Jů a Hele, Hary Šoumen, Muf, Supermuf, Tryskomyš a další.. Týden co týden, každou neděli ráno až do roku 89' poté se pořad přejmenoval tuším na "Studio Rosa" pak na "Jů, Hele, neděle" a v různých obměnách přetrval až do dnešních dnů!!! Kultovní pořad až poté přišly Magion s Vegou, které tak trochu tomtuto pořadu z mého pohledu ubraly na popularitě..(4.1.2009)

Klasika dětských pořadů za totáče. Kdo by si nevpoměl na Jirku a na Lenku.Do toho postavičky Jů a Hele , k tomu zákeřný Muf Supermuf (ty naštěstí vydrželi dodnes) a poněkud ztřeštěného Hary Šoumena co pořád zpíval , ale i ten byl perfektní. Besedy dětí s "dospěláky" vždy jsem chtěl to jedno s těch dětí být já. Pořad se svého času vysílal dokonce dvakrát týdně mimo neděle ráno ještě kratší verze v úterý odpoledne. Byli tam jak hrané seriály české , tak i zahraniční k tomu tv pohádky a kreslené ser. Třeba Lovec Pampaliny. Součástí pořadu byl nákou dobu i Televizní kabaret. Vždy si pomatuju , že po skončení Studia kamárád běžel seriál na , který jsem se rovněž díval a pak Objektiv. A ve stejném duchu to pokračuje dodnes. Název se různě měnil Studio Rosa, Ahoj neděle či Ahoj děti, Hriště 7 a já nevím už jak ještě. Dokonce se i snažili dát tam nové postavičky jako pták Čau či novější Pérák a jiný zrudnosti naštěstí děti nejsou hloupé a své oblíbené postavičky si vydupali zpátky.(23.1.2009)

• Alexis74

Tedy jak můžete studio kamarád takhle dokurvit a dětem do těch hlav cpát taková svinstva? Koukejte si pustit původní studia kamarád z 80 let s Jů a Hele, Hary Šoumenem, Mufem a maximálně Tryskomyší a vezměte si z nich mustr !!! Takhle se dělá zábava a ty ostatní pitomce s dialogama a trapnýma písničkama kopněte do prd.le. Buď to zvládnete udělat legraci nebo se na to vykašlete, kdysi to zvládli i jen Jůheláci. A jako zábava stačily malé televizní kabarety a čarodějnice s Miloušem a člověk když si to pustí z Youtube se tomu řeže dodneška. Ty vaše zasraný švédský, norský, anglický a jiný zasraný pohádky Psi demokraticky srolujte a strčte do .... !! koukejte tam dát potkali se u Kolína, kocoura v zahradě a třeba i přihoďte Pata a Mata. Stejně tak si nabouchejte yógu a jiný pohybový a nepřizpůsobivý skákání, to si odneste do Bruselu. A uvidíte že studio kamarád bude zase legrace a sranda. Jen se nebát dělat věci tak, aby se líbili dětem a ne politikům. Na ty Vám sere Bílý tesák. Nestyďte si říct Jirkovi Chalupovi ten Vás vyškolí jak se to má dělat.(11.1.2020)

Pásmo pohádek a hlavně loutek od Vidlaře je nezapomenutelné. Kdysi jsem dokonce štval ostatní členy rodiny tím, jak jsem neustále jako dítě poukazoval na to, kdy je vidět vodič loutky a kdy ne. Později se na to všichni přestali dívat, protože mě měli nad hlavu. Kvalita šla rapidně dolů a kouzlo pohádkového pásma opadlo s přibývajícím věkem. Až nedávno jsem zjistil, že legendární Chalupa pořád na tom pořadu dělá a vypadá stejně jako před X lety. 60%(12.4.2012)

S odstupem času naprosto nechápu, co mě na tomhle pořadu bavilo (s výjimkou pohádek - ty můžu pořád). Besedy, kabaret - omg, fakt jsem se na tohle každou neděli ráno těšila?!? Děti holt nejsou tak náročné publikum, jak s oblibou tvrdí herci a moderátoři:-). V hodnocení tedy zohledňuji tu někdejší přízeň, protože ve svém věku už to skutečně nejsem schopná posuzovat objektivně, sentiment mi vůči tomuto pořadu každopádně nezůstal. 55%(16.4.2009)

• - Od oku 2011 vidělo Studio Kamarád (sledovalo alespoň 3 minuty) 809 tisíc dětí ve věku 4-12 let, tj. 88,7% populace v daném věku. (M.B)

• - Původním záměrem ve skutečnosti nebylo, aby plyšák Muf mluvil skřehotavým hlasem.V jednom rozhovoru pro českou televizi totiž herečka Zuzana Skalníková přiznala, že když se zúčastnila konkurzu na hlas pro Mufa, tak měla takovou trému, až se jí z toho sevřelo hrdlo a vyšel z ní pouze skřehotavý hlas, tvůrcům se ale tento nápad natolik zalíbil, že roli získala. (CANNIBAL)

• - Postavy Jů a Hele byly  inspirovány dětským seriálem ze zámoří Sezamová ulice. (M.B)