Série(3) / Epizody(21)

Svérázná komedie sleduje dovádění jednoho typického neurotika, který má příliš bujnou fantazii. Mladý muž se snaží zvládnout svůj život, ale nějak se mu to nedaří.  Přáli jste si někdy mít v životě tlačítko, které by vždy poradilo, co následně udělat nebo říct? Přesně tohle se stává Donovi, když stojí před velkým rozhodnutím. Don je mladý muž, který má velké ambice, muž v nejlepších letech a také muž, který dokáže zkazit i ty největší prkotiny.
V každé epizodě s ním prožijete několik dní jeho života – uvidíte jak se potácí vstříc dalším výzvám nebo jen prožívá každodenní události. Když se Don ocitne v nepříjemné situaci, jeho bohatá představivost aktivuje zařízení, které mu sdělí vše, co by v dané situaci neměl říct nebo udělat. Tento seznam jako diváci uvidíte též a možná nebudete věřit, co všechno může existovat.
Když se s ním setkáte poprvé, Don se bude muset poprat s rozpaky - jak nejlépe zmizet z bytu dívky, se kterou strávil noc a nepamatuje si její jméno. Don také zjistí, jak se rozhodně nezachovat, když ho vyhodí z práce nebo jak se poprat se svým žalem, poté co mu zemřela babička. A jak se vypořádá Don s radostí nad tím, že mu odkázala svůj dům? Nijak, radost se totiž brzy změní v šokující zjištění. Babiččin dům byl plný haraburdí a nesplacených dluhů. Zkrátka Donův život je jeden velký chaos. (oficiální text distributora)

PanCitron

Netvrdím, že to je špatný britcom, ale osobně jsem měl trochu problém s postavou Dona, která byla z počátku až tak nesympatická, že jsem měl problém si ji vůbec oblíbit. To mělo za následek, že ty trapné situace, které fungovaly třeba u Extras, tady trochu vázly. Časem se to trochu zlepšilo, ale celkově je pro mě špička britského sitcomu asi někde jinde. Nejlepší sérií pro mě jednoznačně byla druhá. Oblíbené díly: 2x06 - Don and the Wedding, 3x01 - Don's New Job ()

villon17

Tak nevím, jestli je hezčí Abby nebo Sam, každopádně Don je nejvíc odpudivej:D,a přesto se z toho často vyklube dobrá podívaná. Hlavně díky Eddiemu. Ten je "samozřejmíčko" nejlepší ()

PauloZ

Britský humor se nezapře a rozhodně se nedá ignorovat, neboť je velmi osobitý, trefný a velmi spontání, což dokazuje a potvrzuje i tenhle seriál a v něm výtečný Dan Clark coby hlavní hrdina, scénarista a režisér v jednom. Perfektně se mu zadařilo. Po jedné a půl sérii za 4*. Velmi dobrá a neotřelá zábava, skvělé scény a perfektní prostředí starého baráku po babce :). Don je totální lemra, ale nežije se mu špatně a jeho nájemkyně jsou not bed :-)). Navíc to jeho oslovování některých postav žeru, cockface, glum apod. :). Taky pravidelný výčet věcí, co by Don něměl dělat, nebo říkat při určitých situacích, to je solidní prdel. PS: Po druhé a třetí sérii jasně zvednám na plný počet. První série je velice solidní rozjezd, kde se divák chytá na Clarkovu divokou vlnu a buď se chytne nebo ne. Já jsem se chytl na výtečnou. Druhá a třetí série je ještě vtipnější, rozjetější a bláznivější (některé situace jsou fakt velmi crazy a Donovi sexistické písničky na výtečnou), ale zároveň sledujeme jakýsi společenský vývoj Dona. Dlouho jsem se u seriálu takhle nesmál. Pro doladění veškerých vztahů a výtečné zakončení celé téhle britské parády nutnost shlédnout HNTLYL - Christmas special! ()

Bakllazaan

Britové. Nikdy se jich nenabažim. anyway... je osvěžující sledovat hlavního hrdinu co je naprostý "dickhead" myslící svýma koulema. Sice nikoli doslovně, ale je to zaručený způsob, jak uplatnit ostrovanské čerňáky. Na druhou stranu je zde humor docela mainstreamovější. Není to černota jako v Black Books, nebo Big Trainu. Druhá sezona přibyla na váze dávkou správného množství nechutnějšího humoru (ve správném slova smyslu, pokud to lze) Třetí sezóna se nepovedla. Nedostatek humoru se snaží vyvážit absurdními postavami a to nestačí. ()

ivishka

Svobodomyslný a ujetý Don. Neznám zábavnější miniseriál, než je tento. Po herecké stránce super, stejně jako neutuchající a často vkusně nevkusný humor hlavního hrdiny. Takové chlapy jako je on nenávidím, ale dívat se na to, jak demonstruje své představy - co bychom měli a neměli říkat, nebo dělat a to tím méně nezáživným způsobem. Děkuji VB za další skvělý (nyní) seriálový zážitek, a také hlavně těmto dvěma hercům: Dan Clark a Sinead Moynihan. ()

gogos

1. série je taková "rozjížděcí". První díl nic moc, trochu si zvykáte, ale pak se to s přibývajícími díly zlepšuje a zlepšuje. Orginální humor, fantastický Eddie. Seriál má celkem dobře našlápnuto! ()

ABLABLABLA

Don, i přestože je to takový vůl, mě dokázal rozesmál. Dostával se do takových situací, co by si normální člověk nedovedl představit a já u toho umírala smíchy. Ano, je to trochu úchylný, místy morbidní a trapný humor, ale holt občas potřebuju i takovýto typ, abych se mohla zasmát. Myslím, že pro většinu z vás byly nejoblíbenější část 5 či 7 apod. věci/situací, co by Don neměl udělat atd...:) Eddie se mi zdál být zas dost potrhlý, a proto se k Donovi do rovnováhy úchyláka hodil. A Mrs. Treacher byla třešničkou na dortu. Abych byla upřímná, druhá a třetí řada se mi zdála být daleko lepší než ta první. 4* s čistým svědomím, že jsem seriál ani nepodcenila ani nenadhodnotila. Holt ty britské seriály mají něco do sebe, jak neustále říkám. ()

Tony.cs

Pokud mě tři díly neuvěřitelně nudí, čtvrtý už nezkouším. Tahle výtečně ohodnocená hovadina mě absolutně zklamala. ()

Mr.Pumpkin

Hodnoceno po první serii. Rozhodně se nebráním zvýšení hodnocení po dalších dílech :) 70 % Po druhé serii zvedám hodnocení o jednu hvězdu na slabší 4. Samantha je rozkošná! :) Druhá serie: 75 % Třetí serie je ještě o něco lepší než serie druhá. Ve výsledku jsou z toho tedy zasloužené 4 hvězdy. Třetí serie: 80% ()

grogodil

-Máš nejakú prenosnú chorobu? - Nie! - Super. A chcela by si nejakú? .... Absolútne nekompromisná, nekorektná sitcomová režba o tom, ako najlenivejší čurák (sorry za výraz, no jemu nikto nepovie krajšie ako "ko..t") v Británii zdedí barák po mŕtvej babičke, z jej opatrovateľa si spraví osobného otroka a celú sériu rozmýšľa, ako pretiahnuť svoju čerstvú podnájomničku. Don Danburry proste nemá štipku hanby, je pyšný na to, že rozmýšľa vajcami, je to proste flákač, kurevník a prasák v jednej osobe, s ktorým by v reále málokto vydržal čo i len jednu polhodinovú epizódu. Ak však podľahnete jeho neotesanému priamemu hrubozrnnému humoru, budete sa na Donových absurdných životných lekciách etiky na spôsob "X vecí, ktoré by ste v danej situácii nemali robiť", baviť kráľovsky. Briti proste vedia na podobných skrachovaných existenciách postaviť seriál a nechať diváka podľahnúť ich šarmu, nech sa z počiatku zdá akokoľvek neprítomný. Objektívne 4 hviezdy, keďže prvá séria má trošku kolísavú úroveň, ale s príchodom roztomilej Laury Haddock v druhej sérii však Don chytá druhý dych a každá ďalšia epizóda tromfne tú predchádzajúcu....takže zaokrúhlim na plný počet... ()

Toj

A nakonec hodnotím kladně. Přestože jsem si to původně nemyslel, tak tento seriál je relativně rafinovaný. A přestože hlavní hrdina není vyloženě intelektuál, tak seriál nespadá do otravných klišé o nechutném imbecilovi. Navíc cením autorský přístup Dana Clarka. Ten člověk je velmi talentovaný.. ()

Petroff

- "Nejsem typ chlapa, co říká laciné vtipy, takže .... kdo má rád sex? Chceš jít ke mě domů?!" -- Když poskok v seriálu vypadá trochu jako Váš bejvalej ředitel, je těžký si ten seriál neoblíbit. Rozhodně nic ve zlym, pane Trefil:D Seriál to je skvělej a pokud tohle čtete, vězte, že jako na ředitele na Vás vzpomínám jen v dobrém. Jo, a Samantha z 2. a 3. serie. je nejlepší kočka ze seriálů, ever... ()

Cl3ricK

Jsem asi jediný komu se první serie zdala lepší než ta druhá. Prostě Abby, je Abby. Jak už psala většina, nikdy jsem neviděl většího čuráka, než je Don. Ale ten Brit má své kouzlo. Kouzlo pobavit, a to kdykoliv promluví. Jedinou vadou je pro mě dost otravný Eddie. Ale dá se to překousnout. :-D Can´t wait another season. ()

Jonash87

On mi tenhle seriál ani nepřijde tak vtipnej jako spousta dalších britských sitcomů (IT Crowd či Red Dwarf), ale má v sobě něco, co vás nutí dívat se na jeden díl za druhým. Rozhodně to něco může být originalita a některé nápady, stejně jako třeba hlavní postava Dona, což je prototyp neúspěšného a tragického člověka, s nímž se může alespoň v některých situacích ztotožnit kde kdo. Ano, někdy to působí spíše trapně, ale stejně musím dát palec nahoru - už jen kvůli těm pěkným slečnám, které se zde objevují. ()

MrPierc

Nejraději bych si nechal vymazat mozek a skouknul celý seriál znovu. Debil + kráska + stařena + služebník - to vše tvoří osazenstvo tohoto seriálu, který je tak upřímný, trapný a hlavně plný "co kdyby". To je snad nejlepší na tom seriálu a hlavně na Donovi, který je otevřen všemu a můžete ho vidět v akci při klisytýru až po třitulení :-) ()

Zbyisek

Tenhle seriál mě od prvního momentu dostal. Povedený šílený anglický seriál plný sice potrhlých, trochu nemravných, pitomých a debilních, ale o to komičtějších vtipů. Seriál staví na originálním nápadu: párkrát za díl je ukázáno několik věcí, které by Don (hlavní hrdina) chtěl udělat; které by chtěl, aby se staly nebo které by se stát naopak neměly. A právě výčet takovýchto věcí je často fakt sranda. HNTLYL patří mezi ty seriály, které mě přivozují ty největší záchvaty smíchu. Fanouškům musím doporučit krátké speciální bonusy, které je možné vidět i na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=oAARTDPWKP4 http://www.youtube.com/watch?v=XU73p0QlyJc http://www.youtube.com/watch?v=TrrDWw8Vq8o http://www.youtube.com/watch?v=DlPYGwTJzbM http://www.youtube.com/watch?v=7aOwsPyD3sE ()

c.tucker

Taškařice je to velice zábavná a směju se až se za koule popadám, ale občas mi vadí ty přerušení děje ve formě 4 věci, které by Don neměl udělat někdy je to zábavné, ale většinou mi to přijde otravné. Dávám i přes to pět, protože je to dost směšné a já dost často fandím takovým zhůvěřilým postavám, k tomu obě slečny přepychově krásné. Někdo říká, že je druhá série lepší než ta první, ale u mě je to na stejné úrovni v každé se najde řada výborných dílů a nějaké ty slabší, takže se těším na třetí. ()