prostřednictvím nevázaných orgií nevidím jako nedostatek. Ostatně celá komplikovanost přeměny Doriana Graye je příliš obsáhlá na to, aby se dala co možná nejpodrobněji v tomto filmu popsat. Naopak oceňuji, že i přes tento zvolený způsob vyprávění příběhu se celý film nečlení někam mezi filmy pro dospělé, ale stále staví do popředí souboj o svou vlastní duši a proti tomu jakýsi ekvivalent nesmrtelnosti. Colin Firth mě v této záporácké roli velmi překvapil a byl velmi přesvědčivý, Barnes se musel snažit o trochu déle, ale brzy si mě získal také. Temný příběh, temné doby, který vnímavým divákům určitě předá i nějaké poselství. Přeji hezkou podívanou :-) ()

bublinka21

Odmyslím-li si, že film "przní" původní Wildovu myšlenku o Dorianu Greyovi, pak můžu s klidem filmu dát 4 hvězdy. Příjemně jsem si odpočinula. Film mě výrazně neotravoval ani délkou, ani průběhem děje a dokonce ani dynamikou jakou děj postupoval- což u většiny nových filmů napsat nemůžu. Herecké výkony označím jako slušné. Už proto, že byly jasně viditelné hranice ztvárněné osobnosti. Záporňák byl záporný, slušňák slušný a nevybouřené paničky to při první příležitosti pěkně rozjely. Oceňuju to především proto, že díky tomu se film vyhnul nemastným neslaným pseudoosobnostem a proto byl pro mě děj přitažlivější. Za režii bych klidně dala návrh na Oscara. Za mě 90% ()

maggie785

Film nedokázal zachytit Dorianovu morální proměnu jinak než každodenním š*káním po dobu několika let. Wilde, své dílo určitě viděl jinak oproti režisérovi. ()

Lucpro

Knížku jsem nečetla, ale z filmu jsem unešná... i v šoku. Bena Barnese jsem naposledy viděla v Letopisech a musím říct, že překvapil... a to nemluvím o Colinu Firthovi, který je prostě nejlepší. Chválu pěji i na hudební doprovod ()

blondie18796

Doriana Graya som videla skôr,ako som prečítala knihu...hoci občas som trochu nechápavo pozerala na obrazovku (napr. pri intenzívnych sexuálnych scénach :D ) ,Dorian v podaní Bena Barnesa sa mi skutočne zapáčil...hoci nepatrí k najlepším hercom,na túto úlohu mi sadol ako prdel na šerblík :D film je občas trochu nudný a zdĺhavý,ale ako celok som bolo príjemne prekvapená :) dôkazom je,že som siahla aj po knižnej predlohe tohto filmu... ()

lialia

Nevím, proč zde filmu všichni vyčítají přehnaně hororové ztvárnění obrazu nebo ponuré prostředí Londýna, které mají být na úkor děje. Ani si nemyslím, že odpornost prožitků převažuje nad odporností požitkářů, nesouhlasím. Vyznění dokonale koresponduje s předlohou, která si také neláme příliš hlavu dějovou kostrou a psychologickým zdůvodněním pohnutek. Jakožto dekadentní dílo ovlivněné dobou impresionismu klade důraz především na atmosféru a šokování. V tomto smyslu tento film dle mého názoru plně odpovídá předloze. Hororová atmosféra, která má za cíl vyvolat hluboké pocity hnusu nejenom nad skutky, ale především nad zrůdností, kam až může zajít cynismus, je zachycena dokonale. Z tohoto důvodu - tedy splnění cíle původní předlohy, dávám plný počet hvězdiček. ()