Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

mm13

Bavil som sa slušne. Mix amerického a anglického humoru fungoval v správne volenom pomere (prevládal ten anglický), stovky všakovakých citácií nerušili, ale prečo prepána toľko predvídateľnosti? V rovine zápletky, zauzlení a rozuzlení, gradácie či pointy je Paul smutne slabý, ledva spĺňa aj tie najnižšie nároky na neočakávané. A keď sa o to snaží, tak je zle, lebo vtedy skĺzava do frašky (alebo amerického humoru?). ...hm, vlastne som si práve uvedomil, že ten pomer nebol volený správne, resp. mi nevyhovoval. Malo to byť iba a len britské. :) ()

luka4615

Geniálně praštěná komedie, která záchodový humor a ujeté charaktery přetavila do malého sprostého mimozemšťana, který nadevše miluje trávu a pivo. Snímek Paul rovněž zaujme osvědčeným duem Nick Frost a Simon Pegg, jejichž suchý britský humor dodává filmu velmi neotřelý a originální punc svěží komedie. Zamrzí zde tedy jen lehce natažená stopáž a poměrně chatrný scénář, který bohužel vezme zavděk několika hluchými scénami. Pokud se ale přes tyto nedostatky přenesete, dostanete velmi povedenou komediální záležitost, která zdařilým způsobem potrápí Vaši bránici. (Netflix) „Toothbrush? Baby, where we're going, you don't need teeth!“ ()

Sawy

Je to milé,příjemně pohodové,narvané odkazy,geekovité až na půdu,ale jako celek mi Paul bohužel jen tak projel hlavou,aniž ve mně cokoliv zanechal.Místo očekávané geekovské radosti,podobné loňskému Scottu Pilgrimovi,vytvořili Pegg s Frostem spíš průměrnou poctu Spielbergovi,Lucasovi a dalším proslulým sci-fi tvůrcům bez pořádně vymyšlné dějové linie.Paul s hlasem Setha Rogena,dokonale nečitelný Jason Bateman a další příjemné roličky moc potěší,ale stejně jako odkazy a citace prostě celý film nevytvoří.Slušná zábava na jedno použití,což mi ale na dvojici nejlepších současných britských komiků přijde přeci jen trochu málo. 65 % ()

Morholt

Ale jo. Dvojice Pegg-Frost zabodovala, když si vzala na paškál ufounskou klasiku a stvořila film, kterej plní pojem "pohodovej" do posledního puntíku. A navíc je tu Seth Rogen ve svý životní roli. :D 70% ()

Lucasion

Paul je sci-fi komedie ve stylu Muži v černém. Nicméně film ztrácí dost na humoru a všechny vtipné scény jste již viděli v traileru. Film je napěchován geekovskými postřehy a hláškami. Dva nerdi kteří už ani nevím jak se jmenují jsou fanoušky Star Wars, Star Trek...atd., ale pořádně je vyvede z míry když potkají skutečného mimozemšťana. Paul je drzý, nechutný, sprostý zato velmi sympatický vetřelec. :-) Film je průměrná komedie s dobrými postřehy a lacinými žerty. ( 55 procent ) ()

Listeroman

Opravdu skvělá komedie. Jen tak náhodou jsem se koukal na Top Gear a tam zrovna byl Simon a Nick a tak jsem se o to hned začal zajímat. ()

Kamca_

Ze začátku jsem se malinko nudila, ale jsem ráda, že sem u celýho filmu vydržela, protože se to po 45 minutách hodně rozjelo a bylo to fakt super. I když na tenhle typ filmů moc nejsem, tak těch 80% dám, i když to chvílema bylo furt mezi 3 a 4 hvězdičkama. ()

Lacike

Je to dost podobne ako predchadzajuce komedie dvojky Simon Pegg a Nick Frost, akurat je to tentoraz horsie natocene (Greg Mottola rozhodne nema na Edgara Wrighta) a jednotlivych vtipov je podstatne menej. Roznych popkulturnych odkazov je vo filme vela, a myslim ze dost z nich som aj rozpoznal, ale sami o sebe mi nepripadali vtipne. Proste prilis casto sa mi stalo, ze som si povedal: aha tato hlaska naraza na ten a ten film a co dalej? To sa mam smiat? No nesmial som sa. Vlastne mi to dost pripominalo Tarantinov Death Proof, ktory siíce tiez verne rekonstruoval povodne brakové originaly, ale sam o sebe nebol prilis zabavny. 4/10. ()

ScarPoul

UFO a fenomén, ktorý sa s tým spája poznáme hádam všetci. Blízke stretnutia tretieho druhu, E.T, Stopárov sprievodca po galaxií, hviezdne vojny, Akta X a mohol by som pokračovať stále ďalej a ďalej - sa stali záležitosťou, ktorá nadchýna aj dnes a nestráca pritom nič zo svojej sily a zo svojho kultového statusu. Pegg a Frost sa môžu pochváliť už paródiou na detektívky v štýle slečny Marplovej a akčných seriálov, ktoré fičali po celom svete na prelome 70 a 80 rokov a potom hororovú zombie paródiu, ktorou vzdávajú česť požieračom mozgov. Paul je zase poctou sci- fi. Na zápletku sa vykašlite. Je jednoduchá a slúži, len na to aby sme si užívali vtipy, ktoré sa dajú počuť, ktoré sa dajú vidieť, alebo ktoré musíte objaviť. Film je príjemnou oddychovkou, ktorá je poňatá ako road movie a zároveň aj ako oslava kultu priateľstva, ktoré spája jedna vízia, nech je tá vízia akákoľvek. Mottola už značne prekvapil príjemnou teen hovadinkou Superbad a komediálnou drámou Adventureland. Týmto filmom troška popustil uzdu svojej tvorby iným smerom a zmiešal americkú zhovadilosť s anglickým vkusom a dobre načasovaným humorom. A podarilo sa. Paul je sympaťák, je dobrák, je trocha vulgárny, ale je s ním sranda. Vedľajšie postavičky potešia, rovnako ako aj rôzne odkazy. Skrátka film, na ktorý sa strašne dobre pozerá a ktorý vďaka tomu nemá šancu nudiť. ()

Genero

I za využití humoru se lze vypořádat s traumatem ze setkání s mimozemskou civilizací. Paul a dva anglánští retardové, u kterých si nikdo nemůže být jistý sexuální orientací, dávají s grácií na prdel všem těm filozoficky apokalyptickým náhledům na návštěvníky z kosmu. Fuckující alien si prohrábne svoje astrokoule a to jsou právě ty okamžiky, kdy se Aštar Šeran, bratr plný lásky a pokory, duchovní bytost vyššího vědomí a velitel milionů mateřských lodí zavře do své velitelské kajuty, rozpláče se a vyšle na mateřskou planetu signál E.T. volat domů, pičo! ()

maseer2

povedená oddychová komediální sci-fi road movie plná narážek na všemožné sci-fi filmy, ve které svým zjevem a hláškami jednoznačně nejvíc vyniká emzácký sympaťák Paul.. Who the hell is Adam Shadowchild? ()

GeusX

Ne každý mimozemšťan chce zotročit naši planetu. Tady ten týpek je veselá kopa a chce se jen dostat domů. Nápaditá a vtipná road movie, která by však ještě potřebovala trochu víc okořenit, aby měla větší grády. Slabé čtyři hvězdy. 70% PS: Před shlédnutím si nepouštějte upoutávky. Autoři v nich vyplácali nejlepší fóry :-( ()

Tommassi3

"Co se děje, Clive ??" - "V kuchyni máme mimozemšťana, kterej dělá koblihy a vaří kafe !!" - "Chtěls čaj ??" - "Ne, sakra, nechtěl jsem čaj !!" ;) ()

bouncer

Povedená komedie, která netěží jen z nerdovských narážek a supercool mimozemšťana, ale i z klasického schématu "Englishman in America". A Simon Pegg s Nickem Frostem jsou dokonalým materiálem pro podobný film, těžko si představit lepší dvojku. Paul je svěží komedie, která rozesměje tohle léto... ()

Johny_fork

Příjemné překvapení. Zábavná a náladuzlepšující sci-fi road movie, plná odkazů a jak už jsme si u Pegga a Frosta zvykli, chytrá pocta všemožným sci-fi filmům a seriálům. Skvělý závěr. Celé je to takové milé a pěkné. ()

Terva

CITÁT - Úchvatné, tři bradavky !!!............ První kontakt z mimozemšťanem je velká zodpovědnost. Spisovatel Clive Golling to však provedl po svém. Prostě se odklidil z cesty, nebo spíše na cestu. CITÁT - A sakra.......... Perfektní narážka na Spielbergerova E.T. Mimozemšťana zazněla okolo 17 minuty. CITUJI - Ten hajzlík už mohl zavolat domů........... U scény kdy Paul napodobuje Predátora jsem chcal smíchy ( i Clive se počůral, ale jinde). DIALOG : PAUL (Seth Rogen) - Půjdu udělat pár koláčů a kafe. Nechám vás dva o samotě. GRAEME WILLY (Sinon Pegg) - Co je s tebou, Clive ? CLIVE GOLLING (Nick Frost) - V kuchyňce máme mimozemšťana a dělá nám koblihy a kafe !!!!! GRAEME WILLY - Chtěl jsi raději čaj ?......... Rita má perfektní tričko. Na obrázku je Ježíš a střílí na Darwina - To je Evoluce. Ve snímku je několikrát projevena pocta pro Stevena Spielberga. Lehce si na něj vzpomeneme při scéně kdy se kamera dívá do zpětného zrcátka - Spielbergerova značka. CITÁT - Žádné spoilery......... Akční příchod i odchod Sigourney Weaver určitě nenechá jedno oko suché. Ve filmu je i spousta narážek na Star Wars a Evok. Scénář k filmu napsali Simon Pegg a Nick Frost a tak jsem čekal víc srandy. Film je pojatý trochu vážněji, než by divák od těchto aktérů očekával, ale to vůbec nekazí celkový dojem z filmu a příběhu. Věčná škoda, že na dvd za 399 korun českých nejsou v bonusech k nalezení české titulky. Bonus obsahuje i deset minut nepoužitých scén. CITÁT - Sorry ! Shit. O.k. ()

moviesfan

U Paula jsem často zasmál díky některým hláškám, které nemají chybu. Dostaly mě i jiné zábavné scény, ale na druhou stranu to bylo všechno na mě příliš dlouhé a někdy snímek jednoduše nefungoval. I tak ale zůstává kladný dojem. ()

joehot

Je jasné, že tohle není film pro každého. Jakmile nepochopíte kvantum narážek, protože pro ně nemáte dostatečné "kulturní" pozadí, neužijete si ho. Graeme a Clive jsou geekové, tak jako Paul je film pro geeky o tom, jak si Simon Pegg a Nick Frost splnili svoje geekovské sny. ()

Suzie05

Kdo by to byl řekl, že film o kouřícím, drzém a prasáckém mimozemšťanovi bude až takhle super. Dala bych i 5, ale jelikož ze srdce nesnáším Simona Pegga, tak nemůžu. Musím ale uznat, že ten obrázek Paula se mu opravdu povedl! :D Nebudu přece jíst mrtvýho ptáka, ne? ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team