Série(3) / Epizody(21)

Svérázná komedie sleduje dovádění jednoho typického neurotika, který má příliš bujnou fantazii. Mladý muž se snaží zvládnout svůj život, ale nějak se mu to nedaří.  Přáli jste si někdy mít v životě tlačítko, které by vždy poradilo, co následně udělat nebo říct? Přesně tohle se stává Donovi, když stojí před velkým rozhodnutím. Don je mladý muž, který má velké ambice, muž v nejlepších letech a také muž, který dokáže zkazit i ty největší prkotiny.
V každé epizodě s ním prožijete několik dní jeho života – uvidíte jak se potácí vstříc dalším výzvám nebo jen prožívá každodenní události. Když se Don ocitne v nepříjemné situaci, jeho bohatá představivost aktivuje zařízení, které mu sdělí vše, co by v dané situaci neměl říct nebo udělat. Tento seznam jako diváci uvidíte též a možná nebudete věřit, co všechno může existovat.
Když se s ním setkáte poprvé, Don se bude muset poprat s rozpaky - jak nejlépe zmizet z bytu dívky, se kterou strávil noc a nepamatuje si její jméno. Don také zjistí, jak se rozhodně nezachovat, když ho vyhodí z práce nebo jak se poprat se svým žalem, poté co mu zemřela babička. A jak se vypořádá Don s radostí nad tím, že mu odkázala svůj dům? Nijak, radost se totiž brzy změní v šokující zjištění. Babiččin dům byl plný haraburdí a nesplacených dluhů. Zkrátka Donův život je jeden velký chaos. (oficiální text distributora)

spikey1

Seriál mi byl představen jako lepší britské Californication. Místo britského Hanka, mě seriálem provází tupec a ignorant. Nedá se však říct že Dan Clark není zábavný. Právě naopak, jeho koncept je dokonalý v rámci toho co zamýšlí. Všechny what if skeče, hudební výstupy, nebo jen to když přemýšlí koulema je prostě super. skutečný Britský a mužský humor ve všech svých světlých i stinných stránkách. Arogantní a tupý, přímý a břitký. pokud to dokážete skousnout, budete to milovat. ()

Wbcko

Během první série jsem to chtěl vzdát, vlastně si jen zvykal na to jaký je Don neuvěřitelný imbecil a moc mě to nebavilo. Ale už jsem tomu celkem přišel na chuť, Dona si oblíbil a začal mu tak nějak fandit. 1. série 70 %, druhá 80%, 3: 80%. A minimálně 10% z toho dělá v každé sezoně Donova spolubydlící. Abych to rozsekl: Abby je hezčí, Sam Sympatičtější :p PS: Jsem velmi zvědavý na připravovaný vánoční speciál. ()

prasacimor

Mám rád tu typickú dávku absurdity, ktorá sa vyskytuje vo väčšine britských sitcomov a márne by ste ju hľadali v amerických. Dnes som dopozeral tretiu sériu dúfajúc, že čoskoro budem mať možnosť pozrieť si 4. a potom kľudne aj 5. a 6. Bohužial sa tak nestane a čaká nás už len jedna hodinová, záverečná epizóda. Je to veľká škoda, lebo Don DD Danbury s družinou toho ešte mali čo ponúknuť. Hlavný hrdina - prvotriedne hovedo a povaľač, ktorý na prvý pohľad nemôže byť nikomu simpatický, si nakoniec určite získa srdcia väčšiny divákov. Ja som samozrejme nebol výnimkou a pri jeho typických Shsh your mouth, A.....is there a B? ....no a ...thank you very much, som sa bavil zakaždým. Niekedy v budúcnosti si to určite prebehnem celé ešte raz, a keď bude humor stále fungovať, nebudem váhať ísť s hodnotením hore.....á fuck it, už dlho som nevidel seriál, ktorý ma takto kvalitne zabavil. Plný počet si to zaslúži. ()

blackkocour

Já toho vychcanýho, špinavýho, sobeckýho, manipulativního, šestiprstýho, homofobního, nechutnýho, proradnýho, sexistickýho, narcistickýho, ušatého, zubatého, fekálního, sexistického, diktátorskýho, na kytaru hrajicího, hloupého, ostudného, britského, sarkastického, namyšleného, rasistického, líného, vášnivého, osamělého, hláškujícího, zfetlýho, vožralého kreténa tak miluju, že kdyby to šlo, nechal bych si od něho ten anál zmastit až do ruda. Tohle sarkastický hovado jsem si tak v mžiku oblíbil, že se můj neutuchající zájem, o kvalitní britskou tvorbu zvýšil minimálně tak o 0000,3%. Prostě plná palba, a ne jen kvůli tomu, že se v několika věcech s Donem ztotožňuju, jak v rozkroku Gluma, ale jeho prostě nejde nemilovat, i přesto, jaký je to idiot. Kde se hrabou Ajťáci či přeceněné Černé knížky. Návod jak si ten život cynika ještě víc opepřit. Done, Done, nežer mi to Danone! ❤ ()

BMAJTZ

Řeknu to asi takhle, kulervoucí. Každý díl je napěchovaný takovou hromadou naprosto nekorektního humoru, že se řežete smíchy téměř celou epizodu. Všechny postavy jsou neuvěřittelně bizardní. Don je od pohledu totální hovado, přesto má svoje morální hranice. Eddie je prosťáček který nemůže žít bez toho aby se o někoho staral. Potom tu máme paní Treacherovou aka Gluma od které se nedozvíte vůbec nic jenom to, že ji umřel manžel a nakonec tu máme nějakou kočku co oživí každou sérii. První série poměrně zajímavým způsobem navazuje do děje a je hodně zábavná, nicméně zatím se mi nejvíce zalíbila druhá série, která je neuvěřitelně bizardní a ujetá. Treti trochu ubírá na tempu přesto si svou kvalitu drží. Rozhodně budu koukat dál a doufám, že si tento seriál udrží svou kvalitu ještě dlouho. Jsem rád, že britské seriály povětšinou sází na kvalitu a né kvantitu. Tak právě jsem dokoukal i Christmas special, který by měl být jakýmsi závěrečným filmem série. Nejsem sice rád, že tuto sérii už ukončili, na druhou stranu jsem rád, že příběh Dona dostal pořádný konec, nehledě na to že tahle hodinová epizoda je naprosto úžasná. Své hodnocení nebudu měnit ani po posledním dílu pořád si myslím, že jde o výbornou zábavu. ()

casioa....

Ako píše skoro každý, serial o KOKOTOVI. Dostať z kokota viac, ako sa to podarilo D.Clarkovi, sa už asi skutočne nedá! Ako, kokot má potenciál, ale myslí guľami, a tak rýchlo narazí na "svoje hranice". Britský a čierny...na Black Books (2000) sa síce u mňa nechytá - chýba mi tu akási..."hĺbka" (ktorú "čiene knihy" pre mňa majú), ale stále, je to fajn. 2.séria rozhodne lepšia ako prvá. Obe kokotové "osudové" baby sú hot, Eddie je super pomocník, a stará vdova T je presne ten typ susedy, ktorá by Vás nemala sledovať cez dieru v stene zakrytú obrazom Ježiša :) a samozrejme otravný správna poslednej vôle vašej mŕtvej príbuznej-Bitchman (what a name, že :))) ()

Ragdoll

Tři klasické šestidílné série, plus hodinový Vánoční speciál, vše zhlédnuto během dvou dnů. O čem to vypovídá? No, tohle mě fakt dostalo, první díl nás představil netradičnímu stylu, jakým je seriál vyprávěn, jeho absurdita kolikrát balancuje na okraji vtipnosti, ale zase je ohromně originální a později se z těchto, někdo by řekl černých radikálností, stane hlavní opora a také zdroj všech výbuchů smíchu a nehynoucího hladu po dalších a dalších dílech. Pokud do toho skočíte po hlavě, za chvíli jste s tím hotovi a opravdu vám bude líto, že je po tak malém počtu sérií definitivní konec, budete si přát pokračování, ale lepší odejít s úsměvem na tváři, než otrávení nad tím, jak to ti tvůrci takhle nehorázně mohli posrat. Úvodní sezóna je perfektní, druhá božská, třetí ''jen'' dobrá. Miluju Brity, v téhle branži nemají konkurenci a nedokáži vyjmenovat jediný jejich seriál, který by byl vyloženě špatný. Každopádně tenhle opravdu doporučuji, lahůdka pro žánrové fajnšmekry. 100%. ()

BluT

Smršť vtipů není nijak závratná, ale při sledování se nudit nebudete. Trošičku dolů to tedy táhne scénář, ale bohatě to vyrovnávají snad všichni zúčastnění herci, takže nechám hodnocení na velmi velmi hraničních 5 hvězdách. A pak Abby (Sinead Moynihan) je vážně neskutečně roztomilá. Sam (Laura Haddock) je taky nádherná, ale prostě mi tolik k srdci nepřirostla. 85% ()

klukluka

Jo, je to celkem prča. Ne, je to prdel. Nevkusná. Nevkusná prdel. Ale konstantní a po čase čitelná. Don má mizerný, ale charakter. A tahle nevkusná prdel je podle mě díky tomu dělaná vkusně. Je to vkusně nevkusná prdel. P.S.: A druhá série dokonce vkusně vkusná, zvyšuju rating. Série 1: *** Série 2: ***** Série 3: **** ()

Rssa

Další z parádních britských seriálů. Don "Dickhead" je takový vůl až je vlastně sympatický. Není to úplný loser, ale extrémně líný asociální povaleč, který se zamiloval do své nové spolubydlící (krásná "Abby"), ale kvůli jejímu příteli (upjatý "Cockface") ji lásku nevyzná. Místo toho dělá kraviny, ale s dobrým úmyslem. Dan Clark je v této roli naprosto perfektní a zábavný. Po 1.sérii jasných 5 hvězd, cca 95 %. ()

SphereF

Skvělý a hodně sprostý humor, chvílema mi to připomínalo Black Books. Don=Bernard, Eddie= Manny velice podobné chování. Některé epizody byly slabší, ale jinak celkově perfektní! Omelet let? ()

lukasch

Don je kretén, ke kterému jsem si našel cestu až po několika dílech a kterého musely vyvažovat vedlejší postavy. Nakonec jsem ale na jeho hru přistoupil a formát "x věcí, které byste neudělali" mě neomrzel ani po těch dvaceti nebo kolika dílech. ()

tom.nosek

Každá řada HNTLYL je pojatá jinak a současně i stejně takovým způsobem, že všechny jsou super a neopakují se. V první řadě je to rivalita s Karlem (aliasem Cock-facem) a snažení se o Abby, v druhé řadě už jen marné toužení o Abby a zjištění, že jeho cílem by měla být spíš Sam, no a na závěr třetí řada, kde se Don (alias Dickhead) snaží vyrovnat se Saminým Brianem. To vše za přítomnosti vynikajícího Davida Armanda jakožto Eddieho. Jediné, co mi na celém seriálu vadilo, tak nudný S&M díl ve třetí řadě a opakující se scénky "X věcí, co by Don [...]". ()

eagle-eye

Pro mě taková britská verze Kennyho Powerse. Don je naprostý hovado a povaleč, co epizoda, to perla, u které brečím smíchy... Doufám, že čtvrtá série na sebe nenechá dlouho čekat. ()

Tessie odpad!

Trapný pilot, který vás po pěti minutách přesvědčí, že s tímto kouskem na mezi trapnosti a úchylnosti není nutné zabíjet více času. Aspoň, že to šlo poznat ze začátku a nebylo nutné utrpení několika dílů. ()

Itar

Čím dál lepší seriál s největší koncentrací mladých sympatických hereček, jaká tu kdy byla. Třetí série zvedá laťku ještě o něco víc a řekl bych, že i humor se postupně zostřuje. Poslední díl potom krásně zakončuje všechny rozjeté linky a je krásnou tečkou za jedním z nejlepších komediálních seriálů, které spatřily světlo světa. Jasných pět. ()