Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

Jinny

Road movie o dvou zastydlých geecích na útěku s rozkošně ošklivým "fakujícím" mimozemšťanem. Paul sice staví do jisté míry na vulgaritách, číní tak ale s inteligencí sobě vlastní. Však je to taky britská, ne americká komedie. Zároveň tvůrci projevili soudnost ohledně délky stopáže, což se mnoha jiným dnes nedaří. Jednoznačně palec nahoru. ()

Roman.Ticka

Střet dvou UK nerdů s US (ne)reálným vidlákovem v lehce šokové road movie o zamerikazovaném "emzákovi" v prostředí komiksů. Vstup nerdů na scénu sliboval víc než nakonec dal, ale obsah docela ladil s formou. Skleníkoví hoši přes pár facek mezi neustálými honičkami víc získali než ztratili a satira na US puritánství a všeobecnou neznalost vsadila na osvědčenou jistotu. Kromě překvapení v postavě Jasona Batemana se jedná o slabý průměr i přes skvěle vyvařeného U(S)FO-konzumáka. :-) ()

anais

Pegg a Frost fajn, zkouřený mimozemšťan o dost míň. Pár geekovských vtipů fajn, ty primitivnější o dost míň. ()

rikitiki

Solidní zábava, která bránici příliš nepocvičí, spíš příjemně potěší. Jistě, dalo se to natočit jinak, třeba s větším důrazem na odlišnost mimozemšťana, to ale zjevně tvůrci nechtěli. Paul je prostě úplně normální chlápek, až na to že má nějakou tu mimozemskou supreschopnost a vypadá jak klasické ufo z komixů 50tých let. Mimozemské téma je spíš jen ozvláštněním klasické road movie, kdy jde hlavně o přerod hrdinů, kteří se zbaví starých skořápek poté, co při dlouhé cestě nahlédnou do svého nitra konečně jiným úhlem pohledu. /13. 4. 13./ ()

jonyyy

Trochu jsem se bál, že to bude britsky suché a ne příliš vtipné. Ale drzý, vulgární mimozemšťan Paul podává opravdu povedený výkon. Nick se nám za poslední léta docela slušně zakulatil. 75% ()

HellFire

Simon Peg a Nick Frost jsou zpět a mně nezbývá než dodat - ANO!. Tahle dvojka je sympatická, směšná a hlavně uvěřitelná. Jde poznat, že v reálu jsou tihle dva nejlepší kamarádi. Ale k samotnému filmu. Hned úvodní scéna a záběr na barák mi připomněl Pixarovský kraťas Lifted (2006). Na Comic-Conu potěšil Jeffrey Tambor a netrvalo dlouho a na scéně se objevil hlavní hrdina - mimozemšťan Paul. Říkám si trochu brzo, ale právě naopak - od této chvíle dostává už tak vtipný film další přísadu a já se bavím dál. Škoda toho konce a faktu, že kdyby film dostal do rukou britský režisér, mohlo to celé být ještě vtipnější. Ale i tak jsem se bavil. ()

Ivoshek

Asi je to hodnocení trochu výš, než by mělo být, ale opravdu vtipných komedií je poslední dobou jako šafránu. A já mám Pegga & Frosta rád a post-pubertální fóry mi nevadí. ()

Othello

Myšlenka, že mimozemská bytost, donedávna fundamenatlistická křesťanka a dva sklepní nerdi objevují svět, a tedy se od sebe nijak zvlášť neliší je mega nosná a svádí k nekonečně vtipným konfrontacím na několik seriálových sérií. Proč je tedy nejvtipnější složkou filmu federální "vyšší síla", která jim jde po prdeli budiž záhadou. Nejspíš to bude tím, že scénárista se rozhod, že pokud v každý scéně nebude alespoň 16 odlehčení, tak to nebude ono. Bohužel se však již nějak hlouběji nezamyslel nad tím, že aby to fungovalo je dobré na sebe vtipy navazovat a gradovat, ne je sázet jak vajíčka na pás. Takhle sice kdykoli hrozí, že by Paul zaplul do balastu sentimentu, tak z toho celkem obratně vybruslí, ale stejně tak často se stane, že v průběhu sledování z vás vypadne v jedný větě "hehehe" a "proč". ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 3.8.2015, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2015) = ANNA CICMANOVÁ - Ako film priemerné, ako komédia podpriemerné. Potešil aspoň český dabing, v ktorom ústrednú dvojku "namluvilo" geniálne duo RYCHLÝ - PODHÚRSKÝ. (30.8.2012) ()

Pítrs85

V podstatě dost neoriginální komedie, o to překvapivější zjištění, že za ní stojí borci Simon Pegg a Nick Frost a jestli byl jejich Soumrak mrtvých poctou všem starým zombie hororům, tak Paul je pro změnu fan-filmem o Star Wars a jiných klasických sci-fi filmech (scéna v hospodě před rvačkou za použití hudby ze SW byla fakt dobrá :-)). A nakonec dodám, že doufám, že až k nám emzáci jednou přistanou, nebudou to takový kokoti, jako byl Paul :-) No i když... ()

Thomick

Prima nerdí zábavička. Zvlášť pro fanoušky Spaced to musí bejt fajn připomenutí chvilkový mánie - Pegg si zase kreslí, Frost je zase zabouchlej do zbraní, a celý se to koneckonců ZASE točí kolem komiksů (three tits, awesome!). Kdyby se líp povedla závěrečná půlhodina, jdu na plnej počet. ()

eraserhead666

Nepovažuji se za žádného nerdovského geeka, ale narážek a odkazů jsem tam i tak našel dost. I díky nim to bylo docela zábavné. Kristen Wiig si u mě již definitivně smazala ten nesympatický obraz, který si u mě vytvořila při našem prvním setkání, zde je v roli klející ex-křesťanky výborná. Jen zase klasický případ, kdy původně výborné scény nutno nějak příběhově ukončit a tak je závěr trochu vyčpělý. ()

claudel

Já jsem nikdy nebyl moc na tyhle E.T. filmy, a to ještě navíc v komediální poloze. Nejlepší vtípky se objevily už v ukázce a nic nového snímek nenabízí. Provařená klišé, nuda, trapný Simon Pegg, kterého fakt nemusím a praštěná Kristen Wiig. Brrr, rychle zapomenout... ()

Necrotongue

Před lety jsem se u filmu dobře bavil, takže jsem si ho dal znovu, protože s tím, jak mě ohlodává čas, se mi mění vkus, a chtěl jsem vědět, jak si u mě zelenáč povede dnes. No, zjistil jsem, že se mi u Paula můj názor na něj jaksi zakonzervoval, takže jsem si snímek, i přes všemožná klišé a závěrečný náběh na patos, znovu užil. Důvodů pro tento výsledek je povícero. Mám rád styl Simona Pegga. Jo, já vím, má své mouchy, ale dokáže mě rozesmát. Stejně to mám i s Nickem Frostem. A hlavně mě vždy potěší, když si někdo umí podat slepou (v tomto případě poloslepou) víru ve vyšší moc. Úplně jsem viděl, jak to fanatickým křesťanům trhá žíly. Myslím, že z toho, co jsem napsal, je jasné, že mi film i při repríze zvedl náladu, a to jsem ještě ani nezmínil fakt, že v něm hrála Kristen Wiig. / Poučení: Velmi, opravdu velmi pečlivě si vybírej místo pro finální projev. ()

Beastmaster4

Celkem slušná a povedená sci-fi komedie. Některé momenty kýčovitě shodné s dalšími podprůměrnými fláky, co si říkají komedie, ale jako celek to ujde. Potenciál námětu není bohužel využit, jak by si Paul zasloužil. Neokoukaný nápad, ucházející herecké výkony, dobrá animace, ale jako divák shlížející na dnešní komediální kousky s menším opovržením mám pocit, že jde zas jen o další takový kus v řadě. Nakonec jsem se ale docela pobavil a dokonce některé momenty obdivoval :-).....další komediální kousek, který se snaží zvednout z bahna jemu podobných, a musím přiznat, že se mu to na 90% povedlo. Dal bych i 4 hvězdy, ale v porovnání s filmy, které jsem tak ocenil, by to nebylo fér ;) ()

Earl_23

Až takhle skvělé jsem to vážně nečekal. Na pouhých 100 minutách velká porce zábavy, o kterou se stará dvojice nerdů a sympatický mimozemšťan. Velmi sympatický...zkrátka, samotná postava Paula se vyvedla na jedničku, ať se jedná o skvělou animaci, dabing nebo neotřelé vtípky. Pro mě prozatím nejpříjemnější překvapení roku. Zábava pro všechny...kromě věřících, samozřejmě :-). ()

becki_tu

Zábavné dílko z dílny Simona Pegga a Nicka Frosta má snad všechny atributy dobré komedie, přesto to není na vyšší hodnocení. Žánrová pocta sci-fi geekům totiž lehce trpí nevyváženým humorem, kdy většinu vtipů tvůrci nacpali už do trailerů a do filmu jim zbyly jen ty "slabší" kousky. I přesto se ale nedá mluvit o zklamání, nemluvě o tom, že sympatičnost digitálního mimozemšťana Paula by mohl závidět i sám velký Steven Spielberg. ()

MeanWhile

Je to vidět že to nerežíruje Wright. Neni to prostě ono. Na Paula jsem se těšil tak dlouho, a nakonec je tu menší zklamání, ale to dokážu přežít, protože je to starej dobrej Frost a Pegg (a Paul). Párkrát jsem se zasmál, pár fakt dobrejch scének a já chci taky sakra na Comic-Con!! No Soumraku nebo Jednotce se to rovnat nemůže, ale ujde to, pěkná rodinná podívaná. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team