Hadí král (TV film)

Hadí kráľ

Horor / Akční / Sci-Fi

USA, 2006, 88 min

• Zombi

No, celý jsem to nedokoukal, to se přiznám, poté co vojáci začli střílet do kanálu pod úhlem, kdy mohli zasáhnout maximálně stěnu kanálu těsně pod okrajem a kdy tam pak jeden z nich poslal ještě střelu z bazuky a z kanálu se jen mírně zakouřilo, jsem to musel vypnout, tolik času zase nemám, abych koukal na každej shit. Bazilišek hnusně digitální.(3.6.2011)

• SOLOM.

Tak a máme zde další monster horor od společnosti Sci-fi Channel. Každý už asi dopředu tuší jakou může mít asi kvalitu. Na svědomí ho má céčkový herec a režisér Griff Furst společně se svým otcem Stephenem, který kromě toho, že je velmi podprůměrným hercem z narušenou psychikou ještě fušuje i do natáčení filmu a obklopuje se bandou amatérů. Tentokrát musím říct, že ač je film opravdu bídný a špatně natočený, tak jsem se u něho docela pobavil. Což je dost divné, protože pokud se u hororu nebojíte, ale bavíte tak je něco špatně. A tady je toho víc než dost. Samotný scénář ještě nějakou tu kvalitu má a určitě by se z něho dalo vytřískat mnohem více, kdyby se toho ujal jiný režisér, ale Furst to udělal prostě po svém. Ti z vás kdo ho neznají věřte, že na jeho filmy se nemá cenu vůbec dívat. Ve většině případů u podobných filmů dost často používám rychlé přetáčení, ale tentokrát jsem to vydržel až dokonce. Už dlouho jsem se tak nezasmál. Ne že by ty scénky byly bůhvíjak směšné, ale jejich trapné zpracování a laciné hlášky typu ( Ten bazilišek žije--- Ne, děláš si srandu?) mě prostě nenechali v klidu. Navíc nám režisér / herec v jedné osobě udělal i malou reklamu, když ve filmu probíhal v tričku s nápisem Superstar. Film je naprostá kravina, kterou vám rozhodně doporučovat nebudu, ale pokud se chcete pobavit tak se na to mrkněte.(12.11.2009)

Možná to bylo v ultra bé pozitivní atmosféře, ve které jsem to viděl, ale neskutečně jsem se bavil. Tvůrci věděli jakou hroznou srágoru točí a ani se to nesnažili maskovat. Na diváka tak čeká nepřeberné množství absurdních scén (za všechny třeba jmenujme skonání hlavní záporačky - které bazilišek napřed server šaty, aby se mohla předvést ve spodním prádle (velmi pěkný pohled), zakroutit se jak na přehlídkovém mole a pak skonat). Navíc velmi příjemná Wendy Carter. Při správné situaci velmi dobrá volba.(1.11.2010)

• Pitryx

Vždy jsem si říkal, že B filmy budu hodnotit jedině záporně, ale u tohoto jsem se opravdu bavil Hlavně při sežrání zlodějky (71). Děj primitivní, ale je dán jasně bez hloupých odboček a i bez hluchých míst. No, jedno tu snad je. Triky hluboce pod úroveň, pokud gore, tak to nevypadá jako ve filmu, ale jako v PC hře. Tedy spíše k zasmání, než k zoufání. Bavil jsem se i u občasných hlášek. Mimochodem paní bazilišková měla vajíčka, takže se můžeme asi „těšit“ na pokračování. Průměrné béčko vhodné pro zasmání. Prima 100110 8326/8455 Něčemu však nerozumím. Zde je v ofic. textu distributora uveden režisér Stephen, nahoře je uveden Griff. A já mám tento film ve sbírce se jménem režiséra Louie Myman. Opisuji vždy přímo z titulků, nikdy z jiných pramenů. Hmmm.(23.11.2010)

Ale to se podívejme. Takřka přesný levný televizní produkt. Na vlastní poměry tomu filmu nic nechybí a na rozdíl např. od S.S. Doomtrooper, který jsem viděl nedávno, je to slušné pokoukání. Se zápletkou si samozřejmě hlavu nikdo moc nelámal, ale i přesto to není hloupé. Postavy jsou překvapivě v normě, nejsou naprosto stupidní a dementní (i když i taková se najde, ale Yancy Buttler – i když teda klesla hodně hluboko - ji podala velmi příjemným způsobem). Má to akci, má to humor, má to nevtíravou romantiku, postavy jsou v pohodě, herecké výkony v rámci možností také. Prostě, takhle nějak si představuji televizní mix fantasy, sci-fi a horroru ve stylu za málo peněz docela dost muziky.(22.7.2011)