Barbie a Diamantový zámek

Gino Nichele

Elana Lesser, Cliff Ruby

Scénografie:

Walter P. Martishius

Tohle byl film, který mne svými jemnými odstíný barev po Temném rytíři spravil chuť do života. Konečně jsem pochopil proč žít. Bylo by krásné, kdyby evropský Švéd Dolph Lundgren uzavřel s Barbie sňatek a hrály by spolu tesklivé písně u ohně a zpívali by z plných plic. Psychologie postav je pro mladší část publika možná příliš komplikovaná, neb sem se ve svých 22 letech nebyl schopen vžít do myslí hrdinů. Herecké výkony byly hodny řady cen a mrzí mne, že je americká filmová akademie nechala bez povšimnutí.(11.2.2009)

• gumbo

V ramci žánru pestrobarevná zpívající pohádka pro holčičky asi průměr. Čekal jsem větší hrůzu. I animace vcelku ušla, ikdyž byla nějak panenkovsky toporná. Jako chlap se vzdávám jakéhokoliv dalšího hodnocení, jelikož sem vydržel na to koukat jen pár minut a poté sem bojoval s ambivalentními pocity znechucení a podivného úžasu. 35%(26.8.2009)

Pro mě třetí nejlepší Barbie film (po Kouzelných Vánocích a Princezně a švadlence). Stejně jako v Kouzle Pegasu, i tady jde o původní námět a rozhodně nejde o žádný propadák. Nebýt těch otravných štěňátek a poněkud divné hlavní zápletky (další záchrana světa included), nebylo by skoro co vytknout. Naštěstí než holky dojdou do diamantového zámku, film má spoustu povedených momentů. Jedná se o muzikál, docela příjemné songy, můj oblíbený je "Connected": I'm blind-folded on this carriage ride / that they call life / Keep trying to make it / through the next turn / knuckles white and holdin' tight...(30.6.2013)

Po Labutím jezeru a Růžence (což mě irituje, lepší je Rapunzel) je to taková průměrná podívaná. Kamarádky na život a na smrt, které si spokojeně žijou v domečku a prodávají květiny a k jídlu mají chleba a džem a džem a chleba. Dobrodružství, ve kterém hledají Diamantový zámek, jim život trochu obohatí a do cesty přivede dva bratry a dvě roztomilá štěňátka.(18.1.2012)

V krátké době již třetí originální muzikál, ale ani tentokrát Princezna a švadlenka nebyly překonány ;). Navíc tenhle country styl se mi nezdá zas až tak přiléhavý, ale kupodivu na několikerý pokus se to zalíbilo naší mladé a tak bylo rozhodnuto. Zajímavé je, že tu debutovala Teresa a šťastný návrat slavilo mé oblíbené rámcové vyprávění. Jsem tedy spokojená, ale jiné filmy ze série mám přeci jenom radši.(3.2.2009)