Ghost in the Shell 2.0

(festivalový název)
  • Japonsko Kōkaku kidōtai 2.0
Trailer

V Japonsku roku 2029, v době, kdy každá část těla lze nahradit kyberimplantáty a většina lidí je neustále připojena k síti, vzniká speciální jednotka (sekce 6) určená ke stíhání hackerů. Když ovšem zatknou hackera, který si říká loutkař, zjistí, že to není člověk, ale pouze samoudržovací program zhotovený pro státní účely. Stojí tedy před otázkou, zda je tento program, který si vyvinul osobnost, bytost nebo ne.
Ghost in the Shell 2.0 je pouze remake původního filmu z roku 1995. Je překreslený do moderní animace a jsou přidány realističtější zvuky. (Mello)

Trailer

Djkoma

Točeno jen(!) jako CGI remake? Opravdu tam nemohlo být něco navíc, co by z 2.0 udělalo smysluplný projekt a ne jen vyleštění starého filmu do atraktivního vzhledu pro moderního diváka? Za těch pár hezčích vizualizací virtuálního světa díky, jinak mírné zklamání z opáčka, které pro mě má několik much na svém vyleštěném pozlátku. ()

Venous666

Bohužel během filmu jsem se zamotal v dějové linii, musel jsem si to pustit 2x. Některé úseky nedávali vůbec šajn proč to tak má být, ale jinak luxusní animovaná záležitost. Odpouštím i ten zmatený závěr. Akce, akce a bum bác zavěrečné titulky. Proč ne, třeba zas příště. Ale i tak silně nadprůměrný snímek. 80% ()

Claude Speed

Remake doslova, do písmene, do každého záběru.... Nová vizualizace starého filmu vypadá docela dobře, ale ani tak nejde o žádnou velkou revoluci. Skvělá Kawaiho hudba zůstala zachována, což je jedno z hlavních kladů. Jinak jde ale jde o docela zbytečný film, který nebyl nutný. Pro fanoušky je to určitě parádní, ale pro obyčejného diváka je repete původního filmu už i celkem nudné. 55%. ()

FritoleXx

Je to koukám necelé čtyři roky, co jsem viděl původní snímek z roku 1995. Nejsem toho názoru, že by nutně potřeboval grafický update, jelikož i originál je dodnes stále špičková animace, nicméně jsem pár dní zpátky rozečetl mangu a tak nějak jsem si vzpomněl, že bych mohl dohnat i verzi 2.0. Přepracované scény působí úchvatně, ovšem nic moc dalšího se nekoná. Ale jelikož jsem se k originálu nevyjadřoval, tak to udělám zde. Ghost in the Shell je naprostá chuťovka po všech stránkách. Dokonalý vizuál, nezapomenutelný hudební doprovod, úžasně temná atmosféra, bravůrně zvládnuté akční scény a "thought-provoking" příběh. Perla filmového sci-fi, kterou směle zařadím k velikánům jako 2001: Vesmírná odysea. Nadčasové dílo. ()

ScarPoul

Upragednutá verzia jedného kultu. Anime moc nemusím, ale Ghost in the Shell je moja srdcovka. Skvelá atmosféra a filozofické úvahy o zmysle existencie zasadené do budúcnosti a sveta plného heckerov, robotov a robotických vylepšení. Mamoru Oshi hľadá v tomto svete ľudskosť. Kawaiová hudba je vysoko návyková a neviem ju nikdy po dopozeraní dostať z hlavy. Rozhodne sa jedná o jeden z najlepších soundtrackov. Všetko ďalšie je len čerešničkou na torte už aj tak dokonalému príbehu. Pokračovanie aj smerovanie série je rovnako dobré, ale atmosférou a akýmsi utopickým až depresivným vyznením je toto môj najobľúbenejší fragment z celého sveta GITS. ()

Související novinky

Festival sci-fi filmů

Festival sci-fi filmů

07.03.2014

Lákají vás neprobádané hlubiny vesmíru? Rádi přemýšlíte o tom, jak by mohla vypadat budoucnost lidstva? Pak by vám neměl uniknout první ročník festivalu sci-fi filmů Future Gate. V pražském kině Bio… (více)