Reklama

Reklama

Ghost in the Shell 2.0

(festivalový název)
  • Japonsko Kōkaku kidōtai 2.0
všechny plakáty
Trailer

V Japonsku roku 2029, v době, kdy každá část těla lze nahradit kyberimplantáty a většina lidí je neustále připojena k síti, vzniká speciální jednotka (sekce 6) určená ke stíhání hackerů. Když ovšem zatknou hackera, který si říká loutkař, zjistí, že to není člověk, ale pouze samoudržovací program zhotovený pro státní účely. Stojí tedy před otázkou, zda je tento program, který si vyvinul osobnost, bytost nebo ne.
Ghost in the Shell 2.0 je pouze remake původního filmu z roku 1995. Je překreslený do moderní animace a jsou přidány realističtější zvuky. (Mello)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Při současné oblibě různých reedic a reduxů a (ve světě her) HD remaků se asi nedá proti (byť už téměř dekádu staré) revitalizaci klasiky všech anime klasik nic namítat. Faktem je, že jsem se ke GITS 2.0 dostal až v roce 2016, a musím říct, že paradoxně díky snaze držet se tehdy aktuální vizuální CGI špičky do dnešní doby zastaral výrazněji, než by bylo milé. Asi je čas na GITS 3.0;) Pokud bych to viděl v době premiéry a neměl zkušenost s originálem z roku 1995, pěl bych tu patrně ódy na úchvatné kyberpunkové sci-fi (jak ostatně na patřičném místě činím). Ale protože jsem "odkojený" původním dílem pana Oshiiho, pak můžu GITS 2.0 hodnotit i jako aktualizaci, a tady jde říct jen to, že "dvounulka" nepřináší nic nového krom několika minut trikových scén z hlubin různých sítí a vizualizací schématických 3D map (sledovačky apod.). A z tohoto pohledu to může být pro někoho i zklamání. Já si to pro sebe uzavřu tak, že je to pro mě osobně zbytečné přikrášlení něčeho pro "novou generaci", ale je to pořád Kōkaku kidōtai, s tou samou atmosférou, s tou samou geniální hudbou, a tak dále, takže nemám důvod řešit to jinak, než jak činím při každé další repríze příběhu o duchu majorky Kusanagi a jeho schránce. To znamená 2501%;) ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Geniální dílo ohnulo svá kolena do prachu a dobrovolně se nechalo zmutovat do čistosti a občasného cgi vizuálu, který dokáže kompletně zprznit některé neskonale ikonické a geniálně dokonalé scény (úvodní titulková sekvence) a udělat z nich něco podřadného, ve srovnání s původní verzí, proto taky hodnotím o jednu hvězdičku méně, místo krásně nedokonalé oku lahodící kresbě je tu totiž animace moc čistá a co je nejdůležitější, je o mnoho méně atmosferická a nehezké 3D vytrhávající z pozornosti a zcela se nehodící je dalším rezavým hřebíčkem do téhle jinak velice úhledné kyber-rakve. Dejte božstva všech pohanských národů, aby se Mamoru Ošii neinspiroval u George Lucase a nedělal další a další verze jako on u Star Wars. Leda by tu Jawové kradli kusy kyborgů. ()

Reklama

kulyk 

všechny recenze uživatele

Slušná animace, nosná myšlenka by tem někde také blila.... to, z čeho bych většinou dělal největší povyk, tedy táhlé a umučené sekvence ala ,,děláme stlašně temnou atmosfélu, Kulyk-san" tentokrát i odpouštím. Skoro. Ovšem kolem logiky jednání postav bych drahým Japoncům jednou pro vždy a tak, aby tomu i oni porozuměli, vzkázal toto: náhodné shluky čar, náhodné shluky čar, obrázek leknínu, čůráci! ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

existencionální bladerunnerovská temná scifi, plná promyšlených sekvencí a dialogů o tom, co je opravdový život. Jedno z vrcholů scifi, i přes pár slabších pasáží. Celý příběh ale je zvlášť konzistentní, a v některých momentech ta hloubka a propracovanost vylezá na povrch v nádherném vítězství nad rádoby chytrostí mnoha dalších děl a taky diváka, který pak musí zapojit všechny mozkové bunky, aby se udržel v ději. Nakonec dochází k otázce, kdo je vlastně zlo? A závěrečná slova jsou opravdu promyšlené do posledního detailu. Inteligentní jako hrom. The Net is vast and infinite. PS: co se týče vizuálu, po většinu času udržuje tu až snovou a přetechnizovanou atmosféru, Cgi scény ale zbytečné. Vylepšení dalších scén ale zcela funkční a přitažlivé. A ústřední hudba je dokonalá ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Točeno jen(!) jako CGI remake? Opravdu tam nemohlo být něco navíc, co by z 2.0 udělalo smysluplný projekt a ne jen vyleštění starého filmu do atraktivního vzhledu pro moderního diváka? Za těch pár hezčích vizualizací virtuálního světa díky, jinak mírné zklamání z opáčka, které pro mě má několik much na svém vyleštěném pozlátku. ()

Galerie (3)

Související novinky

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

06.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio…

Reklama

Reklama