Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

kingik

Eastwood spojil síly s Costnerem a výsledkem je jímavé drama o muži, který byl sice trestanec, ale těžko tomu uvěřit když nám ho tvůrci prezentují čistého jako lilii. Vztah trestance a malého chlapce na útěku je zde vykreslen velmi dobře a funguje, ale pokud tohle mělo být kontroverzní drama tak se to zcela hodně minulo účinkem. První Costnerova záporná role není vůbec záporná, ale naopak je sympaticky kladná a v závěru umře, ale to jen proto aby dámy a popřípadě pánové mohli plakat. A jako slzopudné drama funguje dokonale, ale jako skutečné drama už tolik ne. ()

Snorlax

Rozhodně nesouhlasím s těmi, kteří film odsuzují pro domnělé adorování únosců. Z původního únosce a jeho klienta se stávají parťáci, kteří mohou kdykoliv ze společné cesty odejít a nespoléhat se jeden na druhého. Rozhodně nejde o americkou sentimentální prašivinu, kterou by z původního námětu vykřesala většina amerických režisérů. Drama o volnosti, svobodě a přátelství může takhle dokonale natočit jen Eastwood. ()

sochoking

Naposledy som to videl v kine, ked to malo premiéru a teraz, po neuveriteľných 16- ich rokoch druhý krát a musím uznať, že moje pocity z filmu sa nemenia, akurát , a je mi to naozaj ľúto, jednu hviezdičku odoberám, pretože záver bol skutočne zbytočne zdlhavý a dramaticky prehnaný. ()

InJo

Dojemná klasika, v níž Eastwood coby režisér vsadil na osvědčené schéma postupného sbližování dvou rozdílných lidí (uprchlého zločince a malého kluka). Naštěstí se mu povedlo vyhnout přehnanému sentimentu, k němuž taková látka vyloženě vybízí, a díky tomu je jeho netradiční road-movie celkově na velmi vysoké úrovni a nelze jí nic zásadního vytknout (včetně předvídatelného závěru). Kevinu Costnerovi navíc role sympatického kriminálníka sedla naprosto dokonale. 85 % ()

Webb

Sladký a předvídatelný svět s umělýma, místy kýčovitýma scénama, kde potěší hlavně setkání Kevina Costnera v roli padoucha klaďase a charismatického Clinta Eastwooda zase jako strážce zákona. Clint se vůbec nemusí stydět za svojí režijní stránku, která se mu sice povedla, ale to je bohužel vše. Že by mě uchvátila to skutečně ne. ()

Anderton

"Ak by sme boli v dokonalom svete, tak by sme už dávno všetko prečesávali". "Ak by sme boli v dokonalom svete, tak by sa niečo také vôbec nestalo". Ale čoby. Iba v dokonalom svete predsa existujú zločinci s charakterom silnejším, ako majú bežní "bezúhonní" občania. V dokonalom svete, ktorý sa nazýva film a ktorý pre jeho dokonalosť tak milujeme. Silná sociálna kritika sa vynie filmom ako had, ktorý dokáže poriadne poštípať občas nejakou fackou, občas ranou päsťou, alebo hneď streľbou. Možno by nemusela byť tak doslovná, možno by agent FBI v kvádre nemusel byť taký prvoplánový idiot, ale je to už 20 rokov staré a vtedy sme ešte neboli takí cynici, ako dnes a radi sme si poplakali. Vplyv výchovy dieťaťa je ale stále rovnako smerodatný pre jeho život. Bolo a bude to tak vždy. Takže to výročie oslávime plným zásahom. ()

Frajer42

Obdobné pohádky nasycené lidskostí má Clint Eastwood nadmíru dobře zmáknuté. Přidá-li se k tomu skvěle hrající Kevin Costner v roli "hodného" únosce a příležitostného filosofa, který si hraje na to, čeho se mu v mládí nedostalo, tak je o zábavu a trochu toho sentimentu postaráno. Celý snímek se nesl v rytmu road movie. Udivuje mě, že zde tento žánr schází. Kluci se projížděli ve svém "stroji času" nádhernou americkou pustinou a povídali si o zajímavých věcech. Musím pochválit skutečně skvěle napsané dialogy, na kterých celý snímek stojí a nádhernou country hudbu. Příjemný snímek, který pohladí po duši. ()

AppleCore

Eastwood byl vždycky dobrej režisér, ale jenom tímhle filmem mě totálně odrovnal (a to se mi od něj líbí vlastně všechno). ()

Kothy

Zvláštní pomalý snímek od Clinta Eastwooda. Kevin Costner jako uprchlý zloděj ještě se svým parťákem unese malého chlapce. Parťáka se zbaví, ale chlapce si nechá. Časem se mezi nimi vytvoří zvláštní vztah a o tom to vlastně celé je. Chlapci se v jeho společnosti začne líbit. Společně prchají před zákonem a zažívají různá dobrodružství. Clint Eastwood jim je jako bezradný šerif celou dobu v patách. Škoda, že tu Laura Dern nemá víc prostoru. "Jak máte ráda steak?" ()

swamp

Kevin Costner a T.J. Lowther vytvořili dvojici, která se v obdobných filmech jen tak nevidí. Vysoce inteligentní kriminálník a malý klučina - oba pod taktovkou Clinta Eastwooda, který je ve filmu společně s Laurou Dern stíhá. Výborný snímek, kterému trochu ubírá jeho protahovaný závěr. ()

nascendi

Dokonalý svet som videl už viackrát a pre môj vzťah k nemu je charakteristické, že ho hodnotím a komentujem až teraz. Nie je to zlý film, iba šedivý, nevýrazný, rýchlo zabudnuteľný. Samozrejme, že základná schéma s utekajúcim väzňom, ktorý sa časom stále viac zbližuje s malým rukojemníkom zvádza k mnohým slzopudným klišé. Skôr mi však prekážala rozťahanosť filmu a to aj do šírky. Takže jediné, na čom som sa aj po viacerých zhliadnutiach bavil, bol malý Mr. Bean. Tá podoba je dokonalá a keby som bol v koži pani Atkinsonovej, požadoval by som od Rowana test DNA. ()

Trajektt

V tomto filmu se setkali dva moji oblíbení filmoví tvůrci.Prvním z nich je režisér Clint Eastwood,který si fakt umí vybírat témata podle mýho gusta a druhý z nich je herec Clint Eastwood,který si zde zahrál neschopného Texas Rangera Red Garnetta.Snímek začíná útěkem dvou zločinců z nichž jeden je Butch v podání Kevina Costnera.Posléze se vloupají do domu,kde je paní domu jedna ze sester Jehovových a když se to tam tak trochu zvrtne,tak si Butch musí vzít všechny saky paky a jako pojistku rukojmí v podobě malého chlapce.Chlapec na tu cestu není připraven,jelikož vše co mu jeho víra zakazovala,tak chce hned vyzkoušet a připadá mi,že začíná tak trochu trpět stockholmským syndromem.Samozřejmě tento americkej Kájínek mu to dovolí a ještě ho v tom podporuje,jelikož pro něj má cenu jen dosažení jeho cíle a to je,aby se dostal na Aljašku,což mi připomíná animovaný snímek Simpsonovi ve filmu.A ptám se:Proč chtěj všichni zdrhnout na Aljašku?Ve filmu je krásně vykresleno pomalu rozvíjící se přátelství malého chlapce a uprchlíka,kdy se v dialozích dozvídáme,co má všechno zakázáno a je tam vidět,jak chlapci chybí otec a to nemyslím toho Blba na nebi,ale je tam také vidět,jak byl chlapci odmalička vymýván mozek a jak není připraven na zlo z okolního světa a vyloženě nepochopí,co je to zločin a že za každý zločin se musí nést následky,což vyústí v nejeden problém.V tomto road movie jsme svědky poutavého příběhu s kvalitními hereckými výkony,kde projíždíme malebnou krajinou amerického venkova a dokonce se dozvíme něco o práci policejních nahaněčů a expertů na únosy.Za mě 90% ()

Zodd

Osobně v tom vidím tradičně výtečné Eastwoodovo řemeslo, kde je technicky vše pod palcem. Dokážu pochopit, co chtěl říci. Ovšem dá se to mávnutím ruky vyhodit z kontextu a to nepříjemným způsobem. Ať už souhlasíte či ne, po zhlédnutí celého filmu pochopíte. ()

PetrPan

Tak jako svět není dokonalý, tak ani Dokonalý svět patrně nebude dokonalým filmem, ale za ta léta, co na ty pohyblivé obrázky koukám, jsem zjistil, že ač jsem si rozhodně rozšířil filmové obzory a dnes zabrousím prakticky do všech filmových zákoutí, tak s největší chutí se stejně vždycky vracím k těm, které prostě vypráví nějaký ten příběh a řeší  takový ty obyčejně neobyčejné hodnoty kolem našich vesměs obyčejně neobyčejných životů a přesně takovým filmem je Eastwoodův Perfect World.  Necháte se pohltit vyprávěním, skvělou hudbou, špetkou napětí i humoru a celá tahle road movie vám uběhne jako třeba koledování s děckama.  A slzy na konci, který  prostě musely přijít, nejsou laciný. Tak zase za pár let na viděnou. ()

Tomco

velmi prijemna vecicka. kevin costner je velmi charakterny herec, radost sa pozerat...dobre napisany film, ktory drzi po cely cas v potrebnom napati..kladne hodnotim aj rozne medziclankove vtipy..kvalitka. ()

Slarque

Velice povedený film. Postavy nejsou naštěstí nijak černobílé a i díky tomu je drama chlapce, který se vlastně jako rukojmí má lépe než doma, daleko věrohodnější i silnější. Clint Eastwood mi sice občas až moc připomínal Harryho Callahana, ale to vlastně taky moc nevadí. ()

klerik

Skvelý a citlivý film, ktorý ukazuje ľudskú hlúposť a odhaľuje skutočné charktery. Práve jemnosť s akou Eastwood poňal tému priateľstva a spravodlivosti ma priklincovala... ()

SeBig

Kevin Costner měl parádní roli, příběh originální (jako každý film od Eastwooda), vztah mezi unoscem a rukojmim..film je bezchybný jen to chtělo lepší konec. ()

korbitch22

za ůspěchem tohodle snímku stojí clint eastwood.jeho režie,jeho herecký výkon sou skoro jako vždy nadprůměrné.kevin costner je trošku nad svým obvyklím podprůměrným standartem. ()