Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

• Japonsko

Předloha:

Masamune Shirow (komiks)

Kazunori Itó

Kendži Kawai

Zmien je tu údajne viac, ale bez porovnania s pôvodným filmom je viditeľná len úvodná scéna v tridéčku a asi ešte vizuál virtuálnej reality. Stále však funguje atmosféra, filozofia a samozrejme akcia...(9.4.2016)

Když pominu fakt že Ghost in the Shell je geniální dílo patřící mezi ty nejlepší filmy jaké kdy může člověk vidět... tak jeho remasterovaná verze za mnoho nestojí. 3D scény jsou vizuálně VELMI nabušené a vypadají nádherně, leč ke 2D zbytku dosti výrazně nesedí a tudíž jsou rušivé, minimálně tedy pro člověka znalého originálu. A krom pozlátka mainstreamově "líbivějšího" vizuálu už verze 2.0 nepřináší nového nic, jen mírně opravený zvuk (což ale naopak potěší dost). Takže mezi dvěma póly "vylepšení - prznění" se přikláním spíše mírně k tomu druhému. Je to pořád GitS, takže 10/10, ale remaster samotný je 6/10(15.11.2010)

Tak z tohohle filmu mi v hlavě utkvěla velice zvláštní hudba a proto mám na něj vesměs příjemné vzpomínky, do pozadí to potlačilo i to, že mi během filmu bylo celkem divně z toho, co se dělo na plátně, nevím ani jak to popsat, ale myslím si, že to znova už vidět nechci. Je to skvělý film, mám ráda anime a tohle je kultovní snímek, ale opravdu se dostane člověku pod kůži a tam vibruje a to není zrovna dvakrát příjemný. Jinak opět viděno na velice příjemném festivalu Future Gate v Bio Oko, který doufám navštívím i následující rok.(2.4.2014)

Tak na tretí krát vyzbrojený anglickou verziou a rokmi praxe vylepšenou angličtinou som konečne pochopil čo sa tam do boha vlastne stalo. Pritom to má bez titulkov asi 77 minút. Pritom počin ako sviňa. Kontrast smutné statické zábery a dynamické akčné scény je priam legendárny. Myšlienka filmu inšpirovala množstvo lepšej aj horšej kyberpunkovej tvorby v budúcnosti. Jeden z top animovaných filmov pre dospelých. Škoda, že to nekonečno pokračovaní a seriálov trochu degradovalo. Stále to u mňa nie je na 5*. Ale veľa tomu nechýbalo. Dávam 88% za mňa.(1.11.2009)

Hodnotit tohle a původní GITS je jako hodnotit původní a remasterovanou verzi staré trilogie Star Wars - trochu nesmysl. Identické filmy, rozdílné audiovizuální zpracování - ale hodnotí se to tu jako dva samostatné filmy. Za těchto podmínek samozřejmě musím dát plný počet, protože GITS je trochu taková moje... no, srdeční záležitost. :)(22.8.2011)