Ghost in the Shell 2.0 (festivalový název)

• Japonsko

Předloha:

Masamune Shirow (komiks)

Kazunori Itó

Kendži Kawai

Dlouho jsem ten film nechtěl vidět, ale když jsem se k němu dostal v rámci korektur na Animefest 2009, nemohl jsem jinak. Jasně, jde o tentýž film, a proto jeho rozdělení na dvě samostatné položky naprosto nechápu – stejně jako v případě Ashes of Time. To by už tu mohlo být rovnou několik „Blade Runnerů“. Ale co, když jsem ohodnotil Ashes of Time: Redux, tak proč ne tohle? 100 %(30.4.2009)

Prakticky nemám co dodat k tomu, co již bylo řečeno HALem. - V komponované 3D sekvence působí hezky na oko, ale rušivě... Předělané a do filmu implementované jsou prakticky dva typy scén: Nahá prsatice Motoko (ale důsledně bezpohlavní, ach ti Japonci...) na různý způsob (skáče z mrakodrapu, potápí se...) a helikoptéra v letu. ______ Tento "upgrade" by se měl jmenovat "2.0 beta" a dávat zdarma jako upoutávku na 2.1, kde by už měli CGI animaci dokončenou. Ještě lepší by ale bylo z toho 3D animaci vystříhat a předhodit fanouškům na YouTube pro udržení marketingového kontaktu. Jiný smysl této předělávky nevidím. Plánované pokračování Ghostů (2014) je ještě daleko :-) ______ G.I.T.S. je samozřejmě špička. 2.0 však hodnotím oproti "1.0" (1995) k horšímu.(27.6.2012)

Geniální dílo ohnulo svá kolena do prachu a dobrovolně se nechalo zmutovat do čistosti a občasného cgi vizuálu, který dokáže kompletně zprznit některé neskonale ikonické a geniálně dokonalé scény (úvodní titulková sekvence) a udělat z nich něco podřadného, ve srovnání s původní verzí, proto taky hodnotím o jednu hvězdičku méně, místo krásně nedokonalé oku lahodící kresbě je tu totiž animace moc čistá a co je nejdůležitější, je o mnoho méně atmosferická a nehezké 3D vytrhávající z pozornosti a zcela se nehodící je dalším rezavým hřebíčkem do téhle jinak velice úhledné kyber-rakve. Dejte božstva všech pohanských národů, aby se Mamoru Ošii neinspiroval u George Lucase a nedělal další a další verze jako on u Star Wars. Leda by tu Jawové kradli kusy kyborgů.(5.3.2014)

Ac stejny, presto jiny. Vylepsena CGI grafika me osobne moc neokouzlila, prestoze je vyborne udelana. Jde o to ze ta kombinace klasicke a CGI animace me prisla takova nesladena a prechody moc rychle. Dale me zklamalo predabovani Loutkare, originalni muzsky hlas byl mnohem vice uderny a tak nejak cool, ten upraveny zensky se mi sem nejak nehodi. Docela zbytecny remake.(3.2.2011)

Remake doslova, do písmene, do každého záběru.... Nová vizualizace starého filmu vypadá docela dobře, ale ani tak nejde o žádnou velkou revoluci. Skvělá Kawaiho hudba zůstala zachována, což je jedno z hlavních kladů. Jinak jde ale jde o docela zbytečný film, který nebyl nutný. Pro fanoušky je to určitě parádní, ale pro obyčejného diváka je repete původního filmu už i celkem nudné. 55%.(7.11.2012)