Prostředníci

Middle Men

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2009, 108 min

,,Jmenuji se Jack Harris a pomohl jsem objevit největší vynález našich dob. Vymyslel jsem lepší způsob, jak si ho vyhonit.....“ UPOZORŇUJI, ŽE TENTO KOMENTÁŘ (STEJNĚ JAKO FILM) NENÍ VHODNÝ PRO DĚTI A PURITÁNY!!! Chlapi honí už od počátku věků, ale teprve INTERNET dal obchodníkům s oplzlostí možnost maximálního rozvoje a tím i zisků. Dneska si stěží představíme, že byli časy, kdy si ,,to“ nebylo na internetu u čeho udělat. Tohle vyprávění je o tom (a o těch), kteří to změnili. O nepředstavitelným řetězci událostí a o světě velkých nápadů, na kterých se zbohatlo. Ale také o světě pokrytectví, závislosti na životním stylu peněz, sexu a moci. Závislostem, kterým propadáte pomaličku, nepřipravují vás o majetek, zdraví, ale o rodinu. Úvodní vypravěčské tempo je fantastické! Později upadá do NADprůměru. Možná je to tím, že Jackovi dochází štěstí, možná, že režisér přeci jen nedokázal ukočírovat tak velký vypravěčský rozsah. Každopádně zajímavej příběh a moc by mě zajímalo, jak by s ním naložil D.Fincher. Dávám 4*, ale je to tak 3a½*! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Baví mě filmy podle skutečných událostí. 2.) Nechápu, co chlapi na tom internetu pořád mají. 3.) Zjistím, že ,,anální hospodyňky“ byly na počátku internetových ,,XXX“ totální pecka. 4.) Chci vidět celosvětový kruh onanujících teroristů. 5.) Bydlím v Karlových Varech vedle Nikity Sokolova. PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(8.2.2011)

Takový pohodový bonus k Social Network, o nástupu placeného porna na internetu. Mám rád filmy o vzestupu jedince, králem těch fiktivních je pro mě Zjizvená tvář, králem těch "podle skutečných událostí" pak Social Network. Na těch filmech je akorát blbá ta kocovina, kdy si uvědomíte, že vy - řečeno slovy Henry Hilla - (do)žijete život obyčejnýho blba.(8.7.2011)

Solidní film. Člověka by napadlo, že dnes už se podobné filmy netočí, nebo snad už mají za sebou to nejlepší, omyl. Uvítal bych trochu větší exkurzi do zákulisí porna a různých žánrů a "jak to všechno vlastně funguje", protože porno jako takové patří mezi mé oblíbené "filmové" žánry (rozhodně to nebudu popírat jako 99% zdejších hodnotitelů) a ačkoliv je film řekněme podobného ražení jako třeba Podfuck, stejně je na něm nejzajímavější právě ta tématika porna, nahých koz a vydělání pohádkového mění za trochu šoustání před kamerou. No, žádná perla to sice není a závěr nechytne za koule jak by měl, ale přesto je to film silně nadprůměrný a dobře se na něj kouká, jednohubka pro jedno zhlédnutí. 68%(14.2.2011)

Porno průmysl :D Skvělý snímek, který se točí kolem internetových stránek, před kterými si "honí" nejen normální chlapi, ale i atentátníci a teroristé. Vážně vtipně zahrané. Hlavní hrdina Jack, má manželku a dvě děti, ale potká Wayna a Bucka, kteří to vše vymysleli a stali se z nich milionáři, a tak postupem času neměl čas na svou rodinu. Následně ztratil rodinu a dal přednost mladé porno hvězdě Audrey, jejíž stránky využívala právě i vláda k hledání již zmíněných teroristů, ale nakonec se stejně vrátí zpět k rodině. Porno "trojka" nebo spíš jeden z jejich týmu- James zabije omylem rusáka Ivana, a největší leader ruské mafie, který má určitý podíl v jejich byznysu to zjistí a nechává se podplácet a celou dobu je vydírá. Vše Jackovi vychází, má peníze, takže ví, že mu nic nehrozí a tak si z ničeho nedělá hlavu. Celé je to typická americká gangster-porno komedie, ale stojí za to se na ní podívat.(22.1.2012)

Jeden z mnoha. Není to špatný film, jen v té záplavě moderně vypadajících atraktivně znějících snímků se poměrně snadno přehlédne. A to i přesto, že Luke Wilson hraje nejlépe, co jsem měl tu možnost vidět a dost možná má i nejlepší roli, kterou kdy mohl dostat. Zbytek už je jen solidně odvedené řemeslo a vše co k danému žánru patří. Tzn. vypravěč typu "jak to všechno začalo + nějaké to moudro na konci", nablýskané káry, drahé obleky a několik bábovek na parketě. Částečná inspirace The Social Network je tu jasně viditelná, ale nijak to nedráždí do očí.(24.7.2011)

• - Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)

• - Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)

• - Silueta dívky z filmového plakátu patří Hollie Winnard. (Adrai)