poster

Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai 2.0

 • anglický

  Ghost in the Shell 2.0

Animovaný / Akční / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2008, 85 min

Režie:

Mamoru Ošii

Předloha:

Masamune Shirow (komiks)

Scénář:

Kazunori Itó

Hudba:

Kendži Kawai
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Idaho
  *****

  Dlouho jsem ten film nechtěl vidět, ale když jsem se k němu dostal v rámci korektur na Animefest 2009, nemohl jsem jinak. Jasně, jde o tentýž film, a proto jeho rozdělení na dvě samostatné položky naprosto nechápu – stejně jako v případě Ashes of Time. To by už tu mohlo být rovnou několik „Blade Runnerů“. Ale co, když jsem ohodnotil Ashes of Time: Redux, tak proč ne tohle? 100 %(30.4.2009)

 • papaguy
  ****

  Prakticky nemám co dodat k tomu, co již bylo řečeno HALem. - V komponované 3D sekvence působí hezky na oko, ale rušivě... Předělané a do filmu implementované jsou prakticky dva typy scén: Nahá prsatice Motoko (ale důsledně bezpohlavní, ach ti Japonci...) na různý způsob (skáče z mrakodrapu, potápí se...) a helikoptéra v letu. ______ Tento "upgrade" by se měl jmenovat "2.0 beta" a dávat zdarma jako upoutávku na 2.1, kde by už měli CGI animaci dokončenou. Ještě lepší by ale bylo z toho 3D animaci vystříhat a předhodit fanouškům na YouTube pro udržení marketingového kontaktu. Jiný smysl této předělávky nevidím. Plánované pokračování Ghostů (2014) je ještě daleko :-) ______ G.I.T.S. je samozřejmě špička. 2.0 však hodnotím oproti "1.0" (1995) k horšímu.(27.6.2012)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Geniální dílo ohnulo svá kolena do prachu a dobrovolně se nechalo zmutovat do čistosti a občasného cgi vizuálu, který dokáže kompletně zprznit některé neskonale ikonické a geniálně dokonalé scény (úvodní titulková sekvence) a udělat z nich něco podřadného, ve srovnání s původní verzí, proto taky hodnotím o jednu hvězdičku méně, místo krásně nedokonalé oku lahodící kresbě je tu totiž animace moc čistá a co je nejdůležitější, je o mnoho méně atmosferická a nehezké 3D vytrhávající z pozornosti a zcela se nehodící je dalším rezavým hřebíčkem do téhle jinak velice úhledné kyber-rakve. Dejte božstva všech pohanských národů, aby se Mamoru Ošii neinspiroval u George Lucase a nedělal další a další verze jako on u Star Wars. Leda by tu Jawové kradli kusy kyborgů.(5.3.2014)

 • 2Hitman3
  ***

  Ac stejny, presto jiny. Vylepsena CGI grafika me osobne moc neokouzlila, prestoze je vyborne udelana. Jde o to ze ta kombinace klasicke a CGI animace me prisla takova nesladena a prechody moc rychle. Dale me zklamalo predabovani Loutkare, originalni muzsky hlas byl mnohem vice uderny a tak nejak cool, ten upraveny zensky se mi sem nejak nehodi. Docela zbytecny remake.(3.2.2011)

 • Claude Speed
  ***

  Remake doslova, do písmene, do každého záběru.... Nová vizualizace starého filmu vypadá docela dobře, ale ani tak nejde o žádnou velkou revoluci. Skvělá Kawaiho hudba zůstala zachována, což je jedno z hlavních kladů. Jinak jde ale jde o docela zbytečný film, který nebyl nutný. Pro fanoušky je to určitě parádní, ale pro obyčejného diváka je repete původního filmu už i celkem nudné. 55%.(7.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace